Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день, плануємо придбати квартиру.
Продавець хоче договір з банківською проводкою, тобно на угоді ми передаємо всі гроші продавцю, а банк віртуально проводить гроші між рахунками наступні 10 днів.
Як себе убезопасити а такому випадку? Чи доможе розписка, чи потрібно в договорі зось додатково прописувати?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (16)
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, ви можете укласти попередній договір купівлі продажу та завірити його нотаріально.
ознайомтесь за посиланням,
https://jurliga.ligazakon.net/news/220757_poperedny-dogovr-pri-kupvl-prodazhu-nerukhomost-shcho-potrbno-vkazati#:~:text=%D0%9F%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D1%96%D0%B9%20%D0%B4%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D1%96%D1%80%20%2D%20%D1%86%D0%B5%20%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%2C%20%D1%8F%D0%BA%D0%B8%D0%B9,%D0%BD%D0%B0%20%D1%83%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%85%2C%20%D0%B2%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%85%20%D0%BF%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D1%96%D0%BC%20%D0%B4%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BC.
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіВІТАЮ ВАС, пане ВІТАЛІЙ! Враховуючи, що отримувач грошей не Ви, а продавець, то в цій частині Вам переживати немає чого. Не Ваш клопіт. Хай Продавець потім виймає свої гроші з банківської системи як хоче і турбується за курс.
При подібних операціях ключові заходи безпеки, які пропоную клієнтам такі.
1. Платником по банку має бути саме Покупець, а не третя особа (дружина, кум, сват, брат).
2. Так само і отримувачем має бути ПРОДАВЕЦЬ, а не "киньте бабі Мані на рахунок, я їй довіряю".
3. Реквізити рахунку для оплати договору бажано прописати в договорі купівлі-продажу. На ліві реквізити не платіть. Потім довго будете доводити, що Ви платили за квартиру.
4. В ідеалі платити не через касу, а з Вашого рахунку на рахунок Продавця по реквізитам IBAN Продавця квартири. Нажаль бували негативні випадки недобросовісності касирів-операціоністів, які крали гроші і підробляли платіжку, а банк поиім включав мороз.
5. Обов'язково вказуйте ПРИЗНАЧЕННЯ ПЛАТЕЖУ, як варіант: Оплата вартості квартири згідно договору купівлі-продажу (дата, номер договору).
В іншому Ви нічим не ризикуєте. Звісно якщо перевірили права Продавця на квартиру і немає сюрпризів. Навпаки. Реальна сума угоди буде проведена через банк, а не готівкою невідомо кому з липовим паспортом.
З повагою, юрист Ярослав Турчин
Євген Іванович потрібно укласти договір щі всією сумою?
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіЦіна і умови оплати: Договір повинен містити визначення загальної ціни продажу нерухомості, включаючи можливі комісії та податки. Також варто вказати умови оплати, наприклад, розмір задатку (якщо такий є) та терміни внесення повної суми.
Ярослав Олексійович це буде віртуальна банківська проводка - на угоді ми передаємо всі гроші продавцю, а банк віртуально проводить гроші між рахунками наступні 10 днів.
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіВибачте, не зовсім розумію, що Ви та Продавець маєте на увазі під віртуальною банківською проводкою. Чинне законодавство України такими поняттями не оперує.
Із практики. Клієнти, які бажають офіційно проводити гроші по угоді через банк - відмовляються писати будь-які розписки. І правильно роблять. Бо неправильно написана розписка в такому випадку - може бути підставою для шахрайських дій вже відносно Продавця... Крім того, гроші на банківські рахунки проходять не одразу. Формально для цього у банку є 3 операційні дні. Тому жоден притомний Продавець не підпише розписку, поки не побаче гроші на своєму рахунку.
Повторюсь. Вам потрібна офіційна підстава здійснити платіж. В інашкому випадку Вам буде складно довести, що Ви дійсно виконали обов"язок оплатити квартиру по договору.
Якщо поясните, що розуміється під поняттям "віртуальна проводка" (криптовалюти, перерахунки з рахунку на рахунок чи інше) - зможу скорегувати відповідь на більш точні рекомендації з Вашого питання.
Але як уже казав, за будь-яких умов Вам слід платити у спосіб, узгоджений з Продавцем письмово і на реквізити, які він Вам офіційно надасть. Бо ж бували випадки шахрайств саме на таких схемах... Не тій особі перерахували або не та особа платила... і починаються суди на роки зі з"ясуванням хто кому чого і як перерахував та чи виконано покупцем обов"язок у повному обсязі.
Просто щиро кажучи не розумію логіки людини, яка бажає гроші на банківський рахунок покласти... в наш час це гіпер-сміливо, особливо не маючи своїх людей у банківській установі, які в ручному режимі вирішать питання виведення готівки.
В чому суть таких дій Продавця? ВІн настільки законослухняний чи планує вивозити ці гроші за межі України і йому треба банківська довідка про законність коштів?! Кожна людина в Україні знає, що незважаючи на формальну заборону готівкових операцій більше 50 тисяч грн., на практиці всі такі діяли і діють. Бо ж жодної відповідальності за це немає.
Дякую за комунікацію. У разі уточнення щодо "віртуальної проводки", спробую Вам допомогти більш якісно.
З повагою, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)
Дуже дякую ща відповідь.
Продавцю дійсно потрібно вивезти гроші за кордон.
Банківська проводка мається на увазі, що ми передаємо на угоді продавцю готівку, він її не кладе в банк, до угоди долучається банк який создає рахунки нам і продавцю, потім банк проводить віртуальні операції з переказом коштів від покупця до продавця протягом 10 днів, так як зараз ліміт на переказ коштів 100 тисяч гривень. Після "віртуального переказу" всіх коштів, продавець та покупець мусять підписатися під тим, що покупець всі гроші перевів, а продавець всі гроші отримав.
Наскільки я розумію,ь якщо продавець не підпише цей документ, то вони можуть обратитися в суд з тип приводом, що начебто я гроші не передавав.
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіЯкщо Ви маєте на увазі таку схему як описана у цій статті. То так, раніше так діяли.Чи є зараз сміливі банки, які здійснюють подібні угоди - гарантії не дам. До війни цим займались дуже сумнівні банківські установи. Не факт, що зараз це інакше. В будь-якому разі, якщо у Вас будуть підтвердні документи щодо перерахування грошей на рахунок Продавця... нелегальність таких схем - це вже проблеми і клопіт Продавця , Банківської установи та правоохоронних органів.
Єдиний Ваш ризик у цьому випадку - це намагання потім стверджувати, що платіжне доручення - підробка і ніхто ніякі гроші не перераховував.
Якщо віртуальна проводка буде запропонована Вам ДО підписання договору, то високі ризики того, що Продавець в останній момент відмовиться від договору, а гроші доведеться повертати в судовому порядку. І не факт, що це вийде, адже квартиру перепродадуть в один момент, а гроші довго доведеться шукати у бідної як церковна миша по документам людини.
https://dengi.ua/magazine/kurs-na-leto/1806478-vir...
Навіщо такі складнощі?! - Хоче людина гратися в проводки - хай бере готівку і грається з нею як хоче...
Наскільки я зрозумів, продавець хоче, щоб гроші були "білі"б щоб потім вивезти іх за кордон.
Мене більш за все лякаяє:
"Также участниками сделки подписываются заявления на закрытие счетов и зачисление/снятие средств (которые в реальности никто не зачислял и не снимал)."
Що якщо продавець не підпише це?
В цьому випадку я не зможу ніяк довести, що я не передав гроші?
Тобто вони зможуть просто подати в суд на мене, та відсудити квартиру назад?
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіФормально - так. Якщо гроші не проходили через банківську систему, яка під"єднана до Системи електронних платежів НБУ (СЕП), то можуть стверджувати, що Вами не виконано умови по оплаті.
Як Вам запропонували? - Спочатку договір, а потім проводки чи навпаки спочатку проводки, а потім договір?
Бо ж якщо договір після того як Ви віддасте гроші, то ніхто не змусить потім Продавця підписати договір у нотаріуса.
Також правило вироблене роками. Ніколи не йти на поступки та не враховувати чиїсь обставини. Бо саме на доброзичливості людей дуже часто грають шахраї та непорядні люди.
Його бажання мати чисті гроші - то його проблема. Крім цього, на кордоні не питають походження грошей. ЛИШЕ ДОВІДКУ, що гроші зняті з рахунку... При цьому яким чином гроші на рахунок потрапили - нікого не турбує.
Саме тому я і не можу зрозуміти навіщо вигадувати велосипед... А схема: гроші зранку, стільці - ввечері не дуже безпечна.
От уявімо навіть, що він Вам напише розписку. І що?! Завтра ця людина відмовляється підписувати договір - продає квартиру третій особі, а післязавтра з грошима вже сидить у Польші чи Німеччині. І що Ви йому зробите?! - Ну подасте до суду. Ну прийме суд рішення (заочне), що він Вам винен гроші. І що? Грошей вже немає. Цієї людини в країні вже теж може не бути. Ризиковано.Але ж чому маєте ризикувати Ви, а не продавець. Бо ж ні Ви, ні квартира нікуди не діваються.
В моєму випадку, спочатку йде підписання договору куплі-продажу, право власності переходить до мене, а далі вже банківська проводка.
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіЦе вже краще. Але ризик існує. Тож вирішувати Вам.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Віталію!
Вам потрібно взяти з продавця розписку, яка буде підтвердженням того, що покупець отримав гроші за квартиру у повному обсязі і не має до Вас жодних притензій.
Зразок розписки за наступним посиланням https://pozovna.in.ua/zrazki-rozpisok-pro-otrimann...
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрий Климентьевич чи буде в розписці юридична сила?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВи можете завірити таку розписку нотаріально.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю.
Добрий день, плануємо придбати квартиру.Продавець хоче договір з банківською проводкою, тобно на угоді ми передаємо всі гроші продавцю, а банк віртуально проводить гроші між рахунками наступні 10 днів.
Як себе убезопасити а такому випадку? Чи доможе розписка, чи потрібно в договорі зось додатково прописувати?
Раджу вказати про сплату коштів у визначеному порядку безпосередньо в договорі. Також у договорі вкажіть, що на підтвердження отримання повної суми коштів продавець складає розписку, яка підлягає нотаріальному посвідченню.
За таких умов не бачу для Вас жодних ризиків.
Успіхів. Всього доброго Вам. З повагою.