Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий день. У мого батька була операція на серці після інфаркту, зараз він лікується медикаментозно вдома. Він підходив до профільного лікаря у лікарню за місцем проживання і казав, що хоче отримати інвалідність. В лікарні йому казали, що так швидко не буде, маєш походити до нас 3 місяці, полежати, полікуватися і тоді можливо справа рушить з мертвої точки. Чи мають лікарі право так затягувати процес надання моєму батьку групи інвалідності? Якщо ні, то як має себе повести батько, щоб почався процесс встановлення йому групи інвалідності?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеЛКК приймає документи осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, за наявності у них стійкого чи необоротного характеру захворювання, а також у разі безперервної тимчасової непрацездатності не пізніше ніж через чотири місяці з дня її настання чи у зв'язку з одним і тим самим захворюванням протягом п'яти місяців з перервою за останніх 12 місяців, а у разі захворювання на туберкульоз - протягом 10 місяців з дня настання непрацездатності.
Підставою направлення хворого на МСЕК є виникнення у хворого ознак інвалідності, а не закінчення 4-х місячного терміну лікування з тимчасовою непрацездатністю. Лікар у випадку несприятливого трудового прогнозу повинен приступити до підготовки документів на МСЕК раніше зазначеного строку.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеНаправлення на медико-соціальну експертну комісію надається не всім хворим, а лише особам, які пройшли курс лікування та мають клінічні ознаки інвалідності. Таке направлення надається лише після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності відомостей, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.Комісія приймає документи осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, за наявності у них стійкого чи необоротного характеру захворювання, а також у разі безперервної тимчасової непрацездатності не пізніше ніж через чотири місяці з дня її настання чи у зв'язку з одним і тим самим захворюванням протягом п'яти місяців з перервою за останніх 12 місяців, а у разі захворювання на туберкульоз - протягом 10 місяців з дня настання непрацездатності.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Володимире!
Напрвлення до МСЕК для отримання інвалідності знаходиться в компетенції ЛКК.
Втім, якщо Ви не згідні з діями ЛКК, Ви можете їх оскаржити.
З повагою, адвокат Айвазян.