Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Таможенное регулирование, 22 февраля 2024, вопрос №102617 1450₴

Нужно ли мне платить таможенный сбор за электросамокат?

Добрый день. Решила поехать в Молдавию и взять с собой 2 электросамоката. Один массой 31кг, второй массой 37кг. Один стоит 770 евро, второй 1000 евро. Ехала одна.
На таможне мне сказали что мне нужно их растамаживать, несмотря на то что они личного пользования. Сначала сказали что мне нужно заплатить 600 евро, потом водитель моего автобуса записал один самокат на себя и они снизили цену до 300 долларов. Я хотела спросить не обманули ли меня? И при выезде с ними обратно в Украину мне нужно будет заплатить тоже? Если это и случай подлежащий таможенному сбору то в каком размере он должен быть?

Ответы юристов (4)

    Богун Сергій Павлович
    13.8%
    Богун Сергій Павлович 2 месяца назад

    Юрист, г. Днепр, 24 года опыта

    Доброго дня.

    Товар «електросамокат» відноситься до коду 8711 60 90 00 згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності та є підакцизним товаром.

    З урахуванням обмежень, встановлених Митним кодексом України, щодо ввезення громадянами підакцизних товарів, товар «електросамокат» за кодом 8711 60 90 00 згідно з УКТ ЗЕД може бути ввезений на митну територію України у будь-якій кількості громадянами-підприємцями, у зв’язку зі здійсненням ними підприємницької діяльності, в порядку, встановленому Митним кодексом України та іншими законодавчими актами України для підприємств. Положення розділу ХІІ цього Кодексу в такому випадку не застосовуються.

    Відповідно до статті 196 Митного кодексу України не можуть бути пропущені через митний кордон України, серед іншого, товари, що переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цього Кодексу та інших законів України.

    Громадянин (фізична особа) відповідно до вимог розділу ХІІ Митного кодексу України не може ввезти в Україну товар «електросамокат» для особистих, сімейних та інших потреб, не пов'язаних зі здійсненням підприємницької діяльності.

    Ввезення товару «електросамокат» за кодом 8711 60 90 00 згідно з УКТ ЗЕД можливо тільки громадянами-підприємцями, у зв’язку зі здійсненням ними підприємницької діяльності, в порядку, встановленому Митним кодексом України та іншими законодавчими актами України для підприємств.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    31%
    Айвазян Юрий Климентьевич 2 месяца назад

    Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

    Доброго дня, Катерина!

    Згідно статті 370 Митного кодексу України від 13.03.2012 р. № 4495-VI до переліку особистих речей, які громадяни мають право ввезти або вивезти, не сплачуючи мито при перетині кордону слід вважати:

    • товари особистої гігієни та індивідуальні косметичні засоби у кількості, що забезпечує потреби однієї особи на період поїздки;
    • одяг, білизна, взуття, що мають суто особистий характер, призначені виключно для власного користування і мають ознаки таких, що були у користуванні;
    • особисті прикраси, у тому числі з дорогоцінних металів і каміння, що мають ознаки таких, що були в користуванні;
    • один фотоапарат, одна кіно- або відеокамера разом з обґрунтованою кількістю фото-, відео-, кіноплівок і додаткового приладдя;
    • стільникові (мобільні) телефони у кількості не більше двох штук, пейджери;
    • переносні персональні комп’ютери у кількості не більше двох штук і периферійне обладнання та приладдя до них; флеш-карти у кількості не більше трьох штук;
    • калькулятори, електронні книжки у кількості не більше двох штук;
    • індивідуальні вироби медичного призначення для забезпечення життєдіяльності людини та контролю за її станом з ознаками таких, що були в користуванні;
    • лікарські засоби, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України, в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України;
    • 0,5 л туалетної води та/або 100 г парфумів;
    • спортивне спорядження — велосипед, вудка рибальська, комплект альпіністського спорядження, комплект спорядження для підводного плавання, комплект лиж, комплект тенісних ракеток, дошка для серфінгу, віндсерфінгу, комплект спорядження для гольфу, інше аналогічне спорядження, призначене для використання однією особою;
    • інші товари, призначені для забезпечення повсякденних потреб громадянина, перелік і гранична кількість яких визначаються законами України.

    Міністерство доходів і зборів України звертає увагу, що особисті речі, які переміщуються (пересилаються) громадянами через кордон України, декларуються усно або за бажанням власника чи на вимогу митного органу письмово. Такі речі не оподатковуються митними платежами та звільняються від подання документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, а також від застосування до них видів державного контролю.

    Відповідно до статті 374 Митного кодексу України від 13.03.2012 р. № 4495-VI:

    Громадяни, які перетинають митний кордон України не частіше ніж 1 раз за 1 добу (24 години), декларують свій товар усно та не сплачують митні платежі. Водночас фактурна вартість такого товару не має перевищувати 1000 євро у разі, якщо перетин кордону здійснюється авіатранспортом. Якщо ж ви подорожуєте будь-яким іншим видом транспорту (автомобільним, залізничним, морським), вартість товару не має перевищувати 500 євро, а маса 50 кг. Якщо особа перетинає митний кордон України частіше ніж 1 раз за 1 добу (24 години), то товар підлягає письмовому декларуванню з обов’язковою сплатою мита (10%) і ПДВ (20%).

    При переміщенні поштою або експрес-поштою на адресу одного одержувача або у несупроводжуваному багажі звільняються від оподаткування товари фактурною вартістю до 300 євро.

    Фактурна вартість — це вартість товару, зазначеного в рахунку-фактурі/інвойсі. Фактурна вартість необхідна для формування митної вартості товару при нарахуванні митних платежів при імпорті.

    Умови ввезення (пересилання) громадянами товарів на митну територію України:

    При ввезенні (пересиланні) на митну територію України громадянами звільняються від оподаткування митними платежами:

    товари (включаючи транспортні засоби особистого користування), що були попередньо вивезені громадянами-резидентами за межі митної території України і зворотно ввозяться на митну територію України, за наявності відповідного підтвердження факту попереднього вивезення таких товарів.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    31%
    Кирда Вячеслав Володимирович 2 месяца назад

    Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта

    Вітаю Вас!

    Ні, сплачувати мито при ввезенні електроскутерів в Україну Вам не потрібно буде. Але Ви повинні підтвердити факт попереднього вивезення таких товарів на митному контролі України.

    МИТНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2012, № 44-45, № 46-47, № 48, ст.552)

    Стаття 374. Умови ввезення (пересилання) громадянами товарів на митну територію України

    ...

    10. При ввезенні (пересиланні) на митну територію України громадянами звільняються від оподаткування митними платежами:

    1) особисті речі, визначені статтею 370 цього Кодексу;

    2) культурні цінності за кодами 9701 21 00 00, 9701 22 00 00, 9701 29 00 00, 9701 91 00 00, 9701 92 00 00, 9701 99 00 00, 9702 10 00 00, 9702 90 00 00, 9703 10 00 00, 9703 90 00 00, 9704 00 00 00, 9705 10 00 00, 9705 21 00 00, 9705 22 00 00, 9705 29 00 00, 9705 31 00 00, 9705 39 00 00, 9706 10 00 00, 9706 90 00 00 згідно з УКТ ЗЕД, виготовлені 50 і більше років тому;

    ...

    7) товари (включаючи транспортні засоби особистого користування), що були попередньо вивезені громадянами-резидентами за межі митної території України і зворотно ввозяться на митну територію України, за наявності відповідного підтвердження факту попереднього вивезення таких товарів.

    ...

    З приводу ситуації, що трапилася у Вас, вона доволі цікава. Як на мій погляд, стягнення мита з Вас у даній ситуації було неправомірним, втім я б отримав додаткову консультацію безпосередньо у митників. Наскільки я розумію, стягнення мита у Вас відбулося при вивезенні електросамокатів до Молдови.

    Контакти тут: https://customs.gov.ua/antikoruptsiini-nomeri

    Якщо вони повідомлять про правомірність стягнення коштів, тоді нехай пояснять підставу та пункт Митного кодексу України, який варто застосовувати!

    Стаття 371. Умови вивезення (пересилання) громадянами товарів за межі митної території України

    1. Товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро (крім зазначених у частині другій цієї статті), не підлягають письмовому декларуванню при вивезенні (пересиланні) їх громадянами за межі митної території України.

    2. Товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро та на які законом встановлено вивізне мито та/або якщо відповідно до закону державними органами видаються документи, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України громадянами, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, із сплатою у випадках, визначених законами України, вивізного мита та з поданням відповідних документів, виданих державними органами.

    3. Товари, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 1000 євро (крім зазначених у частині четвертій цієї статті), при вивезенні (пересиланні) їх громадянами за межі митної території України підлягають письмовому декларуванню з поданням митної декларації, передбаченої законодавством України для підприємств, зі сплатою вивізного мита у випадках, встановлених законами України, та з поданням відповідних документів, які підтверджують дотримання встановлених заборон та/або обмежень згідно із законами України щодо вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України.

    4. Товари, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 1000 євро, при вивезенні (пересиланні) громадянами за межі митної території України підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, та звільняються від подання документів (крім документів, що підтверджують право вивезення за межі митної території України культурних цінностей), що підтверджують дотримання встановлених заборон та/або обмежень щодо вивезення (пересилання) громадянами товарів за межі митної території України, за умови, що ці товари:

    1) вивозяться у зв’язку з виїздом за межі України на постійне місце проживання;

    2) входять до складу спадщини, оформленої в Україні на користь громадянина-нерезидента, за умови підтвердження складу спадщини органами, що вчиняють нотаріальні дії;

    3) тимчасово вивозяться громадянами-резидентами за межі митної території України під письмове зобов’язання про їх зворотне ввезення;

    4) були тимчасово ввезені на митну територію України під зобов’язання про їх зворотне вивезення, що підтверджується відповідними документами;

    5) були одержані громадянами-нерезидентами у вигляді призів і нагород за участь у змаганнях, конкурсах, фестивалях тощо, які проводяться на території України, що підтверджується відповідними документами.

    5. Товари, придбані громадянами-нерезидентами на території України, загальна фактурна вартість яких не перевищує суми іноземної валюти, ввезеної цими громадянами в Україну, та товари, що вивозяться громадянами-нерезидентами у зв’язку з остаточним виїздом за межі України, на суму доходу, одержаного за час роботи чи навчання в Україні, що підтверджується відповідними документами, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, зі сплатою у випадках, встановлених законами України, вивізного мита, та поданням документів, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення, які при переміщенні (пересиланні) громадянами таких товарів через митний кордон України видаються відповідними державними органами.

    З повагою!

    Дерій Владислав Олегович
    24.1%
    Дерій Владислав Олегович 2 месяца назад

    Юрист, г. Полтава, 4 года опыта

    Доброго дня!

    Я хотела спросить не обманули ли меня?

    Потрібно бачити митну декларацію та за що Ви сплатили 300 доларів.

    Згідно статті 371 Митного кодексу України

    1. Товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10 тисяч євро (крім зазначених у частині другій цієї статті), не підлягають письмовому декларуванню при вивезенні (пересиланні) їх громадянами за межі митної території України.

    2. Товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10 тисяч євро та на які законом встановлено вивізне мито та/або якщо відповідно до закону державними органами видаються документи, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України громадянами, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, із сплатою у випадках, визначених законами України, вивізного мита та з поданням відповідних документів, виданих державними органами.

    Згідно статті 273 МКУ Вивізне мито встановлюється законом на українські товари, що вивозяться за межі митної території України. (це як правило, агропродукція та металургія)

    Тому потрібно проаналізувати куди Ви сплачували кошти та яке призначення платежу, адже правових підстав для стягнення з Вас митних платежів немає.

    И при выезде с ними обратно в Украину мне нужно будет заплатить тоже?

    Згідно пункту 7 частини 10 статті 374 Митного кодексу України при ввезенні (пересиланні) на митну територію України громадянами звільняються від оподаткування митними платежами: товари (включаючи транспортні засоби особистого користування), що були попередньо вивезені громадянами-резидентами за межі митної території України і зворотно ввозяться на митну територію України, за наявності відповідного підтвердження факту попереднього вивезення таких товарів;

    Якщо Ви задекларували вивезення самокатів в Молдову, то при ввезенні їх на територію України Вам нічого сплачувати не потрібно. Але так як один електросамокат був записаний на водія - тоді митники можуть зобов'язати Вас надати інформацію про нього..

    Офіційного роз'яснення, що «електросамокат» відноситься до коду 8711 60 90 00 згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності та є підакцизним товаром немає.

    Тому, якщо вартість б/у електросамокату менша 1 тис. євро тоді сплачувати нічого не потрібно.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України