Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 02 жовтня 2023, питання №93962

раздел имущества после развода

Развод. Жена с ребенком в Словакии и приезжать не собирается. Ребенку 14 лет прописан в квартире. Квартира куплена в браке. По договору купли продажи она первый владелец я второй (давав згоду). Вопрос: чтобы не потерять право собственности на 1/2 квартиры мне обязательно нужно в течении 3х лет подать на раздел имущества? Или можно не подавать, до тех пор пока кто-то из нас не начнет делить. И мне сказали что лучше сразу подавать иск потому как есть риски. Что за риски, можно пояснить?

Відповіді юристів (3)

    Богун Сергій Павлович
    Богун Сергій Павлович рік тому

    Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Згідно ст. 72 Сімейного кодексу України до вимоги про поділ майна, заявленої після розірвання шлюбу, застосовується позовна давність у три роки. Позовна давність обчислюється від дня, коли один із співвласників дізнався або міг дізнатися про порушення свого права власності.

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Незалежно від того, хто в документі вказаний в якості власника, квартира є спільною власністю подружжя и Ви маєте право власності на неї.

    Щодо строків, то тут питання досить складне і залежить від конкретних обставин.

    Має значення, чи можете Ви користуватись квартирою, чи маєте доступ до неї тощо.

    Якщо Ви фактично користуєтесь квартирою, тобто здійснюєте право власності на неї, то немає порушення Вашого права власності і строк позовної давності для Вас не починається.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Андрію!

    Відповідно до статті 60 Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності. Отже Ви маєте право на 1/2 квартири.

    Поділ може здійснюватись за взаємною згодою шляхом укладення договору про поділ майна подружжя або в судовому порядку.

    Згідно зі статтею 72 Сімейного кодексу України:

    "1. Позовна давність не застосовується до вимог про поділ майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, якщо шлюб між ними не розірвано.

    2. До вимоги про поділ майна, заявленої після розірвання шлюбу, застосовується позовна давність у три роки.

    Позовна давність обчислюється від дня, коли один із співвласників дізнався або міг дізнатися про порушення свого права власності."

    Отже, якщо Ваше право власності не порушено, то строк позовної давності у три роки до Вас не застосовується.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України