Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Таможенное регулирование, 23 февраля 2024, вопрос №102659

Що робити коли на митниці вказують вищу ціну за товар і розмитнення стає дорожче

Доброго дня. Митниця вказує вищу ціну за товар і розмитнення товару виходить дорого. Що робити в такому випадку ?

Ответы юристов (1)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Соломія!

    Корекція митної вартості - це процедура, при якій митний інспектор коригує митну вартість вантажу. Відбувається в тому випадку, коли заявлена ціна товару не відповідає тій, що є в базі у митних органів. У народі називається "підняття", так як в більшості випадків інспектори повідомляють про те, що заявлена ціна нижче ринкової і вимагають її підвищення.

    Декларанту виставляються "невідповідності" через які неможливо прийняти декларацію. Часом, необгрунтовані і нереалістичні.

    Є два шляхи вирішення цієї проблеми:

    Добровільно погоджуватися на підняття вартості.

    Ви розмитнюютесь вже за вартістю, яку виставила митниця, уникаєте "розборок" з інспектором і випускаєте вантаж з порту в найкоротші терміни. Але при цьому ви ризикуєте подаватися тепер завжди за цією ціною. Погодившись одного разу на "підвищення", ніколи не зможете розмитнити по правдивій адекватній вартості, так як загальна база цю цифру вже запам'ятала. Не виключено, що наступного разу вам знову висунуть розбіжності і оформлятися будете по ще більш високій ціні.

    2.Відстоювати митну вартість.

    Зберігаєте свій вантаж від необґрунтованого підняття і економите кошти на митному оформленні, запобігаєте наступним спробам завищення вартості.

    Вантаж може затриматися на кордоні, поки ви ведете листування з Митницею. Це може привести до демереджу, якщо терміни використання контейнера маленькі.

    Отримати офіційне рішення про підняття від митниці, оплатити виставлені платежі, оформитися, а після йти вже в суд і повертати свої кошти, так як є 90 днів на оскарження рішення митниці.

    Докладніше за посиланням https://itl-ltd.com/blog/view/tamojnya-povyshaet-s...

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України