Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Медицинское право, 11 мая 2024, вопрос №108450 250₴

Доброго дня. Маю зір одного ока 0.03, а іншого 0.9. Я підпадаю під інвалідність 3 групи, але інвалідність я ще не оформлював. Таке питання: чи можуть мене мобілізувати, якщо я піду проходити влк? Та і взагалі може підскажете як краще зробити в цій ситуації. Хотілось би щоб взагалі виключили з обліку. Дякую.

Доброго дня. Маю зір одного ока 0.03, а іншого 0.9. Я підпадаю під інвалідність 3 групи, але інвалідність я ще не оформлював. Таке питання: чи можуть мене мобілізувати, якщо я піду проходити влк? Та і взагалі може підскажете як краще зробити в цій ситуації. Хотілось би щоб взагалі виключили з обліку. Дякую.

Ответы юристов (16)

    Дерій Владислав Олегович
    50%

    Доброго дня, пане Олег!

    Ви вже задавали дане питання на цій платформі. Справа в тому, що потрібно знайти офіційне роз'яснення при якій гостроті зору наступає сліпота. Деякі джерела зазначають, що сліпота – це відсутність зору на 1 або 2 ока або зниження гостроти зору до 3 % (0,03).

    Вказаний Вами діагноз зазначений у статті 31 Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (додаток 1)

    До пункту "а" статті 31 (передбачає непридатність з виключенням з виключенням з військового обліку) належить сліпота одного або обох очей.

    До пункту "б" статті 31 ( передбачає придатність до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони) належить гострота зору одного ока з корекцією вище 0,5 при гостроті зору другого ока з корекцією до 0,2

    Скоріш за все ВЛК віднесе Ваш діагноз до статті 31 "б", адже їм потрібно побільше громадян визнати придатними.

    Проте, цілком можливо оскаржити таке рішення та вимагати виключення з військового обліку на підставі сліпоти одного ока стаття 31 "а"

    На даний час, найкращий варіант - це отримати офіційне роз'яснення у МОЗ або закладі охорони здоров'я, що сліпота це зниження зору до 0,03 без корекції. А потім з цим документом та іншими своїми медичними документами можете проходити ВЛК.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Бажаю Вам успіхів!

    • Олег Клиент 6 месяцев назад

      Дякую за відповідь. А як подати такий запит до ВОЗ

      • Дерій Владислав Олегович

        Можете відправити електронне звернення - https://moz.gov.ua/zvernennja-gromadjan або письмово звернутися рекомендованим листом на офіційну адресу МОЗ https://moz.gov.ua/kontakti

        Є ще варіант написати їм на електронну адресу moz@moz.gov.ua

        • Олег Клиент 6 месяцев назад

          Добре, дякую.

    Айвазян Юрій Климентійович
    50%

    Доброго дня, Олеже!

    Право на відстрочку від мобілізації Ви матимете тільки після того, як МСЕК встановить Вам групу інвалідності.

    Відповідно до Закону України 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», який набере чинності з 18 травня, Ваша підстава для відстрочки виглядатиме наступним чином:

    11) статтю 23 викласти в такій редакції:

    "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    2) визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін 6-12 місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії)".

    Отже, якщо Ви не матимете інвалідності та підстав у стані здоров'я для виключення Вас з військового обліку, то існує великий ризик бути мобілізованим, навіть, якщо отримуєте ступінь приадтності "придатний до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони".

    Тепер щодо того, чи надасть Вам Ваше захворювання право бути виключеним з військового обліку.

    Для того потрібно розуміти наступне: гострота зору 0,03 - це зір з допустимою корекцією чи зір без корекції?

    Яке захворювання спричинило відповідну гостроту зору?

    Відповідно до статті 31 Розкладу хвороб Наказу МОУ №402, яка включає "розлади зору та сліпота Н53-Н54 (амбліопія, диплопія, сліпота та знижений зір одного, обох очей, порушення кольоровідчуття тощо), виключенню з обліку підлягають особи з наступним перебігом хвороби:

    ".сліпота одного або обох очей; відсутність одного чи обох очних яблук".

    Проте, я не надам Вам гарантії, що зір з гостротою 0,03 буде врахований ВЛК, як "сліпота".

    Тому, на мою думку, Вам краще спочатку оформити групу інвалідності, а вже після цього зі 100% правом на відстрочку йти до ТЦК та спокійно проходити ВЛК.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Олег Клиент 6 месяцев назад

      Дякую за відповідь. Просто я так розумію щоб піти оформляти інвалідність, треба стати на облік до тцк, замкнуте коло якесь. А якщо мене призовуть до того моменту як я встигну оформити інвалідність?) Я так розумію що інвалідність зараз робиться місяці 3-4.

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Ви не маєте військово-облікового документу?

        • Олег Клиент 6 месяцев назад

          Ще по закінченню школи дали білу бумажку у воєнкоматі і більше мене не турбували. А воєнкомат мій знаходиться на окупованій території

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Тоді так, є проблема, оскільки тепер для оформлення інвалідності необхідний військово-обліковий документ.

            Ви подали звернення до МОЗ, як ми Вам рекомендували у відповіді на Ваше минуле питання?

        • Олег Клиент 6 месяцев назад

          «Тимчасове посвідчення замість військового квитка»

          Тимчасове посвідчення дійсне

          до

          безтермінове

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Тимчасове посвідчення є належним військово-обліковим документом, як і військовий квиток.

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Відповідно до Постанови КМУ №501:

            Для проходження медико-соціальної експертизи особа, що звертається для встановлення інвалідності, повинна подати такі документи:

            паспорт громадянина України та витяг з реєстру територіальної громади (у разі пред’явлення паспорта громадянина України у формі пластикової картки (ID картки), довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи — для внутрішньо переміщеної особи (за наявності);

            довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відповідну відмітку в паспорті громадянина України, — копію сторінки паспорта з такою відміткою);

            військовий квиток (тимчасове посвідчення військовозобов’язаного) чи посвідчення про приписку до призовної дільниці або довідку територіального центру комплектування та соціальної підтримки про перебування на військовому обліку (за наявності) — для чоловіків віком від 18 до 60 років;

            паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, — для іноземців та осіб без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах;".

            • Олег Клиент 6 месяцев назад

              Так і не зрозумів, цього документу буде достатньо чи треба всеодно звертатися до тцк? Написав їм на пошту, але не знаю правильно процедуру звернення

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Ви маєте тимчасове посвідчення без строку дії, а тому у Вас чинний ВОД для військовозобов'язанного. Це належний документ. У Постанові не йде мова про те, що Ви повинні оновити дані у ТЦК, а тільки про те, що Ви повинні мати або тимчасове посвідчення, або військовий квиток.

            • Олег Клиент 6 месяцев назад

              Зрозумів. Тоді буду пробувати оформлювати інвалідність. Дякую за відповідь

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Прошу, Олеже! Варто спробувати!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024