Задайте питання юристу

938 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 05 вересня 2023, питання №91782

Как оформить претензию на арендодателей?

Добрый день! Арендовали квартиру целый год, но без договора. Был внесён залог. Когда мы съехали с квартиры, арендодатели отказались отдавать залог, мотивируя теми растратами за ущерб, которого нет или который сильно преувеличен. Например, владелец квартиры лично снял люстру в комнате, а потом сказал нам за неё платить. Или же предъявил за оторванную ручку на ящике в кухне 200 грн, хотя ручка оторвалась от старости мебели, а не от наших усилий. В итоге владелец насчитал нам большое количество ущерба специально, чтобы не отдавать деньги. Как грамотно оформить претензию и что делать с владельцем квартиры? Спасибо

Відповіді юристів (3)

    Корнійчук Євген
    Корнійчук Євген рік тому

    Юрист, м. Київ, 10 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, без договір у вирішуйте питання у добровільному порядку. Пригрозіть податковою, що подасте скаргу що чоловік займається підприємницькою діяльністю без належного оформлення.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Катерина!

    Можу допомогти Вам в підготовці претензії.

    Виникне потреба у персональній консультації, я завжди готовий це зробити!

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович рік тому

    Юрист, м. Львів, 10 років досвіду

    Доброго вечора. В Цивільному кодексі України є наступні положення стосовно завдатку.

    § 5. Завдаток

    Стаття 570. Поняття завдатку

    1. Завдатком є грошова сума або рухоме майно, що видається кредиторові боржником у рахунок належних з нього за договором платежів, на підтвердження зобов'язання і на забезпечення його виконання.

    2. Якщо не буде встановлено, що сума, сплачена в рахунок належних з боржника платежів, є завдатком, вона вважається авансом.

    Стаття 571. Правові наслідки порушення або припинення зобов'язання, забезпеченого завдатком

    1. Якщо порушення зобов'язання сталося з вини боржника, завдаток залишається у кредитора.

    Якщо порушення зобов'язання сталося з вини кредитора, він зобов'язаний повернути боржникові завдаток та додатково сплатити суму у розмірі завдатку або його вартості.

    2. Сторона, винна у порушенні зобов'язання, має відшкодувати другій стороні збитки в сумі, на яку вони перевищують розмір (вартість) завдатку, якщо інше не встановлено договором.

    3. У разі припинення зобов'язання до початку його виконання або внаслідок неможливості його виконання завдаток підлягає поверненню.

    Тобто лише у випадку порушення зобов'язання з вини наймача квартири завдаток має залишитись в наймодавця. У випадку неповернення завдатку Ви маєте право спочатку спробувати досудове врегулювання спору, звернувшись до орендодавця, можна-з документом досудового врегулювання спору (листом-претензією тощо) та пригрозивши йому зверненням до суду.

    Запрошую Вас звертатись до мене для надання різних додаткових правничих послуг з даного чи інших питань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію, написати тексти правових документів, попрацювати по Ваших відносинах з органами місцевого самоврядування і державної влади, в тому числі судово-правоохоронними органами тощо. Можу написати для Вас текст документу досудового врегулювання спору чи написати текст позовної заяви.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України