Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
893 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте.
Бабушка сделала дарственую на свою квартиру мне.Зимой 2023 бабушка умерла,в том момент она жила с моей мамой (тоесть со своей дочкой). Я с семьей выехала из Украины в марте 2022.
Какие мои действия по истечении 6 месяцев со дня смерти бабушки.
С уважением Кос Ольга.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Юрист, м. Київ, 4 роки досвіду
Добрий день, бабуся оформила на Вас заповіт чи договір дарування?
Якщо договір дарування, то Ви вже є власником квартири, ніяких додаткових дій з Вашого боку вчиняти не потрібно
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, якщо у вас договір дарування, вам нічого не потрібно робити, ви вже і так є власником подаровано майна.
Для обміну контактів та детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго вечора. Якщо було оформлено в нотаріуса дарчу, тобто договір дарування замість заповіту, то подароване майно належить Вам з часу оформлення в нотаріуса договору дарування. Нотаріус під час оформлення договору відчуження майна вносить до державного реєстру прав на нерухоме майно та їх обтяжень відомості про нового власника того майна.
Якщо ж бабуся залишила заповіт на Вашу користь, то протягом 6-місячного терміну з дня смерті бабусі Вам потрібно звернутись до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Якщо Ви пропустили 6-місячний строк з поважної причини, то Ви можете подати до суду позов для визначення Вам судом додаткового терміну для прийняття спадщини.
Ви можете звертатись до мене для надання різноманітних додаткових правових послуг з даного питання чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію, написати тексти правничих документів, попрацювати по Ваших відносинах з органами державної влади, в тому числі судово-правоохоронними органами чи надати Вам інші юридичні послуги.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ольга!
Якщо то була дарча, то робити нічого не треба. Ви можете лише переоформити на себе квартиру, якщо ВУи того ще не робили.
Якщо то був заповіт, то треба звернутись до українського консульства для подання заяви про отримання спадщини і пред'явити свій заповіт.
Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюсь на них відповісти!