Стаття 296. Право на використання імені
1. Фізична особа має право використовувати своє ім'я у всіх сферах своєї діяльності.
2. Використання імені фізичної особи в літературних та інших творах, крім творів документального характеру, як персонажа (дійової особи) допускається лише за її згодою, а після її смерті - за згодою її дітей, вдови (вдівця), а якщо їх немає, - батьків, братів та сестер.
{Частина друга статті 296 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3261-IV від 22.12.2005 }
3. Використання імені фізичної особи з метою висвітлення її діяльності або діяльності організації, в якій вона працює чи навчається, що грунтується на відповідних документах (звіти, стенограми, протоколи, аудіо-, відеозаписи, архівні матеріали тощо), допускається без її згоди.
4. Ім'я фізичної особи, яка затримана, підозрюється чи обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, або особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, може бути використане (обнародуване) лише в разі набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо неї або винесення постанови у справі про адміністративне правопорушення та в інших випадках, передбачених законом.
{Частина четверта статті 296 в редакції Закону № 3261-IV від 22.12.2005 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 245-VII від 16.05.2013 }
5. Ім'я потерпілого від правопорушення може бути обнародуване лише за його згодою.
6. Ім'я учасника цивільного спору, який стосується особистого життя сторін, може бути використане іншими особами лише за його згодою.
7. Використання початкової літери прізвища фізичної особи у засобах масової інформації, літературних творах не є порушенням її права.
Популярные вопросы пользователей
Получите совет юриста за 15 минут!
Есть вопрос к юристу?
Задать вопросНапала собака, как призвать владельцев к ответственности ?
На мою бабушку, которая живет в селе Белогородка под Киевом, напала собака. Она выгуливала таксу вечером, как на таксу напала чья то крупная собака. Так как та хотела разорвать таксу, то бабушку укусила пару раз, а вот нашу таксу разорвала до полусме...
Новое в блогах Юристи.UA
Стуктура Цивільний кодекс України