Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий день!
Підкажіть будь ласка я хворію хронічним аутоімунни тиреоідітом. Діагностовано в 2021 році. Приймаю замісну терапію, дозу 100 мкг.
Згідно наказу від 14.08.2008 № 402 я підпадаю під пункти "а" та "б" статті 13.
Але якщо звернути увагу на пункт "б", то в ТАБЛИЦІ
додаткових вимог до стану здоров'я не має цього пункту.
Скажіть, будь ласка, що на мене може чекати?
Також цікавить юридичний супровід і похід з юристом до тцксп для проходження влк, скільки буде коштувати така послуга?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (7)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Владиславе!
Ваша хвороба віднесена Розкладом хвороб Наказу МОУ до статті 13.
Згідно Додатку 2 до вищезгаданої статті:
1) до пункту «а» належать:
тяжкі форми гіпотиреозу, що потребують призначення в складі замісної терапії тиреоїдних гормонів у дозуванні 100 мг та більше на добу.
2) до пункту «б» належать:
захворювання щитоподібної залози з гіпертиреозом середнього ступеня тяжкості, що потребує призначення в складі замісної терапії тиреоїдних гормонів у дозуванні від 75 до 124 мг на добу.
Отже, при проходженні ВЛК застосування пункту "а" або пункту "б" статті 13 Розкладу хвороб залежатиме від тяжкості перебігу Вашої хвороби та порушення функцій організму, які мають місце у зв'язку з даним захворюванням.
Щодо пункту "а", то тут все зрозуміло, при застосуванні останнього Ви будете визнані непридатним до військової служби з виключенням з обліку.
Пункт "б" ж передбачає обмежену придатність до проходження військової служби.
У відповідності з підпунктом г) пункту 20.3 глави 20 розділу ІІ Наказу МОУ №402 від 14 серпня 2008 року Про затвердження Положення про військово-лікарську експфертизу в Збройних Силах України:
"г) "Обмежено придатний до військової служби"
Одночасно з постановою ВЛК в індивідуальному порядку з урахуванням військової спеціальності, займаної посади, віку, роботи, що фактично виконується, пристосованості до неї того, хто пройшов медичний огляд, у постанові у довільній формі вказується, які види служби та роботи протипоказані цій особі. Особи, визнані обмежено придатними до військової служби, - непридатні до служби у високомобільних десантних військах, плавскладі, морській піхоті, спецспорудах. Військовослужбовці, визнані обмежено придатними до військової служби, придатні до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах.".
Отже, якщо Ви маєте хворобу середнього ступеня тяжкості, то, скорше за все, будете визнані обмежено придатним до військової служби.
Пункту "б" статті 13 немає у таблиці "Б" додаткових вимог, оскільки з даним пунктом військовозобов'язаний непридатний до сужби у будь яких родах військ, що зазначені у таблиці. Такими особами можуть бути лише ті, ступінь придатності яких визначена за пунктом "в" або "г" статті 13.
При проходженні ВЛК Вам обов'язково потрібно мати при собі всі навяні в Вас медичні документи, починаючи з 2021 року. Це зіграє свою роль при визначенні ВЛК Вашої ступені придатності щодо проходження військової служби. Також, скорше за все, Вас можуть направти на додаткове обстеження і тільки після цього зробити відповідний висновок.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Владиславе!
1) до пункту «а» статті 13 Розкладу хвороб належать:
тяжкі форми гіпотиреозу, що потребують призначення в складі замісної терапії тиреоїдних гормонів у дозуванні 100 мг та більше на добу;
2) до пункту «б» статті 13 Розкладу хворою належать:
захворювання щитоподібної залози з гіпертиреозом середнього ступеня тяжкості, що потребує призначення в складі замісної терапії тиреоїдних гормонів у дозуванні від 75 до 124 мг на добу.
Медичний огляд громадян під час визначення ступеня придатності до військової служби проводиться після стаціонарного обстеження в умовах спеціалізованого закладу охорони здоров’я (установи).
Спочатку Вас повинні направити на обстеження в умовах стаціонару та лише після цього ВЛК визначить непридатність чи обмежену придатність.
Все залежить від остаточного діагнозу. Проте, аутоімунний тиреоїдит має кілька форм перебігу. Основним з них є хронічна форма, яка розвивається внаслідок посиленого зростання T-лімфоцитів, на тлі даного типу патології розвивається гіпотиреоз. Тому Вас повинні визнати непридатним до військової служби з виключення з військового обліку.
Прийняття рішення щодо придатності до військової служби віднесено виключно до компетенції ВЛК. В разі чого Ви можете оскаржити Рішення ВЛК до ЦВЛК.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Добрий день!
"Все залежить від остаточного діагнозу. Проте, аутоімунний тиреоїдит має кілька форм перебігу. Основним з них є хронічна форма, яка розвивається внаслідок посиленого зростання T-лімфоцитів, на тлі даного типу патології розвивається гіпотиреоз. Тому Вас повинні визнати непридатним до військової служби з виключення з військового обліку."
Скажіть, будь ласка, звідки у Вас така інформація та де з нею можна ознайомитися, бо щось не можу знайти нічого подібного на рахунок хронічної форми.
Дякую
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеЩодо форм перебігу аутоімунного тиреоїдиту ознайомитись можете за посиланням https://medikom.ua/lechenie-autoimmunnogo-tireoidi...
Якщо на підставі тиреоїдиту у Вас розвився гіпотиреоз (недостатність функції щитоподібної залози) та Вам призначені в складі замісної терапії тиреоїдні гормони у дозуванні 100 мг та більше на добу - Вас повинні визнати непридатним.
Тиреоїдит призводить до гіпотирезу, а не гіпертиреозу (підвищення секреції ГЩЗ, що перевищує актуальну тканинну потребу), тому Ви повинні підпадати під пункт "А" статті 13
Велике дякую за пояснення, одразу не звернув увагу на відмінності гіпер та гіпо териозу.
"Якщо на підставі тиреоїдиту у Вас розвився гіпотиреоз (недостатність функції щитоподібної залози) та Вам призначені в складі замісної терапії тиреоїдні гормони у дозуванні 100 мг та більше на добу - Вас повинні визнати непридатним."
Ви наче з моєї мед карти це прочитали)
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеБудь ласка! Бажаю Вам успіхів!
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Скажіть, будь ласка, що на мене може чекати?
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
14.08.2008 № 402
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08#Text
IV. Хвороби ендокринної системи, розлади харчування та порушення обміну речовин (Е00-Е90), їх наслідки.
1. Стаття 13: медичний огляд громадян та військовослужбовців під час визначення ступеня придатності до військової служби, до навчання у ВВНЗ проводиться після стаціонарного обстеження в умовах спеціалізованого закладу охорони здоров’я (установи). У разі виявлення вузлового зоба (вузол більше 1 см в діаметрі) виконується пункційна біопсія щитоподібної залози під контролем УЗД та цитологічне дослідження біоптату. Якщо відсутні дані про новоутворення, огляд проводиться за пунктом «г».
1) до пункту «а» належать:
тяжка форма цукрового діабету: інсулінозалежний з лабільним перебігом (часті, більше двох, кетоацидотичні або гіпоглікемічні стани), наявністю ускладнень (проліферативна стадія ретинопатії, генералізована симетрична полінейропатія, хронічна сенсорно-моторна або автономна нейропатія, нефропатія в стадії протеїнурії більше 0,5 г/добу та розвитком ниркової недостатності, макроангіопатія) або наявністю потреби в застосуванні більше 60 одиниць інсуліну на добу для досягнення стану субкомпенсації вуглеводного обміну;
рецидивуючий тиреотоксикоз важкого ступеня (схуднення, екзофтальм, задуха у спокої, частота пульсу більше 120 ударів на хвилину та порушення серцевого ритму);
тяжкі форми гіпотиреозу, що потребують призначення в складі замісної терапії тиреоїдних гормонів у дозуванні 100 мг та більше на добу;
нецукровий діабет, що потребує постійного проведення замісної терапії.
До цього пункту належать також усі хвороби залоз внутрішньої секреції (гіпофізу, наднирників, паращитоподібної та статевих залоз), які супроводжуються відповідними клінічними проявами та відхиленнями в лабораторних показниках; потребують тривалого (більше 1 року) патогенетичного лікування.
2) до пункту «б» належать:
цукровий діабет середньої тяжкості: наявність ускладнень (непроліферативна стадія ретинопатії, дистальна нейропатія з больовим синдромом, нефропатія в стадії мікроальбумінурії, мікро- та макроангіопатія), яка потребує застосування до 60 одиниць інсуліну на добу для компенсації вуглеводного обміну або пероральних цукрознижуючих препаратів;
тиреотоксикоз середнього ступеня тяжкості (зниження ваги тіла більше 20 % початкової, тахікардія до 120 ударів на хвилину, характерні очні симптоми);
захворювання щитоподібної залози з гіпертиреозом середнього ступеня тяжкості, що потребує призначення в складі замісної терапії тиреоїдних гормонів у дозуванні від 75 до 124 мг на добу;
аліментарне ожиріння III ступеня.
До цього пункту належать також захворювання залоз внутрішньої секреції з помірним порушенням функції.
3) до пункту «в» належать:
цукровий діабет легкого ступеня: відсутність ускладнень, компенсація досягається дотриманням дієти та модифікацією способу життя;
захворювання щитоподібної залози з легким (зворотнім) перебігом тиреотоксикозу (легка неврозоподібна симптоматика, зниження толерантності до фізичного навантаження, тахікардія з частотою пульсу до 100 ударів на хвилину);
захворювання щитоподібної залози з гіпотиреозом легкого ступеня, що потребують призначення в складі замісної терапії тиреоїдних гормонів у дозуванні до 75 мг на добу;
дифузний та вузловий зоб 3 ступеня без порушення функцій щитоподібної залози (військовослужбовці за графами II, III Розкладу хвороб визнаються обмежено придатними до військової служби);
гіпоталамічний синдром нейроендокринної форми (ожиріння, артеріальна гіпертензія, порушення толерантності до вуглеводів, наявність стриїв на тулубі, кінцівках);
аліментарне ожиріння II ступеня.
До цього пункту належить також функціональна гіпербілірубінемія з постійним підвищенням білірубіну більше ніж 30 ммоль/л.
ВИСНОВОК:
1. Складно визначити, який пункт ("А" чи "Б") статті 13 має використовуватися для Вашого діагнозу.
2. Як мінімум, Вам мають ставити 13Б - обмежено придатний.
3. Вам не можуть поставити статтю 13В - придатний. Це виключено.
4. Рішення про придатність або непридатність особи приймається виключно військово-лікарською комісією, яка у своїй діяльності керується Положенням про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402. Передбачити заключення ВЛК практично неможливо по такому діагнозі.
5. З приводу відсутності статті 13Б у ТДВ, не хвилюйтеся, це і так зрозуміло, що з таким заключенням особа взагалі не може бути мобілізована, незважаючи на статус обмежено придатного.
Також цікавить юридичний супровід і похід з юристом до тцксп для проходження влк, скільки буде коштувати така послуга?
Наскільки я розумію, мова йде про Київську область, а тому за потреби можу поділитися контактами колег, які з радістю Вам допоможуть!
З повагою!