Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
882 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день, подскажите, пожалуйста, в семье ребенок инвалид, папе вручили повестку. Как правильно и какие принести документы в военкомат? Как написать заявление на отсрочку и как правильно его зарегистрировать в военкомате?
Спасибо.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (20)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Тетяна!
Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:
Зокрема в ній зазначено:
«Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;".
Отже, у випадку, якщо дитина неповнолітня, чоловіку потрібно підготувати заяву про надання відстрочки, посилаючись в ній на згадану підставу для відстрочки, та додати до неї нотаріально посвідчені копії свідоцтва про народження дитини та документа, якій підтверджує інвалідність дитини.
Заяву потрібно роздрукувати у двох примірниках, на одному з которих працівник ТЦК повинен проставити дату прийняття заяви, свій підпис та вхідний номер зареєстрованного документу.
Якщо ж дитина повнолітня, то підстава для відстрочки виглядає наступним чином:
"жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи;".
Отже, в данному випадку, до ТЦК та СП потрібно буде, окрім вищезазначених документів, надати документ, який би підтверджував утримання батьком повнолітньої дитини з інвалідністю.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Київ, 28 років досвіду
Спілкуватися у чатіЗдравствуйте, Татьяна! Да, Ваш муж имеет право на отсрочку от мобилизации согласно абзацу 6 части первой статьи 23 ЗУ "О мобилизационной подготовки и мобилизации".
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані: жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років.
Для более точного и детального ответа на Ваш вопрос нужно понимать, когда последний раз Ваш муж был в военкомате / ТЦК, имеется ли у него в наличии военный билет или другой документ, его заменяющий?! В случае отсутствия военно-учётных документов - могут выписать штраф за нарушение правил воинского учёта. Кроме того штраф могут пытаться выписать за неуведомлении об изменении данных - об образовании, о семейном положении, месте работы и т.д. Это уже не страшно и подобные вещи можно обжаловать в суде.
Для получения отсрочки нужно оформить заявление об отсрочке, приложить к нему копии паспорта заявителя, налогового номера, документов об образовании и иных данных (необходимо для обновления данных в Реестре призывников и военнообязанных), а также для получения отсрочки - копию свидетельства о браке, свидетельства о рождении ребенка, где он указан отцом, документа, подтверждающего установление ребенку статуса инвалидности.
Кроме того нужно быть готовым, что если Ваш муж не был в ТЦК/военкомате более 5 лет, его могут на законных основаниях отправить на медицинское обследование ВЛК. Этого не стоит бояться. Но для избегания возможных эксцессов исполнителя, а именно злоупотреблений со стороны сотрудников ТЦК, нужно надлежащим образом зарегистрировать документы на отсрочку или же, в случае отказа их зарегистрировать в ТЦК до прохождения мед.комиссии, отправить заказным письмом с описью и уведомлением о вручении через Укрпочту. В противном случае сотрудники ТЦК могут утверждать, что их никто не уведомлял о праве на отсрочку, а потому они на законных основаниях мобилизовали Вашего мужа на воинскую службу.
Главное правило, которое должен помнить Ваш муж. Не подписывать никаких бумаг и согласий, не прочитав и не осознав смысл подписываемых документов, а то очень часто приходится видеть дела, где человек сам со страху или не понимая с кем имеет дело, подписал всё, а теперь утверждает, что не осознавал последствий своего согласия.
И еще. В последнее время частые жалобы на то, что у военнообязанных, в качестве гарантии мобилизации, изымают военно-учётные документы. Так вот. Сотрудник ТЦК в случае изъятия военно-учетного документа - обязан выдать расписку об этом, указав в ней цель такого изъятия и срок, на который документ изымается. Без этого - попытка изъятия документа незаконна.
С уважением, адвокат Наталья Пономаренко
Насколько я помню он был в военкомате в декабре 2019 году, обновлял данные о прописке. Тогда же он хотел отдать им копию документа на инвалидность ребенка , но там не взяли, сказали не нужно.
Адвокат, м. Київ, 28 років досвіду
Спілкуватися у чатіДа, такое может быть. В 2019 году не было всеобщей мобилизации. К сожалению с 24.02.2022 ситуация поменялась. В разных ТЦК ситуация разная и степень выполнения невыполнения мобилизации тоже разный. Увы, часто граждане Украины стают жертвами произвола исключительно в связи с желанием конкретных сотрудников и руководителей ТЦК выслужиться, получить премии и прочие бонусы по службе. Если боитесь, что Ваш муж стане жертвой произвола - можете предварительно отправить документы по почте, как уже писала выше. В случае неполучения документов ТЦК - Ваша позиция правомерна. Орган власти фактически не выполняет возложенную на него функцию, отстранившись от документооборота с внешним миром, то есть государством и гражданами. Главное, чтоб Вы грамотно выполнили отправку письма именно с описью вложения и уведомлением о вручении. Не СМС, а именно бумажным бланком уведомления, который заполняется от руки на почтовом отделении или предварительно дома на компьютере.
Но, в большинстве случаев никто никому руки не выкручивает и силком в армию не тянет. Особенно тех, у кого однозначное право на отсрочку. Бывают исключения, но они редки. Тут как я указывала в предыдущем ответе - главное со страху и непонимания не подписать лишнего. И да. Маленький лайфхак. В организациях, которым не доверяете и которые были многократно пойманы на злоупотреблениях и подделке документов - лучше подписывать документы не своей привычной подписью как в паспорте. Это часто уберегает от того, что недобросовестные сотрудники ТЦК подделывают подписи военнообязанных граждан задним числом, когда начинается проверка их действий службой военного правопорядка и военной прокуратурой.
Успеха Вам!
С уважением, адвокат Наталья Пономаренко
Адвокат, 24 роки досвіду
Доброго дня.
Відповідно до ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", не підлягають призову під час мобілізації жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років.
Необхідно подати заяву про наявність підстав для звільнення від призову та додати нотаріально посвідчені копії:
- свідоцтво про шлюб
- свідоцтво про народження дитини
- документи щодо інвалідності дитини
- довідка щодо реєстрації разом з дитиною
Заява подається в двох екземплярах, один разом з документами залишається в ТЦК, на іншому працівник ТЦК повинен поставити дату та підпис.
Якщо у Вас відмовляться брати заяву, її необхідно направити поштовим відправленням з описом.
Ви повинні розуміти, що ТЦК має право направити для проходження ВЛК, але жодних подальших наслідків у вигляді призову таке направлення мати не буде
Адвокат, 24 роки досвіду
Головне, направити заяву і мати докази направлення. Після цього, у випадку, якщо ТЦК буде ігнорувати заяву є механізм оскарження до Міністерства оборони, Генеральної прокуратури, суду
Юрист, м. Суми, 5 років досвіду
Доброго дня!
Відстрочка оформлюється зараз лише особисто після влк.
Тому один пакет направляєте рекомендованим листом з описом вкладення з повідомленням про вручення , кур єрською доставкою.
після отримання підтвердження про вручення на смс з другим роздрукованим пакетом аналогічних документів прибуваєте до тцк сп для вирішення питання відстрочки , бажано зранку , щоб начальник був на місція
Для этого письмо с заявлением необходимо отправлять через УКРПОЧТУ одним из двух видов отправки
- заказное письмо с уведомлением о вручении
-ценное письмо с описью с уведомлением о вручении.
Заказное письмо с уведомлением о вручении стоит 35 грн. Вы получаете на руки сначала квитанцию, по номеру которой можно отследить на сайте трекинга Укрпочты прохождение Вашего письма. Ссыска на сайт https://track.ukrposhta.ua/tracking_UA.html
Когда письмо дойдет до получателя и он его получит, он распишется на уведомлении о вручении и это уведомление вернется на Ваш адрес, указанный Вами на письме.
В случае с отправкой ценным письмом с описью (стоимость около 50 грн) у Вас остается доказательство вкладывания в конверт именно данного заявления.
Не является обязательным отправка ценного письма с описью, но отправка с уведомлением о вручении ОБЯЗАТЕЛЬНА.
В дальнейшем квитанция об отправки и распечатка трекинга Укрпочты будет доказательством Вашей отправки.
З повагою, Костянтин Гончаренко
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ, НЕЗВАЖАЮЧИ НА ТО ХТО ЗАЗНАЧЕН В ПОСВІДЧЕННІ ДИТИНИ-ІНВАЛІДА.
Закон України
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
ЗВЕРТАЮ ВАШУ УВАГУ НА ПІДСТАВУ - "ВИХОВУЄ ДИТИНУ З ІНВАЛІДНІСТЮ ".
ВИ, ЯК БАТЬКО, ЗГІДНО СІМЕЙНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ, ПОВИННІ ВИХОВУВАТИ СВОЮ ДИТИНУ.
Сім'я – первинна ланка суспільства.
Як визначає Закон України «Про охорону дитинства», сім’я є природним середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального, культурного, соціального розвитку дитини, її матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього.
У сфері сімейних правовідносин держава також визначає одним зі своїх завдань у сфері забезпечення кожної дитини сімейним вихованням можливість духовного та фізичного розвитку. Саме батьки дитини відповідно до положень чинного СК України мають переважне право перед іншими особами на особисте виховання дитини.
Вікіпедія вказує, що виховання — це процес заохочення та підтримки фізичного, емоційного, соціального та інтелектуального розвитку дитини від народження до дорослості; також комплекс прав, обов'язків та відповідальності в цьому питанні з точки зору законодавства. Процес виховання є двостороннім (обов'язкова взаємодія вихователя і вихованця), цілеспрямованим (наявність конкретної мети), багатогранним за завданнями і змістом, складним щодо формування і розкриття внутрішнього світу вихованця, різноманітним за формами, методами і прийомами, неперервним (у вихованні канікул бути не може), тривалим у часі (людина виховується все життя).
Згаданий раніше Закон України «Про охорону дитинства», зокрема, стаття 12, визначає, що виховання в сім’ї є першоосновою розвитку особистості дитини.
СК України також оперує поняттям виховання, хоч і не надаючи його визначення, однак, здійснюючи розподіл на обов'язки батьків щодо виховання та розвитку дитини (стаття 150) та права батьків щодо виховання дитини (стаття 151). При цьому, варто зазначити, що відповідному обов’язку батьків кореспондує право дитини на належне батьківське виховання, яке забезпечується системою державного контролю.
Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.
ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ НЕОБХІДНО:
1. ПОДАТИ ЗАЯВУ ДО ТЦКПС ПРО НАДАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ, ДОДАВШИ ПІДТВЕРДЖУЮЧИ ДОКУМЕНТИ (СВІДОЦТВО ПРО НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ ТА ДОКУМЕНТИ ПІДТВЕРДЖУЮЧИ ІНВАЛІДНІСТЬ).
2. ПРОЙТИ ВІЙСЬКОВО-ЛІКАРСЬКУ КОМІСІЮ.
3. ОТРИМАТИ ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, ви маєте право на відстрочку від мобілізації відповідно до ст.23 ЗУ про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи
Для отримання відстрочки вам потрібно подати заяву на ім'я комісара тцк про надання відстрочки від мобілізації додавши до неї нотаріально завірені копії таких документів
Свідоцтво про шлюб
Свідоцтво про народження дитини
Документи які підтверджують інвалідність, посвідчення інваліда, довідка про нарахування допомоги у зв'язку з інвалідністю та інше.
Заяву пишіть у двох екземплярах, на один отримайте штамп про прийняття заяви, який залишається у вас.
В принципі проблем не повинно бути. Чоловік пройде ВЛК і отримає відстрочку.
У разі відмови приймати заяву, відправляйте її укрпоштою замовним листом з описом вкаденого.
З повагою, Правозахисник Корнійчук Євген Іванович, маю всі необхідні знання та навички для вирішення питань будь якої складності.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіГоловне хочу зазначити, що ви маєте повне право на відстрочку, чоловіку ні чого не загрожує, ні яка кримінальна відповідальність. Тому ні в якому разі не треба піддаватися психологічному тиску, або Оману зі сторони працівників тцк, наприклад вони можуть сказати, що в свідоцтві про інвалідність вписана мати тому ви не маєте право на відстрочку, але це не так, знайте чоловік має право на відстрочку і точка.
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіПРИВЕТСТВУЮ ВАС, ТАТЬЯНА! У Вашего мужа однозначное право на отсрочку. Очень жаль, что граждане Украины настолько напуганы беспределом, которые себе позволяли отдельные кадры в Территориальных центрах комплектования (ТЦК), что даже имея 100 % законное право на отсрочку - боятся идти в ТЦК.
Как уже писали коллеги - Вы можете параллельно с визитом в ТЦК отправить Заявление на отсрочку и копии документов о праве на отсрочку - почтой. Это рекомендуется делать через отделение УДППЗ "Укрпочта" заказным письмом с описью вложения и уведомлением о вручении. Возвращение уведомления о получении Вашего письма с отпечатком календарного штампа почтового отделения - признается судом надлежащим документом, подтверждающим факт уведомления ТЦК о Вашем праве на отсрочку. Если ТЦК откажется получать на почте письмо (и такое в последнее время бывает) - то Вам должно вернуться письмо с отметкой о возврате по окончанию срока хранения на почте. Это будет доказательством - бездеятельности "псевдооргана" военного управления, за которым государство публично признает наличие властно-распорядительных функций.
Кроме того, можете параллельно с отправкой документов почтой - продублировать их на электронную почту ТЦК, указав, что документы также будут отправлены Укрпочтой (указав № почтового отправления) и предъявлены при явке в ТЦК непосредственно военнослужащим.
Кстати, учитывая, что народ в ответ на беспредел военкоматчиков стал массово слать документы почтой, ТЦК не нашел ничего лучшего как "морозиться" от получения документов от граждан. Видимо скоро придется рекомендовать клиентам "радовать" ТЦК, окопавшееся в кабинетах, отправкой уведомлений о праве на отсрочку - ФАКСОМ, электронной почтой с накладыванием на документ электронной цифровой подписи, что будет подтверждать силу бумажного обращения.
Вот по ссылке адреса ТЦК и их электронные почтовые адреса. Надеюсь Министерство обороны Украины их не закроет в скором времени. Но сам факт размещения этих данных говорит о том, что граждане ИМЕЮТ ПРАВО обращаться в ТЦК по электронной почте. Иначе эти эмейлы были бы у компетентных органов в режиме "ДСК", а не публичны.
https://www.mil.gov.ua/kontakti/oblasni-vijskomati...
К своему ответу прикрепляю образец Заявления на отсрочку по Вашей причине. Заявление в формате Microsoft Office Word.
Не пугайтесь, если Вашего мужа отправят на медкомиссию. Хотя это и бред и умышленное перегружение ВЛК и так загруженного работой, но такова нынешняя практика ТЦК - всех независимо от права на отсрочку прут на ВЛК.
Главное всё сделать правильно и показать, что распространенная схема "ой, а нам о праве на отсрочку никто не говорил" = не пройдёт!
В любом случае Вам следует помнить, что ПРАВО НА ОТСРОЧКУ У ЧЕЛОВЕКА С МОМЕНТА НАСТУПЛЕНИЯ ОБСТОЯТЕЛЬСТВ, предусмотренных статьей 23 Закона Украины "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а не с момента соизволения панов-военкомов признать это право! Потому в случае неправомерных действий против Вашего мужа - он не будет нести никакой ответственности за невыполнение заведомо преступного приказа о мобилизации. При этом повестка сама по себе не обжалуется в суде, т.к. согласно решению Верховного Суда - повестка это бумажка, а не документ.
Как видите, речь идёт о "особисто повідомляти про зміну персональних даних" и отдельно "надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації". Возле слова "НАДАВАТИ" нет слова "особисто", что в данной смысловой конструкции указывает н отсутствии обязанности делать посредством явки в ТЦК. Об "особисто" и в 7-дневный срок речь не идёт.
Кроме того, ОБЯЗАННОСТИ ГРАЖДАН УКРАИНЫ устанавливаются исключительно Конституцией и ЗАКОНАМИ, а не постановлениями Кабинета Министров Украины (статья 19, статья 57 Конституции Украины)... Потому в этой части даже Кабинет Министров вышел за пределы своих полномочий и установил вещь, не прописанную в Законе.
Обязанности военнообязанных четко определены частью 11 статьи 38 Закона Украины "О военной обязанности и воинской службе".
Призовники, військовозобов’язані, резервісти в разі зміни їх сімейного стану, стану здоров’я, адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи, посади зобов’язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідні органи, де вони перебувають на військовому обліку, у тому числі у випадках, визначених Кабінетом Міністрів України, через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-телекомунікаційні системи.
Повестки не подлежат судебному обжалованию, ведь как считает Верховный Суд - не является документом, порождающим юридические последствия, а лишь напоминает необходимость выполнить закон))) Очень странный вывод честно говоря... Если повестки о вызове ни к чему не побуждают и не имеют никакого юридического значения, так извините какого черта тогда за неявку привлекают к административной ответственности ? ))) Но факт есть факт. К такому выводу пришел/докатился "целый" Кассационный административный суд в составе Верховного Суда в своем Постановлении - Постанова КАС ВС від 8 вересня 2022 року по справі № 300/1263/22 (провадження № К/990/15867/22).
ЦИТИРУЮ:
ВІдповідно до пунктів 28, 29, 32, 33 Постанови КАС ВС від 8 вересня 2022 року по справі № 300/1263/22 (провадження № К/990/15867/22).
Из данного решения можем сделать вывод, что повестка вообще ничто ))) "Рекламный постер" ))) Смешного мало конечно, но именно к такому возвел Верховный Суд свою попытку "отмазать" один из территориальных центров комплектования.
ВЫВОД, в случае конфликта повестки о мобилизации (моб.распоряжения) и права на отсрочку - большую легитимность имеет именно ПРАВО НА ОТСРОЧКУ, а стало быть лицо, проигнорировавшее незаконные распоряжения ТЦК, при этом сделав всё зависящее от себя, чтоб уведомить ТЦК о своем законном праве - не может нести никакой юридческой ответственности.
Надеюсь мой ответ поможет Вам позитивно решить Ваш вопрос и не подпасть под горнило мобилизации! Бог в помощь!
С уважением, юрист-правозащитник Ярослав Турчин (г. Гамбург, Германия)
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю.
Добрый день, подскажите, пожалуйста, в семье ребенок инвалид, папе вручили повестку. Как правильно и какие принести документы в военкомат? Как написать заявление на отсрочку и как правильно его зарегистрировать в военкомате?
На коли вручена повістка? Потрібно розуміти, скільки часу приблизно ми маємо.
Згідно із законодавством, він зобов'язаний надати документи на відстрочку особисто.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА
від 30 грудня 2022 р. № 1487 Київ
Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів
ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів
1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:
...
8) особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених у статті 7 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів”, а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначениху статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
Як правило, документи за допомогою пошти надсилаються в тому випадку, якщо працівники ТЦК та СП відмовили в їх реєстрації безпосередньо в приміщенні ТЦК. Але можна зіграти і на випередження.
Вимоги пройти ВЛК, зокрема під час дії воєнного стану - цілком законна, навіть при наявності у військовозобов'язаного відстрочки від призову під час мобілізації, на особливий період. Тому у цьому відношенні його можуть направити і зробити це цілком законно.
Тому раджу Вам діяти за таким алгоритом: потрібно зареєструвати в ТЦК заяву про оформлення відстрочки та документи, які підтверджують виховання дитини з інвалідністю до 18 років, а далі, вже проходити ВЛК та інші речі. Якщо відмовляються зареєструвати документи в приміщенні ТЦК, потрібно направити їх поштовим зв'язком листом рекомендованим з повідомлення про вручення.
Загалом на момент походу до ТЦК Вам потрібно зібрати наступний перелік документів:
- заява про оформлення відстрочки.
нотаріальна копії наступних документів: паспорт та код чоловіка, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження дитини, документи про інвалідність дитини, якщо є спільне місце реєстрації - обов'язково і ці документи.
Це все потрібно додати до заяви про оформлення (а не надання) відстрочки. Зразок також можу надати, але не в публічному доступі.
Всього доброго. Успіхів! З повагою!
Добрий день, дякую за відповідь. Повістка на 27.11
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіШановний колего! Ну досить вже вигадувати про особисту явку осіб, які мають право на відстрочку! Або зазначне будь-ласка де у статті 7 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів” вказано в переліку інформації - інформація про наявність ПРАВА НА ВІДСТРОЧКУ, або навчіться нарешті проводити притомний лінгвістично-правовий аналіз текстів нормативно-правових актів!
"а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації" - не має слова ОСОБИСТО. А навіть якби було, то поняття ОСОБИСТО законодавством не визначене. Воно може означати, що це має зробити сам військовозобов"язаний, а не його роботодавець, діти, батьки, навчальний заклад в якому він навчається, та таке інше.
Чесно, вже немає цензурних слів і втомився читати подібне від фейкових юристів, у яких за плечима немає в Єдиному держ.реєстрі судових рішень ні одної справи, і взагалі об"єктивний сумнів про існування громадянина з подібними персональними даними як у Вас, а не адвоката з таким же регіоном, прізвищем і по батькові, але іншим ім"ям... Майте совість перед людьми, вже якщо в інтернеті заробляете і не несете за свої консультації жодної ні моральної, ні юридичної віпдвідальності! А потім про сайт пишуть відгуки погані, бо половина "юристів" та "адвокатів" сидить з фейковими даними і невідомо навіщо пишуть речі, які на вуха не натягнеш! Або з некомпетентності, або зі злого умислу, співпрацюючи з відповідними органами влади.
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
"..притомний лінгвістично-правовий аналіз текстів нормативно-правових актів" - "а також", тобто особисто
Адвокат, м. Київ, 28 років досвіду
Спілкуватися у чатіпане Крикун, дозвольте з вами не погодитись!
вже опустимо той момент, що обов'язки громадян не можуть встановлюватися підзаконними актами.
але ж дійсно, Правила військового обліку не дають чіткого алгоритму отримання відстрочки та документу, який має видавати уповноважений орган.
ВІдкрита до дискусії з цього питання. З радістю вислухаю ваші аргументи.
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіШановний Сергіій Павлович! Я Вас особисто та Ваш фаховий рівень не знаю. Аргументів, окрім опломбу не прочитав. Обґрунтуйте свою думку, якщо Ваша ласка. Моя думка як фахівця не made in USSR, якого готували (під час формальної та неформальної освіти і практики) кращі фахівці з парламентського права в сучасній Україні та ЄС,- ІНША. Її готовий аргументовано відстоювати в професійній дискусії на будь-якому рівні.
Вчергове повторюю. Положення процитованої постанови Уряду не вказує на необхідність повідомлення ТЦК шляхом явки до місця розташування ТЦК. Адресу ТЦК юридичною не називаю, бо ж ТЦК не є офіційно зареєстрованими та утвореними як юридичні особи публічного права чи відокремленими підрозділами таких юр.освб публічного права, а відомчий облік у Міноборони не передбачений Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фіз.-осіб-підприємців та громадських формувань" та не підміняє державну реєстрацію. ОТЖЕ, ТЦК незаконно використовують печатки із зазначенням кодів ЄДРПОУ, закріплених за воєнкоматами у ЄДРЮОФОП, які не пройшли порядок реорганізації, передбачений ЗАКОНАМИ УКРАЇНИ.
Але зараз не про це. Обов'язки військовозобов'язаних визначені Законами України про військовий обов'язок і військову службу, а також Про Реєстр військовозобов'язаних, призовників та резервістів.
З повагою та розрахунком на розуміння.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіТетяно!
Загалом часу більш ніж достатньо, аби зібрати весь пакет документів. Навіть можна відправити копії документів поштою, а потім йти вже йти з пакетом документів до ТЦК, тим самим "зіграючи" на випередження.
В заяві про оформлення відстрочки раджу вказати, що чоловік бажає скористатись правом на відстрочку, наданим йому статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Загалом все буде добре. Чоловік має право на відстрочку від мобілізації.
Успіхів.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
ДОБРОГО ВЕЧОРА, ТЕТЯНА.
ОН ИМЕЕТ ПРАВО НА ОТСРОЧКУ ОТ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ, В СВЯЗИ С ИНВАЛИДНОСТЬЮ РЕБЕНКА.
ПО ПОВОДУ ПОЛУЧЕНИЯ ОТСРОЧКИ ОТ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ В СВЯЗИ С ИНВАЛИДНОСТЬЮ РЕБЕНКА, ЗАКОНОМ ПРЕДУСМОТРЕНО:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;...
нні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи;... ".
Особи з інвалідністю, а також особи, зазначені в абзацах четвертому - дванадцятому частини першої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання».
АЛГОРИТМ ДЕЙСТВИЙ ПО ПОВОДУ ПОЛУЧЕНИЯ ОТСРОЧКИ ОТ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ:
ЙОМУ ТРЕБА ЗВЕРНУТИСЯ ДО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ), РАЗОМ З ТАКИМИ ДОКУМЕНТАМИ:
- ПАСПОРТОМ ГР.УКРАЇНИ, ІДЕНТИФІКАЦІЙНИМ КОДОМ (ОРИГІНАЛИ І КОПІЇ), ВІЙСЬКОВИМ КВИТКОМ (ТИЧАСОВИМ ПОСВІДЧЕННЯМ), ПРИПИСНИМ, КОПІЯМИ: СВІДОЦТВА ПРО НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ, ДОКУМЕНТІВ ЩОДО ІНВАЛІДНОСТІ ДИТИНИ,
- ДЕ:
1) СТАТИ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК (ЯКЩО НЕ ПЕРЕБУВАЄ НА ВІЙСЬКОВОМУ ОБЛІКУ);
2) ПРОЙТИ ВЛК (МЕДКОМІСІЮ), ЯКО ВІД ОСТАННЬОЇ ВЛК (МЕДКОМІСІЇ) ПРОЙШЛО БІЛЬШЕ 5 РОКІВ, ЧИ СТАН ЗДОРОВ'Я ПОГІРШИВСЯ.;
3) ОТРИМАТИ ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК (ТИЧАСОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ), У РАЗІ ЇХ ВІДСУТНОСТІ;
4) ОТРИМАТИ ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, З ПРОСТАВЛЕННЯМ ВІДМІТКИ ПРО ЦЕ У ВІЙСЬКОВОМУ КВИТКУ (ТИЧАСОВОМУ ПОСВІДЧЕННІ).
ЗАЯВУ ПРО ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, МОЖНА ВІДПРАВИТИ І ПОШТОЮ, ЦЕ НЕ Є ПОРУШЕННЯМ ЗАКОНУ, У ВІДПОВІДІ БУДЕ ЗАЗНАЧЕНО ПОЗИЦІЮ ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ) ЩОДО НЬОГО: ВІЖСТРОЧКА ЧИ ПРИБУТТЯ ДО ТЦКСП.
ВСЬОГО ДОБРОГО.