Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 28 февраля 2024, вопрос №102923

Виїзд за кордон звільненого з ЗСУ

Чи може виїхати за кордон звільнений з ЗСУ чоловік (теща 2 група інвалідності) супроводжуючи свою сестру з 2гою групою інвалідності? Чи перетин кордону для нього можливий тільки з тещею?

Ответы юристов (7)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Тетяна!

    Чоловік може виїхати і, як супроводжуючий сестри з інвалідністю. Скільки років сестрі?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Тетяна Клиент 2 месяца назад

      Сестрі 35 років.

      • Айвазян Юрий Климентьевич

        В такому випадку чоловік може супроводжувати свою сестру, якщо здійснює за нею постійний догляд. Для того йому потрібно отримати або акт встановлення факту здійснення догляду, або довідку про компенсацію за догляд на непрофесійній основі.

        Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, Ваша підстава для виїзду та перелік документів, необхідних для того, зазначені наступним чином:

        21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

        особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю І чи ІІ групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки)

        про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд

        або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду.

        Акт встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю І чи ІІ групи складається на підставі звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю І чи ІІ групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;".

        • Тетяна Клиент 2 месяца назад

          Документів треба однакових як супроводжуючи тещу так і супроводжуючи сестру.

          Хотіла б ще запитати чи можна супроводжувати тещу, якщо вона півроку тому вивезла за кордон свого сина?

          • Айвазян Юрий Климентьевич

            Документи для супроводу тещі:

            особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують

            родинні зв’язки,

            інвалідність,

            а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка),

            або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка),

            або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.

            Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю І чи ІІ групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням".

            Може супроводжувати тещу, незважаючи на те, що вона виїжджала з сином.

            • Тетяна Клиент 2 месяца назад
              Дуже дякую за відповідь!
          • Айвазян Юрий Климентьевич

            Прошу, Тетяна! Вдачі Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України