Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 29 січня 2020, питання №9594 100₴

куда подать жалобу на соседа

Здравствуйте!подскажите пожалуйста куда обратиться? приживаем в частном секторе, у нас живет сосед который всем соседям не дает спокойствия...В зимнее время отапливает свое жилище дровами, а ночью шинами или еще какой-то химией, труба дымоотводная выведена слишком низко и от этого, в зависимости от направления ветра, от дыма страдают соседи. Не возможно открыть окно, выйти во двор с ребенком погулять или высушить белье, а еще дым проникает в дом через винтеляционные хода.Кроме того летом нам не дает покоя его выгребная яма, которая не перекрыта должным образом и находится не далеко от нашего окна-вонь такая, что среди ночи просыпаешься от удушья эти смородом и многочисленные собаки (4-5шт) в его дворе, которые нарушают тишину в ночное время. организовал во дворе незаконное СТО и очень часто пользуется сварочным аппаратом, от чего скачит напряжения и у нас выходит из строя техника.На наши замечания отвечает бранью, на контакт не идет.

Відповіді юристів (4)

    Костромина Виктория
    20%
    Костромина Виктория 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 19 років досвіду

    подайте жалобу в местный совет , в отдел благоустройства, в горенерго с описанием ситуации


    Ковальчук Владимир
    20%

    В украинском законодательстве существует немало правовых норм, обеспечивающих соблюдение порядка в жилых домах, общежитиях и прочих общественных местах. К нарушителям могут быть применены административно-правовые санкции, а в отдельных случаях наступает и уголовная ответственность (ст. 296 УК).

    Так, согласно Закону Украины «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» и постановления Кабмина №45 от 24.01.2006 р. «Правила користування приміщеннями житлових будинків», проживающие в многоквартирном доме должны соблюдать права соседей, санитарно-гигиенические и экологические нормы и правила.Составьте коллективное заявление с подписями всех соседей и отнесите в горотдел. Все жалобы и заявления пишите в двух экземплярах, один экземпляр с пометкой о принятии, оставляйте у себя. Сделайте копии прилагаемых документов и сохраните их.

    На практике работники милиции не любят связываться с такими субъектами. Одна из главных помех для работника милиции помочь устранить неудобного соседа - это законодательство. Все законы, которыми руководствуется милиция, не позволяют привлечь к ответственности неудобного соседа, пока он не совершил какое-нибудь правонарушение или преступление.

    Чтобы привлечь внимание к асоциальному соседу нужно правильно объяснить ваше беспокойство. То есть, разобраться надо не просто с каким-то забулдыгой, а с потенциальным преступником, антиобщественный образ жизни которого может составлять угрозу для жильцов и него самого.

    Если положительной реакции не последовало, пишите жалобу в прокуратуру.Более того, пострадавшие от дыма граждане могут потребовать возмещения морального ущерба. Статья 1167 Гражданского кодекса Украины гласит: «Моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями або бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини…» То есть, если вы испытали стресс, ухудшение здоровья ваши требования должны быть подтверждены свидетелями, письменными доказательствами, медицинскими документами.

    Крикун Сергій  Павлович
    20%
    Крикун Сергій Павлович 4 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 30 років досвіду

    По каждому из обстоятельств, действий соседа следует подавать частные или коллективные жалобы (под регистрацию их вручения на своем экземпляре, а случае отказа регистрации - заказным письмом с уведомлением о вручении) в соответствующий орган (службу, управление) исполнительной власти - тогда, жалоба будет обязана к рассмотрению и реагированию; с другой стороны, каждая жалоба будет меньше объемом и конкретна. В случае подачи жалобы по всем вопросам, все "гамузом," например, в исполком Вашего уровня, у чиновников будут развязаны руки для отписки и возврата жалобы без рассмотрения, например: Закон Украины "Про звернення громадян" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/393/96-%D0%B2%D1%80), ст.7:

    "Якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об'єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення. У разі якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обгрунтованого рішення органом чи посадовою особою, воно в той же термін повертається громадянину з відповідними роз'ясненнями.".

    Для усиления жалобы и уведомлении адресата об осведомленности своих прав требуйте ее (их) рассмотрение в Вашем присутствии и выдачи письменного ответа (ст.18 Закона). Кроме того, в этом случае количество жалоб перейдет в качество - в результате выездов комиссий и выдачи объяснений соседу будет не до брани и гонору поубавится. Кстати, брань является как раз основанием для обращения в полицию для привлечения к ответственности за мелкое хулиганство.

    Савченко Олександр
    40%
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Доброго вечора.

    1) Що стосується порушення норм висоти димової труби, розташованої на даху сусіда, повідомляю наступне.

    Стаття 19. Гігієнічні вимоги до атмосферного повітря в населених пунктах, повітря у виробничих та інших приміщеннях (ЗУ "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення")

    Атмосферне повітря в населених пунктах, на територіях підприємств, установ, організацій та інших об'єктів, повітря у виробничих та інших приміщеннях тривалого чи тимчасового перебування людей повинно відповідати санітарним нормам.

    Підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні своєї діяльності зобов'язані вживати необхідних заходів щодо запобігання та усунення причин забруднення атмосферного повітря, фізичного впливу на атмосферу в населених пунктах, рекреаційних зонах, а також повітря у жилих та виробничих приміщеннях, у навчальних, лікувально-профілактичних та інших закладах, інших місцях тривалого чи тимчасового перебування людей.

    Вам необхідно зафіксувати факт даного порушення (тобто зробити фото димоходу), написати заяву до ДСНС щодо порушення сусідом протипожежних норм та прикріпити до неї дане фото.

    Також з цим питанням необхідно звернутися до Державної санітарно-епідеміологічної служби щодо порушення санітарних вимог щодо запобігання забруднення атмосферного повітря.

    2) Що стосується норм шуму, повідомляю наступне.

    Стаття 24. Захист населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів (ЗУ "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення")

    Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов'язані:

    здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами;

    забезпечувати під час роботи закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури, при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів тощо рівні звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих площадках, а також рівні шуму в прилеглих до них жилих і громадських будівлях, що не перевищують рівнів, установлених санітарними нормами;

    вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях і на таких територіях (захищені об'єкти):

    1) жилих будинків і прибудинкових територіях;

    2) лікувальних, санаторно-курортних закладів, будинків-інтернатів, закладів освіти, культури;

    3) готелів і гуртожитків;

    4) розташованих у межах населених пунктів закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу;

    5) інших будівель і споруд, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

    6) парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків.

    Шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.

    У нічний час, із двадцять другої до восьмої години на захищених об'єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.

    Проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні - цілодобово.

    Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов'язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.

    Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, встановлених законом, забезпечують контроль за додержанням керівниками та посадовими особами підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також громадянами санітарного та екологічного законодавства, правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, інших нормативно-правових актів у сфері захисту населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів.

    Для вирішення питання щодо припинення порушення тиші можна також звернутись до поліції.

    Так, за порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях статтею 182 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність,

    3) Що стосується вигрібної ями, повідомляю наступне.

    Для того, щоб побудувати вигрібну яму, необхідно отримати дозвіл. Для цього потрібно звернутися із заявою (зверненням) до органів місцевого самоврядування. Потім, після отримання дозволу, Вам потрібно погодити влаштування вигрібної ями з санепідемстанцією та виготовити проектну документацію на влаштування вигрібної ями.

    Я так думаю, ваш сусід ніяких дозволів та документів на вигрібну яму не отримував.

    Порядок розміщення вигрібних ям встановлено Державними санітарними нормами та правилами утримання територій населених місць, затвердженими наказом Міністерства охорони здоров'я України 17 березня 2011 року N 145 (далі – Норми) та Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень ДБН 360-92**, затверджені наказом Держкоммістобудування від 17 квітня 1992 р. N 44 (далі ДБН 360-92**).

    Відповідно до пункту 2.22. ДБН 360-92** вигреби повинні бути віддалені від меж земельних ділянок навчальних та лікувально-профілактичних закладів, стін житлових та громадських будівель і споруд, майданчиків для ігор дітей та відпочинку населення на відстань не менше 20 м

    З даного питання також необхідно звернутися із заявою до органів місцевого самоврядування (місцевої ради). Їхня комісія повинна виїхати на місцевість та документально зафіксувати факти порушення земельного законодавства вашим сусідом (забруднення землі та порушення правил добросусідства), про що повинні видати Вам на руки відповідний акт або письмову відповідь.

    Щоб зрушити справу з місця, рекомендую подавати колективне звернення, від усіх сусідів, чиї права порушені.

    Також пам'ятайте, щоб ваші заяви були розглянуті, вони повинні відповідати вимогам статті 5 ЗУ "Про звернення громадян.

    Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України