Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий день, ситуація така, я є вітчимом дитини з інвалідністю, з матірʼю дитини перебуваємо у шлюбі офіційно, проживаємо разом, знімаємо житло. Рідний батько у вихованні участі не приймає, на аліменти мати дитини не подавала, але він щось сплачує по своєму бажанню не офіційно - просто на карту.
Підкажіть чи маю я право на відстрочку від мобілізації? чи достатньо для цього свідоцтва про шлюб і документів про інвалідність дитини? Чи треба оформлювати якісь ще інші документи?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, це не є підставою для отримання відстрочки.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Денисе!
В частині першій статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
яка надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації згадана Вами підстава для відстрочки зазначена наступним чином:
«Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
{Частину першу статті 23 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 339-VIII від 21.04.2015; в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}"
Як бачите, вітчими в ній не згадуються.
Судова практика, на жаль, в більшості випадків йде таким самим шляхом і виключає вітчимів з числа осіб, які можуть мати право на відстрочку на такій підставі.
Отже Вам треба подумати про інші варіанти отримання відстрочки, що їх надає згадана стаття 23.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, це не є підставою для отримання відстрочки. Для отримання відстрочки, вам потрібно мати, свідоцтво про смерть батька або рішення суду про позбавлення його батьківських прав..
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Ви маєте право на відстрочку, якщо виховуєте дитину з інвалідністю до 18 років.
Згідно статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані : жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років.
Отже, головне не батьківство, а сам факт виховання.
Для оформлення відстрочки Вам необхідно подати до ТЦК такі документи:
1. Заява про відстрочку
2. Свідоцтво про народження дитини з інвалідністю
3. Свідоцтво про шлюб
4. Документ про інвалідність дитини
5. Копія паспорта дружини
6. Спільне місце реєстрації (проживання)
7. Акт обстеження житлових умов
Найбільш вагомим доказом виховання дитини є встановлення такого факту у судовому порядку. Можете ознайомитись з позитивним рішення суду про встановлення факту утримання вітчимом малолітньої дитини https://reyestr.court.gov.ua/Review/114877459.
На жаль, в умовах воєнного часу суди не часто встають на сторону військовозобов'язаних та військовослужбовців, тому потрібно мати вагомі докази того, що рідний батько дітей не може утримувати дитину.
Обов'язково зареєструйте заяву про відстрочку - для цього її необхідно подати в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.
Якщо з самого початку заяву не реєструють - тоді відправляйте документи поштою цінним листом з описом вкладеного. Зберігайте квитанцію та опис вкладеного.
Оскаржити дії ТЦК можете до обласного ТЦК або до суду.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Бажаю успіхів та вдалого дня!