Начните консультацию с юристом онлайн
Вітаю! Прошу консультації юристів, як краще зробити в нашій ситуації. Мій чоловік контрактник. Хочемо спробувати звільнити по інвалідності. На даний момент інвалідность є в його матері, 2 группа. В мене також є проблеми з очами, мій діагноз підпадає до другої групи, колись лікарі пропонували оформити інвалідность, але просто не було часу займатися цим питанням. Чоловік хоче звільнитися по інвалідності матері, але в них в родині троє синів, всі повнолітні. І як я розумію, за таких обставин буде майже неможливо довести, що вони не здатні нею опікуватися. Особливо з новим законом, якщо його приймуть.
Тому, як Ви вважаєте, можливо буде краще мені все ж оформити інвалідність? Але в мене також є батьки, сестра, тобто особи, які теоретично можуть наглядати за мною. Чи у випадку, якщо дружина хвора, то не потрібно буде доказів, що немає інших родичів?
Підкажіть, будь-ласка, який варіант все ж краще, по інвалідності матері чи інвалідності дружини
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
На даний час для звільнення з військової служби військовослужбовця-контрактника потрібно, щоб його мама потребувала постійного догляду. Тому в першу чергу потрібно, щоб мати Вашого чоловіка отримала висновок медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) або лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) закладу охорони здоров’я в яких повинно бути зазначено про її потребу у сторонньому догляді.
Наявність у батьків інвалідності 2 групи має значення для звільнення військовослужбовців, які були мобілізовані під час дії воєнного стану, а для контрактників – ні.
Згідно пункту 3 частини 5 статті 26 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу»
Під час проведення мобілізації та дії воєнного стану Контракт припиняється (розривається), а військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, звільняються з військової служби через такі сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу):
ПРОТЕ, Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради новий законопроєкт №10449, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.
Законопроєкт №10449 передбачає, що під час дії воєнного стану військовослужбовці звільняються з військової служби через сімейні обставини або з інших поважних причин на таких підставах:
Згідно нового законопроєкту чоловік матимете право на звільнення лише якщо будете здійснювати догляд за мамою та будуть відсутні інші особи, які здатні здійснювати догляд.
Спочатку потрібно, щоб мама отримала довідку лікарсько-консультативної комісії про необхідність здійснення постійного стороннього догляду.
Для цього потрібно звернутися до сімейного лікаря та отримати направлення на проходження лікарсько-консультативної комісії Вашою мамою.
Потребу у постійному сторонньому догляді визначають лікуючі лікарі та лікарсько-консультативні комісії. Їхні рішення повинні бути підтверджені відповідними висновками. Якщо у довідці МСЕК вказано про необхідність стороннього догляду - тоді довідку ЛКК брати не потрібно.
Сторонній догляд призначають у таких випадках:
Так, як ще однією умовою для звільнення саме на цій підставі є відсутність інших осіб, які можуть за мамою доглядати, то наявність працездатних братів може бути перешкодою для звільнення чоловіка саме по цій підставі.
Аналогічна ситуація буде, якщо інвалідність матимете і Ви.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Марія!
Стаття 26 ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу":
5. Контракт припиняється (розривається), а військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, звільняються з військової служби на підставах:
3) під час проведення мобілізації та дії воєнного стану:
г) через такі сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу):
у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;".
Отже, звільнення на підставі інвалідності матері можливо тількі за тієї умови, якщо вона потребує постійного догляду. Для того матері необхідно пройти ЛКК та отримати довідку форми 080-4 (080-2) про потребу у постійному догялді.
Як бачите дана підстава не передбачає доказування відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд за матір'ю, окрім Вашого чоловіка. Проте з боку вч може виникнути питання з приводу доказів про те, що саме Ваш чоловік такий догляд за своєю матір'ю здійснює (так само, як і при наданні відстрочки).
Так само буде виглядати підстава для звільнення й у зв'язку з Вашою інвалідністю.
Якщо ж підстава залишеться саме у такому вигляді, як передбачає остання оприлюднена редакція, то відповіді на Ваші питання будуть наступними:
12. Військовослужбовці звільняються з військової служби через сімейні обставини або з інших поважних причин на таких підставах:
"3) під час дії воєнного стану:
необхідність здійснювати постійний догляд за дружиною (чоловіком) з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи;
необхідність здійснювати догляд за дружиною (чоловіком) з числа осіб з інвалідністю ІІІ групи, встановленої внаслідок онкологічного захворювання, відсутності кінцівок (кінцівки), кистей рук (кисті руки), стоп ніг (стопи ноги), одного з парних органів, або за наявності у дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю ІІІ групи онкологічного захворювання, психічного розладу, церебрального паралічу або інших паралітичних синдромів;
необхідність здійснювати постійний догляд за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), який є особою зінвалідністюІ чи ІІ групи за умови відсутності інших членів сім’ї першого чи другого ступеню споріднення такої особи або якщо інші члени сім’ї першого чи другого ступеню споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;".
Отже, після змін у законі (якщо вони будуть виглядати саме так) Ваш чоловік буде мати право на звільнення у зв'язку із доглядом за Вами, як за особою яка має ІІ групу інвалідності або ІІІ групу інвалідності (в даному випадку є перелік хвороб, за якими встановлено інвалідність).
Щодо батьків, то тут підстава вже передбачає відсутність членів сім'ї першого ступеня споріднення. Оскільки в чоловіка є брати, то по даній підставі звільнитись точно не вийде.
У будь якому разі або Вам, або матері отримати ЛКК про потребу у постійному догляді. Після того підготувати рапорт на ім'я командира та додати до нього підтверджувальні документи. Оскільки командир має право розглядати рапорт максимум 45 днів, то Ваш чоловік теоритично може не встигнути звільнитись по підставі з діючого законодавства. Тому прийдеться звільнятись вже по новому закону, а в такому разі краще буде звільнятись на підставі Вашої інвалідності й тільки ІІ групи.
Тобто, якщо говорити про звільнення за новим законом, то кращий варіант - це Ваші інвалідність ІІ групи та ЛКК форми 080-4 про потребу у постійному догляді.
З повагою, адвокат Айвазян.