Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
883 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте , такой вопрос:
Мне адвокат сказал если идет судебное разбирательство то не могут забрать по мобилизации , так ли это ? Спасибо жду ответа
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (10)
Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду
Добрый день.
Это зависит от того, принял ли суд отдельное решение об запрете вашей мобилизации на время рассмотрения дела. Если суд такого решения не принимал - вас могут мобилизировать.
При возникновении дополнительных вопросов нажимайте кнопку "Обратиться". Буду рад помочь.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Якщо справа кримінальна, то можу погодитись з Вашим адвокатом! Принаймні до вироку особу, яка є учасником такої справа, мобілізувати не можуть. В усіх інших випадках таке може бути, оскільки в такому разі суддя не може завадити громадянину виконати свій громадянський обов'язок.
Виникнуть питання, звертайтесь до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото. Охоче на них відповім!
Юрист, 19 років досвіду
Добрый день Саша.
Уточните у адвоката обращался ли он в суд с заявлением об обеспечении иска путем запрета военкомату (Центру комплектования) осуществлять какие-либо действия по призыву по мобилизации до окончания судебного разбирательства. Если такое заявление адвокат подавал, то вынес ли суд по нему определение о запрете. Если такого определения суда нет, то военкомат может призвать на службу даже если это спорный вопрос (например оспаривается отказ или бездеятельность военкомата по предоставлению отсрочки.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Саша!
Права на відстрочку у зв'язку з судовим розглядом згідно ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготавку та мобілізацію" немає. Виключенням може слугувати розгляд кримінальної справи . Подача заяви щодо забезпечення позову, шляхом заборони вчиняти певні дії тцк може буди відмовлено судом, тому потрібно шукати інші підстави для відстрочки.
А за власним бажанням підозрюваний може бути мобілізований згідно статті 616 Кримінального процесуального кодексу України .
У разі введення в Україні або окремих її місцевостях воєнного стану, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та/або інших держав проти України підозрюваний, обвинувачений, який під час досудового розслідування або судового розгляду тримається під вартою, крім тих, які підозрюються у вчиненні злочинів проти основ національної безпеки України, а також злочинів, передбачених статтями 115, 146-147, 152-156, 186, 187, 189, 255, 255-1, 257, 258-262, 305-321, 330, 335-337, 401-414, 426-433, 436, 437-442 Кримінального кодексу України, має право звернутися до прокурора з клопотанням про скасування цього запобіжного заходу для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період.
За результатами розгляду клопотання, передбаченого абзацом першим цієї частини, прокурор має право звернутися до слідчого судді або суду, який розглядає кримінальне провадження, з клопотанням про скасування цій особі запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період.
При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго! Бережіть себе!
Юрист, м. Суми, 5 років досвіду
Доброго дня!
Якщо адвокат подавав клопотання суду Про забезпечення позову у частині накладення заборони на службових осіб тцк сп(воєнкомат) по проведенню стосовно Вас заходів з мобілізації до моменту винесення рішення судом по справі.
суд мав внести окрему ухвалу про таку заборону , якщо ні то нічого не заважає вручити Вам повістку.
Якщо справа кримінальна то до прийняття рішення судом винесення вироку , ваша мобілізація неможлива.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
это статья 286 1ч
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВас не мобілізують до оголошення вироку.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіСаша!
Ви неуважно читаєте! Я Вам це написав ще годину назад!
Юрист, м. Суми, 5 років досвіду
дана стаття передбачає кримінальне правопорушення тому до винесення вироку , мобілізаційні процедури з Вами проводити не можуть, а далі треба дивитися за ситуацією , якщо буде судимість , Вас мають виключити з обліку так як Ви вже будете невійськовозобов язаний ні для строкової ні для перебування у резерві.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Саша.
ДАНЕ ПИТАННЯ В ЗАКОНОДАВСТВІ ЧІТКО НЕ ВРЕГУЛЬОВАНО. АЛЕ З ЛОГІЧНИХ МІРКУВАНЬ, МОБІЛІЗУВАТИ вАС НЕ МОЖУТЬ, ОСКІЛЬКИ КРИМІНАЛЬНИЙ ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ КОДЕКС ПОКЛАДАЄ НА ВАС ПЕВНІ ПРОЦЕСУАЛЬНІ ОБОВ'ЯЗКИ ЯК ОБВИНУВАЧЕНИЙ.
КРИМІНАЛЬНИЙ ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2013, № 9-10, № 11-12, № 13, ст.88)
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4651-17#Text
§ 3. Сторона захисту
Стаття 42. Підозрюваний, обвинувачений
...
7. Підозрюваний, обвинувачений зобов’язаний:
1) прибути за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду, а в разі неможливості прибути за викликом у призначений строк - заздалегідь повідомити про це зазначених осіб;
2) виконувати обов’язки, покладені на нього рішенням про застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
3) підкорятися законним вимогам та розпорядженням слідчого, прокурора, слідчого судді, суду;
4) надавати достовірну інформацію представнику персоналу органу пробації, необхідну для підготовки досудової доповіді.
{Частину сьому статті 42 доповнено пунктом 4 згідно із Законом № 1492-VIII від 07.09.2016}
8. Підозрюваному, обвинуваченому вручається пам’ятка про його процесуальні права та обов’язки одночасно з їх повідомленням особою, яка здійснює таке повідомлення.
...
ДАЛІ, ЯКЩО ВАС ВСЕ ТАКИ БУДЕ ВИЗНАНО ВИННИМ У ВЧИНЕННІ ЗЛОЧИНУ, ПЕРЕДБАЧЕНОГО Ч. 1 СТ. 286, ВИКЛЮЧЕННЮ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ ВИ НЕ ПІДЛЯГАТИМЕТЕ, ОСКІЛЬКИ ДАНА СТАТТЯ Є НЕТЯЖКОЮ. ОДНАК НА ЧАС СУДИМОСТІ ВИ ТАК САМО МАТИМЕТЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ПО ПРИЧИНІ НАЯВНОСТІ ЗАБОРГОВАНОСТІ ПЕРЕД ОРГАНАМИ ПРОБАЦІЇ.
АЛЕ ЦЕ ЛИШЕ ЗА УМОВИ, ЩО ВИ БУДЕТЕ ВИЗНАНІ ВИННИМ, І РІШЕННЯ СУДУ НАБЕРЕ ЗАКОННОЇ СИЛИ. ПЕРЕПРОШУЮ, ЩО Я ПИШУ ІЗ ТАКИМ НАХИЛОМ НА ВИЗНАННЯ ВАС ВИННИМ, АДЖЕ НІХТО НЕ СКАСОВУВАВ ПРЕЗУМПЦІЮ НЕВИНУВАТОСТІ.
ЯК ПІДСУМОК ХОТІВ БИ ЗАЗНАЧИТИ, ЩО В ЦІЛОМУ ПОГОДЖУЮСЬ ІЗ АДВОКАТОМ - ЗАРАЗ ВАС ДІЙСНО МОБІЛІЗУВАТИ НЕ МОЖУТЬ. АЛЕ ЦЕ НЕ ПРЯМО ПЕРЕДБАЧЕНО В ЗАКОНОДАВСТВІ, А ВИХОДИТЬ З ЛОГІЧНИХ МІРКУВАНЬ.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.