Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
883 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день, одружений, маю дитину інваліда віком до 18 років. Повісток ще не отримував. Коли оформлювали посвідчення дитини-інваліда у посвідченні вказали мене як представника дитини, вклеєне фото моє та дитини, на неї отримую також пенсію.
- чи матиму право на відстрочку від мобілізації? оскільки зустрічав думки, що ця норма діє лише у випадку самостійного виховування такої дитини, однак в пункті статті 23 Закону про це не згадується, а вказується "жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років", а самостійне виховання більш всього стосується іншого пункту "жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років". Як на мене це два різних пункти. Хотів переконатися у вірному розумінні цих моментів, дайте роз'яснення тут будь-ласка.
- якщо право на відстрочку маю, який перелік документи слід подавати до РТЦК та СП ? те, що потрібно буде копія посвідчення дитини-інваліда я розумію, проте зустрічав що інколи просять й медичну довідку, яку саме форму медичної довідки про дитину інваліда слід надавати у військкомат, адже існує багато форм медичних довідок? чи вірно я розумію що має бути форма №080/о медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років ??
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (19)
Юрист, 19 років досвіду
Доброго дня Михайле. У Вас є право на відстрочку. Як Ви вірно вказали самостійне виховання дитини та виховання дитини з інвалідністю це дві різні підстави для отримання відстрочки. У військомат Вам необхідно надати копії паспорта, військово-облікового документа за наявності, свідоцтва про народження дитини та один з таких документів:
- Посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги від-
повідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам
з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», в якому зазначено
категорію «дитина з інвалідністю»
або
Довідка для отримання державної соціальної допомоги дітям з інва-
лідністю, видана структурним підрозділом з питань соціального захи-
сту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, вико-
навчим органом міської ради, до території територіальної громади
якої входить територія міста обласного значення, районної у місті (у
разі її утворення) ради
або
- Індивідуальна програма реабілітації дитини з інвалідністю, видана
лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного
закладу (форма затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я від 8 жовтня 2007 року # 624)
або
Медичний висновок про дитину з інвалідністю до 18 років (форма затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я від 04 грудня 2001 року форма 080/о).
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ ТА НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізаці
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
ДОКУМЕНТИ ЩО ПІДТВЕРДЖУЮТЬ ІНВАЛІДНІСТЬ ДИТИНИ ТА ВАШЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ:
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, ви маєте право на відстрочку від мобілізації згідно ст 23 ЗУ про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років
У РАЗІ ОТРИМАННЯ ПОВІСТКИ:
Для отримання відстрочки ви повині подати заяву на ім'я комісара ТЦК про надання відстрочки від мобіліцазії додавши до неї нотаріально завірені копії таких документів свідоцтво про народження дитини, пенсійне посвідчення або посвідчення інваліда або довідка про надання допогти у зв'язку з інвалідністю. Також зайвим не буде якщо ви до дасте своє посвідчення.
ТАКОЖ ОКРІМ ВІДСТРОЧКИ ви маєте право на перетин кордону.
Для цього вам знадобиться точно такийже перелік документів, як і до отримання відстрочки. Свідоцтво про народження, пенсійне посвідчення або посвідчення інваліда або довідка про надання допогти у зв'язку з інвалідністю.
https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...
Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня, Михайло!
Ви не підлягаєте мобілізації згідно абз.6 ч.1 ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (виховання дитини з інвалідністю віком до 18 років). Враховуючи, що Ви записані в посвідченні про призначення соціальної допомоги відповідно до ЗУ “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, виданому УСЗН, то проблем з отриманням відстрочки у Вас бути не повинно. Самостійне виховання дитини не вимагається, воно стосується іншого пункту "жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років". Однак, щоб уникнути порушення ваших прав, в разі вручення повістки раджу подати на ім'я начальника військкомату письмову заяву про внесення відповідних відомостей до Реєстру та оформлення відстрочки від мобілізації шляхом проставлення відмітки у вашому військово-обліковому документі або окремою довідкою на бланку військкомату + свідоцтво про народження дитини та документи про її інвалідність (медичний висновок ЛКК та посвідчення). У даному випадку є 2 способи подачі:
1) віднести особисто (тоді роздрукуйте в 2-х примірниках, щоб на вашому проставили дату отримання та реєстраційний індекс). Так, згідно абзацу 15 пункту 2 ІНСТРУКЦІЇ з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 348 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/348-97-%D0%BF#Text):
"2. На вимогу громадянина, який подав звернення до організації, на першому аркуші копії звернення проставляється штамп із зазначенням найменування організації, дати надходження та вхідного номера звернення. Така копія повертається громадянинові.";
2) надіслати поштою рекомендованим листом із описом вкладення/повідомленням про вручення.
Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text):
Стаття 1. Військовий обов'язок
10. Громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України чи проходять службу у військовому резерві, зобов’язані:
прибувати за викликом районного (об’єднаного районного), міського (районного у місті, об’єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України для оформлення військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов’язаних), приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов’язаних та резервістів;
ПРАВИЛА військового обліку призовників і військовозобов’язаних (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/921-2016-%D0%B...):
1. Призовники і військовозобов’язані повинні:
прибувати за викликом районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ) на збірні пункти, призовні дільниці у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках або розпорядженнях районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ)), для взяття на військовий облік та визначення призначення на воєнний час, оформлення військово-облікових документів, приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов’язаних;
Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text):
Стаття 22. Обов’язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації
3. Під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин (військовозобов’язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку, військовозобов’язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України - за викликом керівників відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов’язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).
Окремого нормативно-правового акту, який би регулював вручення повісток під час воєнного стану в Україні немає, але діє Положення про підготовку та проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затверджене постановою Кабінету Міністрів від 21 березня 2002 р. № 352 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 2021 р. № 100) (далі – Постанова №352).
Відповідно до Постанови №352 оповіщення громадян про призов на строкову військову службу та їх прибуття на призовні дільниці здійснюється за розпорядженнями військових комісарів обласних та районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (надалі – ТЦК та СП).
У цій постанові та Законі України «Про військовий обов’язок та військову службу» немає пункту, де б перелічувалися види повісток. Однак на підставі документів, які зараз видають і які можна об’єднати загальним терміном «повістка» (приписів з’явитися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), можна визначити чотири їх види:
Законодавчих вимог щодо місця вручення повісток немає. Тому дати її можуть будь-де: на блокпостах, на робочому місці, у громадських закладах, у будинках тощо.
Повістки уповноважені вручати:
До вручення повістки уповноважений має встановити особу на підставі документів (при цьому не всі особи мають право вимагати у вас документи – якщо стисло, це можуть зробити представники поліції та особи, визначені комендантом, зокрема працівники ТЦК та СП).
На час воєнного стану громадяни зобов’язані мати при собі український паспорт. Його потрібно пред’явити представникам ТЦК та СП на вимогу, щоб підтвердити особу отримувача повістки. Якщо при собі документів не буде, громадянина(-ку), ймовірно, доправлять до відділку поліції.
Після отримання повістки важливо не панікувати, а уважно, перед тим як ставити свій підпис про її одержання, ознайомитись із текстом повістки, щоб пересвідчитись у правильності її складення.
У повістці мають бути вказані:
Переглянути шаблон повістки можна в додатку №5, додатку 18, додатку 21 Постанови №352. На практиці документи можуть дещо різнитися за формою та змістом, залежно від того, який територіальний центр їх видає. Навіть у межах області формулювання в повістках від міського та районного ТЦК та СП будуть різнитися.
Якщо повістка невірно заповнена, не варто її підписувати. Перед підписом варто зазначити, що вона складена з порушеннями. Зауваження можна робити усно. Окремого поля для цього у повістці немає, проте можна зробити напис на вільному місці, поставивши дату і підпис. Тільки після вказання на всі недоліки можна ставити підпис.
Варто зауважити, вписувати інформацію в повістку при особі – протиправно. Усе має бути заповнено та підписано у військкоматі до вручення.
Якщо уповноважена особа заповнює порожній бланк з підписом і печаткою керівника територіального центру, можна фіксувати такі дії (на відео, викликати юриста), а потім оскаржити їх через складання відмови від повістки.
Якщо повістка заповнена правильно та не містить помилок, людина її зобов’язана прийняти, підписатися, а у вказаний у документі термін з’явитися у територіальний центр. У загальному через два-три дні після вручення. При цьому необхідно мати з собою документи, що вказано у повістці.
Виклик повісткою до ТЦК та СП не свідчить, що громадянина (-ку) автоматично мобілізують до війська. Найчастіше мова про уточнення даних чи проходження військово-лікарської комісії, щоб з’ясувати придатність до служби. Тільки після цього ухвалюють рішення, куди особу скерувати.
Варто також знати, що вас не мають право доставляти до ТЦК та СП силоміць. Якщо вас намагаються затримати або доправити кудись примусово, варто викликати поліцію, навіть якщо представників ТЦК та СП уже супроводжують правоохоронці.
ПЕРЕЛІК поважних причин неприбуття чи несвоєчасного прибуття військовозобов'язаного чи резервіста для призову на збори (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/673-2010-%D0%B...):
Поважними причинами неприбуття чи несвоєчасного прибуття військовозобов’язаного чи резервіста для призову на збори в пункт і в строк, установлені керівником відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Центрального управління або регіонального органу СБУ, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки), які підтверджені відповідними документами (довідками), визнаються:
смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича дружини (чоловіка), яка сталася пізніше ніж за сім діб до дати початку зборів;
хвороба або необхідність догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які проживають разом із військовозобов’язаним чи резервістом, у разі неможливості догляду за хворим іншим близьким родичем;
здійснення стосовно військовозобов’язаного чи резервіста кримінального провадження, а також застосування до нього адміністративного стягнення або кримінального покарання, яке робить неможливим його прибуття;
потрапляння під вплив надзвичайної ситуації, яка виникла під час призову на збори і стала перешкодою своєчасному прибуттю;
складання державних іспитів у вищих навчальних закладах.
Що буде, якщо відмовитись від одержання повістки?
Якщо документ заповнено з помилками (неправильно вказали ПІБ або прізвище керівника територіального центру тощо), громадянин (-ка) може відмовитися від повістки, краще – у присутності кількох свідків.
У такому разі варто ввічливо про це зауважити, тоді уповноважені складають акт про відмову від одержання повістки з підписом особи, свідків та уповноваженого і передають його до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, також можуть скерувати до правоохоронних органів, де встановлюватимуть усі обставини та підстави відмови. Свідки потрібні для того, щоб за потреби підтвердити обставини стосовно відмови призовника від одержання повістки.
Якщо є акт відмови – з’ясовуватимуть всі обставини. Визначатимуть чи справді були порушення у порядку вручення чи у самій повістці (помилки, заповнювали "на ходу"), чи є докази, що підтверджують це (свідки, відео). Серед ризиків – фактично це підвищена увага до такої особи, прискіпливе ставлення, обов’язок з’явитися до ТЦК та СП і надати пояснення щодо ситуації. Нікому не подобається, коли вказують на помилки чи порушення.
Чи йти до ТЦК та СП, якщо призовник не ставив підпис у повістці?
Непоодинокі випадки, коли повістку вручили, проте призовник за неї не розписувався. Або прийшли за адресою проживання потенційного мобілізованого, а його не було вдома, і повістку отримала дружина, батьки або взагалі сусідка по під’їзду.
У цьому випадку важливим є факт обов’язкового особистого вручення повістки і із підписом того, хто її одержує. Тобто у разі відсутності повідомлення (повістки), обов’язку з`явитися до ТЦК та СП не виникає.
Телефонна розмова також не є належним способом повідомлення військовозобов’язаного і такий порядок не передбачений законодавством. Відповідно ви не зобов’язані робити те, що не передбачено законом, навіть не зважаючи на дію режиму воєнного стану в країні.
Що робити, якщо одержав повістку, а у наявності «білий квиток»?
«Білим» називають військовий квиток, у якому особу визначають непридатною або обмежено придатною до служби. Навіть ті, хто непридатний до служби, повинні прибути до ТЦК та СП. Там вони повинні надати відповідне посвідчення про те, що вони виключені з військового обліку, або надати документи, що підтверджують виключення з обліку, задля уникнення додаткових запитань.
Буває так, що інколи за станом здоров’я особа є непридатною до служби взагалі, але є особи, котрі непридатні до служби у мирний час і, водночас, обмежено придатні у воєнний час. Це означає, що військовослужбовець може виконувати штабну чи тилову роботу, служити у штабах, комісаріатах, однак не може бути в зоні активних бойових дій. Чим такий громадянин (-ка) може займатися, вже буде вирішуватися за місцем розташування, але з урахуванням військової спеціальності (посади) та індивідуальних протипоказань згідно з заключенням лікарської комісії.
Що робити, якщо близькі родичі потребують вашого постійного догляду?
Якщо ж у потенційно мобілізованого є пристаркуваті батьки або близькі родичі, які за станом здоров’я потребують постійного догляду, то вас можуть звільнити від проходження військової служби.
Проте на підтвердження таких обставин необхідно пред’явити у ТЦК та СП документи, зокрема медичні висновки закладу охорони здоров’я.
Відповідальність за неявку за повісткою
Якщо особа у зазначений у повістці час не з’явилася до ТЦК та СП, це вважається порушенням правил мобілізації. За це передбачено такі санкції:
Чи мають громадянина (-ку) супроводжувати до ТЦК та СП?
Згідно із Законом України «Про мобілізацію і мобілізаційну підготовку», військовозобов’язаний самостійно має прибути до ТЦК та СП у визначений час.
Працівники поліція зобов’язані доправити до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки громадян, котрі вчинили адміністративні правопорушення або порушили законодавство про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, відповідно до статті 38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».
Тобто, якщо громадянин (-ка) нічого не порушив (-ла), до ТЦК та СП її ніхто не супроводжуватиме.
Якщо буде потрібна моя допомога, в тому числі зразок заяви на відстрочку, звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".
При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.
ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Михайло.
Надаю вичерпні відповіді на Ваші питання:
- чи матиму право на відстрочку від мобілізації? оскільки зустрічав думки, що ця норма діє лише у випадку самостійного виховування такої дитини, однак в пункті статті 23 Закону про це не згадується, а вказується "жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років", а самостійне виховання більш всього стосується іншого пункту "жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років". Як на мене це два різних пункти. Хотів переконатися у вірному розумінні цих моментів, дайте роз'яснення тут будь-ласка.
ЗВИЧАЙНО, ЩО МАТИМЕТЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ, ОСКІЛЬКИ ВИХОВУЄТЕ ДИТИНУ З ІНВАЛІДНІСТЮ ВІКОМ ДО 18 РОКІВ. ПРИ ЧОМУ ТОЙ ФАКТ, ЩО ВИ ВПИСАНІ В ПОСВІДЧЕННІ - ТІЛЬКИ ПЛЮС.
Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію":
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
...
жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років.
Для отримання відстрочки по цій підставі виховання дитини може відбуватись вдвох. Головне - підтвердження факту наявності у дитини інвалідності.
- якщо право на відстрочку маю, який перелік документи слід подавати до РТЦК та СП ? те, що потрібно буде копія посвідчення дитини-інваліда я розумію, проте зустрічав що інколи просять й медичну довідку, яку саме форму медичної довідки про дитину інваліда слід надавати у військкомат, адже існує багато форм медичних довідок? чи вірно я розумію що має бути форма №080/о медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років ??
По-перше, йти до ТЦК я раджу тільки у випадку отримання повістки. Самостійно без повістки цього робити я не раджу, просто немає для чого.
Якщо повістка буде, Ви повинні пред'явити такий перелік документів:
1. Заява про надання відстрочки. ДО ЗАЯВИ ПРО НАДАННЯ ВІДСТРОЧКИ ДОДАЄТЕ:
2. Свідоцтво про народження дитини (або можливо вже паспорт).
3. Свідоцтво про шлюб.
4. Посвідчення дитини-інваліда.
5. Якщо є форма первинної облікової документації № 080-1/о «Довідка про потребу дитини (дитини-інваліда) у домашньому догляді» - тоді подати і таку копію.
РОБИТИ ПОТРІБНО НОТАРІАЛЬНІ КОПІЇ, А НЕ ПРОСТО КОПІЇ. РАДЖУ ПІДГОТУВАТИ ВСІ ЦІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ.
Якщо у Вас є уточнення або потрібний покроковий алгоритм дій із наданням зразків документів, просто натискайте зелену кнопку "Звернутися" для зв'язку.
Всім дякую за відповіді, хотів уточнити, у даному випадку чи немає різниці яка інвалідність у дитини та група інвалідності ? лежачий/ходячий, самостійний чи потрібно доглядати
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіНі, не має значення! Головна підстава для отримання відстрочки, дитина інвалід до 18 років.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Михайло, будь ласка!
Ні, для отримання відстрочки дані обставини значення не мають.
Дитина з інвалідністю - це:
▷ дитина зі стійким розладом функцій організму, спричиненим захворюванням, травмою або вродженими вадами розумового чи фізичного розвитку, що зумовлюють обмеження її нормальної життєдіяльності та необхідність додаткової соціальної допомоги і захисту (стаття 1 Закону України "Про охорону дитинства");
▷ особа до досягнення нею повноліття (віком до 18 років) зі стійким обмеженням життєдіяльності, якій у порядку, визначеному законодавством, встановлено інвалідність (стаття 1 Закону України "Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні").
Інвалідність дітям встановлюється лікарсько-консультативною комісією (далі - ЛКК).
ЛКК в день проведення медико-соціальної експертизи готує медичний висновок щодо встановлення категорії «дитина з інвалідністю» або «дитина з інвалідністю підгрупи А» або щодо відмови в установленні категорії «дитина з інвалідністю» або «дитина з інвалідністю підгрупи А» з відповідним обґрунтуванням та складає індивідуальну програму реабілітації дитини з інвалідністю, в якій визначаються реабілітаційні заходи, їх обсяги, строки проведення та виконавці.
Якщо буде потрібна моя допомога, в тому числі зразок заяви на відстрочку від мобілізації, звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".
При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.
ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіМихайло!
ЦЕ НЕ МАЄ ЗНАЧЕННЯ У ДАНОМУ ВИПАДКУ.
Успіхів Вам.
Юрист, м. Чернігів, 11 років досвіду
Вітаю.
Ви все правильно трактуєте: це дві різні підстави.
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
...
- жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
- жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років.
Документи такі: заява про надання відстрочки, паспорт, свід.про народження та про шлюб, довідка МСЕК (Медико-соціальної експертної комісії), посвідчення особи з інвілідністю.
https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/%D0%86%D0%B...
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВсім дякую за відповіді, хотів уточнити, у даному випадку чи немає різниці яка інвалідність у дитини та група інвалідності ? лежачий/ходячий, самостійний чи потрібно доглядати
ххх
Ніякої різниці немає.
Саме головне щоб в документах було зазначено "дитина з інвалідністю".
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Михайле!
Навіть не знаю, що Вам сказати, бо Ви самі відповіли по ходу на всі свої питання!
По-перше, Ви маєте відстрочку згідно статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
яка надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:
Зокрема в ній зазначено:
«Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;"
При тому підстава про самостійне вмховання зазначена у цій статті окрме і має зовсім інший зміст: "жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років", тобто не згадує дітей з інвалідністю.
По-друге, Ви праві в тому, що для підтвердження відстрочки треба надати ТЦК не тільки нотаріально посвідчену копію посвідчення інваліда, але і довідку ЛКК (форма 080) - це замінник схожої довідки про інваліднсть для дорослих, яку видає МСЕК, але тільки довідка ЛКК призначена саме для дітей.
По-третє, у законі не визначена група інвалідності дитини, яка кваліфікує надання права на відстрочку, бо її не має за визначенням. Тож достатньо того, що Ваша дитина - інвалід.
Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче на них відповім!
Шановні юристи, дуже вдячний за відповіді. Буду готувати необхідні документи, довідки та нотаріально завірені їхні копії. Питання з інвалідністю дитини мені зрозуміле.
Є важливий нюанс, який я не повідомив на початку - так сталося, що в мене на руках з моїх військових документів лише обліково-послужна картка, після інституту не змінив її, наразі мені 47 років. Розумію і готовий навіть заплатити штраф, але хвилююся за одне, при отриманні повістки і прийшовши у військомат я не зможу просто подати документи і заяву про відстрочку по дитині-інваліду, оскільки спершу потрібно буде замінити документ на діючий, я вірно розумію ? Що можу бути далі і чого я відверто боюся.
-при заміні обліково-послужної картки на нині діючу тимчасову довідку чи військовий квиток мені потрібно буде пройти медкомісію, це 100%. Чи не станеться так, що отримавши категорію "придатний" а тут більш всього без варіантів, потрапивши у кінці до воєнкома або при видачі мені вже нового діючого документу, разом з ним урочисто вручать наступну повістку, скажімо "бойову". Як упередити такий потенційно можливий розвиток подій ?
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДля отримання відстрочки теж треба проходити мед. Комісію нічого тут страшного не має. ЗАКОН НА ВАШІЙ СТОРОНІ, А ЯКІСЬ МОНІПУЛЯЦІЇ ЗІ СТОРОНИ ВІЙСЬКОМАТУ БУДУТЬ НЕ ЗАКОННІ, ЗА ЩО МОЖНО ЇХ ПРИТЯГНУТИ ПОЧИНАЮЧИ ВІД АДМІНІСТРАТИВНОЇ ДО КРИМІНАЛЬНОЇ ВВДПОВІДАЛЬНІСТЬ.
ЯКЩО БУДУТЬ ПРОБЛЕМИ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО АДВОКАТА І УСЕ БУДЕ ГАРАЗД.
Враховуючи тещо ви будете міняти документ це буде тривала процедура, тому часу буде достатньо, щоб зрозуміти ситуацію що вас чекає.
Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Михайло!
- при заміні обліково-послужної картки на нині діючу тимчасову довідку чи військовий квиток мені потрібно буде пройти медкомісію, це 100%. Чи не станеться так, що отримавши категорію "придатний" а тут більш всього без варіантів, потрапивши у кінці до воєнкома або при видачі мені вже нового діючого документу, разом з ним урочисто вручать наступну повістку, скажімо "бойову".
- cаме тому потрібно подавати письмову заяву на відстрочку. Те, що ваш військово-обліковий документ (обліково-послужна картка) є недійсним, на це не впливає. При цьому, в заяві можна також вказати про заміну цього документа на військовий квиток чи тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.
Нотаріально завіряти документи непотрібно, це зайва трата коштів. Вам все одно потрібно буде явитися до військкомату у разі вручення повістки, тому під час особистої явки покажете оригінали документів.
ПОРЯДОК виготовлення, видачі та знищення тимчасового посвідчення військовозобов’язаного - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1511-17#Text
ПОРЯДОК видачі, зберігання та знищення військових квитків осіб рядового, сержантського і старшинського складу - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0582-17#n4
Якщо буде потрібна моя допомога, в тому числі зразок заяви на відстрочку від мобілізації, звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".
При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.
ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіМихайло!
Вам не обов'язково без потреби ходити до військомату і просити відстрочку. Ви її маєте за визначенням, тобто по закону. Це перше.
З іншого боку, якщо Вас викличуть законно оформленою та персонально врученою повісткою, зовсім не треба боятися прийти у військомат! Там дійсно мають право направити Вас на проходження ВЛК, але далі того не пійде. Ви не підлягаєте мобілізації!
Як хочете, я можу надати Вам в такій ситуації юридичний супровід, і платити за це додатков Вам не прийдеть. Хіба що схочете самі мене віддячити... ))
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіНа доповнення до моєї відповіді...
Якщо раптом щось трапиться щось непередбачене у військоматі, і не буде з ким порадитись, нижченаведене Вам знадобиться:
Законом передбачена можливість оскарження рішення ТЦКСП:
По-перше, скарги на незаконні дії представників «військоматів», пов’язані із процесом мобілізації можуть бути в усній формі викладені на гарячій лінії Міністерства Оборони: 0-800-500-410, 0-800-500-442, 044-454-44-99 (нижче більш детально).
По-друге, скарги на порушення законодавства під час мобілізації подаються керівнику Центру комплектування та соціальної підтримки (воєнкому) або до вищестоячого обласного ТЦКСП (військкомату).
Скарга має містити детальний опис обставин порушення і клопотання про припинення порушення.
По-третє, у випадку відсутності належної реакції «воєнкома), незаконні дії, що стосуються мобілізації можуть бути оскаржені до адміністративного суду. Для отримання правової допомоги з цього питання необхідно звернутися до адвоката.
Гарячі лінії Міністерства оборони та ЗС України
0 800 50 04 42
Call-центр Міністерства оборони Українидля вирішення проблемних питань та координації розгляду звернень громадян:
Розпорядок роботи Саll-центру Міністерства оборони України
Понеділок — четвер з 09.00 до 18.00
П’ятниця з 09.00 до 16.45
Перерва на обід з 13.00 до 13.45
Субота з 09.00 до 15.00
Call-центр Збройних Сил України для забезпечення своєчасного та якісного розгляду звернень (заяв) громадян. До нього входять Call-центри видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, оперативних та повітряних командувань, Call-центри Командування об'єднаних сил, ОТУ "Північ", ОТУ "Схід", ОУВ "Південь", Головнокомандувача Збройних Сил України, Психологічної допомоги.
Номер багатоканального зв'язку Call-центру Збройних Сил України — 0800500410, (044) 454-44-99.
Графік роботи Call-центрів видів, окремих родів війск (сил) Збройних Сил України, оперативних та повітряних командувань - у робочі дні з 09.00 до 18.00.
Графік роботи Call-центрів Командування об'єднаних сил, ОТУ "Північ", ОТУ "Схід", ОУВ "Південь" —цілодобово, щоденно.
Графік роботи Call-центру Головнокомандувача Збройних Сил України, Психологічної допомоги — у робочі дні з 09.00 до 18.00. Електронна адреса: Call-center_ZSU@mil.gov.ua.
«Гаряча лінія» з питань проходження військової служби за контрактом, в тому числі для бажаючих вступити до українського війська, відповіді на телефонні дзвінки за телефоном
0 800 500 051 — щоденно з 09.00 до 18.00 крім суботи та неділі;
Повторюсь, у разі уточнень чи додаткових питань можете поспілкуватись зі мною в режимі онлайн. Для того треба лише натиснути кнопку "звернутись" біля мого профілю. Вдачи Вам!
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Михайло!
Працівники ТЦКСП (військкомату) не мають права тлумачити закон на власний розсуд.
Згідно ст. 19 Конституції України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%...): "Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України".
У разі порушення ваших прав Ви можете:
1) Подати письмову скаргу начальнику місцевого військкомату;
2) Звернутися в Міністерство оборони України (контакти - https://www.mil.gov.ua/kontakti/garyacha-liniya.ht...)
3) На телефони гарячих ліній
0-800-500-410
0-800-500-442
044-454-44-99
4) Також можна зателефонувати на Урядову Гарячу лінію 1545
Якщо буде потрібна моя допомога, звертайтеся через кнопку "Звернутися".
При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.
ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіНІЧОГО СТРАШНОГО.
ПОРЯДОК ДІЙ:
1. ПРИХОДИТЕ В ВІЙСЬКОМАТ.
2. ПОДАЙТЕ ТА ЗАРЕЄСТРУЙТЕ ЗАЯВУ ПРО НАДАННЯ ВАМ ВІДСТРОЧКИ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ.
3. СПЛАТІТЬ ШТРАФ ЗА ПОРУШЕННЯ ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ.
4. ПРОЙДІТЬ ВЛК.
5. ОТРИМАЙТЕ ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВИЙ ДОКУМЕНТ ТА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ.
КРАЩЕ ВСЕ ЦЕ РОБИТИ В СУПРОВОДІ АДВОКАТА.