Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
883 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго вечора. Потрібна консультація. Отримав телефонний дзвінок із ТЦК, де перебуваю на обліку. Повідомили про необхідність з'явитись для уточнення даних у понеділок. Телефонували кілька разів. Чи зобов'язує подібний дзвінок з'явитися до ТЦК? Які наслідки, якщо не приїду у зазначений день. Адже заплановано робочу поїздку.
Чи необхідно з'явитися лише на підставі офіційно врученої повістки (про уточнення даних)? Тобто чекати на таку повістку (за адресою проживання, адресою прописки, на вулиці або на роботі).
Чи можна кудись їхати (робоча поїздка на кілька тижнів), якщо отримав такий дзвінок?
На даний момент я аспірант (другий рік навчання; денна форма).
Якщо у мене все ж таки буде можливість відвідати ТЦК у зазначений термін, або найближчими днями, який порядок дій.
А саме: якщо я є аспірантом, то чи можуть мені вручити повістку в ТЦК й вимагати її підпису, а тільки потім будуть готові прийняти мою заяву про відстрочку (за умови, що я прибув до ТЦК на підставі телефонного дзвінка). Чи просто мені необхідно написати заяву на відстрочку і здати документи?
Який документи необхідно взяти?
1) є тимчасове посвідчення військовозобов'язаного; 2) довідка (додаток 20) з місця навчання.Чи потрібно надати копію РНОКПП? Копію паспорта? Також рекомендують мати при собі кілька готових примірників заяви про відстрочку. Мені необхідний шаблон цієї заяви.
Чи є необхідність завіряти документи у нотаріуса перед відвідуванням ТЦК? Наприклад, копію тимчасового посвідчення, щоб у разі термінової поїздки був такий документ при собі. Чи вилучають оригінал посвідчення для комісії, яка виносить рішення про відстрочку? Або позначка на оригінал ставитися після рішення комісії?
Чи необхідно здавати оригінал довідки (додаток 20) з навчального закладу чи лише копію?
Чи можна їхати в робочу поїздку поки немає рішення щодо відстрочки, з урахуванням того, що оригінал здав у ТЦК (наприклад, з копією тимчасового посвідчення, завіреного у нотаріуса та довідкою з університету)?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (12)
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Доброго вечора, Сергій.
ЯВКА ДО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ), Є ОБОВЯЗКОВОЮ ЛИШЕ ПО ВИКЛИКУ ЗА ПОВІСТКОЮ, ВРУЧЕНОЮ ОСОБИСТО В РУКИ ПІД РОЗПИС, ЩО Є ОПОВІЩЕННЯМ:
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2022
Про загальну мобілізацію:
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2022 — Офіційне інтернет-представництво Президента України (president.gov.ua)
"У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до частини другої статті 102, пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України постановляю:
1. Оголосити та провести загальну мобілізацію (далі – мобілізація).
2. Мобілізацію провести на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва.
3. Мобілізація проводиться протягом 90 діб із дня набрання чинності цим Указом.
4. Призов військовозобов'язаних, резервістів та залучення транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України. Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України здійснити в обсягах, визначених згідно з мобілізаційними планами.
5. Генеральному штабу Збройних Сил України визначити черговість та обсяги призову військовозобов’язаних, резервістів та транспортних засобів національної економіки в межах загального строку мобілізації.
6. Кабінету Міністрів України забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень інших заходів, пов'язаних з оголошенням та проведенням загальної мобілізації.
7. Службі безпеки України здійснити заходи контррозвідувального забезпечення під час виконання загальної мобілізації.
8. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку:
1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;
2) здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України;
3) виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів, надання послуг Збройним Силам України, Національній гвардії України, Службі безпеки України, Державній прикордонній службі України, Державній спеціальній службі транспорту, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України та іншим військовим формуванням України відповідно до мобілізаційних планів.
9. Головам обласних державних адміністрацій забезпечити створення та роботу обласних, районних та міських медичних комісій.
Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
24 лютого 2022 року".
ДОЛЖНА БЫТЬ ИМЕННО ПОВЕСТКА:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
Про мобілізаційну підготовк... | від 21.10.1993 № 3543-XII (rada.gov.ua)
«3. Під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин (військовозобов’язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку, військовозобов’язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України - за викликом керівників відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов’язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту)».
ПОВЕСТКУ ВПОЛНЕ МОГУТ ВРУЧИТЬ УЧИТЫВАЯ ОБСТАНОВКУ И ВОЕННОЕ ПОЛОЖЕНИЕ В УКРАИНЕ.
НО БЕСПОКОИТЬСЯ НЕ СТОИТ, ТАК КАК ЕСТЬ ЗАКОННЫЕ ОСНОВАНИЯ ДЛЯ НЕЯВКИ В ТЦКСП (ВОЕНКОМАТ).
ОТКАЗЫВАТЬСЯ ОТ ПОЛУЧЕНИЯ ПОВЕСТКИ НЕТ СМЫСЛА, ТАК КАК БУДЕТ СОСТАВЛЕН АКТ ОБ ОТКАЗЕ И ВСЕОДНО ВАМ БУДЕТ СООБЩЕНО О ДАТЕ, ВРЕМЕНИ И МЕСТЕ ЯВКИ В ТЦКСП (ВОЕНКОМАТ).
ЕСТЬ ЗАКОННЫЕ ОСНОВАНИЯ для неявки в ТЦКСП (военкомат).
Так, самым распространенным законным основанием для неявки в ТЦКСП (военкомат), является болезнь (любое заболевание), что есть уважительной причиной для неявки в ТЦКСП (военкомат) .
Вы можете вызвать скорую помощь и получить справку о вызове скорой помощи с последующим направлением на лечение в больницу, которую потом направите в ТЦКСП (военкомат) с заявлением по почте через Укрпочту и на электронную почту.
Также, Вы можете обратиться в любую больницу и получить справку о том, что заболел и проводится лечение в отношении Вас, которую потом направите в ТЦКСП (военкомат) с заявлением по почте через Укрпочту и на электронную почту.
Кроме того, Вы можете лечь на стационар или дневной стационар любой больницу и получить справку о том, что заболели и проводится лечение в отношении Вас, которую потом направите в ТЦКСП (военкомат) с заявлением по почте через Укрпочту и на электронную почту.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про військовий обов'язок і військову службу
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text
"Стаття 15. Призовний вік. Призов громадян України на строкову військову службу...
8. Після набрання чинності Указом Президента України щодо проведення чергового призову:... у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України;... ".
"10. У разі неявки призовника без поважних причин за викликом відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки на призовну комісію він несе відповідальність, установлену законом".
"11. Поважними причинами неприбуття призовників до призовних дільниць у строк, установлений територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, які підтверджені відповідними документами, визнаються:
перешкода стихійного характеру, хвороба призовника або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк;
смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини".
Эта же норма, распространяется и на военнообязанных запаса, резервистов.
ЕСЛИ ВЫ НЕ ЯВИТЕСЬ ПО ПОВЕСТКЕ ДЛЯ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ:
Кодекс України про адміністративні правопорушення:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text
Стаття 210-1. Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію
Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію -
тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
- ШТРАФ ОТ 3400 грн. ДО 5100 грн..
ЗАОЧНО ШТРАФА БЫТЬ НЕ МОЖЕТ, ДЛЯ ТОГО ЧТОБЫ ЕГО ПРИВЛЕЧЬ К АДМИНИСТРАТИВНОЙ ОТВЕТСТВЕННОСТИ НУЖНО ТОЛЬКО ЛИЧНОЕ ПРИСУТСТВИЕ, ЧТОБЫ СОСТАВИТЬ ПРОТОКОЛ И ВРУЧИТЬ ЕГО, ВЫНЕСТИ ПОСТАНОВЛЕНИЕ И ВРУЧИТЬ ЕГО!
БЕЗ ОФОРМЛЕНИЯ ДОКУМЕНТОВ НЕ БУДЕТ ШТРАФА.
УГОЛОВНАЯ ОТВЕТСТВЕННОСТЬ ЗА ЭТО НЕ ПРЕДУСМОТРЕНА.
ДО СКЛАДУ КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВОПОРУШЕННЯ, ПЕРЕДБАЧЕНОГО СТ.336 КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ (УХИЛЕННЯ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ), ВХОДЯТЬ ОЗНАКИ СКЛАДУ ЗЛОЧИНУ: ОБ"ЄКТ, ОБ"ЄКТИВНА СТОРОНА, СУБ"ЄКТ ТА СУБ"ЄКТИВНА СТОРОНА.
ТАК, З ОБ"ЄКТИВНОЇ СТОРОНИ ВИ ФАКТИЧНО НЕ ВЧИНЯЛИ УХИЛЕННЯ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, ТАКІ СКЛАДОВІ ВІДСУТНІ.
ТАКОЖ, НЕ МОЖЛИВО СКАЗАТИ, ЩО ВИ Є СУБ"ЄКТОМ ЦЬОГО ЗЛОЧИНУ, ТАК ЯК ВАМ НЕ ПРОВЕДЕНО ВЛК (МЕДКОМІСІЮ), ТОМУ НЕ МОЖЛИВО ВИЗНАЧИТИ, Є ВИ ПРИДАТНИМ, ЧИ НЕПРИДАТНИМ ДО ПРИЗОВУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ, ТАКОЖ, НЕ ВИВЧЕНО ВАС, ЯК ОСОБУ, ЯКА МАЄ ЧИ НЕ МАЄ ПІДСТАВИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ, ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ПРИЗОВУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ.
КРІМ ТОГО, З СУБ"ЄКТИВНОЇ СТОРОНИ,.НЕ ДОВЕДЕНО НАЯВНІСТЬ У ВАС УМИСЛУ НА СКОЄННЯ УХИЛЕННЯ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, НАСЛІДКИ, ПРИЧИННИЙ ЗВ"ЯЗОК МІЖ НИМИ.
ТАКИМ ЧИНОМ, В ВАШИХ ДІЯХ ВІДСУТНІ ОЗНАКИ КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВОПОРУШЕННЯ, У ТОМУ ЧИСЛІ ЗА УХИЛЕННЯ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ ЗА СТ.336 КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ.
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "ЗВЕРНУТИСЯ".
Всього доброго!
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Сергій.
ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ:
- Необходимо пройти медкомиссию в территориальном центре комплектования и социальной поддержи (новое название учреждения, которое сменило военкомат).
Решение о пригодности/непригодности Вас к прохождению воинской службы, зависит от результатов медкомиссии.
В своей деятельности медкомиссия, руководствуется приказом Министерства обороны Украины # 402 от 14.08.2008 года, с изменениями к нему, где указаны все диагнозы, графы отношения к воинской службе, порядке проведения медкомиссии, основания для признания пригодным/непригодным к прохождению срочной воинской службы, службы офицеров запаса, при мобилизации, воинской службы по контракту, в резерве и т.п.:
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
14.08.2008 № 402
Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800
Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України:
Про затвердження Положення про в... | від 14.08.2008 № 402 (rada.gov.ua)
ДЛЯ ВОЕННООБЯЗАННЫХ МЕДКОМИССИЯ ТЦКСП (ВОЕНКОМАТА) ПРОВОДИТСЯ 1 РАЗ В 5 ЛЕТ:
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
14.08.2008 № 402
Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800
Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України:
Про затвердження Положення про в... | від 14.08.2008 № 402 (rada.gov.ua)
"3. Медичний огляд військовозобов'язаних у мирний час та під час мобілізації, на особливий період
3.1. Медичний огляд військовозобов'язаних проводиться за рішенням військового комісара ВЛК військових комісаріатів.
3.2. Військовозобов'язані, залежно від категорії запасу, військово-облікової спеціальності та призначення, підлягають повторному огляду ВЛК військових комісаріатів. Крім того, офіцери запасу підлягають повторному огляду зазначеними ВЛК під час чергового атестування, а рядовий, сержантський та старшинський склад запасу ВЛК військових комісаріатів - у разі зміни призначення.
Кожний військовозобов'язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за медичними показаннями і лікарями інших спеціальностей.
Повторний медичний огляд військовозобов’язаних, які перебувають у запасі 1 і 2 розрядів, раніше визнаних придатними до військової служби або непридатними до військової служби в мирний час за станом здоров’я, а також військовозобов’язаних плавскладу ВМС Збройних Сил України проводиться один раз на 5 років ВЛК військових комісаріатів, а льотного складу - ЛЛК військових комісаріатів".
3.3. Військовозобов’язані, визнані непридатними до військової служби, повторно оглядаються ВЛК військових комісаріатів за місцем проживання після обов’язкового обстеження у спеціалізованих лікувально-профілактичних закладах. Медичний огляд цієї категорії громадян проводиться за графою ІІ Розкладу хвороб, а тих, які мають офіцерське звання, - за графою ІІІ цього Розкладу хвороб.
3.4. Перед оглядом військовозобов'язаних їм проводиться рентгенологічне (флюорографічне) обстеження органів грудної клітки, загальний аналіз крові, визначаються група крові та резус-належність (особам, у яких немає відповідної відмітки у військовому квитку), ЕКГ, дослідження сечі. Особам, яким більше 40 років, обов'язково проводиться вимір внутрішньоочного тиску, дослідження крові на цукор.
3.5. До початку огляду військовий комісаріат на всіх військовозобов'язаних отримує дані із психоневрологічних, протитуберкульозних, шкірно-венеричних диспансерів, наркологічних закладів (на тих, що перебувають на обліку у вказаних диспансерах, закладах, - витяг з історії хвороби), на осіб, що визнані інвалідами, - дані з органів соціального забезпечення, також медичну картку амбулаторного хворого (облікова форма МОЗ України № 025) з поліклінік та медико-санітарних частин за місцем проживання, роботи або навчання.
Зазначені документи з відомостями із вищевказаних диспансерів (закладів), а на офіцерів і прапорщиків (мічманів) запасу також особові справи військовий комісаріат до початку огляду подає для вивчення у ВЛК.
3.6. Картка обстеження та медичного огляду на солдатів, матросів, сержантів і старшин зберігається у військовому комісаріаті до чергового огляду, а на офіцерів, прапорщиків (мічманів) у їх особових справах - постійно.
3.7. Якщо офіцери запасу раніше служили у Збройних Силах України або інших військових формуваннях, тоді військовий комісаріат у направленні на огляд вказує, коли і з якої причини вони були звільнені у запас. На звільнених із військової служби за станом здоров'я у ВЛК обов'язково подається Свідоцтво про хворобу (додаток 11) або його копія.
3.8. За статтями (пунктами статей) Розкладу хвороб, які передбачають індивідуальне визначення придатності до військової служби і військової спеціальності, ВЛК щодо військовозобов'язаних, яких призивають на військову службу або приймають на військову службу у добровільному порядку за контрактом, виносить одну із таких постанов:
"Непридатний до військової служби у мирний час, обмежено придатний у воєнний час";
"Обмежено придатний до військової служби";
"Придатний (або непридатний) до військової служби за контрактом, за спеціальністю ___ (вказати спеціальність)";
"Придатний (або непридатний) до військової служби в миротворчій місії за спеціальністю ___ (вказати спеціальність)";
"Придатний до військової служби".
Постанови ВЛК військових комісаріатів оформлюються довідкою ВЛК (додаток 4 до Положення) у двох примірниках, яка не підлягає затвердженню штатною ВЛК і дійсна протягом шести місяців з дня медичного огляду. Копія довідки видається на руки особі, яка пройшла медичний огляд.
Після закінчення медичного обстеження під час мобілізації ВЛК виносить щодо військовозобов’язаного одну із таких постанов:
"Придатний до військової служби";
"Тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду)";
"Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку".
3.9. За статтями Розкладу хвороб, що передбачають відпустку за станом здоров'я або необхідність у лікуванні, приймається постанова про надання офіцерам запасу відстрочки від прийняття на військову службу, а щодо тих військовозобов'язаних, яких викликають на збір, - про тимчасову непридатність для проходження збору.
Щодо військовозобов'язаних, які знаходяться на зборі і потребують відпустки за станом здоров'я, приймається постанова про непридатність для подальшого проходження збору.
3.10. У воєнний час та під час мобілізації, на особливий період відстрочка від призову за станом здоров'я надається військовозобов'язаному на строк до 2 місяців. За медичними показаннями продовжується на строк до 2 місяців. Втретє продовження надається на такий самий строк. Після закінчення відстрочки військовозобов'язані оглядаються для вирішення питання про придатність до військової служби.
3.11. У разі коли лікарям ВЛК військового комісаріату важко остаточно визначити стан здоров'я військовозобов'язаного, він направляється на амбулаторне або стаціонарне обстеження у лікувально-профілактичний заклад МОЗ України з подальшим оглядом ВЛК військового комісаріату. Якщо обстеження проводилось у військовому лікувальному закладі, то огляд проводиться госпітальною (гарнізонною) ВЛК.
3.12. Якщо військовозобов'язаний під час призову на військову службу, збір, а також чергового огляду з метою обліку визнаний таким, що потребує лікування (відстрочки від прийняття на військову службу, збір), то за поданням військового комісаріату місцеві органи охорони здоров'я направляють військовозобов'язаного на лікування до відповідного лікувального закладу. Після закінчення лікування військовозобов'язаний оглядається ВЛК військового комісаріату.
3.13. Громадяни, які звільнені з військової служби у запас або у відставку без проведення медичного огляду ВЛК або не згодні з постановою ВЛК про ступінь придатності до військової служби на період фактичного звільнення та ставлять питання про перегляд цієї постанови, оглядаються ВЛК госпіталів за узгодженням зі штатною ВЛК регіону за направленням військового комісара.
Цей медичний огляд проводиться незалежно від причини звільнення, але не пізніше ніж через п'ять років після звільнення.
У разі коли після звільнення пройшло більше п'яти років, медичний огляд ВЛК проводиться в облікових цілях із визначенням ступеня придатності до військової служби на теперішній час, при цьому причинний зв'язок захворювання, наслідків травми не встановлюється.
У спірних та складних випадках право на винесення остаточного рішення залишається за ЦВЛК.
Військовий комісаріат направляє в регіональну штатну ВЛК, на території якої проживає заявник, його заяву, медичні документи, які є в заявника або одержані військовим комісаріатом із цивільних (військових) лікувальних закладів, військовий квиток.
На офіцерів запасу та у відставці подається особова справа, а на звільнених з військової служби з психічними розладами - висновок спеціалізованого лікувального закладу про зміну або зняття раніше встановленого діагнозу, на підставі якого вони були ВЛК визнані непридатними (обмежено придатними) до військової служби. Штатна ВЛК за необхідності додатково запитує та спільно з головними (провідними) медичними фахівцями військово-медичних клінічних центрів вивчає всі медичні та інші документи, які характеризують стан здоров'я заявника у період проходження ним військової служби та після звільнення. Якщо при цьому буде встановлено, що є підстави задовольнити прохання заявника, штатна ВЛК через військового комісара направляє його на огляд ВЛК військового комісаріату, гарнізонною або госпітальною ВЛК (за рішенням штатної ВЛК) з метою визначення придатності до військової служби на теперішній час. Результати огляду колишнього військовослужбовця оформляються довідкою ВЛК або свідоцтвом про хворобу. Чотири примірники свідоцтва про хворобу (довідки ВЛК) направляються в штатну ВЛК. Після розгляду всіх документів штатна ВЛК подає у ЦВЛК свідоцтво про хворобу (довідку ВЛК) в трьох примірниках, на офіцерів запасу та у відставці - особову (на пенсіонерів Міністерства оборони України - і пенсійну) справу, історії хвороби за період служби і після звільнення з військової служби, медичну книжку, медичну картку амбулаторного хворого або докладні витяги з них, акти огляду МСЕК та інші необхідні документи з обґрунтуванням думки з цього питання для прийняття остаточної постанови, у тому числі про причинний зв'язок захворювання, травми (поранення, контузії, каліцтва)».
Для этого рекомендую перед прибытием в территориальный центр комплектования и социальной поддержки (новое название учреждения которое сменило военкомат), где Вас направят на медкомиссию, самостоятельно пройти обследование в больнице, согласно Вашего диагноза, чтобы врачи указали Ваш диагноз, в соответствии с приказом Министерства обороны Украины # 402 от 14.08.2008 года, с изменениями к нему, что на много увеличит Ваши шансы, на результаты прохождения медкомиссии в Вашу пользу.
Вы имеете право получить заключение военно-врачебной комиссии (медкомиссии), чтобы видеть результаты и иметь право обжаловать:
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
14.08.2008 № 402
Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800
Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України:
Про затвердження Положення про в... | від 14.08.2008 № 402 (rada.gov.ua)
«22. Оформлення постанов ВЛК
«22.1. Дані про тих, хто пройшов медичний огляд (прізвище, ім'я та по батькові, рік народження, військове звання, військова частина, місяць та рік призову на військову службу тощо), діагноз та постанова ВЛК про ступінь придатності до військової служби та про причинний зв'язок записуються в Книгу протоколів засідань ВЛК (ЛЛК). …
22.3. Постанови ВЛК, які не підлягають затвердженню (контролю) штатною ВЛК, оформляються в день медичного огляду і видаються на руки особі, що пройшла медичний огляд, або в установленому порядку направляються у військову частину. Свідоцтво про хворобу (довідка ВЛК) з постановою, які підлягають затвердженню (контролю) штатною ВЛК, направляються на затвердження (контроль) не пізніше 5-денного терміну після медичного огляду. Свідоцтво про хворобу, довідка ВЛК із затвердженою постановою не пізніше ніж через два дні після їх затвердження та одержання із штатної ВЛК висилаються командиру військової частини, у якій проходить службу військовослужбовець, що пройшов медичний огляд, або начальнику, який направив його на медичний огляд, або видаються на руки представникам військових частин за наявності у них підтверджуючих документів.»
В случае несогласия с решением медкомиссии, такое решение возможно обжаловать в Центральную ВВК Министерства обороны Украины, С ПРИСОЕДИНЕНИЕМ КОПИЙ МЕДИЦИНСКИХ ДОКУМЕНТОВ, КОТОРЫЕ ПОДТВЕРЖДАЮТ ДИАГНОЗ:
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
14.08.2008 № 402
Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800
Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України:
Про затвердження Положення про в... | від 14.08.2008 № 402 (rada.gov.ua)
"2.2. Штатні ВЛК є військово-медичними установами. Вони мають гербову печатку, кутовий штамп та утримуються за окремим штатом. До штатних ВЛК належать:
Центральна військово-лікарська комісія (далі - ЦВЛК);
ВЛК регіону;
ВЛК евакуаційного пункту;
ВЛК пересувної госпітальної бази.
Штатні ВЛК комплектуються лікарями із клінічною підготовкою за однією з лікарських спеціальностей (терапія, хірургія, неврологія, психіатрія, оториноларингологія, офтальмологія, організація охорони здоров'я тощо), з досвідом роботи у військових частинах та лікувальних закладах.
Залучати особовий склад штатних ВЛК для вирішення питань та завдань, не пов'язаних із військово-лікарською експертизою, забороняється.
2.3. Центральна військово-лікарська комісія
2.3.1. ЦВЛК є органом військового управління, який здійснює керівництво ВЛК регіонів у Збройних Силах України та є керівним органом із військово-лікарської експертизи в Збройних Силах України.
2.3.2. Начальник ЦВЛК безпосередньо підпорядковується директору Військово-медичного департаменту (далі - ВМД) Міністерства оборони України. Усі штатні ВЛК Збройних Сил України безпосередньо підпорядковуються начальнику ЦВЛК.
2.3.3. На ЦВЛК покладається організація військово-лікарської експертизи у Збройних Силах України, а також:
розроблення та участь у розробленні проектів нормативно-правових актів, посібників, методичних рекомендацій з питань військово-лікарської експертизи;
розроблення спільно з головними медичними спеціалістами Міністерства оборони України та МОЗ України медичних показань для військово-професійного призначення призовників до видів Збройних Сил України, родів військ та за військовими спеціальностями;
розроблення спільно з головними медичними спеціалістами Міністерства оборони України науково обґрунтованих вимог до стану здоров'я військовослужбовців з метою максимального збереження їх на військовій службі, запобігання необґрунтованого їх звільнення із Збройних Сил України за станом здоров'я;
перевірка якості лікувально-профілактичної роботи у цілях військово-лікарської експертизи серед військовослужбовців у військових частинах і лікувальних закладах Міністерства оборони України;
контроль за лікувально-оздоровчою роботою серед допризовників, організація медичного огляду призовників, кандидатів на навчання у ВВНЗ, військовослужбовців, громадян, які приймаються на військову службу за контрактом, військовозобов'язаних та резервістів (кандидатів у резервісти);
розгляд заяв, пропозицій, скарг та прийом відвідувачів з питань військово-лікарської експертизи;
аналіз та узагальнення результатів і досвіду роботи підпорядкованих ВЛК;
проведення спільно з головними (провідними) медичними спеціалістами та іншими лікарями-спеціалістами аналізу й оцінки результатів медичного огляду військовослужбовців та інших контингентів, розробка пропозицій для покращення військово-лікарської експертизи;
організація та керівництво науковою роботою з питань військово-лікарської експертизи у підпорядкованих ВЛК;
підготовка та вдосконалення кадрів для ВЛК;
прийняття та перегляд постанов ВЛК про ступінь придатності колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення із Збройних Сил України;
проведення спільно з МОЗ України аналізу та узагальнення результатів лікувально-оздоровчої роботи серед допризовників і призовників, медичного огляду призовників та розроблення пропозицій щодо покращення цієї роботи.
2.3.4. ЦВЛК має право:
оглядати військовослужбовців та інших осіб, зазначених у пункті 1.2 розділу I цього Положення;
перевіряти роботу підпорядкованих ВЛК з питань військово-лікарської експертизи;
перевіряти організацію медичного огляду військовослужбовців та інших осіб у військових, цивільних лікувальних закладах, військових частинах;
перевіряти організацію та стан лікувально-діагностичної роботи у військових, цивільних лікувальних закладах, медичних підрозділах військових частин та ВВНЗ у цілях військово-лікарської експертизи;
витребовувати документи в частині, що характеризують обставини отримання захворювання, поранення, травми, каліцтва, необхідні для прийняття постанови про їх причинний зв'язок, а саме:
виписки (витяги) з матеріалів адміністративного розслідування, матеріалів дізнання або судового розгляду, а також витяги з наказів, актів;
особові та пенсійні справи, медичні документи (у разі витребовування оригіналів зазначених документів вони повертаються за належністю після складання протоколу);
архівні довідки, характеристики та інші документи, необхідні для прийняття постанови (у разі надання копій зазначених вище документів копії підшиваються до складеного протоколу та передаються до архіву зі строком зберігання 50 років);
залучати головних медичних фахівців Міністерства оборони України, лікарів-спеціалістів Національного військово-медичного клінічного центру та інших військових лікувальних закладів, спеціалістів інших спеціальностей, начальників медичної служби та представників командування (керівництва) військових частин, де проходить службу військовослужбовець, що оглядається, для вирішення питань військово-лікарської, лікарсько-льотної експертизи;
перевіряти у військових комісаріатах і закладах охорони здоров'я України організацію, стан та результати лікувально-оздоровчої роботи серед допризовників та призовників, медичного огляду призовників, кандидатів на навчання у ВВНЗ, осіб, які приймаються на військову службу за контрактом, військовозобов'язаних, резервістів;
направляти у військові лікувальні заклади на контрольне обстеження та медичний огляд військовослужбовців, членів їх сімей (крім членів сімей військовослужбовців строкової військової служби), військовозобов'язаних, резервістів, працівників;
запитувати від військових, цивільних лікувальних закладів, військових частин, військових комісаріатів і ВВНЗ додаткові дані для аналізу, узагальнення та оцінки результатів військово-лікарської експертизи;
надавати до Генерального штабу Збройних Сил України, командуванням видів, Сил підтримки Збройних Сил України, керівникам органів місцевої адміністрації результати лікувально-оздоровчої роботи, проведеної серед допризовників та призовників, медичного огляду військовослужбовців, членів їх сімей, кандидатів на навчання у ВВНЗ, громадян, які приймаються на військову службу за контрактом, військовозобов'язаних, резервістів та іншого контингенту;
розглядати, переглядати, скасовувати, затверджувати, не затверджувати, контролювати згідно з цим Положенням постанови будь-якої ВЛК (лікарсько-льотної комісії (далі - ЛЛК)) Збройних Сил України;
надавати роз'яснення щодо формулювання постанов ВЛК (ЛЛК)".
В случае несогласия с решением медкомиссии, такое решение возможно обжаловать путём подачи административного иска в Окружной административный суд, С ПРИСОЕДИНЕНИЕМ КОПИЙ МЕДИЦИНСКИХ ДОКУМЕНТОВ, КОТОРЫЕ ПОДТВЕРЖДАЮТ ДИАГНОЗ, в порядке Кодекса административного судопроизводства Украины:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2747-15
При наличии вопросов обращайтесь через кнопку "Звернутися".
Всего доброго!
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
ВРАХОВУЮЧИ ТЕ, ЩО ВИ СТУДЕНТ ДЕННОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ ВУЗУ, ТО МАЄТЕ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:...
Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;...".
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "ЗВЕРНУТИСЯ".
Всього доброго!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Сергію!
Даю детальні та розгорнуті відповіді на всі Ваші питання.
Якщо коротко, то телефоний дзвінок точно не є підставою для Вашої явки в ТЦК та СП! Повістка повинна бути вручена персонально й до того ж правильно заповнена та на відповідному бланку. Отже після отримання дзвінку з ТЦК Ви можете подібний виклик сміливо ігнорувати, бо він незаконний.
Щодо повної відповіді на ці питання, то ось вона:
Постановою Кабінету Міністів України від 21 березня 2002 р. № 352 «Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом» (далі – Положення),передбачений лише порядок вручення повістки при призові на строкову військову службу, проте, він є загальним і не встановлює деталі та особливості вручення повістки. Інші випадки призову на військову службу, зокрема у зв’язку із мобілізацією законом, не врегулюванні взагалі.
Отже, п. 64 Положення оповіщення громадян про призов на строкову військову службу та їх прибуття на призовні дільниці, відбувається за наказами районних військових комісарів і повістками, врученими призовникам через житлово-експлуатаційні організації домовласників, відповідні виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, де немає військових комісаріатів, керівників підприємств,установ, організацій, навчальних закладів незалежно від підпорядкування і форми власності.
Необхідно звернути увагу, що у зв’язку із великим колом осіб, що можуть бути наділеними повноваженнями для вручення повістки, особа, що вручає повістку не обов’язково має бути військовослужбовцем та носити форму. В той же час, особа, що має намір вручити повістку має представитися, назвати свою посаду, підстави відповідно яких, особам надані повноваження на вручення повістки. Якщо зі слів особи стає зрозуміло, що вона є військовослужбовцем та служить у військовому комісаріаті, це означає, що вона перебуває при виконанні службових обов’язків, така особа має пред’явити військовий квиток або посвідчення офіцера. Крім того, при виконанні військових обов’язків особа має бути одягнена у військову форму, що має містити знаки розрізнення військовослужбовців, зокрема погони, нашивки. Проте, важливим є той факт, що ні офіцер, ні цивільна особа при врученні повістки, не має права вимагати від особи пред’явити документи та назви свого прізвища.
Відповідно чинного законодавства, представники поліції мають права перевіряти документи у осіб, якщо є підозра щодо вчинення злочину, появи в стані алкогольного сп’яніння та інше, проте вони повинні назвати причину такої перевірки документів. В той же час, представники поліції повноважень на вручення повісток не мають. Якщо Ви є учасником дорожнього руху і переймаєтесь, чи може працівник поліції зупинити транспортний засіб і після перевірки документів вручити повістку, то наразі можливо з упевненістю сказати, що працівники поліції повноважень на вручення повісток не мають і повістка, отримана таким шляхом, може бути оскаржена в судовому порядку.
Де повістка може бути вручена майбутньому військовослужбовцю?
Саме питання місця вручення повістки у нормативних документах детально не описано, проте більшість юристів з цього питання вважають, що повістка має бути вручена за місцем роботи/навчанням або місцем проживання громадянина для можливості встановлення особи.
Чи можуть представники військомату примусово доставити військовозобов’язаного до військомату?
Згідно із чинним законодавством, прибуття особи до призовного пункту покладається на військовозобов’язаного. Будь-які дії його примусового характеру щодо утримання особи – є незаконними та законодавством не передбачені.
Випадки затримки особи можливі лише поліцією при вчиненні або замаху на вчинення кримінального правопорушення, та безпосередньо після вчинення кримінального правопорушення чи під час безперервного переслідування особи, яка підозрюється у його вчиненні.
Що має містити повістка?
У повістці повинно бути вказано прізвище, ім’я та по батькові мобілізованого, його адреса. Також, військова спеціальність повинна співпадати зі спеціальністю записаною у військовому квитку. Крім того, в повістці повинні бути вказані: дата, час, адреса місця прибуття та перелік документів, які особа повинна мати при собі. Повістка повинна бути скріплена печаткою та підписом військового комісара.
Чи вважається, отримання повістки поштою належним повідомленням?
Відповідно Положення, особа має отримати повістку від представника особисто, для належного повідомлення військовозобов’язаний має підписати корінець повістки, який підлягає зберіганню у військоматі.
Чи вважається передача повістки родичам військовозобов’язаного належним повідомленням?
Оскільки особа має отримати повістку особисто, під підпис, отримання повістки родичами не вважається належним її отриманням.
Чи вважається належним повідомленням отримання інформації про призов телефонним дзвінком?
Оскільки особа має отримати повістку особисто, під підпис, отримання інформації про призов або отримання повістки або запрошення до военкомату телефонним зв’язком, не може вважатися належним повідомленням особи.
Чи можна відмовитися від підпису повістки, якщо особа військовозобов'язаного встановлена?
У випадку відмови військовозобов'язаного від підпису повістки, особою, що вручає таку повістку можливе складання акту відмови від отримання повістки. Складений акт про відмову від отримання повістки може можу бути направлений до правоохоронних органів для притягнення до кримінальної або адміністративної відповідальності щодо ухилення від військової служби.
Порядок фіксації Вашої відстрочки в ТЦК такий:
Одразу під час явки до військомату Ви подаєте заяву, написану на ім'я воєнкому, в якій, посилаючись на статтю 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text ) яка надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, і в якій зокрема зазначено, що «призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також аспіранти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти", просите надати Вам відстрочку.
До заяви треба додати: довідку про зарахування на денну форму навчання в аспірантуру, підписану ректором відповідного ВНЗ та завірену мокрою печаткою, копію контракту на навчання (якщо є) та копію посвідчення аспіранта (якщо є).
ЗРАЗОК ТАКОЇ ЗАЯВИ Я МОЖУ ВАМ НАДАТИ (тут просто немає для нього місця, і я не зможу його причипити у вигляді окремого файлу) АБО ЗА ПОТРЕБИ ПІДГОТУВАТИ ОСОБИСТО.
При собі також потрібно мати паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення та код РНОКПП.
Вам треба завірити нотаріально лише копії контракту та посвідчення аспіранта (знову ж таки, якщо вони у Вас є). У статусі Вашого адвоката можу завірити Вам ці документи і я - в такому разі на відміну від нотаріального посвідчення це буде безкоштовно.
Оригінал ТП можуть вилучити лише на деякий ча, обов'язково надавши Вам при тому розписку.
Ви можете подати до ТЦК копію довідки про зарахування, але в такому випадку її також треба завіряти в один із зазначених мною способів. Проте не бачу в тому особливого сенсу, оскільки таку довідку Ви зможете отримати у ВНЗ в будь який час.
Їхати в поїздку після подачи заяви про відстрочку у ТЦК можна. Справа в тім, що рішення військомату про Вашу відстрочку не буде мати ніяких матеріальних наслідків. Тобто не буде зроблено відмітки в ТП чи надано якогось окремого документу, які б свідчив про наявність у Вас відстрочки. На жаль це типова практика в усіх практично ТЦК. За останні два роки війни, поки я впритул займаюсь воєнними питаннями, я лише один чи два рази бачив, як в даному випадку у військоматі було зроблено відповідну відмітку у воєнному документі. Так що цілком можливо, що тимчасове посвідчення у Вас ніхто вилучати не буде - немає потреби.
Втім Вас не повинен турбувати цей фвкт, бо він зовісім не означає, що у Вас немає відстрочки. Якщо Ви на виїзді, звичайно, це може створювати певні незручності... Наприклад, якщо Вам вручать повістку в іншому місті, то Вам прийдеться і там доводити, що Ви аспірант денної форми навчання. Звучить абсурдно, згідний, але на жаль так воно і є! Тому саме для такої ситуації копію довідки про зарахування в аспірантуру все ж таки мати у відрядженні потрібно, так само як і копію ТП (про всяк випадок, аби не вилучили оригінал!)
Будуть уточнюючі питання, звертайтесь персонально. Для того треба лише натиснути кнопку "звернутись" біля мого фото. Обов'язково на них відповім!
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
1.
ВИКЛИК ДО ТЦКСП ПО ТЕЛЕФОНУ НЕ Є ТАКИМ, ЩО ЗАБОВЯЗУЄ ВАС З'ЯВИТИСЯ ДО ВІЙСЬКОМАТУ.
ПОВІСТКА ПОВИННА БУТИ НАЛЕЖНИМ ЧИНОМ ВРУЧЕНА ОСОБІ, А САМЕ ОСОБИСТО ПІД ПІДПИС.
Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text):
Стаття 22. Обов’язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації
3. Під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин (військовозобов’язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку, військовозобов’язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України - за викликом керівників відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов’язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).
ПРАВИЛА військового обліку призовників і військовозобов’язаних (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/921-2016-%D0%B...):
1. Призовники і військовозобов’язані повинні:
прибувати за викликом районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ) на збірні пункти, призовні дільниці у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках або розпорядженнях районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ)), для взяття на військовий облік та визначення призначення на воєнний час, оформлення військово-облікових документів, приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов’язаних;
Порядок вручення військових повісток:
Відповідно до пункту 56 Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 року № 352 оповіщення громадян про призов на строкову військову службу та їх прибуття на призовні дільниці здійснюється за розпорядженнями керівників районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Вручення повісток проводиться через відповідні органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ, організацій, у тому числі закладів освіти, незалежно від підпорядкування і форми власності. Окрім того, повістки громадянам можуть також вручатися безпосередньо посадовими особами районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
2.
ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:
Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
3.
ПОРЯДОК ДІЙ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ:
1. ЗВЕРНУТИСЯ ДО ТЦКСП ІЗ ЗАЯВОЮ ПРО НАДАННЯ ВАМ ВІДСТРОЧКИ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ В ЗВ'ЯЗКУ З НАВЧАННЯМ (ЦЕ МОЖЕ БУТИ ЯК ПІСЛЯ ОТРИМАННЯ ПОВІСТКИ ТАК І ЗА ВЛАСНОЮ ІНІЦІАТИВОЮ).
2. ПРОЙТИ ВІЙСЬКОВО-ЛІКАРСЬКУ КОМІСІЮ.
3. ОТРИМАТИ ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ.
Нижче Зразок заяви.
Заяву Ви маєте "адатувати" під себе. Тобто, маєте внести дані військомату (РТЦК та СП), свої дані, ПІБ, дату народження, адресу та телефон. Далі, в Заяві треба вказати документи які є в наявності на підтвердження свого права на отримання відстрочки. Внизу заяви ставите дату, свої ініціали та підпис. Подаєте заяву в військомат в 2-х екземлярах та по списку в додатках документи в 1 екз. На другому екземлярі військомат має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе.
* Зразок заяви:
До ___РТЦК та СП
___
Адреса: ___
Від: ___
___року народження
Адреса проживання:
Тел.:
Заява
Прошу надати мені відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації згідно до ч. 3 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» як аспіранту ...(назва ВНЗ).
Вказані вище обставини підтверджуються документами наведеними у додатку.
Додатки:
1. Довідка ф.20 (оригінал).
2. РНОКПП (копія).
3. Паспорт (копія).
___.2023 р. ___ ___
(Копії завіряти у нотаріуса не обов'язково).
ТИМЧАСОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ МОЖЕ БУТИ ВИЛУЧЕНО ПРАЦІВНИКАМИ ТЦКСП, АЛЕ В ОБОВ'ЯЗКОВОМУ ПОРЯДКУ ВАМ ПОВИННІ ПРО ЦЕ НАДАТИ ОФІЦІЙНУ РОЗПИСКУ.
ВИ МОЖЕТЕ ВИЇДЖАТИ В СЛУЖБОВІ ВІДРЯДЖЕННЯ, ПРИ СОБІ МАЮЧИ НАСТУПНІ ДОКУМЕНТИ:
Юрист, м. Суми, 5 років досвіду
Доброго дня!
Відповідно до Указу Президента № 69/2022 призову підлягають: (чоловіки 18-60 років)
Щодо черги мобілізації: ( наразі черги скасували , призивають всіх хто наразі необхідний в ЗСУ згідно військово-облікових спеціальностей придатних громадян)
---
Ответственность за неявку ( при врученной и подписанной повестке)
- УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2022
Про загальну мобілізацію:
https://www.president.gov.ua/documents/692022-4141...
"8. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку:
1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;
2) здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України;...".
Таким образом, должна быть повестка (сообщение) с уведомлением о прибытии в территориальный центр комплектования и социальной поддержки (военкомат) в связи с моьиомщацмей.
"2) Если мне вручили повестку и я не являюсь, то что будет"?
- В таком случае Вас могут привлечь к административной ответственности по статье 210-1 Кодекса Украины об административных правонарушениях в виде штрафа в размере от 3400 грн. до 5100 грн..
"Стаття 210-1. Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію
Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію -
тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Без подписанной повестки с контрольным талоном о вручении в деле ТЦК СП доказать уклонение от мобилизации сложно.
--- Если повестку не подписали и контрольного талона о вручени у ТЦК СП НЕТ , то доказать уклонение от мобилизации сложно , Новую повестку могут вручить под подпись только на територрии ТЦК СП , и только их работники. Никаких вручений на улицах постах , по телефону , в полициях и других быть не может у них нет полномочий , но есть приказ по вручению повесток. Если повестка не вручена , можно не являтся, протокол без вас не составят , если повестка будет вручена, явитесь пройдете ВЛК и далее решат.Возьмите справку с больницы стационара , что болели и поэтому на учет не стали или не прибыли - это уважительная причина , тогда штрафа за нарушение учета не будет.( ст.210 Купап -510 грн) Явка должна быть в том случае когда повестка вручена работником военкомата тцк сп и подписана вами лично, а талон о вручении лежит в деле , только так , остальное незаконно и требует доказательств. Пока сами не вызовут повесткой вы не обязаны туда прибывать.
Привідсутності даних про вручення особі повістки, а у разі відмови останнього у її отриманні – про фіксування цієї відмови у передбаченому законом порядку, – відсутні дані про доведеність винуватості особи у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК.
Рішення Верховного Суду у справі № 759/5435/16-к від 28 січня 2020 р.
С уважением, Константин Гончаренко
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
По телефонному дзвінку Ви не зобов'язані йти до ТЦК. Відповідальності та наслідків не буде.
Так, з'явитися потрібно лише у випадку належно врученої повістки під підпис. Їхати, звичайно, можете, не хвилюйтесь. А так як Ви аспірант - Ви маєте право на відстрочку.
Для отримання відстрочки Вам достатньо звернутися до ТЦК із заявою про відстрочку, довідкою з ВУЗу (при навності контракт з ВНЗ та посвідчення аспіранта) та тимчасовим посвідченням військовозобов'язаного.
Якщо бажаєте можете завірити довідку ВНЗ, але дешевше буде взяти ще один оригінал у Вашому закладі.
Робити копію тимчасового посвідчення не потрібно, у разі вилучення - Вам повинні надати розписку.
Все залежить від рішення ТЦК. У заяві про надання відстрочку потрібно вказувати необхідність надання ДОВІДКИ або проставлення ВІДМІТКИ у військово-обліковому документі.
Скоріш за все у Вас візьмуть оригінал та прикріплять до Вашої особової справи
Ви можете їхати у робочу поїздку, якщо у Вас буде, навіть, сама довідка з ВНЗ - це доказ Вашого права на відстрочку. Представникам ТЦК в іншому населеному пункті можете пред'явити довідку ВНЗ та\або посвідчення аспіранта.
При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Сергію!
Надаю відповіді на Ваші питання з посиланням на норми чинного законодавства.
Доброго вечора. Потрібна консультація. Отримав телефонний дзвінок із ТЦК, де перебуваю на обліку. Повідомили про необхідність з'явитись для уточнення даних у понеділок. Телефонували кілька разів. Чи зобов'язує подібний дзвінок з'явитися до ТЦК?
Ні, не зобов'язує. Чинне закодавство вимагає обов'язку з'явитись лише у випадку отримання повістки.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
Стаття 22. Обов’язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації
..
3. Під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин (військовозобов’язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку, військовозобов’язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України - за викликом керівників відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов’язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).
Які наслідки, якщо не приїду у зазначений день. Адже заплановано робочу поїздку.
ЗАКОННИХ НАСЛІДКІВ - НЕ БУДЕ НІЯКИХ. АЛЕ ТЦК, ВСУПЕРЕЧ ЧИННОМУ ЗАКОНОДАВСТВУ, МОЖЕ СКЛАСТИ ЩОДО ВАС АДМІНМАТЕРІАЛИ. НЕ ПОТРІБНО ХВИЛЮВАТИСЬ, ВИ З ЛЕГКІСТЮ ЗМОЖЕТЕ ЇХ ОСКАРЖИТИ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ.
Чи необхідно з'явитися лише на підставі офіційно врученої повістки (про уточнення даних)? Тобто чекати на таку повістку (за адресою проживання, адресою прописки, на вулиці або на роботі).
ТАК, ВИЩЕ ВЖЕ ВІДПОВІВ НА ДАНЕ ПИТАННЯ.
Чи можна кудись їхати (робоча поїздка на кілька тижнів), якщо отримав такий дзвінок?
ЗВИЧАЙНО, ЩО МОЖНА. В УКРАЇНІ НА ДАНИЙ МОМЕНТ ПРИНЦИП СВОБОДИ ПЕРЕСУВАННЯ ВСЕ ТАКИ ДОТРИМУЄТЬСЯ.
На даний момент я аспірант (другий рік навчання; денна форма).
ЗА ТАКИХ УМОВ У ВАС Є ПОВНЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
...
Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
...
Якщо у мене все ж таки буде можливість відвідати ТЦК у зазначений термін, або найближчими днями, який порядок дій.
ПЕРШ ЗА ВСЕ, ВАМ ПОТРІБНО ПІДГОТУВАТИ ЗАЯВУ ПРО НАДАННЯ ВІДСТРОЧКИ, ДО ЯКОЇ ДОДАТИ ПІДТВЕРДЖУЮЧІ ДОКУМЕНТИ ПРО НАВЧАННЯ В АСПІРАНТУРІ. З УСІМ ГОТОВИЙ ВАМ ДОПОМОГТИ.
А саме: якщо я є аспірантом, то чи можуть мені вручити повістку в ТЦК й вимагати її підпису, а тільки потім будуть готові прийняти мою заяву про відстрочку (за умови, що я прибув до ТЦК на підставі телефонного дзвінка). Чи просто мені необхідно написати заяву на відстрочку і здати документи?
ТАК, МОЖУТЬ ВРУЧИТИ ПОВІСТКУ. СКОРІШЕ ЗА ВСЕ, ЩО ТАК І ВІДБУДЕТЬСЯ. АЛЕ НЕ ПОТРІБНО ЦЬОГО ЛЯКАТИСЬ, У ВАС Є ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ. ГОЛОВНЕ ВСЕ ВІРНО ЗРОБИТИ З ДОКУМЕНТАМИ.
Який документи необхідно взяти?1) є тимчасове посвідчення військовозобов'язаного; 2) довідка (додаток 20) з місця навчання.Чи потрібно надати копію РНОКПП? Копію паспорта? Також рекомендують мати при собі кілька готових примірників заяви про відстрочку. Мені необхідний шаблон цієї заяви.
ПОТРІБНО МАТИ І КОПІЮ ПАСПОРТУ, І КОДУ, І ДОГОВОРУ ПРО НАВЧАННЯ І ПО МОЖЛИВОСТІ ТАКОЖ ІНШІ ДОКУМЕНТИ.
ГОТОВИЙ НАДАТИ ВАМ ЗРАЗОК ЗАЯВИ.Чи є необхідність завіряти документи у нотаріуса перед відвідуванням ТЦК? Наприклад, копію тимчасового посвідчення, щоб у разі термінової поїздки був такий документ при собі.
НОТАРІАЛЬНІ КОПІЇ - ОБОВ'ЯЗКОВО.
Чи вилучають оригінал посвідчення для комісії, яка виносить рішення про відстрочку? Або позначка на оригінал ставитися після рішення комісії?
ВИЛУЧАТИ ТИМЧАСОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ НЕ МАЮТЬ ПРАВА.
Чи необхідно здавати оригінал довідки (додаток 20) з навчального закладу чи лише копію?
ПОТРІБНО ОРИГІНАЛ.
Чи можна їхати в робочу поїздку поки немає рішення щодо відстрочки, з урахуванням того, що оригінал здав у ТЦК (наприклад, з копією тимчасового посвідчення, завіреного у нотаріуса та довідкою з університету)?
ТАК, МОЖНА. ГОЛОВНЕ - АБИ НЕ МАЛИ ПОВІСТКИ НА КОКРЕТНУ ДАТУ.
ВСЕ Ж ТАКИ РАДИВ БИ ВАМ ЗАМОВИТИ ІНДИВІДУАЛЬНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ В ОДНОГО ІЗ ЮРИСТІВ САЙТУ, ЯКИЙ НАДАСТЬ ВАМ ПОВНИЙ СУПРОВІД. ЗА ПОТРЕБИ І Я ГОТОВИЙ ДОПОМОГТИ, АДЖЕ МАЮ ПОТРІБНИЙ ДОСВІД.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня, Сергій!
1) Чи зобов'язує подібний дзвінок з'явитися до ТЦК? Які наслідки, якщо не приїду у зазначений день. Адже заплановано робочу поїздку. - ні, не зобов'язує і ніякої відповідальності за неявку для Вас не буде. Оскільки обов'язкова явка до ТЦК лише по врученій під особистий підпис повістці, в якій мають бути вказані причини виклику та строки явки.
Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text):
Стаття 22. Обов’язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації
3. Під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин (військовозобов’язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку, військовозобов’язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України - за викликом керівників відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов’язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).
ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%...):
1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:
2) прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов’язаних та резервістів;
ХХХ
2) Чи необхідно з'явитися лише на підставі офіційно врученої повістки (про уточнення даних)? - саме так. Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. При цьому статтею 60 Конституції України передбачено, що ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.
Постанова КМУ 1478 містить затверджену форму повісток, бланк якої передбачає розписку з особистим підписом особи про отримання повістки (ПОВІСТКА).
Тобто, така повістка є документом про виклик, який зобов'язує з'явитися до ТЦК у разі дотримання правильності її оформлення та порядку її вручення.
ХХХ
3) Чи можна кудись їхати (робоча поїздка на кілька тижнів), якщо отримав такий дзвінок? - звичайно, навіть наявність повістки не є підставою для обмеження вашого права на вільне пересування по території України.
Головне - мати при собі паспорт. Оскільки на блокпостах вимагають документ, що посвідчує особу.
Працівники Нацполіції та ТЦК мають право перевіряти документи у воєнний час, але на підставі таких причин, вказаних у пункті 7 Постанови КМУ № 1456:
Згідно з частиною третьою статті 18 Закону України Про Національну поліцію, звертаючись до особи для перевірки документів поліцейський зобов’язаний:
За пунктом 5 Постанови КМУ № 1456 поліцейські та працівники ТЦК мають пред’явити на вимогу наказ коменданта про право на перевірку документів, в якому вказане прізвище особи, яка здійснює перевірку.
Представники ТЦК мають пред’явити:
ХХХ
4) На даний момент я аспірант (другий рік навчання; денна форма). - раджу Вам направити до ТЦК письмову заяву на відстрочку + документи, які підтверджують ваше право на її отримання (тобто, оригінал довідки про навчання в аспірантурі на денній формі). Надсилати потрібно поштою рекомендованим листом із описом вкладення та повідомленням про вручення.
5) Якщо у мене все ж таки буде можливість відвідати ТЦК у зазначений термін, або найближчими днями, який порядок дій.А саме: якщо я є аспірантом, то чи можуть мені вручити повістку в ТЦК й вимагати її підпису, а тільки потім будуть готові прийняти мою заяву про відстрочку (за умови, що я прибув до ТЦК на підставі телефонного дзвінка). Чи просто мені необхідно написати заяву на відстрочку і здати документи? - по телефонному дзвінку раджу не йти. Оскільки Вам відразу вручать повістку на ВЛК і допоки Ви не завершите її проходження ніхто відстрочку Вам не оформить (окремою довідкою на бланку ТЦК або відміткою у вашому військово-обліковому документі).
6) Чи є необхідність завіряти документи у нотаріуса перед відвідуванням ТЦК? - ні, у вашому випадку подаються лише заява про відстрочку + оригінал довідки про навчання.
Ви маєте право на відстрочку відповідно до частини третьої ст. 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Інформація про навчання в аспірантурі повинна бути внесена до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text):
Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
{Абзац другий частини статті 23 в редакції Законів № 2745-VIII від 06.06.2019, № 2196-IX від 14.04.2022}
Закон України "Про вищу освіту" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1556-18/conv#n...):
Стаття 61. Особи, які навчаються у закладах вищої освіти
1. Особами, які навчаються у закладах вищої освіти, є:
1) здобувачі вищої освіти;
2) інші особи, які навчаються у закладах вищої освіти.
2. Здобувачами вищої освіти є:
3) аспірант - особа, зарахована до закладу вищої освіти (наукової установи) для здобуття ступеня доктора філософії/доктора мистецтва;
Закон України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1951-19#Text):
Стаття 3. Основні засади ведення Реєстру
1. Основними засадами ведення Реєстру є:
1) обов’язковість внесення до Реєстру передбачених цим Законом відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
Стаття 6. Відомості Реєстру
1. До Реєстру заносяться та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості про призовників, військовозобов’язаних та резервістів:
1) персональні дані;
2) службові дані.
Стаття 7. Персональні дані призовника, військовозобов’язаного та резервіста
1. До персональних даних призовника, військовозобов’язаного та резервіста належать:
16) відомості про освіту та спеціальність;
Стаття 9. Права та обов’язки призовників, військовозобов’язаних та резервістів
1. Призовник, військовозобов’язаний та резервіст має право:
1) отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру;
2) звертатися в порядку, встановленому розпорядником Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.
2. Призовник, військовозобов’язаний та резервіст зобов’язаний подавати до органу ведення Реєстру достовірну інформацію про свої персональні дані, що вносяться до Реєстру.
Стаття 14. Ведення Реєстру
1. Ведення Реєстру включає:
1) внесення запису про призовників, військовозобов’язаних та резервістів до бази даних Реєстру для взяття на облік або при відновленні на військовому обліку з перевіркою відповідності персональних та службових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів існуючим обліковим даним;
2) внесення змін до персональних та службових даних призовників, військовозобов’язаних, резервістів на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, а також відомостей, що подаються органу ведення Реєстру призовниками, військовозобов’язаними, резервістами;
Якщо буде потрібна моя допомога, звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".
При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.
ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!
Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду
Добрий день!
Чи зобов'язує подібний дзвінок з'явитися до ТЦК?
Ні. Такий дзвінок вас ні до чого не зобов'язкує.
Які наслідки, якщо не приїду у зазначений день. Адже заплановано робочу поїздку.
Жодних наслідків для вас не буде, оскільки телефонний дзвінок не є належним способом оповіщення та виклику до ТЦК.
Чи необхідно з'явитися лише на підставі офіційно врученої повістки (про уточнення даних)? Тобто чекати на таку повістку (за адресою проживання, адресою прописки, на вулиці або на роботі).
Так, у вас виникне обов'язок явки до ТЦК лише після отримання вами особисто під підпис повістки.
Чи можна кудись їхати (робоча поїздка на кілька тижнів), якщо отримав такий дзвінок?
Звичайно, можете їхати куди хочете на власний розсуд.
На даний момент я аспірант (другий рік навчання; денна форма).
Ці обставини надають вам право на звільнення від мобілізації
ЗАКОН УКРАЇНИ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.
Якщо у мене все ж таки буде можливість відвідати ТЦК у зазначений термін, або найближчими днями, який порядок дій А саме: якщо я є аспірантом, то чи можуть мені вручити повістку в ТЦК й вимагати її підпису, а тільки потім будуть готові прийняти мою заяву про відстрочку (за умови, що я прибув до ТЦК на підставі телефонного дзвінка). Чи просто мені необхідно написати заяву на відстрочку і здати документи?
Який документи необхідно взяти?1) є тимчасове посвідчення військовозобов'язаного; 2) довідка (додаток 20) з місця навчання.Чи потрібно надати копію РНОКПП? Копію паспорта? Також рекомендують мати при собі кілька готових примірників заяви про відстрочку. Мені необхідний шаблон цієї заяви.
Якщо вам вручать особисто повістку, ви маєте у вказаний там день зв'явитись до ТЦК з заздалегіть готовою заявою про відстрочку з копіями паспорту, коду та оригіналами тимчасового посвідчення та довідки з місця навчання. Цього буде достатньо.
Чи є необхідність завіряти документи у нотаріуса перед відвідуванням ТЦК? Наприклад, копію тимчасового посвідчення, щоб у разі термінової поїздки був такий документ при собі. Чи вилучають оригінал посвідчення для комісії, яка виносить рішення про відстрочку? Або позначка на оригінал ставитися після рішення комісії?Чи необхідно здавати оригінал довідки (додаток 20) з навчального закладу чи лише копію?
У вашій ситуації завіряти копії нотаріально немає сенсу. Запис про відстрочку мають поставити в оригінал посвідчення та відразу видати вам. Оригінал довідки у вас заберуть та вкладуть до справи, тому для поїзки візміть собі декілька довідок
Чи можна їхати в робочу поїздку поки немає рішення щодо відстрочки, з урахуванням того, що оригінал здав у ТЦК (наприклад, з копією тимчасового посвідчення, завіреного у нотаріуса та довідкою з університету)?
Так, можете їхати.
Шаблон заяви долучаю.
До:
___ РТЦК та СП
___
Від:
Адреса реєстрації: ___
Тел.: +___
ЗАЯВА
Я, ___, ___ р.н., перебуваю на військовому обліку в Саратському РТЦК та СП (копія посвідчення про приписку до призовної дільниці додається).
Повідомляю, що я є ___, що підтверджується ___.
Відповідно до абзацу першого частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають ___.
Таким чином, я маю право на відстрочку від призову (призову за мобілізацією) на підставі статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Наголошую, що проставлення відповідних записів щодо надання відстрочки від призову за мобілізацією та надання дозволу для виїзду за кордон за наявності на це підстав є обов’язком ТЦК та СП, що випливає з вищенаведеної статті Закону.
Керуючись статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»,
ПРОШУ:
вжити всіх необхідних заходів для проставлення записів у військово-обліковому документі щодо надання відстрочки від призову (призову за мобілізацією) ___, ___ року народження, на підставі ___статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та надання відповідної довідки.
Додатки:
.
Відповідь на звернення прошу видати наручно заявнику (про готовність відповіді прошу повідомити за телефоном ___). Оригінали зазначених документів у мене наявні та можуть бути пред’явлені на вимогу співробітників ___ РТЦК та СП.
.
« » ___ 2023 р. підпис
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
"Правила військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів" (додаток 2 до Порядку організації військового облліку - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%...):
" 1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:...
8) особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених у статті 7 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів”, а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”;...".
---
Доброго дня, пане Сергію! По-перше, наведене положення Правил вимагає від військовозобов'язаного подання до РТЦК та СП документів, що підтверджують право на відстрочку від призову під час мобілізації самостійно, не чекаючи повістки. По-друге, необхідно мати на увазі, що за наявності підстави, передбаченої ст.23 Закону про мобілізацію (у Вашому випадку здобуття освіти в якості аспіранта денної форми навчання) військовозобов'язаний вже має право на відстрочку на підставі Закону, самим фактом навчання, а не за рішенням РТЦК та СП - надати чи відмовити у відстрочці. РТЦК та СП лише підтверджує та оформлює це право на відстрочку, не має права відмовити. По-третє, подання документів про відстрочку небхідно подавати у формі заяви (під реєстрацію її вручення на Вашому примірнику) про підтвердження та оформлення відстрочки, внесення відомостей до Реєстру військовозобов'язаних у частині персональних даних даних (про фактичне навчання) та службових даних (про оформлення відстрочки), провенесення відомості про відстрочку до військово-облікового документа (тимчасового посвідчення). До заяви прикласти нотаріально посвідчені (бажано) документи про навчання. По-четверте, під час подання заяви, скоріше всього, може бути направлено на проходження ВЛК (є праворм РТЦК та СП), але навіть визнання приданим до військової служби не скасовує права на відстрочку. По-п'яте, заяву про відстрочку слід, як я вважаю, подати та зареєструвачти до направлення на ВЛК.
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
Щодо Вашого питання
Повістка повинна бути вручена особисто в руки - під розпис отримувача. Якщо в повістці є помилки, то можна у присутності свідків відмовитись від її отримання або оскаржити в суді. Щоб вручити повістку, спочатку встановлюють особу, якій вона вручається. Тож у воєнний час потрібно завжди мати при собі документи та надавати їх для перевірки уповноваженим особам. На підставі посвідчення особи й виписується повістка. Якщо людина у зазначений у повістці час не прийшла у територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, це вважається порушенням правил мобілізації. За це передбачено такі санкції:
За порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію винна особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності відповідно до статті 2101 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) у вигляді штрафу в розмірі від 1700 до 3400 грн. (3400–5100 грн. для посадовців), якщо йдеться про повістку для уточнення даних або проходження медкомісії.
Успіхів