Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 28 жовтня 2023, питання №95751

Як продати квартиру, якщо 1/4 частина належе недієздатній людині

Я отримав спадщину від бабусі, та її мати вляза обов'язкову долю. Я маю право за заповітом на 3/4 майна. Маю заповіт від прабабусі на ії частку 1/4. Вона була не проти продажу, але зараз хворіє і не може розмовляти та ходити, офіційного опекуна не має, та недієздатною офіційно не визнана.
Чи можу наприклад я подарувати свою частку ? Чи обкладається це податком?
Чи має хтось право крім мене на частку за заповітом 1/4?
Чи може хтось відізвати чи признати не дійсним заповіт?
Вона має ще одну доньку.

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Борисе!

    Якщо мати має ознаки недієздатності, то її треба такою визнавати в судовому порядку та призначати опікуна. Інакше квартиру продати не вдасться.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович рік тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. Заповіт може бути змінений за бажанням заповідача. Також заповідач може оформити в нотаріуса новий заповіт, який скасовує попередній, якщо суперечить йому.

    Визнати недійсним заповіт можна спробувати в судовому порядку. Проте якщо заповіт було правильно оформлено в нотаріуса, то шансів добитись визнання заповіту недійсним є небагато.

    Суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна перший раз за поданням органу опіки та піклування. Інші рази опікуна призначає орган опіки та піклування.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України