Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
882 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Вітаю. Маю матір з 3-ю групою інвалідності, матері 64 роки (інвалідність в зв'язку артрозом колінних суглобів та інші супутні розлади), матері потрібно було давати по її діагнозу 2-гу групу але так як ми не дали людям на лапу то отримали тільки 2-гу, їй важко самостійно пересуватися, батькові також 64 роки проживає з матір'ю, я приписаний з батьками по одній адресі, рідний брат служить в Зсу і приписаний по іншій адресі. Чи можна отримати відстрочку від мобілізацію в зв'язку з доглядом в даному випадку? Висновку МСЕК та ЛКК поки не має. Якщо можна то який порядок дій в даному випадку, та якщо а когось є дані кейси в своїй адвокатській практиці та хто зможе дати супровід в вирішенні даного питання. Дякую
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (7)
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, пане Сергію!
Щоб мати право на відстрочку необхідно, щоб у Вашої мами була довідка МСЕК або ЛКК про потребу у сторонньому догляді. Для цього необхідно звернутися до сімейного лікаря, який дасть направлення на лікарсько-консультативну комісію. Після обстеження Вашій мамі повинні видати довідку ЛКК № 080-4/о
Потім в разі вручення повістки під власний підпис та при наявності даної довідки Ви зможете оформити відстрочку.
Вашою підставою для відстрочки є – абзац 10 частини 1 статті 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» згідно якого, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду.
Дана підстава для відстрочки не передбачає вимоги бути єдиним працездатним членом сім'ї, який має обов'язок утримувати батьків. Але обов'язково потрібно мати висновок ЛКК або МСЕК про потребу одного з батьків у постійному догляді.
Підставою для складання Акту є письмове звернення у довільній формі (заява) до виконавчих органів (управління соціальної політики) міської ради від особи, яка здійснює догляд, з наданням наступних документів:
Акт складається на протязі 5 днів.
Подавати заяву про відстрочку до ТЦК слід в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.
Якщо з самого початку заяву не реєструють - тоді відправляйте документи поштою цінним листом з описом вкладеного.
З повагою, Дерій В.О.!
Бажаю успіхів!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Сергію!
У Вас є реальний шанс отримати відстрочку у зв'язку з необхідністю здійснення постійного догляду за матір'ю.
Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:
Зокрема в абзаці десятому частини першої згаданої статті зазначено:
«Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;
{Абзац десятий частини першої статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}"
Виходячи зі змісту та логіки цієї норми закону для відстрочки Вам достатньо отримати довідку ЛКК форми 080-4 щодо необхідності здійснення постійного догляду за матір'ю. Довідка МСЕК тут не підійде, бо записи про постійний догляд інвалідам третьої групи в таких довідках зазвичай не роблять.
Для отримання довідки ЛКК зазначеної вище форми треба звернутись до сімейного лікаря, аби той направив Вашу матір на проходження лікарсько-консультативної комісії. Далі все залежить від стану здоров'я матері та об'єктивної позиції профільних спеціалістів з ЛКК.
Коли така довідка буде у Вас руках, додайте до неї Ваше свідоцтво про народження та підготуйте заяву відповідного змісту про відстрочку із посилання на абзац з Вашої підставою відстрочки. Останню треба подати в ТЦК разом із підтверджувальними документами.
Я би додав до згаданого мною перелыку документів ще довідку про службу брата в лавах ЗСУ, яка б свідчила, що він фізично не може здійснювати догляд за матырёю. Було б непогано ще мати медичні документи про стан здоров'я батька, які б доказували, що йомиу важко доглядати за дружиною. Доречи, чи він часом не пенсіонер? Ви не писали.
Також заяву з документами можна направити до ТЦК Укрпоштою замовним листом з описом вкладення. Але це менш ефективний крок, ніж персональная явка у військомат. Хоча не виключений.
Що стосується успішних кейсів по оформленню різного роду відстрочек для клієнтів-військовозобов'язаних, то їх в моїй довгій адвокатській практиці більш ніж достатньо!
З повагою, адвокат Айвазян.
Батько пенсіонер, так у нього куча хвороб починаючи від діабету та серцевих розладів, закінчуючи проблемами очей, недавно зробили операцію по заміні хрусталика та розриву сітківки, плюс через пару місяців будемо робити таку ж на іншому оці..
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіТоді все в порядку. Ви можете зібрати всі медичні документи по батьку, а також додати його посвідчення пенсіонера, доводячи ТЦК, що батько просто не тому стані здоров'я, аби доглядати за дружиною! Можливо варто йому теж пройти ЛКК разом із мамою. Судячи з Вашого опису в нього не менше шансів отримати довідку форми 080-4 про необхідність здійснення за ним постійного догляду, ніж у Вашої матері. За наявності двох довідок ЛКК Ваші шанси на отримання відстрочки значно підвищаться.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Доброго вечора, Сергій!
ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
Про мобілізаційну підготовк... | від 21.10.1993 № 3543-XII (rada.gov.ua)
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:…
зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;…».
ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ, ВАМ ТРЕБА ЗВЕРНУТИСЯ ДО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ), РАЗОМ З ТАКИМИ ДОКУМЕНТАМИ:
- ПАСПОРТОМ ГР.УКРАЇНИ, ІДЕНТИФІКАЦІЙНИМ КОДОМ (ОРИГІНАЛИ І КОПІЇ), ВІЙСЬКОВИМ КВИТКОМ (ТИЧАСОВИМ ПОСВІДЧЕННЯМ), КОПІЯМИ: СВІДОЦТВА ПРО ВАШЕ НАРОДЖЕННЯ, ДОВІДКОЮ (ВИСНОВКОМ) ЛКК ЩОДО ПОТРЕБІ ИАТЕРІ У ДОГЛЯДІ, ДОВІДКИ МСЕК О ІНВАЛІДНОСТІ (У РАЗІ ОТРИМАННЯ), ПЕНСІЙНОГО ПОСВІДЧЕННЯ, АКТОМ ДОГЛЯДУ ЗА МАТІР'Ю,
- ДЕ:
1) СТАТИ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК;
2) ПРОЙТИ ВЛК;
3) ОТРИМАТИ ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК (ТИЧАСОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ), У РАЗІ ЇХ ВІДСУТНОСТІ;
4) ОТРИМАТИ ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, З ПРОСТАВЛЕННЯМ ВІДМІТКИ ПРО ЦЕ У ВІЙСЬКОВОМУ КВИТКУ (ТИЧАСОВОМУ ПОСВІДЧЕННІ).
Всього доброго!
Юрист, м. Суми, 5 років досвіду
Доброго дня!
Якщо ваша родинка потребує догляду та є рішення про це вам мають погодити звільнення, або якщо ви є опікуном ,що встановлено судовим рішенням.
У Вашому випадку достатньо встановлення постійного догляду без припинення дієздатності родича та призначення опікуна судом .
опишу опіку та догляд:
Відповідно до ч.1 ст. 39 Цивільного Кодексу України, фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
Положеннями ч. 3 ст. 296 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що заяву про визнання фізичної особи недієздатною може бути подано членом її сім’ї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання, органом опіки та піклування, психіатричним закладом.
Відповідно до ст. 55 Цивільного Кодексу України, опіка та піклування встановлюється з метою забезпечення особистих немайнових та майнових прав та інтересів малолітніх осіб, також повнолітніх осіб, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов’язки.
Згідно зі ст. 58 Цивільного Кодексу України, опіка встановлюється над малолітніми особами, які позбавлені батьківського піклування, та фізичними особами, які визнані недієздатними.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 60 Цивільного Кодексу України, суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.
Стаття 62 Цивільного Кодексу України визначає, що опіка встановлюється за місцем проживання фізичної особи, яка потребує опіки, або за місцем проживання опікуна.
Згідно зі ст. 63 Цивільного Кодексу України опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Фізична особа може бути призначена опікуном або піклувальником лише за її письмовою заявою.
https://www.msp.gov.ua/news/8364.html?PrintVersion -Лист Мінсоцполітики від 10.06.2015 № 8596/0/14-15/19 "Про опіку та піклування над повнолітніми особами"
Відповідно до пп. 1.3, 1.4 Правил опіки та піклування, затверджених наказом Державного комітету України у справах сім’ї та молоді, Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України від 26.05.99 № 34/166/131/881, органами, які приймають рішення щодо опіки та піклування, є районні, районні в містах Києві та Севастополі державні адміністрації, виконавчі комітети міських, районних у містах, сільських, селищних рад.
потрібно звернутися до суду а потім до управління соціального захисту у вашому регіоні
АБО
оформлення постійного догляду з відповідними соціальними виплатами на догляд за такими категоріями осіб, що потребують догляду: за дітьми-інвалідами віком до 18 років; за інвалідами І групи або особами, які досягли 80-річного віку; за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, які за висновком лікарської комісії медичного закладу потребують постійного стороннього догляду; та за іншими громадянам похилого віку, інвалідами, дітьми-інвалідами та хворими, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування.
Звернутис до ЛКК в потім до до управління соціального захисту
ЗАЯВА ПРО ВИДАЧУ висновКУ лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування ... копії довідки МСЕК або довідки ЛКК про те, що престарілий ІНВАЛІД , потребує стороннього догляду.
МОЖЕ БУТИ відстрочка вд армії та допомога по догляду 860 грн 20 коп
З повагою, Костянтин Гончаренко
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Сергію!
Вітаю. Маю матір з 3-ю групою інвалідності, матері 64 роки (інвалідність в зв'язку артрозом колінних суглобів та інші супутні розлади), матері потрібно було давати по її діагнозу 2-гу групу але так як ми не дали людям на лапу то отримали тільки 2-гу, їй важко самостійно пересуватися, батькові також 64 роки проживає з матір'ю, я приписаний з батьками по одній адресі, рідний брат служить в Зсу і приписаний по іншій адресі. Чи можна отримати відстрочку від мобілізацію в зв'язку з доглядом в даному випадку? Висновку МСЕК та ЛКК поки не має.
Займаюсь такими питаннями і, звичайно, можу надати повний юридичний супровід. Але потрібно мати висновок ЛКК про потребу матері в постійному догляді, або, як Ви самі знаєте та розумієте 2 групу інвалідності.
Право на отримання відстрочки від мобілізації за абзацом 10 частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" мають особи, які зайняті постійним доглядом. Особливість даного абзацу є те, що він не вимагає відсутності інших осіб або доведення цього факту.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
...
зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду.
Якщо мати висновок ЛКК про потребу в постійсному догляді, достатньо буде отримати Акт встановлення факту здійснення догляду.
Чинне законодавство передбачає, що Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду.
У будь-якому випадку, якщо немає АВФЗД, треба оформити хоча б Акт про спільне проживання в ОСББ або ЖЕКу. Даний документ можна назвати по-різному, але бажано, щоб він засвідчував факт Вашого спільного проживання та саме головне - здійснення догляду
!!! ВИСНОВКИ:
1. ЗАРАЗ ВАМ ПОТРІБНО ОТРИМАТИ МЕДИЧНИЙ ВИСНОВОК ЛКК ПРО ТЕ, ШО ВАША МАТІР ТА/АБО ВАШ БАТЬКО ПОТРЕБУЄ ПОСТІЙНОГО СТОРОННЬОГО ДОГЛЯДУ.
2. АБО СПРОБУВАТИ ОФОРМИТИ ОДНОМУ З БАТЬКІВ 2 ГРУПУ ІНВАЛІДНОСТІ.
3. ВИ МАТИМЕТЕ БЕЗУМОВНЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ЗА УМОВИ ВИКОНАННЯ АБО ПУНКТУ 1, АБО ПУНКТУ 2.
4. ЯКЩО НАРАЗІ ВИ НЕ МАЄТЕ ПОВІСТКИ ПРО ЯВКУ, ВИКОРИСТАЙТЕ ДАНИЙ ЧАС ДЛЯ ОТРИМАННЯ ПОТРІБНИХ ДОКУМЕНТІВ.
ЙТИ ДО ТЦК ПОТРІБНО ЛИШЕ ЗА УМОВИ ОТРИМАННЯ ПОВІСТКИ.
5. ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ВІДСТРОЧКИ ДО ТЦК ПОТРІБНО ПОДАТИ ЗАЯВУ ПРО ОФОРМЛЕННЯ ВІДСТРОЧКИ.
Заява про оформлення відстрочки подається в оригіналі, інші документи - нотаріальні копії. В принципі нотаріуси роблять нотаріальні копії з цих документів, хоча не всі, відверто кажучи.
Базовим документом є заява про оформлення відстрочки, до якої додаються інші документи.
Заяву про надання відстрочки треба підготувати в 2 примірниках, одну з яких передати особі в ТЦК, а на іншому примірнику (який залишиться у Вас) отримати відмітку про отримання заяви працівником ТЦК.
Якщо відмовляють у прийнятті документів - направляйте їх поштою, і зазначайте в заяві, що у порушення вимог Закону України "Про звернення громадян" Вам було відмовлено у реєстрації документів.
Направляти документи одразу поштою - не варіант, адже Ви повинні їх подати особисто.
Алгоритм дій та можливі сценарії вже в приміщенні ТЦК – окреме питання.
Успіхів. Всього доброго!