Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день всім.
Подавав заяву і документи на відстрочку згідно ст.23 абзацу 11 на підставі того, що обоє батьків в сім'ї є інвалідами 2-ї групи. Більше дітей у батьків нема, я неодружений. За адресою проживання більше ніхто не проживає. Чомусь отримав відмову на підставі того, що згідно поданих мною документів відстрочка не передбачається. Подавав копії паспорту, коду, нотаріально завірене свідоцтво про народження, нотаріально завірену довідку МСЕК на батька, довідку про склад сім'ї, витяг з РАЦСу про відсутність дітей у батьків, копію свідоцтва батьків про шлюб. Чи законна відмова мені, бо юрист в тцк каже, що потрібно засвідчити і підтвердити факт догляду, але наскільки розумію, до це 10 абзац ст. 23, а я маю право на відстрочку по абзацу 11, де факт догляду не потрібно підтверджувати? І якими документами можна ще підтвердити що я єдина дитина в сім'ї і нема інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону утримувати моїх батьків?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Миколо!
Вимога юриста незаконна, тому відмову у письмовому вигляді треба оскаржувати до вищого ТЦК або до окружного адміністративного суду..
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю.
Відмова ТЦК - грубо незаконна. Її потрібно оскаржувати до обласного ТЦК. Вам надали письмову відмову?
Так, надали
З огляду на подані Вами документи щодо відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, не вбачається, що саме Ви зайняті постійним доглядом за своїм батьком, а також, що він згідно висновку МСЕК чи ЛКК закладу охорони здоров'я потребує постійного догляду або що у Вашого батька відсутні інші працездатні особи, зобов'язані відповідно до закону їх утримувати. Таким чином, правові підстави для Вашої відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, наразі, відсутні.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіМикола!
Треба подавати скаргу до обласного ТЦК та СП. Ви написали, що витяг з РАЦСу Ви надавали, відмова грубо незаконна.
Такі дії працівників ТЦК треба оскаржувати.
Успіхів.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Згідно абзацу 11 частини 1 статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати.
Такий обов’язок мають інший із подружжя, працездатні батьки та повнолітні працездатні діти.
Дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу. (стаття 75 Сімейного кодексу України)
Батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дітей , які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати. (стаття 198 Сімейного кодексу України)
Повнолітні діти зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги. (стаття 202 Сімейного кодексу України)
Вам потрібно ще додати копію довідку МСЕК матері, що вона є особою з інвалідністю.
Подайте відомості щодо батьків батька - що вони є пенсіонерами або особами з інвалідністю або свідоцтво про смерть.
Загалом, відмова ТЦК протиправна, проте, підготуйте додаткові документи та надішліть їх рекомендованим листом з описом вкладеного або подайте новий пакет документів та заяву про відстрочку.
Якщо знову не оформлять відстрочку - подавайте заяву до суду про бездіяльність ТЦК та зобов'язати їх оформити відстрочку.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Бажаю успіхів!
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий день!
Для проведення повної консультації, треба ознайомитися з документами.
Всього доброго!