Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 11 серпня 2023, питання №89884

Договір про наміри, оформлений перед війною, форсмажор

Добрий день, наразі у мене така ситуація. За 6 днів до війни я мала намір продати квартиру і з покупцем був підписаний договір про наміри (завдатку), за яким угода мала відбутися до 25.03.2022р. В якості гарантії Покупець дав завдаток у розмірі 15000грн, на той час це був еквівалент 500дол. Почалася війна, я проживаю у Харкові, і перші місяці війни іншої думки, окрім вижити не було. Покупці та їх агент не телефонували, не писали півтори роки. Зараз їх агент зв'язався зі мною, що ми повинні повернутися в початкове положення (не розумію про яке положення він пише), вимагає повернути суму завдатку, так як у країні війна, форсмажор, погрожує поліцією, судом, та стягненням з мене подвійного завдатку. Оскільки пройшов довгий час, я витратила ці кошти і наразі у мене немає можливості віддати всю цю суму. Чи встановлені якісь терміни для звернення за форсмажором? Чи повинна я їм повертати всю суму завдатку? чи бажання покупця отримати подвійний задаток правомірне? Дякую.

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Олена!

    Якщо покупець не виконав умови договору завдатку і не підписав основний договір, то Ви не повинні повертати ці гроші. Проте треба вивчату угоду, яку Ви уклали попередньо.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото з відповіддю.

    Олена Клієнт рік тому

    Дякую, Покупець посилається на форсмажор- війна та збирається звертатися до суду. На що саме треба дивитися в угоді про наміри( завдатку)?

    • Айвазян Юрій Климентійович
      Айвазян Юрій Климентійович рік тому

      Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

      Спілкуватися у чаті

      Я не буду шукати у Вашій угоді щось, не бачачи її.

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр рік тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Добрий день, Олено!

    Не бачивши договір, поки що бачу для Вас лише 2 варіанти: повернути завдаток (15 тис.грн) або укласти договір купівлі-продажу квартири.

    Якщо буде потрібна моя допомога, звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".

    При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.

    ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України