Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
883 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, підібрати кведи для діяльності баєра? Людіна обірає річ на закордонному сайті (наприклад, Зара Іспанія) скидує мені кошти за річ, а я цю річ викупаю на тому сайті і доставляю в Україну. Людина потім ще оплачує доставку з Іспанії в Украіну. Дякую!
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (11)
Юрист, м. Харків, 14 років досвіду
Доброго дня!
Вам підійдуть наступні КВЕДи:
Основний КВЕД:
46.19Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту
Додаткові КВЕДи:
46.17Діяльність посередників у торгівлі продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами
46.15Діяльність посередників у торгівлі меблями, господарськими товарами, залізними та іншими металевими виробами
46.13Діяльність посередників у торгівлі деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами
46.16Діяльність посередників у торгівлі текстильними виробами, одягом, хутром, взуттям і шкіряними виробами
46.18Діяльність посередників, що спеціалізуються в торгівлі іншими товарами
47.99Інші види роздрібної торгівлі поза магазинами
47.91Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет
Юрист, м. Київ, 8 років досвіду
Доброго дня ваш КВЕД. 47 91.
47.91Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет
Цей клас включає роздрібну торгівлю за допомогою компаній поштового замовлення або мережі Інтернет, тобто діяльність із роздрібної торгівлі, де покупець здійснює свій вибір, засновуючись на рекламних оголошеннях, каталогах, інформації веб-сайтів чи будь-якій іншій рекламній продукції, та здійснює замовлення поштою, телефоном або через мережу Інтернет (зазвичай за допомогою спеціальних засобів, розміщених на веб-сайті). Товар, який купується, може бути або безпосередньо завантажений з Інтернет-сайту, або доставлений покупцеві.Цей клас включає:- роздрібну торгівлю будь-якими товарами за допомогою компаній поштового замовлення
- роздрібну торгівлю будь-якими товарами в мережі Інтернет
Цей клас також включає:- пряму торгівлю за допомогою телебачення, радіо та за телефоном
- діяльність з роздрібної торгівлі Інтернет-аукціонів
Цей клас не включає:- роздрібну торгівлю автотранспортними засобами, а також деталями та приладдям для них у мережі Інтернет, див. групи 45.1, 45.3
- роздрібну торгівлю мотоциклами, а також деталями та приладдям для них у мережі Інтернет,
див. 45.40Адвокат, 24 роки досвіду
Доброго дня.
У Вас фактично, два окремих виду діяльності.
1. Це придбання в інтересах покупця товару - КВЕД 46.18 -Діяльність посередників, що спеціалізуються в торгівлі іншими товарами
2. КВЕД 52.29 Цей клас включає:
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Юрист, м. Одеса, 11 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, найкраще всього це 47.91 Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет. Також краще обрати 2 групу ЄП, де розмір податку не залежить від надходжень на ваш рахунок. Проте оплати від Покупців вам треба приймати виключно на рахунок ФОП за номером рахунку, щоб уникнути використання ПРРО.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, основний квед 47.91 додатково рекомендую зазначити квед 46.18
47.91
Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет
Цей клас включає роздрібну торгівлю за допомогою компаній поштового замовлення або мережі Інтернет, тобто діяльність із роздрібної торгівлі, де покупець здійснює свій вибір, засновуючись на рекламних оголошеннях, каталогах, інформації веб-сайтів чи будь-якій іншій рекламній продукції, та здійснює замовлення поштою, телефоном або через мережу Інтернет (зазвичай за допомогою спеціальних засобів, розміщених на веб-сайті). Товар, який купується, може бути або безпосередньо завантажений з Інтернет-сайту, або доставлений покупцеві.Цей клас включає:
Цей клас також включає:
46.18
46.18Діяльність посередників, що спеціалізуються в торгівлі іншими товарами
Цей клас не включає:Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Розподіл коштів зведених за консультацію на сайт клієнт здійснює самостійно ✅
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Катерина!
Перш за все це квед 47.91.
Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет.
Цей клас включає роздрібну торгівлю за допомогою компаній поштового замовлення або мережі Інтернет, тобто діяльність із роздрібної торгівлі, де покупець здійснює свій вибір, засновуючись на рекламних оголошеннях, каталогах, інформації веб-сайтів чи будь-якій іншій рекламній продукції, та здійснює замовлення поштою, телефоном або через мережу Інтернет (зазвичай за допомогою спеціальних засобів, розміщених на веб-сайті). Товар, який купується, може бути або безпосередньо завантажений з Інтернет-сайту, або доставлений покупцеві.Цей клас включає:
Також рекомендую обрати наступні кведи:
46.18: діяльність посередників, що спеціалізуються в торгівлі іншими товарами.
46.19: діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту.
47.99: інші види роздрібної торгівлі поза магазинами:
Будуть нез'ясовані питання чи потреба продовжити розмову персонально, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюсь Вам допомогти!
Юрист, м. Дніпро, 12 років досвіду
Вітаю, підтримую колег зазначайте всі кведи які вони зазначили, вони їсти не просять, тому не будуть заявими.
Якщо ви будете приймати гроші із за кордону тобто з різних країн вам треба відкрити ФОП 3 групи.
Для співпраці натискайте кнопку звернутися.
Юрист, м. Київ, 8 років досвіду
Вітаю.
КВЕДи Інтернет-магазинів (БАЄР) і Маркетплейсів:Інтернет-магазин – це форма здійснення електронної комерції (e-commerce), яка дозволяє клієнтам купувати товари через Інтернет, використовуючи сайт Інтернет-магазину. Сучасні Інтернет-магазини мають різні функції і пошукові фільтри, які дозволяють покупцям швидко знаходити потрібний товар серед численних позицій. Діяльність з продажу товарів через Інтернет-магазин також є специфічною формою здійснення підприємницької діяльності. Робота Інтернет-магазинів в Україні обумовлена необхідністю дотримання деяких юридичних формальностей, як от правильний вибір КВЕДу (коду виду економічної діяльності), а зазвичай і декількох одразу.
КВЕДи – це спеціальні цифрові позначення (коди), які закріплені у Національному класифікаторі України Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2010. Класифікатор затверджено Наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 за №457, посилання на офіційний текст додаємо. Коди видів економічної діяльності вказуються при реєстрації будь-якої компанії або приватного підприємця (ФОП, фізична особа – підприємець). Інтернет-магазин – не є виключенням із правил. Призначення КВЕДів – повідомити державні органи, зокрема податкову інспекцію, про сферу здійснення підприємницької діяльності. КВЕДи також вказуються у податкових звітах, що дозволяє державі вести статистику і загальнодержавний облік.
Відомості про КВЕДи підприємців і компаній, зареєстрованих в Україні, є відкритими і публічно доступними. Перелік КВЕДів всіх підприємців вказано у ЄДР. У залежності від характеру підприємницької діяльності, будь-який КВЕД з класифікатору може бути основним або додатковим. Усі Інтернет-магазини, зареєстровані в Україні, мають один і той самий основний КВЕД. Додаткові КВЕДи Інтернет-магазинів можуть відрізнятися. Все це детально розглянуто юристами об’єднання Legal Support у даній консультації.
Ми перелічимо основні та додаткові КВЕДи Інтернет-магазинів і маркетплейсів. Пояснимо, як підібрати необхідний перелік додаткових КВЕДів для магазину, дошки оголошень і маркетплейсу. Почнемо ж консультацію з розгляду основного КВЕДу Інтернет-магазину. Основний КВЕД Інтернет-магазину зазначається першим при заповненні реєстраційної заяви та внесенні відомостей до ЄДР. При поданні податкової звітності підприємець або його бухгалтер вказує основний код економічної діяльності у звіті за кожний період, у якому отримано дохід від роботи Інтернет-магазину. Тож питання – який КВЕД для Інтернет магазину є основним?
КВЕД 47.91 – основний код економічної діяльності для Інтернет-магазину.Так, 47.91 – це основний КВЕД Інтернет-магазину. Офіційний класифікатор видів економічної діяльності визначає КВЕД 47.91 як роздрібну торгівлю, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет. У фокусі роботи Інтернет-магазинів, КВЕД 47.91 також включає діяльність з роздрібної торгівлі, коли покупець здійснює свій вибір, ґрунтуючись на рекламних оголошеннях, каталогах, інформації веб-сайтів чи будь-якій іншій рекламній продукції, та здійснює замовлення через мережу Інтернет (зазвичай використовуючи спеціальні засоби, розміщені на веб-сайті). В додаток до цього, КВЕД 47.91 передбачає, що товар, який купується через Інтернет-магазин, може бути завантажений з Інтернет-сайту (наприклад, текст книги в електронному форматі) або доставлений клієнту.
Варто зауважити, що КВЕД 47.91 охоплює роздрібну торгівлю будь-якими товарами у мережі Інтернет. Разом з тим, зазначити у реєстраційній заяві та внести до ЄДР лише цей КВЕД, скоріш за все, буде не достатньо. Наприклад, пропонування послуг через Інтернет-сайт не охоплюється КВЕДом 47.91. Однак, у Класифікаторі КВЕД-2010 (ДК 009:2010) є широкий перелік інших видів економічної діяльності, які знадобляться для роботи Інтернет-магазинів.
Не забудьте – в процесі або одразу після підбору необхідних КВЕДів і реєстрації ФОП або компанії для Інтернет-магазину знадобиться підготовка публічних угод з користувачами. Про весь процес створення і юридичного оформлення Інтернет-магазину читайте у консультації – Юридичні аспекти створення Інтернет-магазину в Україні. Про публічну угоду, яка надасть власнику (оператору) Інтернет-магазину можливість законно збирати і використовувати дані клієнтів, читайте у статті про Політику Конфіденційності сайту, складену за українським та європейським законодавством. Описаний документ знадобиться як для веб-сайту Інтернет-магазину, так і для сайтів дошок оголошень і маркетплейсів.
Розглянутий основний код економічної діяльності знадобиться для роботи кожного Інтернет-магазину. Частіше за все, в додаток до КВЕДу 47.91 доведеться підбирати і другорядні КВЕДи Інтернет-магазину. Абсолютно вичерпний перелік додаткових кодів підібрати не просто через можливість реалізації специфічних функцій сайту Інтернет магазину: надання послуг в додаток до продажу товарів або введення програми лояльності з кешбек функцією. Однак, є універсальний перелік типових додаткових КВЕДів. Такі типові додаткові КВЕДи Інтернет-магазинів перелічені і розглянуті нижче.
Додаткові КВЕДи для роботи Інтернет-магазинів в Україні:Додаткові КВЕДи для роботи Інтернет-магазинів в Україні потрібні далеко не завжди. У той же час, при реєстрації компанії або відкритті ФОП доцільно одразу вказувати ті КВЕДи, що знадобляться Інтернет-магазину в додаток до КВЕДу 47.91. Нижче розглянемо види економічної діяльності, які є основними і типовими для маркетплейсу та електронної дошки оголошень. Більшість цих кодів Ви щойно бачили у вищенаведеному переліку.
КВЕДи для маркетплейсу і електронної дошки оголошень:Призначення маркетплейсів і електронних дошок оголошень відрізняється від Інтернет-магазинів. Відрізняється і основний КВЕД маркетплейсів і дошок оголошень. На відміну від роботи Інтернет-магазинів, задача власників (операторів) маркетплейсів полягає тільки в адмініструванні сайту торгового майданчику, тобто створенні можливості розміщення інформації про послуги (товари) для продавців і наданні можливості знаходити цю інформацію для покупців. Майже аналогічний функціонал у електронних дошок оголошень. Маркетплейси в додаток до цього фактично здійснюють посередництво, виступають посередником між покупцем і продавцем. У свій час всім відома “Розетка” розпочинала роботу, як Інтернет-магазин, наразі ж значна частина товарів пропонуються сторонніми підприємцями.
Типові ж дошки оголошень мало змінилися з “доцифрової епохи”. Як відомо, дошка оголошень – це місце, де залишають публічні загальнодоступні оголошення. Такі оголошення не обов’язково пов’язані з комерційною пропозицією товарів або послуг. Електронна дошка оголошень є веб-сайтом рекламної спрямованості, основним, проте не єдиним, призначенням якого є реклама послуг і товарів. На відміну від маркетплейсів і гібридних платформ, як от “Розетка”, типові дошки оголошень призначені в першу чергу для розміщення оголошень приватних осіб, а не підприємців.
Що ж до основного виду діяльності маркетплейсів і дошок оголошень, то він спільний для обох сервісів. КВЕД 63.12 – це основний вид економічної діяльності і для маркетплейсів і для електронних сервісів розміщення оголошень. В обох випадках – адміністрування сайту і пов’язані з цим послуги формують основні надходження (найчастіше у формі абонплати від користувачів або плати за додаткові функції, наприклад, підняття оголошення користувача і його привілейоване розміщення). Другим джерелом доходів маркетплейсу є надходження від реклами, розміщеної на сайті (необхідні КВЕДи наведені далі).
Який перелік КВЕДів знадобиться для юридичного оформлення роботи маркетплейсів і дошок оголошень? При реєстрації ФОП або компанії для забезпечення роботи маркетплейсу чи електронної дошки оголошень пропонуємо скористатися наступними КВЕДами: код КВЕД 63.12 Веб-портали (основний); КВЕД 46.19 Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; код КВЕД 73.12 Посередництво в розміщенні реклами в засобах масової інформації; код КВЕД 73.11 Рекламні агентства; код КВЕД 63.11 (може знадобитися у небагатьох специфічних випадках, здебільшого використовується хостинг провайдерами).
Підбір КВЕДів для Інтернет-магазинів і маркетплейсів:Перелік необхідних КВЕДів, окрім основного, може суттєво відрізнятись від функцій і додаткових можливостей дошок оголошень і маркетплейсів. Додаткові КВЕДи Інтернет-магазинів, знову ж таки, окрім основного КВЕДу 47.91, теж не є статичними. Їх правильний підбір залежить від численних факторів: способів продажу і доставки товарів; наявності додаткових послуг, які пропонуються через сайт магазину, їх характер і зміст; варіантів і способів оплати товарів; наявності і способу реалізації кешбек програм, бонусних програм та інших факторів.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Катерино!
Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, підібрати кведи для діяльності баєра? Людіна обірає річ на закордонному сайті (наприклад, Зара Іспанія) скидує мені кошти за річ, а я цю річ викупаю на тому сайті і доставляю в Україну. Людина потім ще оплачує доставку з Іспанії в Украіну. Дякую!
Можете зупинитись на таких КВЕДах:
1.
КВЕД-2010: Клас 46.18КласНазва видів економічної діяльності та пояснення до них46.18Діяльність посередників, що спеціалізуються в торгівлі іншими товарами
Цей клас не включає:2.
КВЕД-2010: Клас 47.91КласНазва видів економічної діяльності та пояснення до них47.91Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет
Цей клас включає роздрібну торгівлю за допомогою компаній поштового замовлення або мережі Інтернет, тобто діяльність із роздрібної торгівлі, де покупець здійснює свій вибір, засновуючись на рекламних оголошеннях, каталогах, інформації веб-сайтів чи будь-якій іншій рекламній продукції, та здійснює замовлення поштою, телефоном або через мережу Інтернет (зазвичай за допомогою спеціальних засобів, розміщених на веб-сайті). Товар, який купується, може бути або безпосередньо завантажений з Інтернет-сайту, або доставлений покупцеві.Цей клас включає:- роздрібну торгівлю будь-якими товарами за допомогою компаній поштового замовлення
- роздрібну торгівлю будь-якими товарами в мережі Інтернет
Цей клас також включає:- пряму торгівлю за допомогою телебачення, радіо та за телефоном
- діяльність з роздрібної торгівлі Інтернет-аукціонів
Цей клас не включає:- роздрібну торгівлю автотранспортними засобами, а також деталями та приладдям для них у мережі Інтернет, див. групи 45.1, 45.3
- роздрібну торгівлю мотоциклами, а також деталями та приладдям для них у мережі Інтернет,
див. 45.40Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Катерино!
Ваш основний КВЕД 47.91 Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу інтернет
Додатковим можете обрати КВЕД 47.99 Інші види роздрібної торгівлі поза магазинам
Якщо Ви будете співпрацювати лише з фізособами, тоді реєструйтесь ФОП 2 групи на спрощеній системі оподаткування.
При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!
Юрист, м. Суми, 5 років досвіду
Доброго дня!
згідно з роз’ясненням Національного банку України (лист від 28.11.2019 № 57-0007/62082) квитанція, отримана при здійсненні розрахунку за допомогою ЕПЗ, не є розрахунковим документом у розумінні Закону № 265 та не підтверджує факт продажу товару (отримання послуг), а лише підтверджує ініціювання переказу коштів з рахунку держателя ЕПЗ.
Враховуючи викладене, якщо споживач, використовуючи мережу Інтернет, замовив товар (послугу), і розрахунок за товар (послугу) було здійснено із застосуванням ЕПЗ за допомогою платіжних систем (інтернет-еквайринг) чи платіжних терміналів, такі операції здійснюються із обов’язковим застосуванням РРО продавцем товару (надавачем послуги) та видачею споживачу розрахункового документу встановленої форми (чек з РРО).
Зауважуємо, що при визначенні відносин суб’єкта господарювання з отримувачем товару (послуги) в обов’язковому порядку слід визначати місце здійснення розрахунків. Тобто, якщо місце здійснення розрахунків визначити неможливо (наприклад, отримання споживачем комп’ютерних програм, електронних книжок, довідок, висновків, експертних оцінок тощо виключно в електронній формі), то у такому випадку застосування є необов’язковим. У інших випадках (тобто безпосереднє отримання споживачем товарів чи послуг) суб’єкт господарювання зобов’язаний застосовувати РРО на загальних підставах.
При цьому розрахунковий документ повинен бути сформований та надрукований у момент здійснення розрахункової операції. Також у даному випадку у суб’єкта господарювання виникає обов’язок щодо видачі отримувачу товару (послуги) розрахункового документу (чек з РРО) або безпосередньо, або у будь-який інший зручний спосіб, зокрема за допомогою кур’єрської служби, поштової служби тощо, яка може бути як сторонньою організацією, так і структурною одиницею продавця товару (надавача послуги).
Водночас, у разі здійснення розрахунків виключно у безготівковій формі (шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку або шляхом внесення коштів через касу банку) застосування РРО є не обов’язковим.
У випадках повернення товарів (послуг), які було реалізовано через мережу Інтернет, такі операції відображаються у звітності відповідно до встановленого порядку ведення бухгалтерського обліку та звітності.
Щодо можливого «касового розриву» повідомляємо, що у випадку проведення розрахункових операцій з відстроченням платежу або у кредит необхідно, відповідно до вимог чинного законодавства при відпуску товару (послуги), видати покупцеві розрахунковий документ встановленої форми із зазначенням у ньому форми оплати «У КРЕДИТ/ПІСЛЯПЛАТА/ВІДСТРОЧКА ПЛАТЕЖУ». Таким чином, фіскальний чек, оформлений належним чином, повинен бути виданий покупцю при продажу товарів.
При цьому отримання коштів, які надходять у рахунок продажу товару у кредит, слід оприбутковувати у касі підприємства з оформленням прибуткових касових ордерів, або сума готівкових коштів, отримана від покупця, що відповідає сумі, зазначеній у фіскальному чеку з формою оплати «кредит/післяплата/відстрочка платежу», вноситься до скриньки РРО та пам’яті відповідного РРО шляхом виконання на цьому РРО операції «службове внесення» із наступним зазначенням на службовому документі номера фіскального чеку, за яким здійснено реалізацію товару в кредит.
Якщо виключно з рахунку на рахунок ФОП платежі ,через касу банку ,або систем електронних платежів типу приват 24, РРО Вам не треба , чек ,або накладну разом з товаром поштою , це підтверджуючий документ ,про походження товару.
Ліміт – 167 МІНІМАЛЬНИХ ЗАРПЛАТ грн рік. ФОП 3
КВЕД 47.91 – основний код економічної діяльності для Інтернет-магазину. Так, 47.91 – це основний КВЕД Інтернет-магазину. Офіційний класифікатор видів економічної діяльності визначає КВЕД 47.91 як роздрібну торгівлю, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет.
У призначенні платежу товар номер 1356678, згідно накладної.
З повагою,
Костянтин Гончаренко