Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 26 січня 2023, питання №79460 250₴

Чи випустять мене за кордон з бабусею 83 роки, коли вона отримала висновок ЛКК в лікарні про необхідність догляду?

Чи випустять мене за кордон з бабусею 83 роки, коли вона отримала висновок ЛКК в лікарні про необхідність догляду?

Пишу ще раз коротше, щоб було дійсно зрозуміліше. Бабуся 83 роки, я єдиний внук, найближча рідна особа - прошли лікарів, отримали ЛКК на бабусю про когнітивні проблеми і необхідність піклування на непрофесійній основі.

Чи можу я з бабусею вже з цим документом виїхати за кордон, підтвердивши родинні звязки а також спільне проживання одною припискою, а також те що на мені пів будинку?

Просто постанова 859 догляд там нововведення про шкали навичок бабусі, і вона справді хворіє і важко з ногами, задишка, в магазини не ходить - але може не бути 54 бали, а вище, і можуть відмовити в наданні компенсації на піклування. Що робити в такому випадку, чи нам буде достатньо рішення ЛКК і доведення того, що я єдиний рідний внук, який може її супроводжувати за кордон? Нам треба буде виїхати в Польшу до нормальних лікарів бабусю пролікувати, бо тут ми лікарям не довіряємо. Дякую за відповідь, це дуже важливо для мене!

Відповіді юристів (8)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, так ви маєте право на перетин кордону разом з бабусею.

    Для цього вам потрібен буде ще акт про встановлення факту догляду.

    Його можно отримати у виконкомі міської ради за місцем реєстрації бабусі.

    Після отримання акта догляд оформлювати не обов'язково, довідки ЛКК, документи що підтверджує родинні зв' язки та акту буде достатньо для перетину кордону.

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...

    Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    • Вадим Клієнт рік тому

      Акт - можна детальніше про це, як виглядає? Це в сільській раді я пробую там зараз оформити допомогу саме як доглядач, якщо дадуть. Бо по постанові 859 догляд там в них тестування, чи бабуся підходить по критеріям на отримання мною компенсації як доглядача, а якщо вони не дадуть ту компенсацію - ми виїхати зможемо?

      • Корнійчук Євген Іванович

        Так вам треба написати заяву у виконком сільської ради про видачу акту про встановлення факту догляду. Це не складна та не довготривала процедура.

        У разі отримання акту вы зможете виїхати. Догляд оформлювати не обов'язково.

        Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

        Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

        • Вадим Клієнт рік тому

          Ок, така ситуація — якщо я зараз в процессі оформлення догляду, я незнаю чи буде мені компенсація, чи ні, допустимо вони не дали мені компенсацію, сказали що висока кількість балів по шкалі по тому законопроекту. В такому випадку я маю право звернутись знов до сільської ради, щоб вони видали цей акт, це буде набагато простіше? І мене також не мобілізують, вірно? Дякую!

          • Корнійчук Євген Іванович

            у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд вы будете мати право на відстрочку від мобілізації

          • Корнійчук Євген Іванович

            Оформлення догляду, не заважає вам подати заяву на отримання акту. Пишіть заяву, якщо дадуть догляд, акт зайвим не буде.

            Тому робіть це паралельно, щоб не витрачати час

          • Корнійчук Євген Іванович
            100%

            Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Вадиме!

    Просто на підставі довідки ЛКК та документів про родинні стосунки Вас не пропустять.

    ВАМ ПОТРІБНО ОФОРМИТИ АКТ ВСТАНОВЛЕННЯ ФАКТУ ЗДІЙСНЕННЯ ДОГЛЯДУ. ТАКОЖ ПОТРІБНО З'ЯСУВАТИ, ЧИ Є У БАБУСІ ІНВАЛІДНІСТЬ.

    ПРО ВСІ ДЕТАЛІ НИЖЧЕ. ТАКОЖ МОЖЕМО ОБГОВОРИТИ ЇХ В ІНДИВІДУАЛЬНОМУ ПОРЯДКУ.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

    від 27 січня 1995 р. № 57 Київ

    Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...

    2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    ...

    особи, які потребують постійного догляду, - у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення (у значенні, наведеному у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України) за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки, та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді або у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними особами, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді та акта встановлення факту здійснення догляду. Акт встановлення факту здійснення догляду за іншою особою, яка потребує постійного догляду, складається на підставі звернення особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа, яка потребує постійного догляду, є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням.

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною. Буду радий відповісти на додаткові питання. Для цього тисніть зелену кнопку «Звернутися»!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України