Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 10 квітня 2023, питання №83693

Бойова повістка оформлення опікуна

Працю по професії на роботі ,видали бойову повістку через 3 дня мобілізують ,батько 3 групи ,мама батька 2 групи інвалідності чи мають право мене мобілізовувати ,скажіть будь ласка чи можливо за цей час оформити опікуна і як ,чи це допоможе?

Відповіді юристів (2)

    Богун Сергій Павлович

    Ні, за три дні опіку Ви не оформите. Проте Ви маєте право на відстрочку. Згідно законодавства не підлягають призову на військову службу під час мобілізації особи зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Валентине!

    Ви можете мати право на відстрочку і як особа, яка здійснює постійний догляд за батьком, який цього потребує, і за власною бабусею по батькові, яка є інвалідом 2 групи, на тій самій відставі!

    Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:

    Зокрема в ній зазначено:

    «Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;"

    У випадку з батьком треба буде мати довідку ЛКК форми 080-4, в якій буде зазначено необхідність постійного догляду за ним, а у випадку з бабусею достатньо буде посвідчення інваліда другої групи.

    Єдиною проблемою в обох випадках є те, що треба буде доводити відсутність інших осіб з числа близьких родичів, які могли б за ними доглядати.

    В цьому я зможу Вам допомогти. Якщо окрім Вас є близьки родичи у батька чи у бабусі, то треба буде шукати докази, чтому вони не можуть за тими доглядати. Серед таких доказів може бути перебування за кордоном чи в іншому місті, стан здоров'я, завантаженність на роботі тощо.

    Також бажано мати спільну прописку з батьком чи з бабусею або акт підтвердження спільного проживання, складений місцевим органом влади або депутатом.

    Що стосується отриманої повістки, то з того є вихід. Просто лише треба мати поважну причину неявки до ТЦК (наприклад, хвороба + лікарняний). Я навчу, як це можна зробити. Для Вас головне зараз виграти час! При правильному підході оформити постійний догляд можна за тиждень!

    Виникнуть додаткові питання чи бажання поспілкуватись персонально, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Охоче на них відповім!

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України