Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
882 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. Живу в цивільному шлюбі, у жінки одна дитина від першого шлюбу (12 років) і в нас ще дві спільні дитини. Чи маю я право на відстрочку від мобілізації? Дехто каже що треба зарєєструвати шлюб, але того до перемоги робити не хочу. Батько першої дитини аліментів не платить, дитина на моєму утриманні. Дякую
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (12)
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, без зареєстрованого шлюбу, а бо рішення суду про визнання Цивільного шлюбу у вас нічого не вийде.
Для отримання відстрочки вам потрібно подати заяву на ім'я комісара ТЦК про надання відстрочки від мобіліцазії додавши до неї нотаріально завірені копії таких документів
2 свідоцтво про народження спільних дітей.
свідоцтво про народження дитини жінки.
Довідка про склад сім’ї
Довідка з виконавчої служби про заборгованість з аліментів.
Також рекомендую отримати посвідчення багатодітної сім'ї.
Адвокат, 24 роки досвіду
Доброго дня.
Підставою для звільнення від призову по мобілізації є утримання трьох дітей віком до 18 років. Доказом утримання є наявність юридичного зв'язку між Вами та матір'ю дитини, якщо Ви не є біологічним батьком.
Тому сам факт спільного мешкання, без юридичного оформлення сім'ї, не надає Вам право скористатись цією підставою для відстрочки
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Олександре!
Доброго дня. Живу в цивільному шлюбі, у жінки одна дитина від першого шлюбу (12 років) і в нас ще дві спільні дитини. Чи маю я право на відстрочку від мобілізації? Дехто каже що треба зарєєструвати шлюб, але того до перемоги робити не хочу. Батько першої дитини аліментів не платить, дитина на моєму утриманні. Дякую
Дійсно, зареєструвати шлюб у даній ситуації є обов'язковим. Але і це до кінця не вирішить всіх проблем - потрібно довести факт відсутності участі біологічного батька в утриманні дитини.
Як це зробити? На практиці ТЦК приймають лише довідку із ДВС про наявність у особи заборгованості зі сплати аліментів. Якщо на аліменти навіть не подавали, це величезний мінус у даній ситуації. З позиції ТЦК, за відсутності довідки про заборгованість, особа може приймати участь в утриманні або частковому утриманні "неофіційно".
Тому 2 головну умови для Вас:
1. Шлюб.
2. Довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів.
Успіхів. Всього доброго!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Олександре!
Без реєстрації шлюбу точно нічого не вийде, а окрім того треба доводити, що Ви утримуєте дитину дружини від першого шлюбу.
Але пійдемо по порядку...
Згідно абзацу 4 частини першої статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
яка надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, Ваша підстава для відстрочки від мобілізації визначена наступним чином:
«Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
{Абзац четвертий частини першої статті 23 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1614-VII від 25.07.2014; в редакції Законів № 2226-VIII від 06.12.2017, № 2122-IX від 15.03.2022}".
Отже згідно наведеній нормі закону для отримання права на відстрочку треба утримувати трьох неповнолітніх дітей. При чому в законі не згадується, чи повинні це бути обов'язково спільні діти, чи ні. Проте основним в даному випадку є факт утримання Вами таких дітей. Його треба доводити.
Класичним прикладом доказу утримання дітей в такій підставі на відстрочку є борги біологічного батька дитини дружини по аліментах. Для того у державного виконавця береться довідка про наявність заборгованності по аліментах, і того буде цілком достатньо для доказу факту утримання дитини саме Вами.
Для отримання відстрочки Ви повинні надати у ТЦК заяву із посиланням на згадану норму закону та додати до неї свідоцтва про народження ваших спільних з дружиною дітей, свідоцтво про народження дитини дружини від першого шлюбу як також довідку батька дитини про заборгованність по сплаті аліментів. До переліку документів також треба обов'язково додати свідоцтво про шлюб.
Заяву і підтверджувальні документи також можна надіслати в ТЦК Укрпоштою замовним листом з описом вкладення.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізаціїПро мобілізаційну підготовку та мобілізацію
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.
ххх
Обов’язок мачухи, вітчима утримувати падчерку, пасинка закріплений у статті 268 СКУ:
Мачуха, вітчим зобов'язані утримувати малолітніх, неповнолітніх падчерку, пасинка, які з ними проживають, якщо у них немає матері, батька, діда, баби, повнолітніх братів та сестер або ці особи з поважних причин не можуть надавати їм належного утримання, за умови, що мачуха, вітчим можуть надавати матеріальну допомогу.
ЯК БАЧИМО У ДИТИНИ Є МАТІР, А ТАКОЖ СКОРІШ ЗА ВСЕ Є ДІДИ ТА БАБИ.
ТОМУ ВВАЖАТИ, ЩО ДИТИНА Є НА ВАШОМУ УТРИМАННІ НЕМАЄ ПІДСТАВ.
ДЛЯ ТОГО ЩОБ ВИ ВВАЖАЛИСЯ БАГАТОДІТНИМ БАТЬКОМ (ТРОЄ ДІТЕЙ ВІКОМ ДО 18 РОКІВ) ТА МАЛИ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ, НЕОБХІДНО ЩОБ ВИ ОДРУЖИЛИСЯ ТА ВСИНОВИЛИ ДИТИНУ ДРУЖИНИ ВІД ПОПЕРЕДНЬОГО ШЛЮБУ.
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВ Вашому випадку необхідно в судовому порядку підтвердити факт утримання дітей. Лише за наявності такого рішення Ви матимете право на відстрочку.
Юрист, м. Суми, 5 років досвіду
Доброго дня!
Вам необхідно мати ОРИГІНАЛИ ТА КОПІЇ (ДЛЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ):
- Свідоцтва про народження на кожну дитину.( де ви записані батьком дітей)
- Договір по аліментах на дітей./рішення суду.
- Свідоцтво /рішення суду про розрив шлюбу із колишньою дружиною/ чоловіком .( з визначенням місця проживання з батьком/мамою)
- Виписки з банку щодо сплати аліментів (необов язково). бажано мамі
- Довідка з виконавчої служби про відсутність заборгованості по сплаті аліментів.
На дітей ,що не записані на Вас як батька , треба довідку з органу МС про те,що така дитина перебуває на Вашому повному утриманні.( або рішення суду , що встановлює факт утримання)
Жінку треба взяти до шлюбу , а потім отримати довідку з органу МС чи рішення суду.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
Закон України " Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text):
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:...
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;.."
Закон України "Про охорону дитинства" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2402-14#n203):
"Стаття 1. Визначення термінів
У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні:...
багатодітна сім’я - сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, - до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років;".
Сімейний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/2947-14#Text):
"Стаття 207. Поняття усиновлення
1. Усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого статтею 282 цього Кодексу...
Стаття 217. Згода батьків на усиновлення дитини
1. Усиновлення дитини здійснюється за вільною згодою її батьків...
5. Письмова згода батьків на усиновлення засвідчується нотаріусом...
Стаття 218. Згода дитини на усиновлення
1. Для усиновлення дитини потрібна її згода, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити...
Стаття 219. Усиновлення дитини без згоди батьків...
2. Усиновлення дитини може бути проведено без згоди повнолітніх батьків, якщо судом буде встановлено, що вони, не проживаючи з дитиною понад шість місяців без поважних причин, не проявляють щодо неї батьківської турботи та піклування, не виховують та не утримують її...
Стаття 225. Момент здійснення усиновлення
1. Усиновлення вважається здійсненим у день набрання чинності рішенням суду про усиновлення.".
---
Доброго дня, пане Олександре! Ви будете мати право на відстрочку від призову або у разі реєстрації шлюбу з матір'ю її дитини, або у разі усиновлення цієї дитини.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Доброго вечора, Олександр!
ШАНС Є, АЛЕ ТРЕБА ДОВЕСТИ УТРИМАННЯ ДІТЕЙ - ЗДІЙСНЕНІ САМЕ ВАМИ ВИТРАТИ НА ТРЬОХ ДІТЕЙ..
ПІДСТАВИ ДЛЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
Про мобілізаційну підготовк... | від 21.10.1993 № 3543-XII (rada.gov.ua)
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:...
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;...
Всього доброго.
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
Щодо вашого питанням
Тут необхідно декілька умов:
У 2 спільних дітей батьком маєте бути зазначений у свідоцтвах про народження Ви
Встановити утримання дитини від першого шлюбу у судовому порядку, тобто необідно залучити органи опіки та піклування та підтвердити утримання дитини в судовому провадження в межах встановлення фактів в окремому провадженні або в загальному судовому провадженні.
Успіхів
Юрист, м. Покровськ, 13 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Чи маю я право на відстрочку від мобілізації? - лише за умови реєстрації шлюбу та отримання посвідчення батька багатодітної сім'ї Ви будете мати право на відстрочку згідно абз.4 ч.1 ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Відповідно до ст.1 ЗУ "Про охорону дитинства" багатодітна сім’я - сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя... Як отримати посвідчення - https://guide.diia.gov.ua/view/vydacha-posvidchenn... Також звертаю вашу увагу, що обов'язкова явка до ТЦК лише по врученій під особистий підпис повістці, в якій мають бути вказані причини виклику та строки явки. Постанова КМУ 1478 містить затверджену форму повісток, бланк якої передбачає розписку з особистим підписом особи про отримання повістки (ПОВІСТКА).
При цьому, відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 60 Конституції України передбачено, що ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.
Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text):
Стаття 22. Обов’язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації
3. Під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин (військовозобов’язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку, військовозобов’язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України - за викликом керівників відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов’язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).
ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%...):
1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:
2) прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов’язаних та резервістів;
Всього найкращого!
Юрист, м. Покровськ, 13 років досвіду
Спілкуватися у чатіЗразок заяви на відстрочку:
Керівнику ___ТЦК та СП
___
Адреса: ___
Від: ___
___року народження
Адреса проживання:
Тел.:
Заява
Прошу надати мені відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до абзацу четвертого частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» як військовозобов'язаному чоловіку, на утриманні якого перебуває троє дітей віком до 18 років..
Вказані вище обставини підтверджуються документами, що додаються до заяви.
Прошу розглянути це звернення у передбачені законодавством строки та проставити відповідну відмітку у моєму військово-обліковому документі.
Додатки:
___ 2022 р. Підпис ПІБ
Всього найкращого!