Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 31 січня 2020, питання №9812

Право на проживание в квартире выведенной из жилого фонда

Может ли человек проживать в квартире выведенной из жилого фонда? Можно ли сдавать такую квартиру под проживание другим людям? Если это не законно, то как это исправить? Квартира выводилась из жилого фонда для сдачи в аренду под магазин. А теперь сдается под жильё

Відповіді юристів (5)

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 5 років тому

    Адвокат, м. Харків, 26 років досвіду

    У Вас квартира что, переведена в нежилой фонд ?

    • Владислав Клієнт 5 років тому

      Квартира выводилась из жилого фонда для сдачи в аренду под магазин. А теперь сдается под жильё

    Владислав Клієнт 5 років тому

    Квартира выводилась из жилого фонда для сдачи в аренду под магазин. А теперь сдается под жильё

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 5 років тому

    Адвокат, м. Харків, 26 років досвіду

    Жить можно и в офисе, что иногда случается, а вот зарегистрировать место проживания в таком помещении не получится.

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 5 років тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    ЖИТЛОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНСЬКОЇ РСР (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5464-10):

    "Стаття 1. Право громадян Української РСР на житло

    Відповідно до Конституції СРСР і Конституції Української РСР громадяни Української РСР мають право на житло. Це право забезпечується розвитком і охороною державного і громадського житлового фонду, сприянням кооперативному та індивідуальному житловому будівництву, справедливим розподілом під громадським контролем жилої площі, яка надається в міру здійснення програми будівництва благоустроєних жител, наданням громадянам за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення для категорій громадян, визначених законом, а також невисокою платою за квартиру і комунальні послуги....

    Стаття 4. Житловий фонд

    Жилі будинки, а також жилі приміщення в інших будівлях, що знаходяться на території Української РСР, утворюють житловий фонд.

    Житловий фонд включає:

    жилі будинки і жилі приміщення в інших будівлях, що належать державі (державний житловий фонд);

    жилі будинки і жилі приміщення в інших будівлях, що належать колгоспам та іншим кооперативним організаціям, їх об'єднанням, профспілковим та іншим громадським організаціям (громадський житловий фонд);

    жилі будинки, що належать житлово-будівельним кооперативам (фонд житлово-будівельних кооперативів);

    жилі будинки (частини будинків), квартири, що належать громадянам на праві приватної власності (приватний житловий фонд);

    квартири в багатоквартирних жилих будинках, садибні (одноквартирні) жилі будинки, а також жилі приміщення в інших будівлях усіх форм власності, що надаються громадянам, які відповідно до закону потребують соціального захисту (житловий фонд соціального призначення).

    До житлового фонду включаються також жилі будинки, що належать державно-колгоспним та іншим державно-кооперативним об'єднанням, підприємствам і організаціям. Відповідно до Основ житлового законодавства Союзу РСР і союзних республік до цих будинків застосовуються правила, встановлені для громадського житлового фонду.

    До житлового фонду не входять нежилі приміщення в жилих будинках, призначені для торговельних, побутових та інших потреб непромислового характеру.".

    Прямого запрета проживания граждан в помещениях нежилого фонда Кодекс не предусматривает, но предусматривает и прямого разрешения. Применительно к ст.19 Конституции Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80):

    Стаття 19. Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. (действует общий разрешительный принцип для лиц частного права: "Разрешено все, что прямо не запрещено законом"-прим. авт.)

    Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. (действует специальный разрешительный принцип для лиц публичного права: "Запрещено все, что прямо не разрешено законом" - прим. авт.)

    Поскольку проживание граждан требует разрешения органов власти (лиц публичного права), то применению подлежит, как я считаю, специальный принцип, т.е. поскольку проживание граждан в нежилих помещениях прямо не разрешено, то запрещено.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України