Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 18 жовтня 2023, питання №95083

Чи потрібно оновлювати приписне посвідчення

Вітаю!

Мені 21 рікк, першу освіту бакалавра отримав у 2019-2023 році, наразі вже вступив та навчаюся у ВНЗ для здобуття другого (магістерського) рівня. ВНЗ повідомив, що відповідно до нового законодавства документи про військовий облік мають бути актуальними, а інакше - відрахування. В мене на руках є приписне свідоцтво, отримане у 2018 році (ще у школі) та вказано, що дійсне до 2019 року. Під час навчання у ВНЗ на війскову кафедру не ходив, а після навчання жодного разу не звертався до військомату. Тож маю такі питання:
- чи потрібно оновлювати приписне у РТЦК?
- якщо виявлюсь придатним (за результатами медкомісії) чи не потраплю я під мобілізацію?

Наперед дякую за відповідь!

Відповіді юристів (7)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    1. ВИ У БУДЬ-ЯКОМУ ВИПАДКУ НЕ МОЖЕТЕ БУТИ МОБІЛІЗОВАНИМ ЗА ВІКОМ.

    2. Ви повинні надати до ТЦК СП документи про навчання. Вас можуть направити для проходження ВЛК, але навіть при визнанні придатним це не має наслідком мобілізацію

    • Антон Клієнт 6 місяців тому

      Станіслав, дякую за відповідь!Мій ВНЗ самостійно відправляє довідки про навчання до відповідних ТЦК, підкажіть, будь ласка, чи потрібно у такому випадку особисто надавати ще раз цю довідку ТЦК?

    Богун Сергій Павлович

    Якщо Ви строкову службу не проходили - Ви маєте статус призивника і мобілізація Вам не загрожує.

    Згідно законодавства необхідно звіряти не рідше одного разу на п’ять років власні персональні дані з обліковими даними районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки.

    Антон Клієнт 6 місяців тому

    Сергій, дякую за відповідь!

    Богун Сергій Павлович

    Будь-ласка. Радий допомогти.

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Антоне!

    Якщо Ви не проходили строкову службу та військову кафедру та маєте, як зазначено у питанні приписне свідоцтво, то наразі Ваш статус призовник, а тому мобілізації Ви не підлягаєте.

    Отже, не бачу нічого старшного аби з'явитись до ТЦК та СП та отримати нове приписне, тим паче, що Воно Вам може знадобиться й не тільки при навчанні, а і наприклад, при влаштуванні на роботу. Навіть, якщо Вас направлять на ВЛК, хоча не повинні, бо ВЛК призовних комісій наразі не працюють, і визнають Вас придатним до проходження служби, Вам немає чого хвилюватись! Ви призовник!

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 6 місяців тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Доброго вечора!

    ТРЕБА ОТРИМАТИ НОВЕ ПРИПИСНЕ ПОСВІДЧЕННЯ (СВІДОЦТВО), ТАК ЯК ТЕРМІН ДІЇ ВАШОГО ЗАКІНЧИВСЯ.

    ТАК, ЯКЩО ВИ ПРИЗОВНИК - ВІК ВІД 18 ДО 27 РОКІВ ТА У Є ПРИПИСНЕ, ТО ВЗАГАЛІ НЕ ПІДЛЯГАЄТЕ ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, ТАК ЯК ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, ПІДЛЯГАЮТЬ ЛИШЕ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНІ І РЕЗЕРВІСТИ.

    УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2022

    Про загальну мобілізацію:

    https://www.president.gov.ua/documents/692022-4141...

    "8. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку:

    1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;

    2) здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України;...".

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про військовий обов'язок і військову службу

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):

    Про військовий обов'язок і ... | від 25.03.1992 № 2232-XII (rada.gov.ua)

    "Стаття 1. Військовий обов'язок...9. Щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії:

    допризовники - особи, які підлягають приписці до призовних дільниць;

    призовники - особи, приписані до призовних дільниць;

    військовослужбовці - особи, які проходять військову службу;

    військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;

    резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період".

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:...".

    - У РАЗІ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНУ, ЗІ СТОРОНИ ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ):

    1) ПОДАВАТИ СКАРГИ ДО:

    - ОБЛАСНОГО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ);

    - МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ.

    2) ТЕЛЕФОНУВАТИ НА ГАРЯЧУ ЛІНІЮ:

    - МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ:

    0 800 50 04 42

    Гарячі лінії | Міністерство оборони України (mil.gov.ua)

    - УРЯДОВУ ГАРЯЧУ ЛІНІЮ:

    Урядова «гаряча лінія» 1545 працює цілодобово

    Дзвінки на урядову «гарячу лінію» 1545 з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.

    Всього доброго!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України