Начните консультацию с юристом онлайн
Здараствуйте, ситуация такова ...
Бабушка моя беженец из Мелитополя ей 66 и она инвалид второй группы, из родственников только я в Украине, мать живёт в росии с 13го.
Я бы хотел узнать какой пакет документов мне нужен и в какие инстанции нужно обращаться, и как подать это в рапорте...
Сам же я служу в армии, я контрактник но контракт уже закончился.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Дмитро!
Оформити опікунство над бабусею Ви не зможете, оскільки для цього її прийдеться позбавляти дієїзатності у судовому порядку й для того вона повинна мати стійки психічні розлади. Тому, можна спробувати звільнитись на підставі постійного догляду за нею. У такому разі Ваша підстава для звільнення виглядатиме наступним чином:
Питання звільнення з військової служби військовослужбовців під час воєнного стану регулюються статтею 26 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про військовий обов'язок і військову службу».
Ця стаття надає перелік підстав для звільнення з військової служби. Зокрема про підстави звільнення під час воєнного стану в ній зазначено наступне:
«5. Контракт припиняється (розривається), а військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, звільняються з військової служби на підставах:
3) під час проведення мобілізації та дії воєнного стану:
"у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;".
Проте, це не буде легко.
Спочатку бабусі необхідно пройти ЛКК (лікарсько-консультативну комісію) та отримати висновок останньої (довідка форми 080-4) про потребу у постійному догляді. Направлення на ЛКК надає сімейний лікар.
Далі Вам прийдеться довести, що крім Вас у бабусі не має інших осіб, які б могли здійснювати за нею постійний догляд. Тобто відсутність в неї чоловіка та дітей, або їхнє місцезнаходження за межами України, підтверджене документально.
Також Вам знадобиться спільне місце реєстрації з бабусею або спільне місце проживання.
Але і це ще не все, оскільки у військових частинах наразі присутня практика відмовляти у звільненні (у зв'язку з Постановою КМУ №413 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/413-2013-п#Tex...), якщо на підтвердження постійного догляду подають довідку ЛКК, а не довідку МСЕК. У Вашої бабусі, як у інваліда ІІ групи, звісно, є довідка МСЕК, проте в ній не зазначено, що вона потребує постійного догляду, так як такий запис в довідці МСЕК робиться виключно для інвалідів І групи.
Тому є верогідність того, що навіть при наявності довідки ЛКК про потребу у постійному догляді, Вашого спільного місця проживання, документів, що підтверджують родинні зв'язки і надання доказів про відсутність інших осіб, Вам все одно відмовлять в звільненні посилаючись на Постанову 413. Після цього у Вас буде один шлях - оскарження дій військової частини. Це можливо зробити або до вищестоячого командування, або до суду. Станом на зараз судова практика не однозначна, але в більшості випадків суди становяться на бік військової частини.
Проте, все, що я описав Вам вище, не заважає Вам все ж таки спробувати подати рапорт про звільнення на вищезгаданій підставі з усіма підтверджуючими документами. Можливо й таке, що Ваш рапорт задовільнять і Ви будете звільнені. Головне зібрати всі необхідні документи.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, г. Ровно, 6 лет опыта
Общаться в чатеВІтаю,
У вас мова йде не про опікунство, тому що це стосується недієздатних, тобто психічно хворих осіб.
У вас мова йде про постійний догляд.
Попередня відповідь юриста є вичерпною.
Можу лише додати, що судова практика щодо оскарження відмови у звільненні у зв'язку з наданням довідки ЛКК, а не МСЕК, де вказано, що особа потребує постійного догляду не на користь військовослужбовців чомусь, хоча я не згідна з такою практикою, але маємо, що маємо.
Тому ваш шлях до звільнення буде довгим.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Здараствуйте, ситуация такова ...Бабушка моя беженец из Мелитополя ей 66 и она инвалид второй группы, из родственников только я в Украине, мать живёт в росии с 13го. Я бы хотел узнать какой пакет документов мне нужен и в какие инстанции нужно обращаться, и как подать это в рапорте...Сам же я служу в армии, я контрактник но контракт уже закончился.
Наскільки я розумію, Ви маєте бажання звільнитися з військової служби по бабусі, правильно?
Тоді аналізуємо, які підстави можуть бути застосовані до Вас, як військовослужбовця контрактної форми.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про військовий обов'язок і військову службу
Стаття 26. Звільнення з військової служби
1. Звільнення військовослужбовців з військової служби здійснюється:
а) у запас, якщо військовослужбовці не досягли граничного віку перебування в запасі і за станом здоров’я придатні до військової служби;
б) у відставку, якщо військовослужбовці досягли граничного віку перебування в запасі та у військовому резерві або визнані військово-лікарськими комісіями непридатними за станом здоров’я до військової служби з виключенням з військового обліку.
...
5. Контракт припиняється (розривається), а військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, звільняються з військової служби на підставах:
...
3) з моменту оголошення мобілізації - протягом строку її проведення, який визначається рішенням Президента України, та з моменту введення воєнного стану - до оголошення демобілізації:
а) за віком - у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі;
б) за станом здоров’я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку;
в) у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання;
г) через такі сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу):
у зв’язку з вихованням дитини з інвалідністю віком до 18 років;
у зв’язку з вихованням дитини, хворої на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитини, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, але якій не встановлено інвалідність;
у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;
у зв’язку з необхідністю здійснення опіки над особою з інвалідністю, визнаною судом недієздатною;
у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю I групи;
у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд
військовослужбовці-жінки - у зв’язку з вагітністю;
військовослужбовці-жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
один із подружжя, обоє з яких проходять військову службу і мають дитину (дітей) віком до 18 років;
військовослужбовці, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
ВАША МОЖЛИВА ПІДСТАВА: "...у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд...".
ПІДСТАВА ДЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ Є, АЛЕ ДЛЯ ЦЬОГО ТРЕБА МАТИ:
1. ІНВАЛІДНІСТЬ 1 АБО 2 ГРУПИ У БАБУСІ.
АБО
2. ВИСНОВОК ЛКК ПРО ТЕ, ЩО БАБУСЯ ПОТРЕБУЄ ПОСТІЙНОГО СТОРОННЬОГО ДОГЛЯДУ.
ПІСЛЯ ОТРИМАННЯ ОДНОГО З ЦИХ ДОКУМЕНТІВ, ВИ МОЖЕТЕ СМІЛИВО ПОДАВАТИ РАПОРТ.
АЛЕ ДЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО ДОВЕСТИ ФАКТ ТОГО, ЩО ОКРІМ ВАС ВІДСУТНІ ІНШІ ОСОБИ, ЯКІ МОЖУТЬ ЗДІЙСНЮВАТИ ДОГЛЯД ЗА БАБУСЕЮ. САМЕ ПО СОБІ РІШЕННЯ ПРО ВИЗНАЧЕННЯ ВАС ПОМІЧНИКОМ ТУТ РОЛІ ВЕЛИКОЇ НЕ ЗІГРАЄ, АЛЕ МОЖЕ БУТИ ВЗЯТО ДО УВАГИ РАЗОМ З ІНШИМИ ДОКАЗАМИ.
Може бути проблема у наявності у Вашої бабусі доньки (Вашої матері). Загалом треба пробувати, але шанси на успіх як високі оцінювати складно.
З повагою до Вас!
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, для звільнення з військової служби вам потрібно мати такі документи:
Довідка Лкк про потребу постійного догляду форми 080-4
Документи які підтверджують ваші родинні зв'язки.
Довідка МСЕК
Пенсійне посвідчення або посвідчення інваліда бабусі.
Довідка про склад сім'ї
З цих документів треба зробити нотаріально завірені копії та додати їх до рапорту. Рапорт подавайте на ім'я командира військової частини, рапорт мало подати його треба зареєструвати в журналі рапортів.
Як зазначають колеги, що вам відмовлять, це не відповідає дійсності, в мене на практиці були як позитивні так і негативні приклади звільнення на підставі довідки лкк,також є судова практика, яка підтверджує, що солдат має право звільнитися у зв'язку з доглядом на підставі довідки лкк.
Правозахисник Корнійчук Євген, Маю багатий досвід з питань демобілізіції та всі необхідні знання та навички.