Задайте питання юристу

882 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 13 вересня 2023, питання №92471 250₴

Вступ до аспірантури, отримуючи другу вищу освіту.

Доброго дня!
Мені 28 років, я вже маю диплом бакалавра та магістра. Цього року - вступив на другу вищу освіту, на бакалавра (денна форма навчання). Чи можу я вступити до аспірантури на денну форму навчання, якщо отримую вже другу вищу освіту - на денній формі навчання, та поєднувати навчання?
Дякую за відповідь.

Відповіді юристів (10)

    Кирда Вячеслав Володимирович
    18%

    Вітаю, Петро!

    Доброго дня!Мені 28 років, я вже маю диплом бакалавра та магістра. Цього року - вступив на другу вищу освіту, на бакалавра (денна форма навчання).

    Чи можу я вступити до аспірантури на денну форму навчання, якщо отримую вже другу вищу освіту - на денній формі навчання, та поєднувати навчання?Дякую за відповідь.

    ТАК, МОЖЕТЕ, ЯКЩО ФІЗИЧНО ЗМОЖЕТЕ ПОЄНУВАТИ НАВЧАННЯ. ЧИННЕ ЗАКОНОДАВСТВО НЕ ЗАБОРОНЯЄ ЗДОБУВАЧУ ОСВІТИ НАВЧАТИСЬ НА ДЕКІЛЬКОХ РІВНЯХ ВИЩОЇ ОСВІТИ.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про вищу освіту

    Стаття 62. Права осіб, які навчаються у закладах вищої освіти

    1. Особи, які навчаються у закладах вищої освіти, мають право на:

    ...

    16) навчання одночасно за декількома освітніми програмами, а також у декількох закладах вищої освіти, за умови отримання тільки однієї вищої освіти за кожним ступенем за кошти державного (місцевого) бюджету.

    Успіхів. Всього доброго!

    Гретченко Павло  Євгенович
    Гретченко Павло Євгенович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду

    так звичайно законодавством це необмежуэться !

    Богачевська Ольга Дмитрівна
    12%
    Богачевська Ольга Дмитрівна рік тому

    Юрист, м. Дніпро, 6 років досвіду

    Доброго дня.

    Так, можете та маєте на це право.

    Відповідно до пункту 16 частини 1 статті 62 ЗУ «Про вищу освіту», особи, які навчаються у вищих навчальних закладах, мають право на навчання одночасно за кількома освітніми програмами, а також в декількох вищих навчальних закладах, за умови отримання тільки однієї вищої освіти по кожному ступеню за кошти державного (місцевого) бюджету.

    Савченко Олександр
    20%
    Савченко Олександр рік тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго дня, Петро!

    Чи можу я вступити до аспірантури на денну форму навчання, якщо отримую вже другу вищу освіту - на денній формі навчання, та поєднувати навчання? - так, можете.

    Закон України “Про вищу освіту” (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1556-18#n964):

    Стаття 62. Права осіб, які навчаються у закладах вищої освіти

    1. Особи, які навчаються у закладах вищої освіти, мають право на:

    16) навчання одночасно за декількома освітніми програмами, а також у декількох закладах вищої освіти, за умови отримання тільки однієї вищої освіти за кожним ступенем за кошти державного (місцевого) бюджету;

    17) академічну мобільність, у тому числі міжнародну;

    Стаття 1. Основні терміни та їх визначення

    1. У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні:

    2) академічна мобільність - можливість учасників освітнього процесу навчатися, викладати, стажуватися чи проводити наукову діяльність в іншому закладі вищої освіти (науковій установі) на території України чи поза її межами;

    ПОРЯДОК підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у закладах вищої освіти (наукових установах) (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/261-2016-%D0%B...):

    Порядок та умови вступу до аспірантури (ад’юнктури)

    18. Основною формою підготовки здобувачів ступеня доктора філософії на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти є аспірантура (ад’юнктура).

    19. До аспірантури (ад’юнктури) на конкурсній основі приймаються особи, які здобули вищу освіту ступеня магістра. До вступних випробувань допускаються особи, які вчасно подали всі необхідні для вступу документи згідно з правилами прийому до закладу вищої освіти (наукової установи). Приймальна комісія може відмовити особі в допуску до проходження вступних випробувань до аспірантури (ад’юнктури) виключно у зв’язку з неподанням в установлений строк документів, визначених правилами прийому.

    Перелік документів, необхідних для вступу до аспірантури (ад’юнктури), повинен включати:

    заяву вступника;

    копію диплома магістра (спеціаліста) із зазначенням здобутої спеціальності (кваліфікації);

    у разі потреби документ про визнання особи органами медико-соціальної експертизи особою з інвалідністю.

    {Пункт 19 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 283 від 03.04.2019}

    Для вступу до аспірантури (ад’юнктури) за спеціальностями медичного або ветеринарного спрямування вступник подає диплом магістра із зазначенням відповідної спеціальності медичного або ветеринарного спрямування.

    У правилах прийому до закладу вищої освіти (наукової установи) може бути визначено додатковий перелік документів, обов’язкових для допуску до вступних випробувань.

    Особа, яка подає для вступу до аспірантури (ад’юнктури) диплом, що виданий іноземним закладом вищої освіти, допускається до вступних випробувань нарівні з іншими особами. Зарахування такого вступника здійснюється в разі успішного складення ним вступних випробувань та прийняття вченою радою відповідного закладу вищої освіти (наукової установи) рішення про визнання його диплома.

    Прийом на навчання до аспірантури закладів вищої духовної освіти здійснюється з урахуванням положень їх статутів (положень про них), зареєстрованих у встановленому законодавством порядку.

    {Абзац дев'ятий пункту 19 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 283 від 03.04.2019}

    20. Вступні випробування до аспірантури (ад’юнктури) закладу вищої освіти (наукової установи) складаються з:

    вступного іспиту із спеціальності (в обсязі програми рівня вищої освіти магістра з відповідної спеціальності);

    вступного іспиту з іноземної мови (англійської, німецької або французької) в обсязі, який відповідає рівню В2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти. Вступник, який підтвердив свій рівень знання, зокрема англійської мови, дійсним сертифікатом тестів TOEFL, або International English Language Testing System, або сертифікатом Сambridge English Language Assessment, звільняється від складення вступного іспиту з іноземної мови. Під час визначення результатів конкурсу зазначені сертифікати прирівнюються до результатів вступного випробування з іноземної мови з найвищим балом;

    {Абзац третій пункту 20 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 283 від 03.04.2019}

    інших форм вступних випробувань (іспити, співбесіди, презентації дослідницьких пропозицій чи досягнень).

    Вступні випробування для осіб з особливими освітніми потребами проводяться з урахуванням особливих освітніх потреб, зазначених у заяві вступника, та рекомендацій медико-соціальної експертизи.

    {Пункт 20 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 283 від 03.04.2019}

    Вага бала з кожного вступного випробування під час підрахування результатів конкурсу визначається в правилах прийому до закладу вищої освіти (наукової установи).

    Відповідно до правил прийому до закладу вищої освіти (наукової установи) особам, які вступають до аспірантури (ад’юнктури) з іншої галузі знань (спеціальності) ніж та, яка зазначена в їх дипломі магістра (спеціаліста), можуть бути призначені додаткові вступні випробування.

    Результати вступних випробувань до аспірантури (ад’юнктури) дійсні для вступу до відповідного закладу вищої освіти (наукової установи) протягом одного календарного року.

    21. Вступні випробування до аспірантури (ад’юнктури) проводяться предметними комісіями, до складу яких входить, як правило, три - п’ять осіб, які призначаються керівником закладу вищої освіти (наукової установи).

    22. До складу предметних комісій включаються доктори філософії та доктори наук, які проводять наукові дослідження за відповідною спеціальністю та відповідають за виконання відповідної освітньо-наукової програми.

    До складу предметних комісій можуть бути призначені також представники інших закладів вищої освіти (наукових установ), з якими укладено договори про ведення спільної наукової діяльності та/або про спільне керівництво дослідженнями аспірантів (ад’юнктів), та/або про спільне виконання освітньо-наукової програми або з якими здійснюється підготовка докторів філософії за спільною освітньо-науковою програмою, узгодженою між закладом вищої освіти і науковою установою.

    До складу предметної комісії з іноземної мови можуть включатися також особи, які не мають наукового ступеня і вченого звання, але вільно володіють відповідною іноземною мовою і за рішенням вченої ради можуть кваліфіковано оцінити рівень знання відповідної мови вступником.

    23. За результатами проведення вступних випробувань до аспірантури (ад’юнктури) приймальна комісія приймає рішення щодо кожного вступника за процедурою, визначеною правилами прийому до закладу вищої освіти (наукової установи).

    Рішення приймальної комісії про зарахування до аспірантури (ад’юнктури) затверджується наказом керівника закладу вищої освіти (наукової установи), який оприлюднюється в установленому порядку.

    24. Аспіранту (ад’юнкту) одночасно з його зарахуванням відповідним наказом керівника закладу вищої освіти (наукової установи) призначається науковий керівник з числа наукових або науково-педагогічних працівників з науковим ступенем.

    Науковий керівник аспіранта (ад’юнкта) здійснює наукове керівництво роботою над дисертацією, надає консультації щодо змісту і методології наукових досліджень аспіранта (ад’юнкта), контролює виконання індивідуального плану наукової роботи та індивідуального навчального плану аспіранта (ад’юнкта) і відповідає перед вченою радою закладу вищої освіти (наукової установи) за належне та своєчасне виконання обов’язків наукового керівника.

    Науковий керівник, який є доктором наук, може здійснювати одночасне наукове керівництво (консультування), як правило, не більше п’яти здобувачів наукових ступенів, включаючи тих, що здобувають науковий ступінь доктора наук.

    Науковий керівник, який має ступінь доктора філософії, може здійснювати одночасне наукове керівництво роботою над дисертаціями, як правило, не більше трьох здобувачів наукового ступеня доктора філософії.

    На здійснення наукового керівництва роботою над дисертацією одного аспіранта (ад’юнкта) науковому керівникові відводиться щороку 50 академічних годин навчального навантаження. Вчена рада закладу вищої освіти (наукової установи) з урахуванням потреб аспіранта (ад’юнкта) та ефективності роботи наукового керівника з підготовки докторів філософії може відвести більшу кількість годин навчального навантаження керівникові з їх оплатою за рахунок коштів спеціального фонду закладу вищої освіти (наукової установи).

    Рішенням вченої ради аспіранту (ад’юнкту) може бути призначено два наукових керівники з відповідним розподілом годин навчального навантаження та обов’язків між ними.

    УСПІХІВ!

    Айвазян Юрій Климентійович
    14%
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Петро!

    Відповідно до чинного законодавтсва України Ви маєте право навчатися у декількох вищих закладах одночасно. Отже, не бачу ніякої проблеми у Вас з тим, головне, щоб Ви встигали навчатися в обох ВНЗ.

    Стаття 62 Закону України “Про вищу освіту” зазначає наступне:

    1. Особи, які навчаються у закладах вищої освіти, мають право на:

    16) навчання одночасно за декількома освітніми програмами, а також у декількох закладах вищої освіти, за умови отримання тільки однієї вищої освіти за кожним ступенем за кошти державного (місцевого) бюджету;

    З повагою, адвокат Айвазян!

    Турчин Ярослав Олександрович
    18%

    Вітаю Вас! Чинним законодавством, зокрема Законом України "Про вищу освіту" в діючій редакції - це не заборонено.

    Єдине питання може бути щодо успішності та виконання навчального плану, тож такі дії як правило "по-людськи" узгоджують з керівниками факультетів / інститутів, які відповідальні за Ваше навчання у закладах вищої освіти. Якщо це в межах одного закладу і керівництво не проти - то не бачу жодних перешкод до цього. На крайній випадок, у разі бажання навчатися за ДВОМА денними основами - за однією з них можете оформити індивідуальний навчальний план, що дає певну свободу від обов"язку відвідування усіх лекційних та практичних занять без ризику бути відрахованим за невиконання навчального плану та неуспішність. Хоча це і не обов"язково, адже сам навчаюсь у аспарантурі, до цього в магістратурах - і знаю прекрасно, що навчання в аспірантурі лише формально можна назвати "навчанням" і то в перші 1.5-2 роки, коли існують обов"язкові предмети до вивчення наразі... А так - це форма офіційного оформлення Вашої самостійної роботи під керівництвом наукового керівника по підготовці матеріалів, написанню дисертаційного дослідження доктора філософії (PhD) у відповідній галузі знань та освітньо-науковій направленості иа виконанні інших формальностей, що передують захисту дисертаційного дослідження.

    При цьому, за кожною з освітніх програм навчання - Ви будете мати право на відстрочку від призову за мобілізацією. Інформацію про навчання можете подавати за власним вибором за однією з освіт, чи за обома одразу, адже нормативний термін навчання в аспірантурі - 4 роки, а у магістратурі в залежності від профілю програми - від 1 до 2.5 років.

    Будуть ще питання чи уточнення – пишіть. З радістю постараюся відповісти.

    Якщо Вам сподобалася моя відповідь – буду вдячний за лайк та позитивний відгук у моєму профілі! Ну і зрозуміло, якщо не забудете мене при розподілі серед юристів коштів за консультацію, яке вправі зробити тільки Ви як клієнт!

    Заздалегідь вдячний та гарного Вам дня!

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Доброго дня. Петро.

    Так Ви маєте таке право, це не заборонено законом.

    Всього доброго, успіхів Вам.

    Крикун Сергій  Павлович
    18%
    Крикун Сергій Павлович рік тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    "ПОРЯДОК організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%...):

    "..Додаток 2 до Порядку

    ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів

    1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:...

    8) особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених у статті 7 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів”, а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”;..".

    ---

    Доброго дновя, пане Петре! Правила військового обліку вимагають від військовозобов'язаних подання до РТЦК та СП документів, що підтверджуюють його право на відстрочку від призову під час мобілізації, точніше, як я вважаю - подати заяву (під реєстрацію її вручення на своєму примірнику) про підтвердження та оформлення відстрочки з прикладенням копій документів про навчання. При поданні заяви, скоріше всього, буде направлення на ВЛК (що є правом РТЦК та СП), що не скасовує права на відстрочку, але вважаю за необхідне вимагати реєстрацію врученя заяви до направлення на ВЛК ("спочатку гроші - потім стільці").

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин рік тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    Можна, але тільки одне з цих 2 навчань може бути на бюджеті. Але, якщо в одному з цих місць Ви не зможете виконувати вимоги навчального плану, Вас відрахують.

    "10. Особи, які навчаються у вищих навчальних закладах, мають право на навчання одночасно за декількома освітніми програмами, а також у декількох вищих навчальних закладах за умови отримання тільки однієї вищої освіти за кожним ступенем за кошти державного (місцевого) бюджету (навчання для здобуття ступеня магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань на основі повної загальної середньої освіти або освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста вважається одночасним здобуттям ступенів бакалавра та магістра).Не допускається одночасне навчання на денній формі навчання за двома чи більше спеціальностями (спеціалізаціями, освітніми програмами, напрямами підготовки) за кошти державного або місцевого бюджетів."пункту 16 частини 1 статті 62 ЗУ «Про вищу освіту»,

    С уважением,

    Константин Гончаренко

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Щодо Вашого питання:

    Вас ніхто не може обмежит у Вашому прагненні отримувати освіту

    Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних закладах вищої освіти на конкурсній основі відповідно до стандартів вищої освіти, якщо певний ступінь вищої освіти громадянин здобуває вперше за кошти державного або місцевого бюджету.

    Статтею 51 Закону України «Про вищу освіту» встановлено, що практична підготовка осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, здійснюється шляхом проходження ними практики на підприємствах, в установах та організаціях згідно з укладеними закладами вищої освіти договорами або у його структурних підрозділах, що забезпечують практичну підготовку.

    Організація практичної підготовки студентів регламентується Положенням про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, затвердженим наказом Міністерства освіти України від 8 квітня 1993 року № 93.

    Успіхів


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024