Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 24 листопада 2023, питання №97400 250₴

Яка відповідальність за ухилення мобілізації?

Доброго дня , я є інвалідом 3 групи (психіатрія) , прохожу ВЛК мені вже поставили такі статті 14Б, 64В, ,83Б, 39Б, 66Б, залишилися пройти ще два лікаря. Мені у військкоматі кажуть що я повністю придатний і вже не офіційно виписанна бойова повістка.
Мене цікавить що психічно хворі і інваліди можуть служити? Хіба їм можна довіряти зброю ? Який мені реальний термін світить , якщо буду відмовлятися від мобілізації?

Відповіді юристів (19)

    Корнійчук Євген Іванович
    10%

    Доброго дня, якщо ви маєте інвалідність, ви маєте право на відстрочку. Для цього вам потрібно подати заяву на ім'я комісара тцк про надання відстрочки від мобілізації додавши до неї нотаріально завірені копії таких документів

    Пенсійне посвідчення або посвідчення інваліда

    Довідка МСЕК +акт огляду.

    Вас не може бути притягнуто до кримінальної відповідальності за ухилення, так як ви маєте підставу для відстрочки.

    Якщо вам відмовлять у прийнятті вашої заяви надсилайте її укрпоштою замовним листом з описом вкладеного.

    Турчин Ярослав Александрович

    ВІТАЮ ВАС,ОЛЕКСАНДРЕ! Навіть, якщо Вас визнають осудним в суді, то як правило по цій статті дають умовні терміни покарання.

    Але дійсно, Вас обманули. Бо особи з інвалідністю мають право на відстрочку. А особи з інвалідністю по психіатрії ще й право на супровід близьких, які усвідомлюють за станом здоров'я свої дії та їх значення.

    Невідкладно направте заяву про відстрочку та копії документів через Укрпошту рекомендованим листом з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

    Додатково - на електронну пошту ТЦК.

    Офіційні адреси ТЦК за посиланням. https://www.mil.gov.ua/kontakti/oblasni-vijskomati...

    Щасти Вам!

    З повагою, юрист-правозахисник Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)

    Кирда Вячеслав Володимирович
    20%

    Вітаю, Олександре!

    Доброго дня , я є інвалідом 3 групи (психіатрія) , прохожу ВЛК мені вже поставили такі статті 14Б, 64В, ,83Б, 39Б, 66Б, залишилися пройти ще два лікаря. Мені у військкоматі кажуть що я повністю придатний і вже не офіційно виписанна бойова повістка.

    Мене цікавить що психічно хворі і інваліди можуть служити? Хіба їм можна довіряти зброю ? Який мені реальний термін світить , якщо буду відмовлятися від мобілізації?

    Стоп, а на якій підставі Вам взагалі вручать бойову повістку, якщо Ви є особою з інвалідністю. ЦЕ ВИ ПРИЙМАЄТЕ РІШЕННЯ ПРО ТЕ, ЧИ ПРОХОДИТИ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЧИ НІ. ЗАКОН НАДАЄ ВАМ ТАКЕ ПРАВО.

    Абсолютно негуманна та некомпетентна відповідь ТЦК, ба більше - протизаконна.

    ВАЖЛИВО!!! Результати військово-лікарської комісії для Вас будуть по суті формальністю, оскільки як особа з інвалідністю Ви можете бути мобілізовані лише за власним бажанням та письмовою згодою. Без такого Вас не мають права мобілізувати.

    Якщо не бажаєте проходити військову службу, треба все зробити правильно, зокрема подати до ТЦК та СП письмову заяву про те, що бажаєте скористатись правом на звільнення від мобілізації та додати до такої заяви нотаріальні копії паспорту, коду та документів про інвалідність.

    НАЙГОЛОВНІШЕ!! Заяву та нотаріальні копії документів Ви маєте зареєструвати в ТЦК, аби мати докази її подання. Це можете зробити зокрема самі безпосередньо в ТЦК, уповноважена особа Вам має поставити відмітку про отримання заяви, або надіслати це все поштовим зв'язком рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

    Мобілізовані Ви можете бути тільки за Вашою згодою.

    Успіхів. Всього доброго Вам!

    Айвазян Юрий Климентьевич
    20%

    Доброго дня, Олександре!

    Я не бачу у Вас варіанту, за яким Вас можуть мобілізувати, оскільки Ви інвалід ІІІ групи. Якщо ж Вам вручать мобілізаційне розпорядження, або те, що Ви називаєте "бойовою повісткою", можете її ігнорувати, бо вона немає жодного юридичного сенсу.

    Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:

    Зокрема в ній зазначено:

    «Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);

    {Абзац третій частини першої статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}".

    Для отримання відстрочки Вам треба написати відповідну заяву з посиланням на абзац третій частини першої статті 23 та подати її до ТЦК разом із посвідченням інваліда або довідкою МСЕК.

    Заяву Вам треба подати негайно, поки Ви проходите ВЛК. Якщо будуть відмовляти у прийнятті заяви, надішліть її Укрпоштою, замовним листом з описом вкладення.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Турчин Ярослав Александрович
    20%

    До відповіді додаю зразок заяви на відстрочку.

    Офіційні адреси (поштові та електронні) ТЦК за посиланням. https://www.mil.gov.ua/kontakti/oblasni-vijskomati...

    Щасти Вам!

    З повагою, юрист-правозахисник Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    ,Олександре!

    На доповнення до моєї відповіді...

    Що стосується закидів ТЦК, то навіть, якщо б Ви не були інвалідом ІІІ групи, то Вас би точно не визнали придатним. Оскільки, як видно з Вашого переліку статей з Розкладу хвороб, я можу цілком гарантовано стверджувати, що Ви будете визнані, як мінімум, обмежено придатним.

    Турчин Ярослав Александрович

    До відповіді додаю зразок заяви на відстрочку.

    Офіційні адреси (поштові та електронні) ТЦК за посиланням. https://www.mil.gov.ua/kontakti/oblasni-vijskomati...

    Щасти Вам!

    З повагою, юрист-правозахисник Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)

    Гончаренко Константин
    10%
    Гончаренко Константин 5 місяців тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    Відповідно до Указу Президента № 69/2022 призову підлягають: (чоловіки 18-60 років)

    • військовозобов'язані;
    • резервісти;
    • бійці Національної гвардії;
    • працівники Служби безпеки;
    • працівники Державної прикордонної служби;
    • працівники Державної спеціальної служби транспорту;
    • працівники Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації,
    • члени інших військових формувань.

    Щодо черги мобілізації: ( наразі черги скасували , призивають всіх хто наразі необхідний в ЗСУ згідно військово-облікових спеціальностей придатних громадян)

    • Перша черга — це оперативний резерв. Йдеться про колишніх військовослужбовців віком до 40 років, які мають бойовий досвід та відслужили в армії. Переважно це ветерани АТО чи бійці ООС.
    • Друга черга — колишні військовослужбовці, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.
    • 3 черга— мобілізаційний резерв. Сюди відносимо військовозобов’язаних, які закінчили військові кафедри ВНЗ як офіцери запасу та не призивалися під час попередніх мобілізаційних кампаній.
    • 4 черга — громадський резерв. Інші громадяни, які не мають обмежень за віком чи станом здоров’я щодо призову на військову службу та можуть бути залучені для комплектування ЗСУ та інших військових формувань винятково в особливий період.

    ---

    Ответственность за неявку ( при врученной и подписанной повестке)

    - УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2022

    Про загальну мобілізацію:

    https://www.president.gov.ua/documents/692022-4141...

    "8. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку:

    1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;

    2) здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України;...".

    Таким образом, должна быть повестка (сообщение) с уведомлением о прибытии в территориальный центр комплектования и социальной поддержки (военкомат) в связи с моьиомщацмей.

    "2) Если мне вручили повестку и я не являюсь, то что будет"?

    - В таком случае Вас могут привлечь к административной ответственности по статье 210-1 Кодекса Украины об административных правонарушениях в виде штрафа в размере от 3400 грн. до 5100 грн..

    "Стаття 210-1. Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію -

    тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -

    тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Без подписанной повестки с контрольным талоном о вручении в деле ТЦК СП доказать уклонение от мобилизации сложно.

    --- Если повестку не подписали и контрольного талона о вручени у ТЦК СП НЕТ , то доказать уклонение от мобилизации сложно , Новую повестку могут вручить под подпись только на територрии ТЦК СП , и только их работники. Никаких вручений на улицах постах , по телефону , в полициях и других быть не может у них нет полномочий , но есть приказ по вручению повесток. Если повестка не вручена , можно не являтся, протокол без вас не составят , если повестка будет вручена, явитесь пройдете ВЛК и далее решат.Возьмите справку с больницы стационара , что болели и поэтому на учет не стали или не прибыли - это уважительная причина , тогда штрафа за нарушение учета не будет.( ст.210 Купап -510 грн) Явка должна быть в том случае когда повестка вручена работником военкомата тцк сп и подписана вами лично, а талон о вручении лежит в деле , только так , остальное незаконно и требует доказательств. Пока сами не вызовут повесткой вы не обязаны туда прибывать.

    Привідсутності даних про вручення особі повістки, а у разі відмови останнього у її отриманні – про фіксування цієї відмови у передбаченому законом порядку, – відсутні дані про доведеність винуватості особи у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК.

    Рішення Верховного Суду у справі № 759/5435/16-к від 28 січня 2020 р.

    С уважением, Константин Гончаренко

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 5 місяців тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Спочатку зверніться до місцевої ВЛК отримайте їх рішення потім подайте скарггу до обласної ВЛК У канцелярію з копіями медичних довідок та очікуйте рішення , далі оскаржуват у центральну ВЛК при Міноборони та до суду.

    Ви маєте 90 днів для оскарження міської, обласної комісії ВЛК. До вищестоящого органу.

    За цей час Вам необхідно письмово у довільній формі з зазначенням контактних даних на ім я начальника військомату звернутися з вимогою надати Вам копію висновку ВЛК про Ваше обстеження та придатність до служби, адже комісіямала відбуватись за вашої безпосередньої участі з видачею документів згідно Наказу Міністерства оборони № 402.

    В термін 15-ти днів Вам мають надати письмову відповідь згідно ст.11 ЗУ Про звернення громадян.

    Надалі необхідно оскаржити отримані документи у судовому порядку у адміністративному суді.

    Попередньо подаэте скаргу до обласного ТЦК СП та Міноборони, а також зафіксуйте скаргу через урядовий контакт –центр за тел.. 15-45 або письмово через сайт онлайн кабінет https://ukc.gov.ua/portal/appeals/

    Паралельно подаєте заяву до поліції про підробку документів посадовими особами кримінальний злочин за ст. 358 КК реєструєте у ЕРДР в порядку ст. 214 КПК України отримуєте довідку про прийняття заяви.

    до військомату направляєте заяву поштою рекомендованим листом, або особисто з відміткою штампу та вхідного номеру на заяві копію зі штампом вимагаєте надати Вам.

    Всі документи зберігаєте листування проводите письмово для доказів у суді.

    Наразі процесуальні строки призупинено у зв язку з воєнним станом у державі , суди призупинили діяльність до завершення воєнногоо станну , розгляд проводиться лише невідкладних справ, переважно у дистанційному форматі ЧЕРЕЗ СИСТЕМУ ЕЛЕКТРОННИЙ СУД https://www.kmu.gov.ua/service/elektronnij-sud Створено та працює «гаряча лінія» Міністерства оборони – 0 800 500 410, 0 800 500 442, 044 454 44 99. Якщо ви помітили порушення під час мобілізації, то можна звертатися до правоохоронних органів.

    ---

    У вас має бути відстрочка

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

    визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);

    жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років (такі жінки та чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);

    жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває дитина з інвалідністю, яка має будь-які види порушень функцій організму III-IV ступеня їх вираження та обмеження життєдіяльності будь-якої категорії II-III ступеня їх вираження відповідно до критеріїв встановлення інвалідності дітям, затверджених Кабінетом Міністрів України, або дитина з інвалідністю, яка має функціональні порушення в організмі та обмеження життєдіяльності, що відповідають критеріям для встановлення I чи II групи інвалідності для повнолітньої особи згідно з порядком, затвердженим Кабінетом Міністрів України (такі особи

    можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);

    жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи, до досягнення нею 23 років;

    усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);

    зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;

    народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;

    працівники органів військового управління (органів управління), військових частин (підрозділів), підприємств, установ та організацій Міністерства оборони України, Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, податкової міліції, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Державної виконавчої служби України, Управління державної охорони України;

    інші військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законами випадках.

    Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;

    наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;

    жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції з числа:

    військовослужбовців або працівників утворених відповідно до законів України військових формувань, що захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення;

    працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції та загинули або пропали безвісти під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення;

    осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, за умови що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;

    осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, і виконували завдання антитерористичної операції у взаємодії з утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами.

    Особи, зазначені в абзацах четвертому - восьмому частини другої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою.

    Не підлягають призову на військову службу під час часткової мобілізації протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані з числа громадян, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені зі служби у запас (крім військовослужбовців, зарахованих на службу у військовому оперативному резерві першої черги). Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою".

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Олександре!

    Ви маєте право на відстрочку та не підлягаєте призову на військову службу під час мобілізації!

    Згідно статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які визнані в установленому порядку особами з інвалідністю.

    Що Ви маєте на увазі "не офіційно виписана повістка"? Належним чином врученою є повістка, під час отримання якої Ви поставили власний підпис.

    Отримання повістки родичами, телефонним зв’язком, поштою не може вважатися належним повідомленням особи, такі повістки можете ігнорувати.

    До дати зазначеної в належно врученій бойовій повістці Ви являєтесь військовозобов'язаним, який має право скористатися своїм правом на відстрочку.

    Тому в першу чергу відправте рекомендованим листом з описом вкладеного заяву про відстрочку та копію документа про інвалідність до ТЦК. Зберігайте квитанцію та опис вкладеного.

    Обов'язково при наступному особистому візиті до ТЦК зареєструйте заяву про відстрочку - для цього її необхідно подати в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.

    Ви можете відмовитися від вручення бойової повістки та вимагати скласти Акт відмови, в якому зазначите, що являтесь особою з інвалідністю 3 групи та маєте право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Бажаю успіхів!

    Пономаренко Наталія

    Доброго дня, шановний Олександре! Якщо ви себе не накручуєте і ситуація дійсно зайшла так далеко, то вам не обійтись без правничого супроводу адвоката за місцем свого проживання під час подальшого спілкування з працівниками Територіального центру комплектуваня та соціальної підтримки.

    Головне, що ви маєте пам'ятати - ви не несете відповідальність за ухилення від мобілізації у разі, якщо у вас є право на відстрочку за інвалідністю і ви стали жертвою протиправних дій працівників ТЦК, які за ваш рахунок вирішили підлатати дірку у мобілізаційному плані.

    Як вже повідомили вам колеги, ви дійсно маєте право на відстрочку як особа з інвалідністю.

    Проте, звісно ж ТЦК буде стверджувати, що ви не повідомили їм про це, а тому вони вчинили в межах повноважень.

    Тож вам дійсно слід невідкладно повідомити ТЦК про свій статус інваліда.

    Я б у заяві ще додатково зазначила, що вчинення кримінального правопорушення щодо особи з інвалідністю чи з наявним психічним захворюванням за Кримінальним кодексом України є обтяжуючою обставиною (пункт 6 частини першої статті 67 КК України).

    Далі до своєї відповіді додаю у файлі Методичний матеріал від Комітету з військового права Національної асоціації адвокатів України "ВІДСТРОЧКА ВІД ПРИЗОВУ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ. Підстави та порядок".

    Певна, що цей матеріал стане вам в нагоді!

    Крім наведеного, вам слід також подати заяву з додатками безпосередньо до ТЦК та СП. Обов'язково беріть із собою два примірники: на Вашому примірнику співробітник ТЦК та СП має поставити штамп з вхідним номером та датою подачі заяви.

    Якщо у територіальному центрі комплектування відмовляються реєструвати Вашу заяву на відстрочку від мобілізації, попередьте працівника ТЦК та СП, що будете змушені звернутися до начальника ТЦК та скаржитися на неправомірні дії. Вірогідніше за все, тоді працівник змінить свою думку та зробить те, що повинен: зареєструє заяву.

    Якщо ні, Ви можете звернутися до начальника ТЦК та зателефонувати на гарячу лінії Міноборони (0-800-500-410) та повідомити про ситуацію. Після цього 95% заяв реєструються. Якщо не спрацював жоден із вказаних способів, буде працювати доказ того, що ви направляли заяву попередньо поштою. У випадку, коли часу обмаль, то дійсно можна також продублювати заяву на електронну пошту вашого ТЦК.

    Тож, не все так страшно, як на перший погляд. Але часті випадки неправомірних силових дій працівників ТЦК щодо громадян України. В будь-якому разі ви не є військовослужбовцем (якщо не служили раніше строкову службу) до моменту прийняття Присяги на вірність народу України. У разі протиправних дій щодо вас та насильного направлення у військо - ви маєте законне право відмовитись від прийняття присяги та вимагати надати вам право на звернення до військового прокурора, отримання правничої допомоги адвоката та до суду з підстав неправомірного обмеження волі та оскарження неправомірної мобілізації.

    З повагою, адвокат Наталія Пономаренко

    Олександр Клієнт 5 місяців тому
    Шановні правозахисники я Вас зрозумів. У мене ще не все втрачено, я буду звертатися до місцевого адвоката. Мене цікавить ще пару питань, я як особа з інвалідностю можу виїхати за кордон і які документи потрібні? Говорять крім посвідчення інваліда і закордоного паспорта , треба мати ще якісь документи і дозвіл з військкомата, це правда? Як так зробити щоб прикордонники пропустили без всяких загвоздків, можливо треба подати якісь запит в голове управління прикордонної служби?
    • Дерій Владислав Олегович
      20%

      Олександре, Ви маєте право на перетин кордону, для виїзду з України Вам достатньо надати на пункті пропуску закордонний паспорт та посвідчення інваліда.

      Військові документи або довідки з ТЦК брати не потрібно. Державна прикордонна служба України згідно з Законом України «Про Державну прикордонну службу України» не є органом державної влади, який формує або реалізує державну політику з питань здійснення військового обліку осіб.

    • Айвазян Юрий Климентьевич

      Олександре! Для виїзду за кордон Вам не потрібні ніякі документи, окрім закордонного паспорта та посвідчення інваліда або пенсійного посвідчення. Не потрібно подавати запитів до ДПСУ, Ви маєте законне право на перетин кордону з тими документами, які зазначені в Правилах перетину кордону.

      Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, Ваша підстава для виїзду та перелік документів, необхідних для того, зазначені наступним чином:

      21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

      особи з інвалідністю за наявності

      посвідчення, яке підтверджує відповідний статус,

      або пенсійного посвідчення

      чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі — документи, що підтверджують інвалідність);"

    • Турчин Ярослав Александрович

      Ні. Це не правда. Ніякі дозволи ТЦК не потрібні.

    • Корнійчук Євген Іванович

      Ні це не правда, для перетину кордону вам потрібно мати закордонний паспорт та пенсійне посвідчення або посвідчення інваліда. Це передбачено правилами перетину кордону

      особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність

      https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Ви маєте право на перетин на підставі лише посвідчення та закордонного паспорту. Жодних дозволів з ТЦК не потрібно оформлювати. Ба більше, вони Вам такого і не видадуть

    Олександр Клієнт 5 місяців тому

    Ясно.

    Щиро дякую за відповіді, бажаю всім гарних вихідних.

    • Айвазян Юрий Климентьевич

      Дякую! Вам також гарних вихідних і вдачі у вирішенні Вашого питання.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України