Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 21 березня 2023, питання №82666

порядок отримання відпустки

Таке питання .
Відповідно до законодавства України, мобілізований військовослужбовець, має право на відпустку (не більше 10 днів) прослуживши не менше 3 міс..
Прослужив 2 міс..Найближчим часом, виїжджаємо на схід на бойове завдання: полігон, бойові дії не менше 3-х місяців, можна і не повернутись. Хочеться побути з сім'єю пару днів.
І саме основне, до мобілізації, прослужив в органах кримінально-виконавчої служби більше 10-ти років. Звільнився. Не пройшло й місяця (до 30-дніа)- мобілізували. Тобто, стаж не перерваний і рахується до військового стажу. Так от, чи маю я право не чекати трьох місяців, враховуючи попередній стаж служби?.

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Вячеславе!

    Для відпустки потрібні підстави.

    На жаль, усі планові відпустки для відпочинку під час воєнного стану для військовослужбовців скасовано.

    Проте є низка виключень, які описані у Законі "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

    На період воєнного стану усі відпустки скасовуються, крім тих, які потрібні за сімейними обставинами. Максимальна тривалість – 10 днів".

    Раз в рік військовослужбовець може попросити таку відпустку без збереження заробітної плати. Причиною може бути:

    шлюб;

    похорони когось з родичів чи близьких осіб;

    тяжкий стан здоров’я рідних по крові або по шлюбу.

    У разі надзвичайної ситуації в родині, наприклад, пожежі або іншого стихійного лиха солдат може отримати відпустку до 15 днів. Він має також попередньо подати рапорт та роз'яснити ситуацію.

    Бажано надати документ, який це підтверджує. Наприклад, копію свідоцтва про смерть або заяву на реєстрацію шлюбу.

    Рішення про надання відпустки та її тривалість визначає командир військової частини.

    Відпустку за сімейних обставин можуть надати незалежно від тривалості служби, оскільки це є незапланованими подіями.

    За висновками ВЛК (військово-лікарська комісія) можуть надати відпустку для проходження реабілітації та лікування. Вона може бути до 30 днів, але медики проводять повторну комісію – якщо пацієнт потребує подовження відпустки.

    Йдеться не лише про поранення. Це може бути загострення хронічних захворювань або гострі стани (наприклад, запалення апендициту).

    У Законі також зазначено, що у разі звільнення зі служби, військовослужбовець може отримати грошову компенсацію, якщо він не використав своє право на відпустку.

    Як хочете порадитись зі мною з цього приводу персонально, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, В'ячеславе!

    Ваше бажання дуже зрозуміле, але, на жаль, рішення щодо надання відпусток - у виключній компетенції командування. Ось як про це зазначається в чинному законодавстві.

    "...18. В особливий період під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надаватися частина щорічної основної відпустки, а також відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення. Кожна із зазначених відпусток може бути надана тривалістю не більш як 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець. Частина щорічної основної відпустки може бути надана один раз протягом календарного року за умови одночасної відсутності не більше 30 відсотків загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу..."

    Всього доброго. Якщо консультація була корисною, натискайте галочку внизу фотографії профіля та залишайте відгук!

    Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA