Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Постановка непридатний до військової служби з переоглядом через 6 місяців. На прохання надати направлення на Мсек, відповідають, що по перше,я вимушений сидіти в частині без з/п, тільки за вислугу і звання, і направлення вони не дають, тому що Мсек це цивільна інстанція. На даний час проходжу приватну реабілітацію, і в частину їхати не хочу, тому що впевнений, зо на реабілітацію мене не направлять, а якщо направлять то це через місяць мінімум. Можу я взяти направлення на Мсек у сімейного лікаря? І взагалі , що мені робити в такій ситуації, так як я не маю ні з/п ні виплати за поранення, бо потребую пройти Мсек
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Антоне!
Вас намагаються ввести в оману!
Тут треба бачити висновок ВЛК, яку Ви пройшли в останній раз.
Якщо Ви отримали поранення, контузію, каліцтво чи захворювання командир військової частини має видати довідку про обставини травми. Пам’ятайте, що якщо інвалідність отримана внаслідок захворювання, то довідка не видається. Якщо командир не видав довідку про обставини травми, після прибуття в госпіталь потрібно написати рапорт на командира з проханням видати довідку.
Якщо довідка про обставини травми не буде видана протягом 15-30 днів з моменту надходження рапорту та пояснень звертайтесь до штабу оперативного командування, якому підпорядковується в/ч, з оскарженням бездіяльності. Відмова у видачі довідки також може бути оскаржена шляхом подання рапорту до штабу оперативного командування. Ця довідка потрібна для проходження військово-лікарської комісії та медико-соціальної експертної комісії, а також для отримання одноразової грошової допомоги.
В лікувальному закладі начальник відділення має видати Вам виписний епікриз та направлення на військово-лікарську комісію. Ці документи має засвідчити начальник госпіталю. Вони потрібні для оформлення відпустки за станом здоров’я в частині проходження військово-лікарської комісії.
Далі настає черга проходження військово-лікарської комісії. Це комісія лікарів при військово-медичному лікувальному закладі. Тут Ви отримуєте постанову про причинний зв’язок поранення (травми, контузії, каліцтва). Його видає голова комісії. Він потрібен для встановлення зв’язку між пораненням та участю у бойових діях.
Згодом Ви потрапляєте на медико-соціальну експертну комісію. Це комісія лікарів при районній поліклініці. Її голова видає Вам довідку про встановлення групи інвалідності із зазначенням причинного зв’язку інвалідності.
З цією довідкою Ви йдете до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації, де отримуєте посвідчення інваліда війни, залежно від групи інвалідності. Посвідчення видається у день звернення особи.
Які документи потрібні для отримання довідки в медико-соціальній експертній комісії?
При цьому кожна медико-соціально експертна комісія може уточнювати необхідний перелік документів.
Яким чином отримується довідка медико-соціально експертної комісії?
При завершенні стаціонарного лікування у закладі охорони здоров’я обов’язково отримайте довідку військово-лікарської комісії, виписний епікриз, свідоцтво про хворобу.
Далі у медроті військової частини візьміть направлення на медико-соціальну експертну комісію. У направленні має бути вказаний строк служби. Якщо військова частина не видала направлення на медико-соціальну експертну комісію, потрібно написати рапорт на ім’я командира військової частини з проханням видати направлення на медико-соціальну експертну комісію. Для звільнених з військової служби направлення на медико-соціальну експертну комісію видає районний військкомат. Будь яка відмова командира в цьому випадку буде незаконною!
У районній лікарні або місцевому воєнному госпіталі потрібно звернутися до профільного лікаря з проханням скликати медико-соціальну експертну комісію. Комісія видає довідку про призначення групи інвалідності або визначає відсоток втрати працездатності у 3 екземплярах – для пенсійного фонду, для особистого зберігання, для архівів.
Для поранених, які перебувають на лікуванні та не можуть пересуватися комісія проводить виїзне засідання і документи подає медичний заклад.
Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюсь допомогти.