Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 22 марта 2024, вопрос №104238

Треба чітка відповідь стосовно Абзацу 11 Статті 23 (у майбутній редакції)

Доброго дня,

Сьогодні Комітет з Нацбезпеки затвердив потенційне формулювання абзацу 11 статті 23 (відстрочка від мобілізації) в такому вигляді:
"які мають одного із своїх батьків з інвалідністю І чи ІІ групи, або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов'язаними та відповідно до закону зобов'язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами із інвалідністю, потребують постійного догляду, відбувають покарання у вигляді позбавлення волі). У разі відсутності невійськовозобов'язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи може лише одна особа з числа військовозобов'язаних за вибором такої особи з інвалідністю."

Моя ситуація - мені 66 років (я інвалід ІІ групи довічно), моя дружина (пенсіонер 65 років, непрацездатна). Маю 2 синів (обидва військовозобов'язані).

Чи зобов'язана моя дружина утримувати мене згідно Сімейного Кодексу, якщо вона уже пенсіонерка (а, отже, непрацездатна)? Чи якщо вона пенсіонер, то і обов'язку утримувати мене у неї немає? Чи буде вона вважатись "іншою невійськовозобов'язаною особою"?
І чи зможу я в такому випадку самостійно визначити кому одному із моїх синів надати відстрочку згідно нового формулювання (якщо його затвердять)?

Дякую!

Ответы юристов (2)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    Чіткої відповіді бути не може, оскільки підсумкова версія законопроєкту нікому невідома. Те, що було ухвалено на комітеті, далеко на сесійна зала. Тому на даний час складно оцінювати Вашу ситуацію та надавати предметні поради.

    Дружина, якщо вона працездатна, зобов'язна здійснювати утримання. Але ж Ваша дружина не є працездатною.

    Чекаємо.

    З повагою!

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Володимире!

    Зараз немає сенсу обговорювати "потенційне формулювання". Давайте дочекаємось остаточноїго тексту законопроекту, а вже потім будемо його аналізувати.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України