Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 13 листопада 2023, питання №96661

Чи має право школа не видавати атестат без приписного?

Чи законно без приписного підліткам 16-17 років не видавати атестат в школі та не приймати у ВУЗи? Якщо державних військоматів немає чи правомірно ТЦК займатися військовим обліком підлітків?

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Людмила!

    Атестат зобов'язані видати без будь яких умов. Що стосується вступу до вищу, то наявність приписного в даному випадку обов'язкова.

    Всі ТЦК державні.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Турчин Ярослав Олексійович

    Вітаю Вас, пані Людмило!

    Право на здобуття освіти є конституційним правом кожного громадянина! Повна загальна середня освіта є обов"язковою (стаття 53 Конституції України, ч. 2 ст. 12 Закону України "Про освіту"). Здобуття освіти завершується державною підсумковою атестацією та видачею документа про здобуття повної загальної середньої освіти, тобто атестата у минулій термінології, або свідоцтва про повну загальну середню освіту в термінології чинного з 2020 року Закону України "Про повну загальну середню освіту". (стаття 18 Закону).

    Ні. Школа не має права так робити, але Ваше питання судячи з коментарів цьогорічних на форумі ОСВІТА.UA - має масовий та системний характер. https://osvita.ua/legislation/Ser_osv/86494/

    Жоден нормативний документ в Україні не містить прив"язки чи обмеження в отриманні документів за умови непостановлення на військовий облік призовника.

    У разі, якщо не будуть видавати свідоцтво про повну загальну середню освіту - Ви маєте право звернутися із відповідною скаргою до Міського / районного відділу (управління) освіти та до Міністерства освіти і науки України. У разі продовження порушення Ваших прав - Ви маєте право звернутися до суду з відповідним позовом.

    Заклади загальної середньої освіти не є належними та уповноваженими суб"єктами у галузі військового обліку призовників і Ви маєте повне право не звітувати їм про наявність чи відсутність у Вас військово-облікових документів призовника.

    Крім того, Ви можете попередити, що внаслідок порушення права на отримання документа про освіту, Ви понесете збитки у кілька десятків тисяч доларів, а саме щодо оплати контрактного навчання у закладі вищої освіти за кордоном на яке Вас не зможуть зарахувати без оригінала документа про середню освіту... тому будете вимушені відповідні збитки стягнути в судовому порядку зі школи та добитися, щоб збитки комунального закладу були потім стягнуті з директора школи як відповідальної особи, що нанесла збитки бюджету. Думаю зваживши усі за і проти "вислужливості перед владою", пані директорка обере власні інтереси, а не інтереси військкоматів.

    Для більш ефективного вирішення питання рекомендую перейти до офіційної переписки зі школою та реєстрації заяв і звернень або у канцелярії (секретаря) школи або шляхом направлення поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення та з описом вкладення. А то високі ризики того, що ці підступні люди з подвійною мораллю "позичуть очі у сірка" і скажуть, що це Ви не отримали документ, а вони Вам і не відмовляли зовсім.

    З повагою, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Видати атестат точно зобов'язані, про що свідчить чинне освітнє законодавство. А от щодо вступу, то наявність військово-облікового документу є обов'язковим.

    Всього доброго. Успіхів! З повагою!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України