Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Чи підлягає мобілізації чоловік, дружина якого має 3 групу інвалідності. Чи має право чоловіу супроводжувати дружину за кордон з 3 групою, чи за кордон тільки з 2?
Деякі юристи кажуть що треба з' явитися самому в військомат, та оформити відсрочку. Невже якщо першим це не зробити, якщо чоловік попаде у військомат, при надані відповідних документів, то вже може бути пізно? Так стверджують деякі юристи на запитання чи мають право забрати такого чоловіка на фронт якщо раніше не оформлена спеціально відсрочка. Невже якщо він її не оформив, то щось зміниться в інвалідності дружини чи змозі її самої запезпечувати себе і неповнолітню дитину?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіПраво на відстрочку мають опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд; або
зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду; або
які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати.
Відстрочка оформляється особисто та автоматично не надається.
Не зрозуміло, якщо чоловік попаде до війскомату, чи може він тоді надати ці документи, чи йому треба зараз оформлювати відстрочку, не дивлячись на те що військомат не визивав? Це стосується якщо 1 и 2 група? 3 - я ні?
Висновку що потребую догляду немає. Є інвалідність 2 групи, скоро закінчується- нададуть 3.
Є офіційний шлюб Прописка різна. Чи вона виграває роль?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Оксана!
Станом на зараз чоловік має право на відстрочку від мобілізації та на виїзд за кордон.
Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:
Зокрема в ній зазначено:
«Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати;.
Отже, чоловік буде мати відстрочку у зв'язку з інвалідність дружини ІІІ групи тільки за тієї умови, що у дружини більше не має інших осіб, які відповідно до чинного законодавства можуть її утримувати.
Щодо виїзду за кордон:
Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, Ваша підстава для виїзду та перелік документів, необхідних для того, зазначені наступним чином:
“21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю і супроводжують таких дружину (чоловіка) для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують
родинні зв’язки,
інвалідність;"
З повагою, адвокат Айвазян.