Задайте питання юристу

882 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 04 січня 2024, питання №99646 240₴

Встати на облік ВПО з бронюванням

Добрий день

Я працівник підприємства паливно-енергетичного комплексу (ПЕК), ВПО, студент.
Раніше я звертався до фахівців даного ресурсу, за допомогою порад яких недавно їздив до мого ТЦК, який виїхав з тимчасово окупованих територій,пройшов ВЛК (придатний), замінив приписне на актуальний ВОД (як студент), бо бронювання з приписним неможливе. Самої відстрочки мій ТЦК не надав, посилаючись на постанову районної військової адміністрації (РВА), що необхідно звернутиь саме до РВА за нею, але я вирішив звернутись вже з актуальним ВОД до мого підприємства та отримав бронь (відстрочку), як працівник підприємства ПЕК.

Згідно законодавства, я як ВПО маю стати на облік у ТЦК за місцем проживання. Вчасно я цього не зробив. В мене є оригінал довідки про проходження ВЛК місяць тому, є витяг з наказу про бронювання, сам наказ Мінекономіки та погодження списку від Генштабу. Всі документи, окрім довідки ВЛК мають ЕЦП (без мокрої печатки).

Які мої дії для постановки на облік у ТЦК за місцем проживання? Чи треба відправляти поштою цінного листа з документами якщо я маю бронь? Як зменшити ймовірність зловживань з боку ТЦК?

Дякую

Відповіді юристів (6)

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас, Вадим!

    Щоб стати на військовий облік Вам достатньо звернутися із відповідною заявою до ТЦК за місцем проживання , але Ви повинні бути знятим з військового обліку ТЦК, який виїхав з тимчасово окупованих територій. Для підтвердження права на відстрочку - Вам просто необхідно надати Витяг про бронювання.

    Згідно Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану (Постанова КМУ № 76)

    Пункт 11. Витяг, завірений підписом керівника та печаткою (у разі її наявності) відповідного органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи чи організації, є документом, що підтверджує надання військовозобов’язаному відстрочки.

    Пункт 10. За результатами перевірки списків, поданих відповідно до пункту 9 цього Порядку, щодо повноти їх заповнення, наявності обґрунтувань та погодження Генеральним штабом Збройних Сил (СБУ, Службою зовнішньої розвідки) Мінекономіки приймає у строк не більше ніж п’ять робочих днів з дня отримання зазначених списків рішення про бронювання військовозобов’язаних.

    Зазначення в рішенні Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаного неправильної інформації про його прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), рік народження, військово-облікову спеціальність (профіль), найменування (повне та скорочене) та місцезнаходження органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, код згідно з ЄДРПОУ (за наявності) може бути підставою для відмови у зарахуванні такого військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік.

    Тому якщо у Витязі всі дані вірні відмовити у постановці на спеціальний облік ТЦК не має права.

    Пункт 12. Надана відстрочка підлягає анулюванню у разі:

    1) закінчення строку її дії;

    2) завершення підприємством, установою, організацією виконання мобілізаційного завдання (замовлення) або його скасування;

    3) завершення підприємством, установою, організацією виробництва товарів, виконання робіт і надання послуг для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;

    4) позбавлення підприємства, установи і організації статусу критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період органом, який прийняв рішення про визначення таких підприємств, установ і організацій критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період;

    5) ліквідації органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації;

    6) звільнення військовозобов’язаного з органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації.

    У випадках, зазначених у підпунктах 2-6 цього пункту, анулювання відстрочки здійснюється за рішенням Мінекономіки на підставі обґрунтованого подання органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації. Відповідно до зазначеного рішення органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації у п’ятиденний строк з дня його прийняття вилучають у військовозобов’язаного витяг, виданий відповідно до пункту 11 цього Порядку, та надсилають його до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, де військовозобов’язаний перебуває на військовому обліку (відповідного підрозділу Центрального управління та/або регіонального органу СБУ, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки), з відміткою у відомості видачі бланків спеціального військового обліку (додаток 4).

    Отже, просто визнати бронювання недійсним або його анулювати ТЦК не мають права, адже це відноситься до компетенції Мінекономіки

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Бажаю успіхів та вдалого вечора!

    Айвазян Юрій Климентійович
    50%

    Доброго дня, Вадиме!

    Оскільки Ви маєте чинний військово-обліковий документ та всі підтверджувальні документи щодо Вашого бронювання, то не бачу жодної проблеми у Вашій постановці на облік у ТЦК за місцем проживання, окрім можливого адмінистративного штрафу за статтею 210 КУПаП за порушення правил військового обліку (несвоєчасна постановка на облік у зв'язку зі зміною місця проживання).

    Якщо Ви знялись з обліку у ТЦК за місцем Вашої реєстрації, то наразі Вам потрібно з'явитись до ТЦК за місцем проживання та подати заяву про постановку на облік. Одразу зі згаданною заявою подавайте заяву на відстрочку у зв'язку з бронюванням та документи, які підтверджують останнє. На ВЛК Вас вже направляти не будуть, оскільки Ви пройшли його всього місяць тому.

    Отже, ще раз повторюсь, що не бачу в Вас жодної проблеми. Щодо направлення заяви про відстрочку у зв'язку з бронюванням поштою, то по-перше, ТЦК може зовсім її не розлянути, так як Ви не стоїте в них на обліку, а по-друге, є велика вирогідність того, що військкомат у своїй відповіді запропонує Вам все одно з'явитись до них особисто.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Вадим Клієнт 10 місяців тому

      Добрий день, якщо я не знімався з обліку у тцк за місцем реєстрації, а тільки замінив ВОД? Єдиний вихід знову їхати до свого ТЦК?

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Дійсно, на жаль, Вам прийдеться до свого ТЦК, де Ви стоїте на обліку за місцем реєстрації і знаматися з обліку на підставі довідки ВПО про перебування в іншому регіоні чи місті.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    50%

    Вітаю Вас, Вадиме!

    Які мої дії для постановки на облік у ТЦК за місцем проживання?

    А за місцем реєстрації Ви станом на зараз перебуваєте на військовому обліку? Загалом ТЦК за місцем ВПО може вимагати зняття з обліку у ТЦК за місцем реєстрації. Зустрічав такі випадки. Тому тут треба уточнювати безпосередньо по місцю.

    Чи треба відправляти поштою цінного листа з документами якщо я маю бронь? Як зменшити ймовірність зловживань з боку ТЦК?

    Чесно кажучи, не вбачаю це за доцільне, оскільки Ви там навіть не перебуваєте на обліку. Ваші документи можуть взагалі не розглядатися або будуть розглянуті формально. Так, варто підготувати наперед заяву про оформлення відстрочки, інші документи, та з ними йти до ТЦК для попереднього з'ясування питання. А далі, вже дивитись. Багато чого залежатиме саме від Вашого походу.

    Успіхів та вдачі Вам! З повагою!

    • Вадим Клієнт 10 місяців тому

      Якщо ТЦК вимагатиме зняття з обліку за місцем реєстрації, не простіше тоді буде знятись з обліку ВПО? Тоді і не буде підстав для зняття з обліку у ТЦК. І як тоді стати на облік ТЦК за місцем проживання, якщо немає довідки ВПО?


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024