Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте. Сегодня ко мне на адрес приехали сотрудники ТЦК ,зашли без разрешения во двор ,там находился мой отец и они попросили позвать Алексея (меня), мой отец им сообщил что не разрешал им входить во двор, это незаконное проникновение на частную территорию ,и что Алексея на данный момент нет дома. После чего сотрудники ТЦК начали требовать от отца показать паспорт (хотя приехали ко мне), отец попросил их показать служебное удостоверение и приказ коменданта ,они конечно же ничего из этого не имели и отец отказал им в предоставлении паспорта, после чего они начали называть его уклонистом, отец не хотел дальше вести дисскусию и показал им военный билет где указано что он ограничено годен и проходил 8мес назад ВВК ,срока переосмотра в билете указано не было, но они сказали что ВВК нужно проходить каждые 6 мес ,поэтому выпишем вам повесточку .Начали с билета переписывать его имя и фамилию в пустой бланк повестки где уже стояла печать и подпись ,отец сказал что они не уполномоченные лица ,что повестка так не вручается и он ничего подписывать и брать не будет. Они сказали если не возьмешь получишь штраф .Вообщем отец не стал дальше вести с ними диалог и выпровадил их из двора .Вопрос такой, могут ли они моему отцу выписать штраф? Если да ,то сможет ли он обжаловать его в суде если не вел видеофиксацию их разговора?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Олексію!
Вся ця ситуацію від початку виглядає в контексті поведінки працівників ТЦК цілком незаконною. Тому радив би звернутись зі скаргою до обласного військомату для проведення службового розслідування та належного покарання винних.
Буде бажання поспілкуватись індівідуально, звертайтесь.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю.
В цілому, штраф накласти вони можуть, вони зараз абсолютно все можуть. Але потім Ваш батько має повне право оскаржити такий штраф в судовому порядку. Що стосується ВЛК, строк дії в умовах воєнного стану дійсно складає 6 місяців.
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною. Успіхів!
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Відповідно до ст. 268 КУпАП, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи; виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Отже, якщо керівник ТЦК розгляне справу та винесене постанову про накладення стягнення без присутності батька - він позбавить його можливості реалізувати його права передбачені ст. 268 КУпАП.
Згідно ст.288 КУпАП постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.
При потребі - надам повну консультації по Вашому питанню. Всього доброго!
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго вечора. Вашому батькові слід бути обережнішим при спілкуванні з військовослужбовцями з центру комплектування. Це потрібно для його ж безпеки.
Ваш батько має право відстоювати недоторканість його житла та присадибної ділянки. Сумнівно щоб військові мали зараз право безпідставно заходити на територію огородженої земельної ділянки. В умовах воєнного стану недоторканість житла може бути обмеженою, проте не забагато. Не можна озброєним людям безпідставно заходити до жител громадян!
Ви можете звертатись до мене для надання різних додаткових юридичних послуг з цього чи інших питань. Я можу надати Вам детальну правову консультацію, написати тексти правничих документів, попрацювати по Ваших відносинах з органами державної влади, в тому числі судово-правоохоронними органами тощо.