Задайте питання юристу

882 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 23 жовтня 2023, питання №95395 250₴

Чи є інвалід 2 групи воєнозабоаязаним? Чи потрібно ставати на облік в ТЦК ?

Я інвалід 2 групи.
Не стаю на обліку.
Дали повістку на уточнення даних. В ТЦК попросили паспорт, відсканувати документи ( без моєї згоди ) і видали лист на проходження ВЛК.
На мою заяву, що я є інвалід 2 групи відповіли, что зараз такої групи немає!
Чи потрібно проходити ВЛК якщо немаю воєнного документу?! Чи маю право не проходити, маючи справку з МСЕК та довідку з Дерартаменту гуманітарної допомоги що засвідчують мою інвалідність?!

Відповіді юристів (21)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович
    11.2%

    Доброго дня.

    Як інвалід Ви не підлягаєте мобілізації без Вашої згоди відповідно до ст. 23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" але незалежно від отримання групи інвалідності, особа є військовозобов'язаною, якщо висновком ВЛК не встановлена її непридатність для військової служби.

    Тому вимога щодо проходження ВЛК цілком законна, але проходження ВЛК не буде мати жодних подальших наслідків.

    • Юрій Клієнт рік тому

      вимога є обовʼязковою чи я маю право відмовитися ? Зараз просто практично всі стають придатними і я хвилююся що висновок ВЛК буде не в мою користь. У мене група по серцево-судинній системі

      • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

        Вимога є обов'язковою для виконання, але незалежно від висновку ВЛК мобілізувати Вас не можуть. Норма Закону що надає звільнення інвалілдів від мобілізації є однозначною

    Дерій Владислав Олегович
    11.2%

    Доброго дня!

    Вас вводять в оману - Ви маєте право на відстрочку! В обов'язковому порядку пишіть заяву на відстрочку та додайте документи про інвалідність (завірену копію довідки МСЕК та/або посвідчення особи з інвалідністю) .

    Згідно статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

    Особи з інвалідністю, а також особи, зазначені в абзацах четвертому - дванадцятому частини першої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання.

    Подавати заяву про відстрочку до ТЦК потрібно в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.

    Якщо з самого початку заяву не реєструють - тоді відправляйте документи поштою цінним листом з описом вкладеного.

    Ви є військовозобов'язаним, Вас можуть направити на ВЛК, але в обов'язковому порядку Вам повинні були оформити відстрочку!

    Тому, дії ТЦК є неправомірними.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Успіхів!

    • Юрій Клієнт рік тому

      заяву я подав і нотаріально завірені копії , але так як я не маю військового квитка чи приписного, що був втрачений, мені пояснили, що потрібно пройти ВЛК для отримання нового документу і лише в ньому зможуть поставити відстрочку . А чи поставлять ?! Можуть зробити придатним і відправити

      • Дерій Владислав Олегович

        Поставлять. Вам хвилюватися не потрібно, направити на ВЛК мають право. Можливо Вам доведеться сплатити штраф за втрату військово-облікового документа.

        Додатково відправте заяву та документи про відстрочку поштою рекомендованим листом з описом вкладеного та повідомленням про вручення. Зберігайте квитанцію про відправлення.

        Крім того, якщо Вам будуть давати повістку на відправку або мобілізаційне розпорядження - Ви вправі від неї відмовитися та в Акті відмови зазначити, що у Вас є підстава для відстрочки та Ви не давали добровільної згоди на призов до військової служби.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    11.2%

    Вітаю, Юрію!

    На мою заяву, що я є інвалід 2 групи відповіли, что зараз такої групи немає!

    Абсолютно негуманна та некомпетентна відповідь, ба більше - протизаконна. Але по цій ситуації я б хотів дізнатись наступний момент: у зв'язку з чим Ви не перебуваєте на військовому обліку? Ви були з нього виключені чи це відбулось внаслідок порушення законодавства про військовий облік?

    Чи потрібно проходити ВЛК якщо немаю воєнного документу?!

    Треба розуміти, чому він у Вас відсутній? Якщо це сталось не у зв'язку із станом здоров'я, то так - доведеться пройти ВЛК.

    Чи маю право не проходити, маючи справку з МСЕК та довідку з Дерартаменту гуманітарної допомоги що засвідчують мою інвалідність?!

    Скоріше за все Вам дійсно доведеться пройти військово-лікарську комісію.

    ВАЖЛИВО!!! Результати військово-лікарської комісії для Вас будуть по суті формальністю, оскільки як особа з інвалідністю Ви можете бути мобілізовані лише за власним бажанням та письмовою згодою. Без такого Вас не мають права мобілізувати.

    Якщо не бажаєте проходити військову службу, треба все зробити правильно, зокрема подати до ТЦК та СП письмову заяву про те, що бажаєте скористатись правом на звільнення від мобілізації та додати до такої заяви нотаріальні копії паспорту, коду та документів про інвалідність.

    НАЙГОЛОВНІШЕ!! Заяву та нотаріальні копії документів Ви маєте зареєструвати в ТЦК, аби мати докази її подання. Це можете зробити зокрема самі безпосередньо в ТЦК, уповноважена особа Вам має поставити відмітку про отримання заяви, або надіслати це все поштовим зв'язком рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

    ВИСНОВОК: Для більш точних відповідей на Ваші питання потрібно розуміти причини відсутності Вас на військовому обліку та відсутності військово-облікового документу.

    Мобілізовані Ви можете бути тільки за Вашою згодою.

    Успіхів. Всього доброго Вам!

    • Юрій Клієнт рік тому

      Був приписний і в ньому визнаний не придатним у мирний, та умовнопридатним у військовий час. Ще до групи. Приписне було втрачено ще на початку 2000-х . наразі військового чи приписного не маю.групу отримав в 2018 р. після отримання групи ніяких дій з воєнкоматом не мав. після отримання повістки предʼявив свою інвалідність - направили на проходження ВЛК. по рекомендації юриста направив копії документів до ТЦК на відстрочку .

      Відповіли що немає військового документу та рішення ВЛК. Без них не дадуть

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        Юрію!

        Я з ними абсолютно згодний! Ви маєте пройти військово-лікарську комісію (ВЛК) та отримати належним для Вашого віку військово-обліковий документ (військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного). Принаймні для того, аби Вам поставили інформацію про визнання Вас непридатним з виключенням з військового обліку.

        АЛЕ!!! Не всі особи з інвалідністю 2 або 3 групи мають підстави для визнання їх непридатними.

        КЛЮЧОВЕ!!! РЕЗУЛЬТАТИ ВЛК ДЛЯ ВАС БУДУТЬ ФОРМАЛЬНІСТЮ. МОБІЛІЗУВАТИ ВАС МОЖУТЬ ЛИШЕ ЗА ВЛАСНОЮ ЗГОДОЮ. ТОБТО ВАС МОЖУТЬ ВИЗНАТИ ПРИДАТНИМ, ОБМЕЖЕНО ПРИДАТНИМ, АЛЕ ВАМ НА ЦЕ БУДЕ ВСЕ ОДНО. ЗАКОН ЗВІЛЬНЯЄ ВАС ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ НА ПІДСТАВІ ІНВАЛІДНОСТІ.

        Успіхів.

    Айвазян Юрій Климентійович
    11.2%
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Юрію!

    Так, Ви є військовозобов'язаним, проте маєте відстрочку від мобілізації.

    Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:

    Зокрема в ній зазначено:

    «Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);

    {Абзац третій частини першої статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}".

    Для надання Вам відстрочки військоматом Ви повинні надати в цю установу заяву відповідного змісту та додати до неї копію довідки МСЕК.

    Скасувати Ваш статус військовозобов'язанного можна було б лише в одному випадку - у разі визнання Вас "непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку". Такі рішення, згідно Положення про військово-лікарську експертизу знаходяться у компетенції військово-лікарськіх комісій.

    Тепер Ваші питання:

    Чи потрібно проходити ВЛК якщо немаю воєнного документу?!

    На жаль, без огляду на Вашу інвалідність, Ви повинні отримати військово-обліковий документ й при тому ТЦК має право направити Вас на проходження ВЛК. Втім, мобілізувати Вас все одно не зможуть.

    Чи маю право не проходити, маючи справку з МСЕК та довідку з Дерартаменту гуманітарної допомоги що засвідчують мою інвалідність?!

    Знову і, на жаль, ні! Довідка МСЕК про інвалідність не звільняє Вас від обов'язку проходити ВЛК.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Карпенко Андрій Володимирович
    55.2%

    Вітаю!

    Дійсно, щоб отримати військово-обліковий потрібно пройти ВЛК.

    СТОСОВНО ЗНЯТТЯ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ:

    ЦЕ РЕГЛАМЕНТУЄТЬСЯ

    "Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів"

    (Постанова Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487)

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%...

    21...Взяття громадян на персонально-первинний та персональний військовий облік, а також їх виключення з такого обліку здійснюється лише після взяття (зняття, виключення) зазначених громадян на військовий облік (з військового обліку) у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, підрозділах Служби зовнішньої розвідки.

    22. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, підрозділах Служби зовнішньої розвідки здійснюється відповідно до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.

    23. Призовники, військовозобов’язані та резервісти в разі зміни адреси їх місця проживання або інших персональних даних зобов’язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідним органам, де вони перебувають на військовому обліку, зокрема у випадках, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2022 р. № 265 “Деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад”, через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-комунікаційні системи.

    Призовники, військовозобов’язані та резервісти, які не актуалізували інформацію про себе в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, особисто у семиденний строк з дня внесення змін до персональних даних прибувають із паспортом громадянина України та військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки, який організовує та веде військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці, для взяття їх на військовий облік, зняття з військового обліку або внесення змін до їх облікових даних.

    29. У разі виключення призовників, військовозобов’язаних та резервістів з персонально-первинного військового обліку виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у картках первинного обліку ставляться відповідні відмітки.

    79. Районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки:

    здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів у випадках, передбачених законодавством;

    81. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, підрозділах Служби зовнішньої розвідки здійснюється за їх особистої присутності (крім випадків, визначених у пункті 15 цього Порядку). При цьому взяття на військовий облік, зняття або виключення з нього здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України та військово-облікових документів, визначених у пункті 20 цього Порядку.

    Районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, органи СБУ, підрозділи Служби зовнішньої розвідки беруть на військовий облік, знімають або виключають з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, у яких відсутні військово-облікові документи, лише після відновлення зазначених документів.

    ІНВАЛІДИ НІ ЗА ЯКИХ УМОВ НЕ МОЖУТЬ БУТИ МОБІЛІЗОВАНІ.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);

    ВИ В УСТАНОВЛЕНОМУ ПОРЯДКУ ВИЗНАНІ ІНВАЛІДОМ, ТОМУ НЕ ПІДЛЯГАЄТЕ МОБІЛІЗАЦІЇ В НЕЗАЛЕЖНОСТІ ВІД РІШЕННЯ ВЛК.

    Юрій Клієнт рік тому

    А навіщо взагалі ставати на облік інваліду ?! Тим більше, якщо я не хочу укладати угоду з ТЦК та СП . Ставати на облік щоб потім просити відстрочки ? А потім знову просити ? Якщо група безтермінова то навіщо постійно проходити ВЛК ?

    • Кирда Вячеслав Володимирович

      Юрію!

      Всі особи чоловічої статі так чи інакше мають перебувати на військовому обліку. Наявність у особи групи інвалідності не звільняє від цього обов'язку.

      Просити відстрочки Ви не повинні. Ви просто в заяві маєте вказати, що бажаєте скористатис правом на ЗВІЛЬНЕННЯ від мобілізації, що передбачено в статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" на весь період дії інвалідності, тобто довічно!

      Це все!

    • Айвазян Юрій Климентійович
      Айвазян Юрій Климентійович рік тому

      Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

      Спілкуватися у чаті

      Я розумію, що це незручно та й звучить нелогічно, але Dura lex, sed lex, тобто закон - суворий, але це закон.

    • Дерій Владислав Олегович

      Ви є військовозобов'язаним, тому і повинні дотримуватись правил військового обліку. Група лише дає право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

      Згідно пункту 3.8 глави 3 розділу II Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов’язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період оформлюється довідкою ВЛК (додаток 4 до цього Положення) у двох примірниках, яка дійсна протягом одного року з дня медичного огляду. Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про тимчасову непридатність або непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку підлягає затвердженню штатною ВЛК. Копія довідки видається особі, яка пройшла медичний огляд.

      Відмовившись від проходження ВЛК Ви порушите правила військвого обліку та Вас можуть притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.

      Якщо ВЛК визнає Вас непридатним до військової служби з виключенням з обліку - Ви станете невійськовозобов'язаним. В такому разі всі повістки та направлення на ВЛК можете ігнорувати.

      Проте, в будь-якому випадку у Вас повинен бути військовий документ (військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного), який підтверджує Ваше відношення до військової служби та військового обов'язку.

      Згідно пункту 3 Положення про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу військові квитки видаються районними (об'єднаними районними), міськими (районними у містах, об'єднаними міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (далі - територіальні центри комплектування та соціальної підтримки) у таких випадках:

      • призову або прийняття на військову службу;
      • зарахування до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти;
      • прийняття на службу у військовому резерві Збройних Сил України та інших утворених відповідно до закону військових формувань;
      • припинення альтернативної (невійськової) служби у разі закінчення строку її проходження;
      • зняття з військового обліку за станом здоров'я у випадках, визначених Міністерством оборони України (якщо раніше військовий квиток не видавався);
      • виключення з військового обліку за станом здоров'я (якщо раніше військовий квиток не видавався);
      • позбавлення військового звання офіцерського складу.

      Тому, не хвилюйтесь, відправте додатково документи про відстрочку поштою, де вкажіть що не даєте добровільну згоду на мобілізацію. Пройдіть ВЛК та отримайте військовий документ. Можливо ВЛК визнає Вас непридатним до військової служби з виключенням з обліку.

    Карпенко Андрій Володимирович

    ЩОБ ВАС ЗНЯТИ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ ЗА СТАНОМ ЗДОРОВ'Я, ВАМ ПОТРІБНО БУТИ НА ЦЬОМУ ОБЛІКУ ТА МАТИ ДІЮЧИЙ ВІЙСЬКОВО - ОБЛІКОВИЙ ДОКУМЕНТ.

    ПРИЙНЯТЕ РІШЕННЯ ПРО ЗНЯТТЯ З ОБЛІКУ МОЖЕ ТІЛЬКИ ВЛК.

    ЗАРАЗ, ХОЧ ВИ ІНВАЛІД, В ЮРИДИЧНОМУ ПЛАНІ ВИ ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНИЙ.

    АЛЕ В ЖОДНОМУ РАЗІ МОБІЛІЗУВАТИ ВАС НЕ МОЖУТЬ, ТОМУ ЩО ВИ ІНВАЛІД.

    Турчин Ярослав Олександрович

    ВІТАЮ ВАС, пане ЮРІЮ! Нажаль, відповідно до Закону України "Про військовий обов"язок і військову службу", будь-який живий громадянин України чоловічої статі у віці від 18 до 60 років, окрім офіцерського складу, який не визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку - є військовозобов"язаним (з 18 до 27 як правило у статусі "призовник").

    Рішення про придатність до військової служби приймає виключно Військово-лікарська комісія при ТЦК та СП.

    Якщо діагноз, встановлений МСЕК при встановленні інвалідності та підтверджений іншою медичною документацією - згідно з Розписом хвороб, що є Додатком до Положення про Військово-лікарську експертизу у Збройних силах України, затверджений Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 № 402 (в редакції станом на 25.08.2023 р.) - дає підстави для прийняття рішення ВЛК про виключення з військового обліку, то ВЛК має прийняти таке рішення. Рішення ВЛК можна оскаржити до суду. Але наразі це дуже складна процедура і майже усіх виключених з обліку тягнуть на перевірку діагнозу до регіональних ВЛК, які знаходяться лише в 6 містах України (Київ, Львів, Харків, Дніпро, Одеса, Вінниця).

    В той же час, незалежно від рішення ВЛК, особа з інвалідністю офіційно має право на відстрочку від мобілізації на підставі абзацу 3 частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

    Водночас, якщо у Вас досі немає жодних військово-облікових документів - Ви можете бути притягнуті до адміністративної відповідальності за статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення до штрафу в розмірі 3400-5100 грн. за порушення порядку військового обліку. в умовах воєнного стану.

    ОТЖЕ, якщо Вам не потрібен військово-обліковий документ для працевлаштування чи для інших цілей - краще Вам дійсно до закінчення воєнного стану до військкомату (нова назва - ТЦК та СП) - не ходити.

    З повагою, юрист Ярослав Турчин

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин рік тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    Ступінь придатності встановлюється комісією ВЛК згідно медичних висновків про стан здоров я , на основі положення про розклад хвороб згідно Наказу Міноборони № 402.

    Лише

    ВЛК приймає рішення чи придатні ви до служби. З описаних вами підстав можливо

    ви включені до резерву, враховуючи суть хвороби можна спробувати отримати свіжі

    довідки про

    загальний стан здоров я та пройти ВЛК та отримати висновок про

    непридатність з виключенням з військового обліку загалом , або частково але

    необхідно мати рішення ВЛК про це, а також з резерву , але враховуючи обставини

    все залежить від стану здоров я та рішення ВЛК

    ---

    якщо навіть Знятий з обліку за строковою службою(в мирний час), не означає , що вас виключили і з резервістів.

    повинно бути - виключений з військового обліку взагалі(підгрупа А за Вашою статтею розкладу хвороб) , та підстава , що ви зазначили може свідчити лише про відстрочку, якщо комісія ВЛК не встановить поліпшення у здоров ї.

    тому або за результатами ВЛК Вас визнають непридатним з виключенням з обліків і строкової служби і резерву , дві окремі постанови, або домагайтеся відстрочки на основі діагнозу.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Здравствуйте, Юрий!

    ВЫ ИМЕЕТЕ ПРАВО НА ОТСРОЧКУ ОТ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ В СВЯЗИ С ИНВАЛИДНОСТЬЮ.

    ПО ПОВОДУ ПОЛУЧЕНИЯ ОТСРОЧКИ ОТ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ В СВЯЗИ С ИНВАЛИДНОСТЬЮ, ЧТО ПРЕДУСМОТРЕНО ЗАКОНОМ:

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

    Про мобілізаційну підготовк... | від 21.10.1993 № 3543-XII (rada.gov.ua)

    "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:…

    визнані в установленому порядку особами з інвалідністю ….;

    АЛГОРИТМ ДЕЙСТВИЙ ПО ПОВОДУ ПОЛУЧЕНИЯ ОТСРОЧКИ ОТ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ:

    ВАМ ТРЕБА ЗВЕРНУТИСЯ ДО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ), РАЗОМ З ТАКИМИ ДОКУМЕНТАМИ:

    - ПАСПОРТОМ ГР.УКРАЇНИ, ІДЕНТИФІКАЦІЙНИМ КОДОМ (ОРИГІНАЛИ І КОПІЇ), ВІЙСЬКОВИМ КВИТКОМ (ТИЧАСОВИМ ПОСВІДЧЕННЯМ), ПРИПИСНИМ, ДОВІДКОЮ МСЕК ЩОДО ІНВАЛІДНОСТІ,

    - ДЕ:

    1) СТАТИ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК;

    2) ПРОЙТИ ВЛК;

    3) ОТРИМАТИ ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК (ТИЧАСОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ), У РАЗІ ЇХ ВІДСУТНОСТІ;

    4) ОТРИМАТИ ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, З ПРОСТАВЛЕННЯМ ВІДМІТКИ ПРО ЦЕ У ВІЙСЬКОВОМУ КВИТКУ (ТИЧАСОВОМУ ПОСВІДЧЕННІ).

    Необходимо пройти медкомиссию в территориальном центре комплектования и социальной поддержи (новое название учреждения, которое сменило военкомат).

    Решение о пригодности/непригодности Вас к прохождению воинской службы, зависит от результатов медкомиссии.

    В своей деятельности медкомиссия, руководствуется приказом Министерства обороны Украины # 402 от 14.08.2008 года, с изменениями к нему, где указаны все диагнозы, графы отношения к воинской службе, порядке проведения медкомиссии, основания для признания пригодным/непригодным к прохождению срочной воинской службы, службы офицеров запаса, при мобилизации, воинской службы по контракту, в резерве и т.п.:

    МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

    НАКАЗ

    14.08.2008 № 402

    Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800

    Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України:

    Про затвердження Положення про в... | від 14.08.2008 № 402 (rada.gov.ua)

    ДЛЯ ВОЕННООБЯЗАННЫХ МЕДКОМИССИЯ ТЦКСП (ВОЕНКОМАТА) ПРОВОДИТСЯ 1 РАЗ В 5 ЛЕТ:

    МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

    НАКАЗ

    14.08.2008 № 402

    Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800

    Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України:

    Про затвердження Положення про в... | від 14.08.2008 № 402 (rada.gov.ua)

    3.1. Медичний огляд військовозобов’язаних проводиться за рішенням керівників ТЦК та СП ВЛК ТЦК та СП на збірних пунктах районних (міських) ТЦК та СП або за місцем провадження медичної практики у закладах охорони здоров’я комунальної або державної форми власності лікарями, які включаються до складу ВЛК ТЦК та СП.

    3.2. Повторний медичний огляд військовозобов’язаних проводиться один раз на 5 років ВЛК районних, міських ТЦК та СП. Офіцери запасу підлягають повторному медичному огляду зазначеними ВЛК під час чергового атестування, а рядовий, сержантський та старшинський склад запасу - у разі зміни призначення.

    Кожний військовозобов’язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, офтальмологом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за медичними показаннями - і лікарями інших спеціальностей.

    3.3. Військовозобов’язані, визнані непридатними до військової служби в мирний час, обмежено придатними у воєнний час, повторно оглядаються ВЛК районних, міських ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку після додаткового обстеження. Направляє на обстеження лікар - член ВЛК районного, міського ТЦК та СП, про що вносить відповідний запис у реєстр ЕСОЗ. Медичний огляд цієї категорії громадян проводиться за графою II додатку 1 до цього Положення, а тих, які мають офіцерські звання,- за графою III додатку 1 до цього Положення.

    3.4. Перед оглядом військовозобов’язаних їм проводиться загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, серологічний аналіз крові на: антитіла до вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), поверхневий антиген до вірусу гепатиту «В» (HbsAg), загальні антитіла до вірусу гепатиту «С» (anti-HCV), реакція мікропреципітації з кардіоліпіновим антигеном або загальні антитіла до блідої трепонеми (RW); визначається група крові та резус-належність, проводяться рентгенологічне обстеження органів грудної клітки, ЕКГ. Особам старшим 40 років обов’язково проводиться вимір внутрішньоочного тиску, дослідження крові на цукор. Інші дослідження проводяться за показаннями.

    Направлення для проведення вказаних лабораторних та інструментальних досліджень може здійснюватися лікарями із закладів охорони здоров’я комунальної або державної форми власності, які залучаються для проведення медичного огляду військовозобов’язаних.

    Лікарі, які включаються до складу ВЛК із закладів охорони здоров’я комунальної або державної форми власності, під час проведення медичного огляду ознайомлюються з медичними записами в ЕСОЗ та з іншими медичними документами, які надає військовозобов’язаний, що характеризують його стан здоров’я, а також вносять до ЕСОЗ відповідні медичні записи на підставі отриманої інформації.

    3.5. До початку проведення медичного огляду ТЦК та СП отримує дані від органів соціального забезпечення щодо осіб з інвалідністю.

    Військовозобов’язаний під час проведення медичного огляду зобов’язаний надати членам ВЛК ТЦК та СП медичну карту амбулаторного хворого за формою № 025/о, затвердженою наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року № 110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та Інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974 (далі - форма № 025/о), виписки з медичної документації щодо перенесених захворювань, отриманих травм, поранень тощо, якщо така інформація відсутня в ЕСОЗ.

    Зазначені документи, а на офіцерів і прапорщиків (мічманів) запасу також особові справи ТЦК та СП до початку огляду подає для вивчення у ВЛК.

    3.6. Картка обстеження та медичного огляду на солдатів, матросів, сержантів і старшин зберігається у ТЦК та СП до чергового огляду, а на офіцерів, прапорщиків (мічманів) у їх особових справах - постійно.

    3.7. Якщо офіцери запасу раніше служили у Збройних Силах України або інших військових формуваннях, тоді ТЦК та СП у направленні на огляд вказує, коли і з якої причини вони були звільнені у запас. На звільнених із військової служби за станом здоров'я у ВЛК обов'язково подається Свідоцтво про хворобу (додаток 11) або його копія.

    3.8. За статтями (пунктами статей) Розкладу хвороб, які передбачають індивідуальне визначення придатності до військової служби і військової спеціальності, ВЛК щодо військовозобов'язаних, яких призивають на військову службу або приймають на військову службу за контрактом, виносить одну із таких постанов:

    "Непридатний до військової служби у мирний час, обмежено придатний у воєнний час";

    "Обмежено придатний до військової служби";

    "Придатний (або непридатний) до військової служби за контрактом, за спеціальністю ___ (вказати спеціальність)";

    "Придатний (або непридатний) до військової служби в миротворчій місії за спеціальністю ___ (вказати спеціальність)";

    "Придатний до військової служби".

    Постанова ВЛК ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов’язаного до військової служби, прийнята в облікових цілях, дійсна протягом п’яти років з дня закінчення медичного огляду. Якщо в стані здоров’я військовозобов’язаного, незалежно від строку, за його заявою або висновками лікарів закладу охорони здоров’я виникли зміни, то за направленням начальника ТЦК та СП проводиться повторний медичний огляд з метою визначення ступеня придатності до військової служби.

    Після закінчення медичного обстеження під час мобілізації ВЛК виносить щодо військовозобов’язаного одну із таких постанов:

    "Придатний до військової служби";

    "Тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду)";

    "Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку";

    Обмежено придатний до військової служби

    Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов’язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період оформлюється довідкою ВЛК (додаток 4 до цього Положення) у двох примірниках, яка дійсна протягом одного року з дня медичного огляду. Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про тимчасову непридатність або непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку підлягає затвердженню штатною ВЛК. Копія довідки видається особі, яка пройшла медичний огляд.

    Придатний (або непридатний) до військової служби за військовою спеціальністю ___ (вказати спеціальність).

    {Пункт 3.8 глави 3 розділу II доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства оборони № 490 від 18.08.2023}

    3.9. За статтями Розкладу хвороб, що передбачають потребу у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою або у відпустці для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) або необхідність у лікуванні, приймається постанова про надання офіцерам запасу відстрочки від прийняття на військову службу, а щодо тих військовозобов'язаних, яких викликають на збір, - про тимчасову непридатність для проходження збору.

    Щодо військовозобов'язаних, які знаходяться на зборі і потребують відпустки для лікування у зв’язку з хворобою або відпустки для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва), приймається постанова про непридатність для подальшого проходження збору.

    3.10. У воєнний час та під час мобілізації, на особливий період відстрочка від призову за станом здоров'я надається військовозобов'язаному на строк від 2 до 6 місяців залежно від захворювання (травми, поранення, контузії, каліцтва) та прогнозованої тривалості лікування. Після закінчення відстрочки військовозобов'язані оглядаються для вирішення питання про придатність до військової служби.

    3.11. У разі коли лікарям ВЛК ТЦК та СП важко остаточно визначити стан здоров’я військовозобов’язаного, він направляється лікарем - членом ВЛК на амбулаторне або стаціонарне обстеження з подальшим оглядом ВЛК ТЦК та СП, з унесенням відповідного запису про направлення до ЕСОЗ. Якщо обстеження проводилось у закладі охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України, то огляд проводиться госпітальною (гарнізонною) ВЛК.

    3.12. Якщо військовозобов’язаний під час призову на військову службу, збір, а також чергового огляду з метою обліку визнаний таким, що потребує лікування (відстрочки від призову на військову службу, збір), то лікар - член ВЛК ТЦК та СП направляє військовозобов’язаного на отримання відповідних медичних послуг. Після закінчення лікування військовозобов’язаний оглядається ВЛК ТЦК та СП.

    3.13. Громадяни, які звільнені з військової служби у запас або у відставку без проведення медичного огляду ВЛК або не згодні з постановою ВЛК про ступінь придатності до військової служби на період фактичного звільнення та ставлять питання про перегляд цієї постанови, оглядаються ВЛК закладів охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України за узгодженням зі штатною ВЛК регіону за направленням керівника районного, міського ТЦК та СП.

    Цей медичний огляд проводиться незалежно від причини звільнення, але не пізніше ніж через п'ять років після звільнення.

    У разі коли після звільнення пройшло більше п'яти років, медичний огляд ВЛК проводиться в облікових цілях із визначенням ступеня придатності до військової служби на теперішній час, при цьому причинний зв'язок захворювання, наслідків травми не встановлюється.

    У спірних та складних випадках право на винесення остаточного рішення залишається за ЦВЛК.

    ТЦК та СП направляє в регіональну штатну ВЛК, на території якої проживає заявник, його заяву, медичні документи, які є в заявника або одержані військовим комісаріатом із закладів охорони здоров’я (установ), військовий квиток.

    На офіцерів запасу та у відставці подається особова справа, а на звільнених з військової служби з психічними розладами - висновок закладу охорони здоров’я (установи) про зміну або зняття раніше встановленого діагнозу, на підставі якого вони були ВЛК визнані непридатними (обмежено придатними) до військової служби. Штатна ВЛК за необхідності додатково запитує та спільно з головними (провідними) медичними фахівцями військово-медичних клінічних центрів вивчає всі медичні та інші документи, які характеризують стан здоров'я заявника у період проходження ним військової служби та після звільнення. Якщо при цьому буде встановлено, що є підстави задовольнити прохання заявника, штатна ВЛК через керівника районного, міського ТЦК та СП направляє його на огляд ВЛК районного, міського ТЦК та СП, гарнізонною або госпітальною ВЛК (за рішенням штатної ВЛК) з метою визначення придатності до військової служби на теперішній час. Результати огляду особи, звільненої з військової служби оформляються довідкою ВЛК або свідоцтвом про хворобу. Чотири примірники свідоцтва про хворобу (довідки ВЛК) направляються в штатну ВЛК. Після розгляду всіх документів штатна ВЛК подає у ЦВЛК свідоцтво про хворобу (довідку ВЛК) в трьох примірниках, на офіцерів запасу та у відставці - особову (на осіб, звільнених з військової служби з правом на пенсію - і пенсійну) справу, медичні карти стаціонарного (амбулаторного) хворого або витяги з них за період служби і після звільнення з військової служби, медичну книжку, медичну картку амбулаторного хворого або докладні витяги з них, акти огляду МСЕК та інші необхідні документи з обґрунтуванням думки з цього питання для прийняття остаточної постанови, у тому числі про причинний зв'язок захворювання, травми (поранення, контузії, каліцтва).

    Для этого рекомендую перед прибытием в территориальный центр комплектования и социальной поддержки (новое название учреждения которое сменило военкомат), где Вас направят на медкомиссию, самостоятельно пройти обследование в больнице, согласно Вашего диагноза, чтобы врачи указали Ваш диагноз, в соответствии с приказом Министерства обороны Украины # 402 от 14.08.2008 года, с изменениями к нему, что на много увеличит Ваши шансы, на результаты прохождения медкомиссии в Вашу пользу.

    Вы имеете право получить заключение военно-врачебной комиссии (медкомиссии), чтобы видеть результаты и иметь право обжаловать:

    МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

    НАКАЗ

    14.08.2008 № 402

    Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800

    Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України:

    Про затвердження Положення про в... | від 14.08.2008 № 402 (rada.gov.ua)

    «22. Оформлення постанов ВЛК

    «22.1. Дані про тих, хто пройшов медичний огляд (прізвище, ім'я та по батькові, рік народження, військове звання, військова частина, місяць та рік призову на військову службу тощо), діагноз та постанова ВЛК про ступінь придатності до військової служби та про причинний зв'язок записуються в Книгу протоколів засідань ВЛК (ЛЛК). …

    22.3. Постанови ВЛК, які не підлягають затвердженню (контролю) штатною ВЛК, оформляються в день медичного огляду і видаються на руки особі, що пройшла медичний огляд, або в установленому порядку направляються у військову частину. Свідоцтво про хворобу (довідка ВЛК) з постановою, які підлягають затвердженню (контролю) штатною ВЛК, направляються на затвердження (контроль) не пізніше 5-денного терміну після медичного огляду. Свідоцтво про хворобу, довідка ВЛК із затвердженою постановою не пізніше ніж через два дні після їх затвердження та одержання із штатної ВЛК висилаються командиру військової частини, у якій проходить службу військовослужбовець, що пройшов медичний огляд, або начальнику, який направив його на медичний огляд, або видаються на руки представникам військових частин за наявності у них підтверджуючих документів.»

    В случае несогласия с решением медкомиссии, такое решение возможно обжаловать в Центральную ВВК Министерства обороны Украины, С ПРИСОЕДИНЕНИЕМ КОПИЙ МЕДИЦИНСКИХ ДОКУМЕНТОВ, КОТОРЫЕ ПОДТВЕРЖДАЮТ ДИАГНОЗ:

    МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

    НАКАЗ

    14.08.2008 № 402

    Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800

    Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України:

    Про затвердження Положення про в... | від 14.08.2008 № 402 (rada.gov.ua)

    "2.2. Штатні ВЛК є військово-медичними установами. Вони мають гербову печатку, кутовий штамп та утримуються за окремим штатом. До штатних ВЛК належать:

    Центральна військово-лікарська комісія (далі - ЦВЛК);

    ВЛК регіону;

    ВЛК евакуаційного пункту;

    ВЛК пересувної госпітальної бази.

    Штатні ВЛК комплектуються лікарями із клінічною підготовкою за однією з лікарських спеціальностей (терапія, хірургія, неврологія, психіатрія, оториноларингологія, офтальмологія, організація охорони здоров'я тощо), з досвідом роботи у військових частинах та лікувальних закладах.

    Залучати особовий склад штатних ВЛК для вирішення питань та завдань, не пов'язаних із військово-лікарською експертизою, забороняється.

    2.3. Центральна військово-лікарська комісія

    2.3.1. ЦВЛК є органом військового управління, який здійснює керівництво ВЛК регіонів у Збройних Силах України та є керівним органом із військово-лікарської експертизи в Збройних Силах України.

    2.3.2. Начальник ЦВЛК безпосередньо підпорядковується директору Військово-медичного департаменту (далі - ВМД) Міністерства оборони України. Усі штатні ВЛК Збройних Сил України безпосередньо підпорядковуються начальнику ЦВЛК.

    2.3.3. На ЦВЛК покладається організація військово-лікарської експертизи у Збройних Силах України, а також:

    розроблення та участь у розробленні проектів нормативно-правових актів, посібників, методичних рекомендацій з питань військово-лікарської експертизи;

    розроблення спільно з головними медичними спеціалістами Міністерства оборони України та МОЗ України медичних показань для військово-професійного призначення призовників до видів Збройних Сил України, родів військ та за військовими спеціальностями;

    розроблення спільно з головними медичними спеціалістами Міністерства оборони України науково обґрунтованих вимог до стану здоров'я військовослужбовців з метою максимального збереження їх на військовій службі, запобігання необґрунтованого їх звільнення із Збройних Сил України за станом здоров'я;

    перевірка якості лікувально-профілактичної роботи у цілях військово-лікарської експертизи серед військовослужбовців у військових частинах і лікувальних закладах Міністерства оборони України;

    контроль за лікувально-оздоровчою роботою серед допризовників, організація медичного огляду призовників, кандидатів на навчання у ВВНЗ, військовослужбовців, громадян, які приймаються на військову службу за контрактом, військовозобов'язаних та резервістів (кандидатів у резервісти);

    розгляд заяв, пропозицій, скарг та прийом відвідувачів з питань військово-лікарської експертизи;

    аналіз та узагальнення результатів і досвіду роботи підпорядкованих ВЛК;

    проведення спільно з головними (провідними) медичними спеціалістами та іншими лікарями-спеціалістами аналізу й оцінки результатів медичного огляду військовослужбовців та інших контингентів, розробка пропозицій для покращення військово-лікарської експертизи;

    організація та керівництво науковою роботою з питань військово-лікарської експертизи у підпорядкованих ВЛК;

    підготовка та вдосконалення кадрів для ВЛК;

    прийняття та перегляд постанов ВЛК про ступінь придатності колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення із Збройних Сил України;

    проведення спільно з МОЗ України аналізу та узагальнення результатів лікувально-оздоровчої роботи серед допризовників і призовників, медичного огляду призовників та розроблення пропозицій щодо покращення цієї роботи.

    2.3.4. ЦВЛК має право:

    оглядати військовослужбовців та інших осіб, зазначених у пункті 1.2 розділу I цього Положення;

    перевіряти роботу підпорядкованих ВЛК з питань військово-лікарської експертизи;

    перевіряти організацію медичного огляду військовослужбовців та інших осіб у військових, цивільних лікувальних закладах, військових частинах;

    перевіряти організацію та стан лікувально-діагностичної роботи у військових, цивільних лікувальних закладах, медичних підрозділах військових частин та ВВНЗ у цілях військово-лікарської експертизи;

    витребовувати документи в частині, що характеризують обставини отримання захворювання, поранення, травми, каліцтва, необхідні для прийняття постанови про їх причинний зв'язок, а саме:

    виписки (витяги) з матеріалів адміністративного розслідування, матеріалів дізнання або судового розгляду, а також витяги з наказів, актів;

    особові та пенсійні справи, медичні документи (у разі витребовування оригіналів зазначених документів вони повертаються за належністю після складання протоколу);

    архівні довідки, характеристики та інші документи, необхідні для прийняття постанови (у разі надання копій зазначених вище документів копії підшиваються до складеного протоколу та передаються до архіву зі строком зберігання 50 років);

    залучати головних медичних фахівців Міністерства оборони України, лікарів-спеціалістів Національного військово-медичного клінічного центру та інших військових лікувальних закладів, спеціалістів інших спеціальностей, начальників медичної служби та представників командування (керівництва) військових частин, де проходить службу військовослужбовець, що оглядається, для вирішення питань військово-лікарської, лікарсько-льотної експертизи;

    перевіряти у військових комісаріатах і закладах охорони здоров'я України організацію, стан та результати лікувально-оздоровчої роботи серед допризовників та призовників, медичного огляду призовників, кандидатів на навчання у ВВНЗ, осіб, які приймаються на військову службу за контрактом, військовозобов'язаних, резервістів;

    направляти у військові лікувальні заклади на контрольне обстеження та медичний огляд військовослужбовців, членів їх сімей (крім членів сімей військовослужбовців строкової військової служби), військовозобов'язаних, резервістів, працівників;

    запитувати від військових, цивільних лікувальних закладів, військових частин, військових комісаріатів і ВВНЗ додаткові дані для аналізу, узагальнення та оцінки результатів військово-лікарської експертизи;

    надавати до Генерального штабу Збройних Сил України, командуванням видів, Сил підтримки Збройних Сил України, керівникам органів місцевої адміністрації результати лікувально-оздоровчої роботи, проведеної серед допризовників та призовників, медичного огляду військовослужбовців, членів їх сімей, кандидатів на навчання у ВВНЗ, громадян, які приймаються на військову службу за контрактом, військовозобов'язаних, резервістів та іншого контингенту;

    розглядати, переглядати, скасовувати, затверджувати, не затверджувати, контролювати згідно з цим Положенням постанови будь-якої ВЛК (лікарсько-льотної комісії (далі - ЛЛК)) Збройних Сил України;

    надавати роз'яснення щодо формулювання постанов ВЛК (ЛЛК)".

    В случае несогласия с решением медкомиссии, такое решение возможно обжаловать путём подачи административного иска в Окружной административный суд, С ПРИСОЕДИНЕНИЕМ КОПИЙ МЕДИЦИНСКИХ ДОКУМЕНТОВ, КОТОРЫЕ ПОДТВЕРЖДАЮТ ДИАГНОЗ, в порядке Кодекса административного судопроизводства Украины:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2747-15

    Всего доброго!

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович рік тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    Закон України " Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text):

    "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:...

    визнані в установленому порядку особами з інвалідністю...

    Особи з інвалідністю,... у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання.".

    "ПОРЯДОК організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%...):

    "..Додаток 2 до Порядку

    ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів

    1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:...

    8) особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених у статті 7 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів”, а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”;...".

    Конституція України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%...):

    "Стаття 19. Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

    Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

    Стаття 60. Ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.

    За віддання і виконання явно злочинного розпорядження чи наказу настає юридична відповідальність.".

    ---

    Доброго дня, пане Юрію! По-перше, виділене мною положення Правил військового облкіу вимагає подання відйськовозобов'язаним до РТЦК та СП документів, що підтверджують його право на відстрочку від призову під час мобілізації, точніше подання заяви про підтвердження та оформлення відстрочки з прикладенням копій документів про це право (що Вами зроблено, як вказано). Направлення на ВЛК є правомірною дією РТЦК та СП, але в таких питаннях я рекомендую попередньо до направлення на ВЛК вимагати реєстрацію вручення заяви про відстрочку під страхом "втрати", відсутності заяви в РТЦК та СП та подальшої мобілізації. Щодо самої ВЛК, дійсно, незалежно від її висновку, ступеня придатності до військової служби це не скасовує Вашого права на відстрочку з підстав інвалідності. По-друге, у випадку ігнорування заяви про відстрочку, видання мобілізаційного розпорядження, на відміну від ремомендації колеги Дерія, подавати заяву не про відмову від мобілізації (що є прямою ознакою ухилення від призову на віськову службу під час моібілізації - ст.336 КК), а про своє конституційне право не виконувати те, що не передбачене законодавством, право та обов'язок не виконувати явно злочинний наказ чи розпорядження.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024