Начните консультацию с юристом онлайн
Я планую стати ФОПом без найму працівників, 1-ї групи за КВЕДом 85.59 (викладання іноземної мови).
1. Чи потрібно відкривати розрахунковий рахунок у банку, якщо загальна сума надходжень за рік буде сягати до 1 млн. грн?
2. Є також учні, які роблять надходення на карту із-за кордону. Чи можуть вони надсилати на карту банку кошти, які конвертуються з іноземної валюти в гривні при ФОП 1-ї групи.
3. Якщо я реєструю ФОП через ДІЮ в кінці лютого, ФОПом 1-ї групи я стану з 1-го числа наступного місяця. Коли і які саме податки я маю тоді сплатити найближчим часом?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (7)
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, 1. Чи потрібно відкривати розрахунковий рахунок у банку, якщо загальна сума надходжень за рік буде сягати до 1 млн. грн?
Так треба обов'язково відкривати у банку рахунок фоп
2. Є також учні, які роблять надходення на карту із-за кордону. Чи можуть вони надсилати на карту банку кошти, які конвертуються з іноземної валюти в гривні при ФОП 1-ї групи.
Ви не маєте право приймати валюту та платежі із за кордону, це можливо на 3 групі ФОП.
3. Якщо я реєструю ФОП через ДІЮ в кінці лютого, ФОПом 1-ї групи я стану з 1-го числа наступного місяця. Коли і які саме податки я маю тоді сплатити найближчим часом?
Сплачувати податок необхідно до 20 числа поточного місяця. ФОП 1 групи повинен вести облік доходів у довільній формі. Декларація платника єдиного податку подається раз на рік протягом 60 календарних днів з початку року (1 січня – 1 березня).
Більш детально ознайомтесь за посиланням
https://diia.gov.ua/tax-systems/1-grupa#:~:text=%D0%A1%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%87%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B8%20%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BA%20%D0%BD%D0%B5%D0%BE%D0%B1%D1%85%D1%96%D0%B4%D0%BD%D0%BE%20%D0%B4%D0%BE%2020,%D0%BD%D0%B5%20%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D1%82%D0%B5%20%D0%B1%D1%83%D1%82%D0%B8%20%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BC%20%D0%9F%D0%94%D0%92.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Лідія!
З дозволеними видами діяльності для усіх груп ФОП на спрощеній системі оподаткування Ви можете ознайомитись за посиланням:
https://online.novaposhta.education/blog/kvedi-dly...
Платити ЄП слід щомісяця, останній день сплати — 20-е число поточного місяця, тобто за січень маєте сплатити податок до 20 січня включно.
Плюс на період дії воєнного стану добровільна сплата ЄСВ за себе у розмірі: за січень – березень 2024 року складає 1562 грн за місяць, або 4686 грн за квартал; за квітень – грудень 2024 року 1760 грн за місяць, або 5280 грн за квартал.
Єдинником Ви вважаєтеся з 1-го числа місяця, який настає за місяцем внесення ваших даних в реєстрі платників ЄП.
Для підприємців на єдиному податку 3-ї групи звітний період складає календарний квартал. Тому Ви подаєте декларацію протягом 40-ка календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу (п.п. 49.18.2 і п. 296.3 ПКУ).
Сплачувати податок потрібно кожен квартал протягом 10 календарних днів після подання податкової декларації.
Вам потрібно буде обов'язково відкрити рахунок ФОП. Якщо будете приймати кошти на рахунок фізособи вони будуть оподатковуватись, як дохід фізособи, а саме - 18% ПДФО + 1,5% військового збору.
З точки зору ДПС України, якої вони завжди трималися і яка оприлюднена в їх системі ЗІР:«Населення – сукупність людей, які перебувають у межах даної держави і підлягають її юрисдикції».
З огляду на це особи, які перебувають за межами України, незалежно від того, є вони громадянами України чи іноземними громадянами, не є «населенням» у розумінні абз. 1 пп. 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ, а ФОП – платник єдиного податку 2 групи не має права надавати послуги таким особам та отримувати за них оплату.
Отже, у випадку, якщо ФОП – платник єдиного податку 2 групи отримає оплату за послуги, надані громадянам України чи іноземним громадянам, що перебувають за межами України, це може стати підставою для скасування реєстрації платником єдиного податку та виключення його з реєстру платників єдиного податку.
https://ukrpravo.biz/chi-mozhe-platnik-edinogo-podatku-2-grupi-nadavati-poslugi-zakordonnim-klientam.html#:~:text=Отже%2C%20у%20випадку%2C%20якщо%20ФОП,з%20реєстру%20платників%20єдиного%20податку.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю Вас, пані Лідія!
Фізичні особи - підприємці, які обрали І групу на спрощеній системі оподаткування не можуть здійснювати підприємницьку діяльність за КВЕД 85.59
Вам потрібно обрати ФОП 2 чи 3 групи єдиного податку залежно від орієнтовного доходу.
Різниця між 2 та 3 групами:
1. У 2 групі єдиний податок фіксований (1420 грн), а у 3 групі буде 5 % від доходу.
2. ФОП на спрощеній системі оподаткування, який належить до 3 групи, обов’язково має кожен квартал здавати до податкової декларацію платника єдиного податку 3 групи та один раз на рік звіт єдиного соціального внеску (ЄСВ).
ФОП на спрощеній системі оподаткування, який належить до 2 групи, обов’язково має щорічно здавати до податкової декларацію платника єдиного податку 2 групи та звіт єдиного соціального внеску (ЄСВ).
3. Сплачувати єдиний податок ФОПу 3 групи потрібно кожного кварталу (1 раз в 3 місяці) протягом 10 календарних днів після подання податкової декларації.
ФОП 2 групи – кожного місяця до 20 числа (19 останній термін).
ЄСВ сплачується однаково. В Умовах воєнного стану існує воєнна пільга на сплату ЄСВ, тому його можна не сплачувати, але тоді не зараховується страховий стаж.
4. Після реєстрації ФОП 3 групи єдиного податку не відбувається перехід із загальної системи оподаткування на спрощену наступного місяця як у ФОП 2 групи. Ви відразу станете платником єдиного податку. Будучи ФОП 2 групи до наступного місяця з якого Вас визнано платником єдиного податку - Вам потрібно буде сплати податок з доходу за ставкою ПДФО 18% та військовий збір 1,5 %
Вам в обов'язковому порядку потрібно відкривати підприємнийький рахунок.
Для відкриття рахунку зверніться до банку в якому хочете відкрити ФОП-рахунок або зробіть це самостійно через приват 24 або інший сервіс (в залежності від банківської установи.
Оплату приймайте виключно за реквізитами Вашого підприємницького рахунку у форматі ІВАN. Це вбереже Вас від штрафів та необхідності застосовувати РРО
Якщо ви плануєте працювати з валютою, тоді необхідно відкрити валютний рахунок у тій валюті, яку будете використовувати.
Якщо будете отримувати кошти безпосередньо на гривневий рахунок - відбуватиметься конвертація. Про це краще проконсультуватись з працівником банку у якому Ви відкриєтете підприємницький рахунок.
Якщо Ви зареєструєтесь ФОП 2 групи в кінці лютого та не отримаєте ніякого доходу на підприємницький рахунок - тоді як загальносистемник Ви нічого сплачувати не будете. Як ФОП 2 групи на єдиному податку Ви будете вважатись з 1 березня. Сплачувати податок необхідно до 20 числа поточного місяця.
Якщо Ви є ФОП 3 групи єдиного податку податок платити потрібно 1 раз в квартал.
ЄСВ (якщо Ви не скористалися військовою пільгою) потрібно сплачувати 1 раз в квартал.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Ровно, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю,
Відповідно до п.291.4. ПКУ Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:
1) перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Ваша діяльність не відноситься до переліченої вище, тому з послугами викладання ви не можете бути на 1 групі спрощеної сиситеми оподаткування - це не торгівля на ринках і не побутова послуга.
Ви можете працювати на 2 групі, але там фіксована сплата єдиного податку незалежно від прибутку - приблизно 1500 грн. щомісяця та стільки ж ЄСВ.
НА третій групі - 5% від прибутку + ЄСВ
Рахунок ФОП треба обов'язково або РРО, з якого ви будете формувати суму доходу для декларації.
Адвокат, г. Киев, 28 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, шановна Лідія!
Вибачте за прямоту, але буду писати так, як воно є.
Судячи з написаного Вами, Ви взагалі мало уявляєте що таке підприємницька діяльність ФОП в реаліях сучасної України та податкового законодавства.
Тому, якщо вже вирішили працювати офіційно, щоб не наробити справ і не мати проблем - бажано Вам знайти бухгалтера з досвідом роботи з ФОПами, який буде вести Ваші справи. Інакше високі шанси потрапити на податкові штрафи за порушення законодавства щодо реєстраторів розрахункових операцій.
Щодо Ваших питань.
1. Звісно, що ФОП обов'язково має мати рахунок у банку і саме на нього приймати платежі, якщо немає реєстратора розрахункових операцій (касового апарату). Такі зараз вимоги. Для усіх майже.
2. Працювати репетитором на 1-й групі ФОП Вам ніхто не дозволе. Це не побутові послуги населенню і не торгівля з лотків. Тому прийдеться обрати або 2-у групу, або 3-ю.
На 2 групі Ви повинні будете сплачувати единий податок раз на мясяць у сумі - 1420 грн. ЄСВ під час воєнного стану можна не сплачувати, але теж треба вміти відобразити це у звітності. На 3 групі повинні будете сплачувати 5% від дохіду раз на квартал. При цьому в дохід рахуються усі надходження і не віднімаються витрати.
3. Приймати гроші на власну картку КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО! Ви не маєте права ідентифікувати такі доходи, як прибуток ФОП і з них подактова має право знімати податки за ставкою 18+1.5 %.
Мало того, приймання платежів на власну картку заборонено правилами Нацбанку України та банківських установ, які за такі дії мають право закрити Вам банківську картку та відмовити у обслуговуванні.
Якщо хочете вести бізнес чесно і без зайвого головного болю, оформіть 3 групу ФОП - зареєструйтесь на порталі який надає фінансові посередницькі послуги з еквайрінгу та приймання платежів. Там є сервіс прийняття грошей за платіжними кнопками, інвойсками.
Наприклад ми на цьому сайті користуємося послугами платіжної платформи Fondy.ua
https://fondy.ua/
Тоді з точки зору закону у Вас буде все чисто, а саме наявний договір, перерахування коштів посередником на Ваш банківський рахунок одразу, коли сума на рахунку досягне 500 грн. Надання актів виконаних робіт.
В іншому випадку під кожну послугу у Вас має бути або договір + Акт виконаних робіт, або Публічний договір і Рахунок ,виписаний клієнту та оплачений по реквізитам IBAN-рахунку.
За кожен помилковий крок податкова може Вас штрафувати. Якщо не готові таким чином вести підприємницьку діяльність, краще і не зв'язуйтесь з такою легальністю.
З повагою, адвокат Наталія Пономаренко
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Я планую стати ФОПом без найму працівників, 1-ї групи за КВЕДом 85.59 (викладання іноземної мови).1. Чи потрібно відкривати розрахунковий рахунок у банку, якщо загальна сума надходжень за рік буде сягати до 1 млн. грн?
Звичайно, обов'язково потрібно відкривати рахунок, при цьому Ви можете це зробити не виходячи з будинку через онлайн-сервіси. Якщо хочете, можете піти до відділення банку. Але відкриття розрахункового рахунку - обов'язковий крок.
2. Є також учні, які роблять надходення на карту із-за кордону. Чи можуть вони надсилати на карту банку кошти, які конвертуються з іноземної валюти в гривні при ФОП 1-ї групи.
Взагалі-то з першою групою оподаткування Ви не можете надавати послуги з таким КВЕДом. Вам потрібно зупинитися або на другій, або на третій групі оподаткування.
3. Якщо я реєструю ФОП через ДІЮ в кінці лютого, ФОПом 1-ї групи я стану з 1-го числа наступного місяця. Коли і які саме податки я маю тоді сплатити найближчим часом?
У Вас виникне обов'язок сплати податку хіба що за березень місяць, якщо будуть надходження, або за квартал. Загалом все залежить від групи оподаткування.
Перша група Вам точно не підходить. Перегляньте ще раз свій підхід до цього важливого питання.
З повагою!
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеЗгідно Податкового кодексу України, обсяг доходу протягом календарного року для ФОП 1-ї групи не повинен перевищувати 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Рахунок необхідно відкрити.
ФОП І групи сплачують ЄП та єдиний соціальний внесок.
ЄСВ до кінця воєнного стану і протягом 12 місяців після його скасування ФОПи мають право сплачувати добровільно.
ФОП, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.