Начните консультацию с юристом онлайн
В квітні 22 року батько на підставі супроводу матері з інвалідністю І групи перетнув кордон. Зараз мати встала на тимчасовий консульський облік. Питання, чи може повнолітній син, що має відстрочку від мобілізації через здобуття вищої освіти за денною формою, перетнути кордон на підставі абз. 13 п. 2-1 Постанови КМУ №57 за наявності довідки про тимчасовий консульський облік та інших доказів інвалідності і родинних зв'язків? Наскільки я зрозумілп Постанова прямо не обмежує кількість супроводжуючих осіб. Чи не будуть у прикордонників питання щодо батька? Дякую.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (5)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Ольга!
Ні, так нічого не вийде. Оскільки саме батько супроводжував мати, інваліда 1 групи, за кордон, і саме після цього вона стала на консульський облік, повнолітній син не зможе, користаючись цією підставою, виїжджати та в'їжджати в Україну. Ця опція в законі резервується тільки за батьком.
З повагою, адвокат Айвазян.
Дякую за відповідь, а як щодо пункту 2-5, де вказано, що супроводжувати особу з інвалідністю може не більше ніж дві особи?
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Можна спробувати, гадаю, певні шанси є. Втім, точно Вам ніхто не скаже, оскільки ситуація доволі неординарна та цікваа. На Вашому місці я б зробив спробу. У мене був кейс, коли батько дитини з інвалідністю виїхав без самої дитини, при тому, що до цього дитина перетинала кордон з матір'ю.
З повагою.
Дякую за відповідь, а як щодо пункту 2-5 Постанови, де вказано, що супроводжувати особу з інвалідністю може не більше ніж дві особи? Виходячи з цього хіба не може син й батько бути такими?
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеЯ ж зазначив Вам, що шанси є, варто пробувати, втім передбачити успішність виїзду неможливо.
З повагою!