Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Чи має право чоловік звільнитися з лав ЗСУ?
Маємо такі сімейні обставини:
у зв’язку з вихованням дитини, хворої на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитини, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, але якій не встановлено інвалідність;
Довідку за формою 080-3/0 маємо.
Підкажіть будь-ласка що ще потрібно для звільнення? І який при цьому алгоритм дій?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю.
Потрібно підготувати нотаріальні копії документів, що підтверджують підстави для звільнення, і подавати рапорт по команді.
Головне - мати медичний висновок про наявність хвороби, яка дає право на звільнення.
Готовий надати повний юридичний супровід.
Всього доброго. Якщо консультація була корисною, натискайте галочку внизу фотографії профіля та залишайте відгук!
Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Катерино!
Так, можливість звільнитися є.
Для звільнення необхідно написати рапорт на ім'я командира частини та додати до нього документи, що підтверджують підстави для звільнення.
Документи, які необхідно підготувати для чоловіка:
1. Рапорт
2. Свідоцтво про народження дитини (нотаріальна копія)
3. Форма первинної облікової документації № 080-3/о (нотаріальна копія).
Як правило, детальний порядок звільнення військовослужбовців прописаний не в законі, а в окремих нормативно-правових документах – положеннях про проходження військової служби. Майже в кожної військової структури є своє положення.
Зокрема, військовослужбовцям ЗСУ варто керуватися Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України (далі – Положення). Цей документ затверджений указом Президента України № 1153/2008 від 10.12.2008 року.
Складність в тому, що це Положення не містить чіткого алгоритму звільнення з військової служби під час воєнного стану. Вочевидь, на той час законодавець не передбачав повномасштабної війни і не створив відповідних правил на такий випадок.
Тож в цьому питанні доводиться керуватися логікою та орієнтуватися на норми, що діють при звільненні військовослужбовців зі строкової служби за сімейними обставинами.
Порядок такого звільнення може виглядати так:
Військовослужбовці мають право надсилати заяви чи скарги або особисто звертатися до посадових осіб, органів військового управління, органів управління Служби правопорядку, органів, які проводять досудове слідство, та інших державних органів у разі:
Заява чи скарга з інших питань службової діяльності подається безпосередньому командирові (начальникові) тієї особи, дії якої він оскаржує, а в разі, якщо особи, які подають скаргу, не знають, з чиєї вини порушені їх права, заява чи скарга подається в порядку підпорядкованості.
Також військовослужбовець має право оскаржувати незаконні рішення командира у судовому порядку.
При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!