Задайте питання юристу

883 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 20 лютого 2023, питання №80974 250₴

Штамп про ПМЖ и ID-паспорт

Здравствуйте!
Подскажите пожалуйста, мой муж родился и вырос в Молдове, имеет молдавские паспорта, за несколько месяцев до войны получил украинский загранпаспорт, а на его основе ID-карту. В Украине нигде не прописан, и кода у него тоже нет.
Насколько мне известно, то для пересечения границы необходимо иметь штамп в загранпаспорте про ПМЖ в другой стране ( в нашем случае, в Молдове).
Обратились в посольство Украины в Молдове, и там сказали, что можно чтобы он оформил доверенность на меня, привезти его загранпаспорт и ему поставят штамп, что он стоит на консульском учёте и находится на ПМЖ в Молдове.
Сегодня я была в консульстве Украины в Молдове, и там мне ответили, что так как он получил ID-паспорт, то он все равно является гражданином Украины и как бы вышел из постоянного проживания в Молдове, поэтому штамп они ему поставить не могут. Правда ли то, что в Молдове он является налогоплательщиков, прописан, и имеет право находится тут по праву рождения, можно ли каким-то другим способом получить этот штамп про ПМЖ, и можно ли имея молдавское гражданство каким-то образом отказаться от украинского?

Відповіді юристів (7)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Валерія!

    Для виходу з громадянства України громадянин України, який відповідно до чинного законодавства України є таким, що постійно проживає за кордоном, подає такі документи:

    а) заяву про вихід з громадянства України (в двох примірниках) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1559-22#Text;

    б) дві фотокартки (розміром 35 x 45 мм);

    в) копію паспорта громадянина України для виїзду за кордон з відміткою про виїзд на постійне проживання за кордон

    або

    копію паспорта громадянина колишнього СРСР зразка 1974 року з відміткою про виписку з території України.

    У разі якщо у заявника відсутній один із документів, що зазначені у цьому підпункті, або інший з документів, перелічених у статті 5 Закону, на підтвердження факту перебування у громадянстві України та факту постійного проживання за кордоном подаються відповідні довідки, що видані територіальним органом Державної міграційної служби України або дипломатичним представництвом чи консульською установою України;

    г) один із таких документів:

    - документ, який свідчить, що заявник набув громадянства іншої держави (держав);

    - документ, виданий уповноваженим органом іншої держави про те, що громадянин України набуде громадянства іншої держави, якщо вийде з громадянства України.

    Дерій Владислав Олегович

    Отказаться от гражданства Украины НЕВОЗМОЖНО. Прекратить украинское гражданство можно исключительно в случае выхода из гражданства или же в связи с его утратой.

    Процедура утраты украинского гражданства - инициируется и применяется в одностороннем порядке компетентными государственными органами в случаях:

    • добровольного приобретения совершеннолетним гражданином Украины гражданства иного государства;
    • приобретения лицом гражданства Украины на основании ст. 9 Закона Украины «О гражданстве Украины» в результате обмана, осознанного предоставления не правдивых сведений или поддельных документов;
    • добровольное поступление на военную службу другой страны, которая в соответствии с законодательством этого государства не является военной обязанностью или альтернативной (невоенной) службой.

    Срок прекращения украинского гражданства путем его утраты аналогичен сроку, в течение которого оформляется выход из гражданства Украины.

    В отличие от процедуры выхода из гражданства Украины, процедура утраты украинского гражданства не предусматривает оплату консульских сборов либо иных государственных пошлин.

    Кроме этого, процесс утраты украинского гражданства, в отличие от выхода из него, может быть инициирован, как украинскими диппредставительствами и консульствами за пределами нашей страны, так и подразделениями государственной миграционной службы на территории Украины.

    Как в первом, так и во втором случае украинское гражданство считается прекращенным со дня издания соответствующего указа Президентом Украины.

    Для более детальной консультаци - нажимайте "Обратиться"! Всего доброго!

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Валерія!

    Спробуйте звернутись до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото, аби ми не обговорювали це питання в публічному форматі.

    Це моя тема, і я обов'язково Вам допоможу!

    Айвазян Юрій Климентійович
    60%
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Валерія!

    Якщо коротко проаналізувати Вашу ситуацію, то можу сказати таке:

    По-перше, в даному випадку у Вашого чоловіка виникає не проблема отримання штампу про ПМЖ в Молдові , а проблема подвійного громадянства. Тому що з моєї точки зору наявність у чоловіка молдавського паспорту та факт народження його в Молдові дає йому право вважати себе по "праву землі" (jus solis) все ж таки громадянином Молдови, а не України!

    Тому я би спробував побудувати тут зовсім іншу правову схему подальшого розвитку подій.

    По друге, якщо виходити з цієї позиції, то за українськими законами подвійне громадянство в нас наразі заборонено, хоча законодавець і рухається в бік прийняття відповідних законів, які б дозволяли це.

    Відповідно до статті 4 Конституції України в Україні існує єдине громадянство.

    Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються законом.

    Статтею 2 Закону України «Про громадянство України» передбачено, якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України.

    Разом з тим, відповідно до пункту 1 статті 19 Закону України «Про громадянство України» добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття, є підставою для втрати громадянства України. Добровільним набуттям громадянства іншої держави вважаються всі випадки, коли громадянин України для набуття громадянства іншої держави повинен був звертатися із заявою чи клопотанням про таке набуття відповідно до порядку, встановленого національним законодавством держави, громадянство якої набуто. Не вважаються добровільним набуттям іншого громадянства такі випадки:
    1. одночасне набуття дитиною за народженням громадянства України та громадянства іншої держави чи держав;
    2. набуття дитиною, яка є громадянином України, громадянства своїх усиновителів унаслідок усиновлення її іноземцями;
    3. автоматичне набуття громадянином України іншого громадянства внаслідок одруження з іноземцем;
    4. автоматичне набуття громадянином України, який досяг повноліття, іншого громадянства внаслідок застосування законодавства про громадянство іноземної держави, якщо такий громадянин України не отримав документ, що підтверджує наявність у нього громадянства іншої держави.

    Положення пункту 1 частини першої статті 19 Закону України «Про громадянство України» не застосовуються, якщо внаслідок виходу з громадянства України громадянин України стане особою без громадянства. Датою припинення громадянства України у випадках, передбачених цією статтею, є дата видання відповідного указу Президента України. Громадянин України, щодо якого оформляється втрата громадянства, до видання указу Президента України про припинення громадянства України користується всіма правами і несе всі обов’язки громадянина України. Щодо громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України слід зазначити, що відповідно до частини четвертої статті 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» примусове автоматичне набуття громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території, громадянства Російської Федерації не визнається Україною та не є підставою для втрати громадянства України.

    З іншої сторони чоловіку рано чи пізно все одно прийдеться обирати між двома громадянствами. В іншому випадку, якщо він того не зробить вчасно , за нього може це зробити Державна міграційна служба України. Можливо саме зараз вирішення цього питання ЯК РАЗ НА ЧАСІ?
    ВИСНОВОК: На моє глибоке переконання Вашому чоловіку взагалі не потрібен ніякий штамп ПМЖ на виїзд в Молдову, оскільки він є громадянином Молдови, і цей його статус, без огляду на очевидні ознаки подвійного громадянства, має приоретитне значення по відношенню до наявності українського паспорту. Тому його не мають права не випустити за кордон! Для виїзду йому просто треба представити паспорт громадянина Молдови, як внутришній, так і закордонний. І то все!

    Ще раз раджу Вам натиснути кнопку звернутись біля мого фото. Так ми зможемо спокійно обговорити всі нюанси Вашої проблеми. Це не буде Вам нічого додатково коштувати!

    Гончаренко Константин
    40%
    Гончаренко Константин рік тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброгого дня!

    УВашому випадку іноземець коли отримував громадянство України , мав подавати до органу ДМС України письмове зобов язання про припинення інших громадянств.

    Якщо таке зобов язання Молдова не отримувала та рішення не приймалось то особа є громадянином Молдови Статус ПМЖ їй не потрібен.

    Напевно особа повинна вийти з громадянства України та залишитись іноземцем.

    Порядок виходу з громадянства України:

    • Загальний строк розгляду клопотання про вихід з громадянства України не повинен перевищувати 1 рік.
    • Зазначені строки не враховують термін, необхідний для надсилання матеріалів дипломатичною або командирською поштою.
    • Датою припинення громадянства України є дата видання відповідного Указу Президента України. Після отримання повідомлення про припинення громадянства України закордоння дипломатична установа у тижневий строк повідомляє заявника про прийняте рішення Президента України, вилучає проїзні документи громадянина України та видає довідку про припинення громадянства України.
    • Строк виконання рішень Президента України з питань громадянства не повинен перевищувати 1 місяця. У разі неотримання особою, громадянство якої було припинено, відповідної довідки та неповернення до установи проїзних документів громадянина України протягом визначеного терміну, закордонна дипломатична установа вживає заходів щодо визнання паспортного документа недійсним.

    Для виходу з громадянства України громадянин України, який відповідно до чинного законодавства України є таким, що постійно проживає за кордоном, подає такі документи (у 4-х примірниках):

    1. заяву про вихід з громадянства України – форма №20 заяви;

    2. чотири фотокартки (розміром 35х45мм);

    3. копію паспорта громадянина України для виїзду за кордон з відміткою про виїзд на постійне проживання за кордон або копію паспорта громадянина колишнього СРСР зразка 1974 року з відміткою про виписку з території України. У разі якщо у заявника відсутній один із документів, що зазначені у цьому підпункті, або інший з документів, перелічених у статті 5 Закону, на підтвердження факту перебування у громадянстві України та факту постійного проживання за кордоном подаються відповідні довідки, видані органом внутрішніх справ України або дипломатичним представництвом чи консульською установою України;

    4. один із таких документів:

    • документ, який свідчить, що заявник набув громадянства іншої держави (держав);
    • документ, виданий уповноваженим органом іншої держави про те, що громадянин України набуде громадянства іншої держави, якщо вийде з громадянства України.
    • Не раніше ніж за три дні до вибуття з місця проживання Ви повинні знятися із військового обліку (пункт 3 статті 37 Закону України Про військовий обов’язок і військову службу)

    Необхідні документи – військовий квиток та заява з проханням зняти з обліку у зв’язку із вибуттям в іншу місцевість України,

    або за кордон на строк більше трьох місяців ( пункт 2 частини 5 статті 37 Закону України)

    також перевірьте інформацію, щодо вас у реєстрі боржників та стан розрахунків з бюджетом у кабінеті платника ФОП на сайті ДФС України.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Дерій Владислав Олегович

    Згідно останніх роз’яснень Державної прикордонної служби України

    Згідно законодавства України подвійне громадянство (тобто громадянство України та ще однієї, або декількох країн) в Україні не допускається.

    Особа, яка має декілька громадянств, одне з яких – України, у відносинах із Україною вважається громадянином України.

    Підстави втрати та припинення громадянства України визначені у статтях 18 та 19 Закону України «Про громадянство».

    У будь-якому випадку громадянство припиняється в день видання відповідного указу Президента України.

    Отже, використовувати паспорт громадянина іншої країни для перетину державного кордону України на законних підставам мають фізичні особи після видання Указу Президента України про втрату такими особами громадянства України.

    ---

    Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які постійно проживають за кордоном можуть виїжджати за наявності відповідних відміток в паспортному документі, згідно ст. 4 ЗУ «Про порядок виїзду з України і в’їзду гр. України» якими можуть бути:

    для осіб які виїжджають вперше – штамп про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання;

    для осіб, які постійно проживають за кордоном – штамп про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання та відмітка (штамп) про взяття на постійний консульський облік у закордонній дипломатичній установі України або перебування такого громадянина на постійному консульському обліку підтверджується довідкою про перебування на консульському обліку, яка формується з використанням засобів відомчої інформаційної системи Міністерства закордонних справу України.

    Потрібно розглядати всі варіанти для перетину кордону. Можливо у Вашого чоловіка будуть й інші підстави для виїзду за межі України згідно Правил перетину державного кордону.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Валерія!

    Ще раз, спробую розтлумачити свою позицію...

    1. Ваш чоловік є громадянином Молдови, і я важко собі уявляю, як в такому випадку він може отримати штамп ПМЖ. Це просто юридичний нонсенс!

    2. Чоловік, хоча і отримав український паспорт, але із порушенням закону. Тому що згідно нашого законодавства перед тим як стати громадянином України, він мусив задекларувати свій обов'язок відмовитись від молдавського громадянства або ж реально від нього відмовитись. Наскільки я розумію, він не зробив ні першого, ні другого.

    3. Для виїзду чоловіку достатньо пред'явити закордонний паспорт громадянина Молдови. Іншого шляху покинути наразі Україну в нього не має.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024