Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 26 грудня 2023, питання №99296

Зміни у мобілізації та “обмежена придатність”

Добрий день.

В мене загальне питання стосовно запропонованих змін у мобілізації. Можливо, хтось підкаже, де цю інформацію подивитись.

Зараз відбувається обговорення нового законопроекту про мобілізацію.

В ньому хочуть прибрати поняття “обмеженої придатності”, а обмежено придатні повинні будуть пройти медкомісію.

Питання: а на які критерії та хвороби можна зараз орієнтуватись, аби зрозуміти, придатний ти чи ні? Хоча б попередньо, бо ясно, що вирішує комісія. Адже старий список хвороб, мабуть, має бути переписаний та конкретизований вже без “обмеженої придатності”???

Наприклад, я обмежено придатний через захворювання ніг, спини, суглобів, і що, зараз мені вже напишуть, що я придатний? Що це за такі зміни і що робити людям у такій ситуації?...

У загальному: скажіть, чи є якась інформація з цього приводу та якісь (хоча б попередні) зміни?

Чи все буде взагалі “в сліпу” - ніяких попередніх даних нема, нічого нема, просто йди на медкомісію і сам лікар що захоче, те і напише??? Виходить, ще гірше ніж раніше було, бо хворі вже будуть отримувати навіть не “обмежено придатний”, а просто “придатний”, і фізично неповноцінна людина виявиться повністю здоровою...

Виглядає як катастрофа.
Бо “обмежена придатність” хоча б формально враховувала та показувала те, що людина хвора. Хоча б по закону ця людина не могла бути залучена до важкої праці та ін (хоча в реальності воно не завжди виконувалось). А зараз на що орієнтуватись (на який перелік хвороб), коли ти був "обмежено придатний", ти хворий, але розумієш, що тебе все рівно не спишуть?

Невже зміни в законодавстві мають означати, що хворі вмить стали здоровими?

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Вікторе!

    Згоден з Вами! Дійсно виглядає, як катастрофа. Проте наразі, на жаль, не має відповді на Ваше питання. Якщо все ж таки вирішать скасувати обмежену придатність, то відповідно до цього прийдеться "редагувати" весь Розклад хвороб за Наказом МОУ №402. Які з хвороб обмежено придатних будуть віднесені до придатних або непридатних сказати Вам не можу, оскільки на даний момент володію тією ж інформацією, що і Ви.

    Взагалі маю велику надію, що ці зміни все ж таки не відбудуться, бо, скорш за все, більшість обмежено придатних стануть придатними.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Поданий законопроєкт не передбачає скасування поняття обмеженої придатності. Юридично, на мій погляд, це оформити неможливо!

    Успіхів. Всього доброго Вам. З повагою.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України