Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня.
Отримав фінкоменсацію по кму 859, по догляду за бабусею, але у бабусі є дві доньки, в соцзахисті я зміг довести, що вони не можуть постійно доглядати за нею. А от чи реально довести це в тцк для отримання відстрочки? Законом не прописано які саме довідки, чи підстави є поважними причинами неможливості доглядати за своїми батьками, і тцк можуть за це зачепитися. Відповідно не давати відстрочки, суд по цій справі займе багато часу.
Можливо простіше виїхати за кордон?
буду вдячний за поради в моїй ситуації.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (16)
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю.
Я Вам вже сказав, що у Вашій ситуації простіше виїхати за кордон, аніж оформити відстрочку при наявності у бабусі 2 доньок.
Для ТЦК, як правило, доказати того, що особа не здатна здійснювати догляд, є медичні заключення.
Успіхів.
зрозумів. я нове питання задав просто щоб уточнити ситуацію.
Для виїзду на кордон віськовообліковий документ потрібен чи ні?
дякую.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіАндрію!
Для виїзду за кордон за даною підставою військово-обліковий документ не потрібний.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА
від 27 січня 1995 р. № 57 Київ
Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України
2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
...
особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду.
Успіхів. Всього доброго!
а якщо у бабусі третя група, але є довідка мсек і лкк про потребу у постійному догляді, це все ще буде підставою для супроводження і виїзду, чи вже ні?
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Якщо дочьки бабусі працездатні та не мають медичних протипоказань до здійснення догляду - у відстрочці Вам відмовлять.
Згідно п.2-1. Правил перетину державного кордону у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи, які потребують постійного догляду, - у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення (її батьки, її чоловік або дружина, діти) за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки, та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді або у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними особами, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді та акта встановлення факту здійснення догляду.
Щоб мати змогу перетнути кордон Вам потрібно мати:
1) закордонні паспорти (Ваш та бабусі)
2) довідку про отримання компенсації на догляд
3) довідка ЛКК про потребу у здійсненні догляду (зайвою не буде)
З повагою, юрист Дерій В.О.!
дякую за відповідь.
ось тут трохи не зрозуміло "членів сім’ї першого ступеня споріднення (її батьки, її чоловік або дружина, діти)" я як онук, виходить член сім'ї другого ступеня спорідненості, я правильно розумію? в такому випадку мені дозволено виїзд?
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатія Вам виділив жирним шрифтом - Ви відноситесь до осіб, які здійснюють догляд без прив'язки до родинних зв'язків
зрозумів. якщо у бабусі третя група, але є довідка мсек і лкк про потребу у постійному догляді, це все ще буде підставою для супроводження і виїзду?
Також потрібно отримати акт встановлення постійного догляду відповідно до КМУ57? чи довідки про надання фінкомпенсації буде достатньо?
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіТак це ще буде підставою для виїзду. Акт встановлення факту здійснення догляду не потрібно оформляти.
дякую за відповіді.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Василю!
Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:
Зокрема в ній зазначено:
«Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
особи, зайняті постійним доглядом за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;"
Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, Ваша підстава для виїзду та перелік документів, необхідних для того, зазначені наступним чином:
“21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи, які потребують постійного догляду, — у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення (у значенні, наведеному у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України) за наявності документів, що підтверджують
родинні зв’язки, та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді
або у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними особами, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд
або висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді та акта встановлення факту здійснення догляду.
Акт встановлення факту здійснення догляду за іншою особою, яка потребує постійного догляду, складається на підставі звернення особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа, яка потребує постійного догляду, є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;"
З повагою, адвокат Айвазян.
тобто я можу виїхати за кордон, але окрім перелічених документів необхідно ще отримати Акт встановлення факту здійснення догляду, я правильно зрозумів? Третя група інвалідності бабусі в данному випадку немає значення, адже в неї є є довідка ЛКК та МСЕК про потребу у догляді, правильно?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВи правильно розумієте. Хоча довідка МСЕК не підійде, бо її на кордоні не приймаюсть, проте довідка ЛКК - цілком.
Акт встановлення факту здійснення догляду і довідка про надання матеріальної компенсації рівнозначні по силі докази? вистачить одного з них, чи потрібно обидва предявляти на кордоні?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВашу підставу виділив жирним шрифтом. Отже Вам потрібна або довідка про призначення компенсації або акт встановлення факту здійснення догляду та довідка ЛКК. Так як у Вас є довідка, то акт отримувати Вам не потрібно.
"Особи, які потребують постійного догляду, — у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення (у значенні, наведеному у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України) за наявності документів, що підтверджують
родинні зв’язки, та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді
або у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними особами, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд
або висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді та акта встановлення факту здійснення догляду".
дякую за інформацію.