Задайте питання юристу

882 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 05 січня 2024, питання №99675 240₴

Відстрочка від мобілізації маючи повнолітню дитину інваліда ІІ групи

Доброго дня.
Допоможіть, будь ласка, зрозуміти чи маю я право на відстрочку від мобілізації в такій ситуації? Маю повнолітнього сина, який є інвалідом ІІ групи з дитинства (діагноз ДЦП, код G80). Проживаємо за різними адресами. Проживає він зі своєю матір'ю, з якої ми розлучені.
На скільки розумію, догляд чи фактичне утримання довести буде доволі складно?

Відповіді юристів (8)

    Кирда Вячеслав Володимирович
    25%

    Вітаю Вас.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    ...

    жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи.

    На жаль, але чинне законодавство не передбачає чіткої дефініції поняття "утримання", втім провівши аналіз Сімейного кодексу, приходимо до висновку, що формами утримання можуть бути: аліменти (грошова форма), допомога у натуральній формі тощо.

    Як щодо Вашої ситуації, Ви здійснюєте утримання дитини?

    • Юрій Клієнт 10 місяців тому

      Щодо утримання, то так, дійсно утримую. Аліменти судом не призначались, матеріальна допомога на договорній основі з його матір'ю - і в грошовій і в натуральній формі.

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        пане Юрію!

        Тоді радив би Вам врегулювати утримання документально. Не бачу сенсу подавати до суду про стягнення з Вас аліментів, а от нотаріальний договід про утримання дитини у нотаріуса раджу укласти з матір'ю дитини. Також не завадить розписка від неї про те, що вона не має заперечень щодо Вашого утримання дитини. Можливо у Вас також є чеки про переказ коштів (якщо це було в безготівковий спосіб).

        Загалом купа варіантів як довести "утримання" дитини саме Вами. Це надасть Вам право на відстрочку. За даною підставою не обов'язково проживати з дитиною та бути у шлюбі з її матір'ю.

        Успіхів. Всього доброго! З повагою!

    Корнійчук Євген Іванович
    25%

    Доброго дня, ви маєте право на відстрочку від мобілізації відповідно до ст.23 ЗУ про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

    жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи

    Ваше утримання дитини можно довести рішенням суду про сплату аліментів, або нотаріально завірений договір з дружиною про утримання дитини.

    Для відстрочки вам потрібно подати заяву на ім'я комісара тцк про надання відстрочки від мобілізації додавши до неї нотаріально завірені копії таких документів

    Посвідчення інваліда дитини

    Свідоцтво про народження

    Свідоцтво про розірвання шлюбу

    Рішення суду про сплату аліментів або нотаріально завірений договір з дружиною про утримання дитини.

    Довідка про відсутність заборгованості зі сплати аліментів.

    Заяву пишіть у двох екземплярах, один здасте на іншому вам поставлять відмітку про прийняття і вона залишиться у вас.

    Айвазян Юрій Климентійович
    25%

    Доброго дня, Юрію!

    Ви маєте право на відстрочку у зв'язку з іевалідністю Вашої повнолітньої дитини незалежно від того чи Ви наразі одружені з її матір'ю, чи ні, як також чи проживаєте з дитиною разом. Для того Вам зовсім не треба оформлювати за дитиною догляд. Достатньо наявності інвалідності 2 групи. Що стосується утримання, то сам факт відсутності боргів по сплаті аліментів цілком достатній для підтвердження факту утримання. Також можна зробити нотаріально завірену заяву матері дитини, що Ви їй допомагаєте матеріально.

    Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:

    Зокрема в ній зазначено:

    «Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи;

    {Частину першу статті 23 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 1614-VII від 25.07.2014; в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}".

    Отже для отримання відстрочки достатньо подати до ТЦК відповідну заяву та додати до неї:

    свідоцтво про народження дитини,

    документ, який підтверджує інвалідність дитини,

    довідка з виконавчої служби про відсутність боргів щодо сплати аліментів,

    нотаріально завірена заява матері дитини (якщо є така можливість).

    Як варіант, факт утримання дитини можна довести в судовому порядку. Але це інша і не така проста історія.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович
    25%

    Доброго дня, Юрію!

    Згідно статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи.

    Згідно статті 198 Сімейного кодексу України

    1. Батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати.

    Така матеріальна допомога може надаватися батьками в добровільному порядку або після звернення до суду з відповідною позовною заявою.

    Тому у Вашому випадку Вашій колишній дружині потрібно подати заяву до суду про стягнення аліментів або укласти з Вами нотаріальний договір сплату аліментів на дитину.

    Щоб оформити відстрочку Вам потрібно надати до ТЦК

    1. Заяву про відстрочку

    2. Свідоцтво про народження дитини

    3. Документ про інвалідність дитини

    4. Рішення суду про стягнення аліментів або нотаріальний договір про сплату аліментів

    5. Довідку з виконавчої служби про відсутність заборгованості по сплаті аліментів

    Обов'язково зареєструйте заяву про відстрочку - для цього її необхідно подати в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.

    Якщо з самого початку заяву не реєструють - тоді відправляйте документи поштою цінним листом з описом вкладеного. Зберігайте квитанцію та опис вкладеного.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Юрій Клієнт 10 місяців тому

    Тоді ще таке питання. Якщо укладати нотаріально завірену угоду, то це треба робити між мною і матір'ю дитини чи мною і дитиною. Дитина повнолітня та не визнавалась недієздатною.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Нотаріальний договір про утримання дитини Вам нічого не дасть, на жаль, бо він буде лише підтверджувати той факт, що до його укладання Ви не платили аліменти, а отже не утримували дитину. Вам потрібна нотаріально завірена заява дружини, що Ви постійно матеріально підтримували її та дитину. А от вже на майбутнє такий договір можна і укласти. А ще краще - мати у найближчому майбутньому рішення суду про слату аліментів. Та не доводити до боргів.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024