Начните консультацию с юристом онлайн
Яким чином можлива демобілізація коли двое неповнолітніх дітей та вагітна жінка на 6 місяці?
Рідних для підтримки біля неї не має. В тому ж місті, але в іншому віддаленому районі проживає моя мати. 85 років. Пересувається самостійно, але все ж таки потрібен догляд. Сукупність цих причин якось допомагає демобілізації?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Яким чином можлива демобілізація коли двое неповнолітніх дітей та вагітна жінка на 6 місяці? Рідних для підтримки біля неї не має. В тому ж місті, але в іншому віддаленому районі проживає моя мати. 85 років. Пересувається самостійно, але все ж таки потрібен догляд. Сукупність цих причин якось допомагає демобілізації?
На жаль, але для демобілізації потрібно чекати народження третьої дитини. І тоді, при умові, що Ви проходите військову службу по мобілізації, Ви матимете право на звільнення. Для звільнення потрібно буде подавати свідоцтва про народження всіх дітей, а тому треба чекати народження дитини та отримання свідоцтва про народження.
З приводу матері, то за умови отримання Вами висновку ЛКК про потребу в постійному догляді, Ви матимете право на звільнення з військової служби. Тому раджу спочатку проаналізувати Вашу спроможність отримати даний висновок.
Успіхів Вам. З повагою!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олександре!
На жаль до народження третьої дитини зі звільненням нічого не вийде. Інша справа постійний догляд за хворою матіор'ю. Тут можуть бути варіанти. Порядок звільнення із ЗСУ в цьому випадку такий:
Зазначена підстава для звільнення передбачена статтею 26 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про військовий обов'язок і військову службу». Необхідне я виділив (про всяк випадок у двох варіантах) жирним шрифтом.
Зокрема про звільнення під час воєнного стану в ній зазначено наступне:
«1. Звільнення військовослужбовців з військової служби здійснюється:
…2) під час воєнного стану:
а) за віком - у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі;
б) за станом здоров’я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку;
в) у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання;
г) через такі сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу):
у зв’язку з вихованням дитини з інвалідністю віком до 18 років;
у зв’язку з вихованням дитини, хворої на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитини, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, але якій не встановлено інвалідність;
у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;
у зв’язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;
у зв’язку з необхідністю здійснення опіки над особою з інвалідністю, визнаною судом недієздатною;
у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю I групи;
у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
військовослужбовці-жінки - у зв’язку з вагітністю;
військовослужбовці-жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
один із подружжя, обоє з яких проходять військову службу і мають дитину (дітей) віком до 18 років;
військовослужбовці, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
військовослужбовці, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років.
Для звільнення рекомендую написати рапорт на ім'я командира частини і, додавши до нього документи (які саме, дивись нижче), які підтверджують наявність хворої матері, яка потребує Вашого догляду, просити про звільнення з лав ЗСУ. Рапорт можна написати в довільній формі, а можна для того скористатися допомогою правника.
От що далі каже про порядок звільнення закон:
Після надходження рапорту від військовослужбовця або заяви від його родичів про дострокове звільнення в запас за сімейними обставинами, командир військової частини зобов’язаний надіслати у триденний строк до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання сім’ї військовослужбовця запит для перевірки його сімейного стану.
Керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, одержавши документи від командира військової частини або заяву безпосередньо від родичів військовослужбовця про дострокове звільнення в запас, призначає комісію, яка перевіряє в десятиденний строк сімейний стан родичів військовослужбовця. За результатами перевірки складається акт обстеження, який надсилається для розгляду керівнику обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Керівник обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки зобов’язаний у триденний строк розглянути документи про дострокове звільнення військовослужбовця з військової служби і за наявності законних підстав надіслати їх командиру військової частини, де проходить службу військовослужбовець.
У разі відсутності законних підстав для дострокового звільнення військовослужбовця з військової служби за сімейними обставинами керівник обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки надає заявнику відповідь про причини відмови і повідомляє про це командира військової частини, де проходить службу військовослужбовець.
Серед документів, які Вам будуть потрібні для підтвердження пост. догляду за мамою, я би виділив:
довідку ЛКК форми 080-2 про необхідність пост. догляду у зв'язку з похилим віком матері,
також бажано мати підтвердження спільної реєстрації (витяг з Реєстру територіальної громади) чи принаймні спільного проживання (акт спільного проживання, який можна отримати у виконавчому органі місцевого самоврядування).
Для отримання направлення на проходження ЛКК Ваша матір повинна звернутись до свого сімейного лікаря. Шанси отримати довідку доволі високі.
Що стосується акту спільного проживання, то це може зробити, наприклад, і депутат місцевої ради, або працівник органу соц. захисту.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, ви маєте право на звільнення з військової служби, лише після народження третьої дитини. На даний момент ви можете спробувати перевестись у військовому частину за місцем проживання жінки.
Для цього вам треба отримати відношення (документ, який підтверджує,, що військова частина готова вас прийняти до себе). Пі моя отримання відношення, пишіть рапорт на ім'я командира військової частини про перевід за сімейними обставинами, до рапорту додайте нотаріально завірені копії таких документів
Свідоцтво про шлюб
Свідоцтво про народження двох дітей
Медична довідка про вагітність дружини.
Для звільнення з військової служби. Для звільнення після народження третьої дитини, ви повинні подати рапорт на ім'я командира військової частини, додавши до рапорту нотаріально завірені копії троьх свідоцтв про народження. Рапорт зареєструйте в журналі рапортів.для пришвидшення звільнення, рекомендую додатково, щоб жінка написала звернення на ім'я комісара тцк яким вас було мобілізовано,узаконені зазначити прохання,як найшвидшого звільнення, до звернення додати нотаріально завірені копії свідоцтв про народження.
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеВІТАЮ ВАС, пане ОЛЕКСАНДРЕ!
Можливо Вам до народження дитини треба взяти відпустку? А потім уже з документами на руках оформити рапорт на звільнення? В умовах воєнного стану термін відпустки обмежений, але все ж.
Статтею 101 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" закріплено право військовослужбовців на відпустки та визначено порядок їх надання. У всіх питаннях, які стосуються надання відпусток та не врегульовані цим Законом, необхідно керуватися КЗпП України та Законом України "Про відпустки".
Під час дії воєнного стану військовослужбовцям надається:
Кожна із зазначених відпусток надається без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.
Щорічна основна відпустка, надається протягом календарного року частинами не більше 15 календарних днів, за умови одночасної відсутності не більше 30 відсотків загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу.(стаття 10-1 Закону).
ЗРАЗКИ РАПОРТІВ ВИ МОЖЕТЕ ЗНАЙТИ ЗА ПОСИЛАННЯМ.
https://legal100.org.ua/uchasnykam-rosiisko-ukrain...
Нажаль, як визнання непридатним до служби за сукупністю діагнозів неможливе, так і звільнення зі служби за сукупністю потенційних підстав - також не може мати місце в сучасних умовах бюрократії України.
Якщо Ви не військовослужбовець-контрактник, а призвані за мобілізацією, Ви можете спробувати звільнитись за сімейними обставинами.
Звісно вагітність - це не інвалідність, але якогось чорта особі дають відпустку для народження дитини та перед пологами. Бо людина має обмежену працездатність та потребує догляду.
Тому, на моє переконання ЛКК має надати висновок що Ваша дружина потребує постійного догляду у зв"язку з вагітністю. Проте, передбачаю, що буде відмова зі словами - "Ви не лікар, якщо потрібний догляд - хай кладуть у лікарню на збереження"
Проте, відповідно до абзацу 3 підпункту "г" пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України "Про військовий обов"язок і військову службу"
4. Військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, звільняються з військової служби на підставах:2) під час дії воєнного стану:
г) через такі сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу):
Також, Ви можете спробувати звільнитись по необхідності догляду за мамою на цій підставі, але для цього потрібні документи, які стверджують необхідність постійного догляду за нею і що доглядати більше немає кому серед осіб, які мають такий обов"язок.
Крім того, після народження 3 дитини Ви будете мати право на звільнення за абзацом 12 підпункту "г" пункту 2 частини 4 статті 26 ЗУ "Про військовий обов"язок і військову службу":
Одразу зазначу, що Вам командування буде тягти зі звільненням не один місяць, що встигнете втретє стати батьком.
Як би там не було, а слід зазначити порядок звільнення, який існує по закону.
Відповідно до частини 7 статті 26 Закону №2232-XII, звільнення військовослужбовців з військової служби здійснюється в порядку, передбаченому положеннями про проходження військової служби громадянами України.
Згідно абзацу 2 пункту 12 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого указом Президента України від 10 грудня 2008 року №1153/2008 (надалі - Положення) право видавати накази по особовому складу надається командирам, командувачам, начальникам, керівникам (далі - командири (начальники) органів військового управління, з`єднань, військових частин, установ, організацій, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, які утримуються на окремих штатах (далі - військові частини), за посадами яких штатом передбачено військове звання полковника (капітана 1 рангу) і вище, а також керівникам служб персоналу Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України.
Відповідно до пункту 233 Положення військовослужбовці, які бажають звільнитися з військової служби, подають по команді рапорти та документи, які підтверджують підстави звільнення. У рапортах зазначаються: підстави звільнення з військової служби; думка військовослужбовця щодо його бажання проходити службу у військовому резерві Збройних Сил України за відповідною військово-обліковою спеціальністю; районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, до якого повинна бути надіслана особова справа військовослужбовця.
Пунктом 234 Положення зазначено, що перед звільненням військовослужбовців уточнюються дані про проходження ними військової служби, документально підтверджуються періоди служби, що підлягають зарахуванню до вислуги в календарному та пільговому обчисленні, проводиться розрахунок вислуги років військової служби. Вислуга років військової служби військовослужбовців розраховується не пізніше ніж за два місяці до дати, на яку планується звільнення. Інформація про розраховану вислугу років військової служби доводиться військовослужбовцю під підпис перед оформленням документів для його звільнення з військової служби. У разі незгоди з розрахунком вислуги роки військової служби військовослужбовець повинен письмово обґрунтувати свої заперечення на аркуші з розрахунком вислуги років і засвідчити їх своїм підписом. У разі відмови військовослужбовця підписати розрахунок вислуги років про це робиться відповідний запис на цьому ж аркуші та засвідчується підписами осіб, які були присутні під час бесіди.
Інструкція про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затверджена наказом Міністра оборони України від 10.04.2009 №170 (далі Інструкція №170) визначає механізм реалізації та порядок організації у Збройних Силах України виконання вимог Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України.
Відповідно до пункту 1.5 Інструкції №170 для встановлення, зміни, призупинення, або припинення правових відносин з громадянами України, які реалізуються наказами посадових осіб по особовому складу, у Генеральному штабі Збройних Сил України, Командуванні об`єднаних сил Збройних Сил України, видах Збройних Сил України, окремих родах сил Збройних Сил України, окремих родах військ Збройних Сил України, органах військового управління, з`єднаннях, військових частинах, вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, установах, організаціях, (далі - військові частини), оформляються: подання (додаток 1), рішення колегіальних органів, утворених і діючих відповідно до законодавчих актів і актів Міністерства оборони України, Резерв кандидатів для просування по службі (додаток 2), План переміщення військовослужбовців на посади номенклатури посад (далі - План переміщення на посади) (додаток 16) на військовослужбовців крім тих, які проходять строкову військову службу, зокрема щодо звільнення з військової служби.
Згідно із абзацом 2 пункту 14.10 розділу XIV Інструкції №170 звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення.
Додатком 19 Інструкції №170 передбачено перелік документів, що подаються з поданням до звільнення військовослужбовця з військової служби. Зокрема відповідно до п.5 Додатку при поданні до звільнення з військової служби за підставами: через сімейні обставини або з інших поважних причин, перелік яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2013 року №413 та визначено підпунктом "г" пункту 1 частини четвертої, підпунктом "ґ" пункту 2 частини п`ятої, підпунктом "г" пункту 2 частини шостої статті 26 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу", подаються:
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Військовий керівник, якому направлено рапорт навіть за умови наявності кримінального провадження - зобов`язаний, в розумний строк, розглянути рапорт та винести обґрунтоване рішення. Будь-які порушення збоку військовослужбовця - не звільняють командира, уповноваженого прийняти рішення по рапорту, від обов"язк його розглянути та надати відповідь.
Військовослужбовець має право подати рапорт з документами рекомендованим поштовим відправленням з описом.
Водночас військовослужбовець має з`явитись до військової частини при розгляді рапорту щодо звільнення на виконання вимог Інструкції №170 щодо бесіди з ним та оформлення відповідного аркуша бесіди, уточнення даних, а також надання ним оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення.
Саме з такого виходять наразі адміністративні суди України, оцінюючи законність дій або бездіяльності військового командування.
Командиру ___ (відділення/взводу/роти/батальйону/начальнику
(рапорт пишеться за безпосереднім підпорядкування)
___ (звання та ПІБ командира)
РАПОРТ
про звільнення через сімейні обставини
Прошу Вас звільнити мене ___ (ПІБ, звання, посада, підрозділ) з військової служби на підставі абзацу __ підпункту "г" пункту 2 частини четвертої статті 26 Закону України №2232-XII "Про військовий обов"язок і військову службу" як ___ (зазначити підставу, передбачену законом);
Проходити службу у військовому резерві Збройних Сил України за відповідною військово-обліковою спеціальністю ___ (бажаю/не бажаю).
На день виключення мене зі списків військової частини, прошу виплатити всі належні мені виплати (грошове забезпечення, компенсацію за невикористану відпустку, грошову допомогу на оздоровлення тощо).
Прошу мою особову справу військовослужбовця направити до ___ територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
До рапорту додаю:
«___»___ 2024 р. ___ (звання, підпис, ПІБ)
З повагою, юрист-правозахисник Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)