Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 03 квітня 2023, питання №83347

Знайшов у дверях повістку без корінця, на якому слід ставити підпис про отримання, чи це законно?

Я не бачив людей, які принесли повістку, нічого не підписував, просто знайшов папірець на землі біля моїх дверей. Дані у повістці вказані вірні, але не вказано причину повістки. "Пропонують прибути" за вказаним місцем і датою з переліком документів.

Чи можливо таке що невідома особа, яка принесла цю повістку "розписалась замість мене" і тому немає корінця? Чи вважається така повістка законно врученою? Чи можуть мене притягнути до відповідальності?

Відповіді юристів (3)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Ігоре!

    Чи можливо таке що невідома особа, яка принесла цю повістку "розписалась замість мене" і тому немає корінця? Чи вважається така повістка законно врученою? Чи можуть мене притягнути до відповідальності?

    Складно відповісти і уявити, хто, як і за яких обставин приніс Вам цю повістку, але єдине, що точно - вона не вручена належиним чином і є незаконною.

    Відповідно ризик можливості настання адміністративної відповідальності у цьому випадку вкрай низька. Але оскільки Вами цікавляться, подумайте про подальші плани.

    Всього доброго. Якщо консультація була корисною, натискайте галочку внизу фотографії профіля та залишайте відгук!

    Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Ігор Клієнт рік тому

    А чи можуть якісь люди увійти до мене додому без мого дозволу? Ось наприклад, я не відчинятиму нікому двері. Можливо встановлю камеру спостереження. Чи по закону вони мають право вибити двері?

    • Кирда Вячеслав Володимирович

      Ігоре!

      Звичайно, що ні.

      КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

      (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 141)

      https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%...

      Стаття 30. Кожному гарантується недоторканність житла.

      Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

      У невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, можливий інший, встановлений законом, порядок проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду і обшуку.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України