Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня, цікавить такі питання
Я літом 2023 року пройшов ВЛК, мені поставили такі статті 14Б, 64В, 66Б, 39Б, 83Б. ( обмеженно придатний). По новим змінам я повністю придатний, чи є шанс що мене спишуть? Коли треба проходить нове ВЛК?
В травні цього року у мене має бути перекомісія МСЕК, я є інвалідом 3 групи з дитинства. Я вже два тижня намагаючись лягти в стаціонар на обстеження на МСЕК, мені в реєстратурі говорят що немає місць в стаціонарі , багато військових. Як отримати заключення від ЛКК і направлення на МСЕК?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олександре!
Відповідно до статтей розкладу хвороб за якими Вас було визнано обмежено придатним у 2023 році при переогляді ВЛК Вас навряд чи "спишуть", оскільки для цього хоча б одне з Ваших захворювань повинно підпадати під пункт "а". Тому, якщо Ваш стан здоров'я не покращився й не погіршився, ВЛК визнає Вас "придатним до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони".
Щодо проходження ВЛК, то нове законодавство не зобов'язує Вас звертатись до ТЦК самостійно, а лише зазначає, що Ви підлягаєте переогялу упродовж 9 місяців після 04.05.2023 року. Тобто, для того аби пройти переогляд ВЛК Ви повинні отримати повістку.
Відповідно до Закону України № 3621-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист», який набере чинності 04.05.2024 року:
ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
«2. Установити, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби».
Направлення на МСЕК Ви можете отримати лише від ЛКК, без останньої це буде неможиво. Тому Вам все ж таки потрібно потрапити на стаціонарне лікування, оскільки вже не раз чую про те, що ЛКК відмовляється напрвляти на МСЕК без проходження стаціонарного лікування. Хоча, можливо, у Вашому випадку достатньо буде тих документів, які Ви маєте, але ж ці питання Ви можете вирішити лише з ЛКК.
З повагою, адвокат Айвазян.
Я трохи дивився новий наказ 402, там є одна стаття 14, яка гіпотетично дає виключення з військового обліку. Минулого року по ній пішло обмеженно придатний. Хвороба "Розлади особистості і поведінки у вигляді помірно вираженого психоорганічного синдрому (змішений варіант) внаслідок органічного ураження головного мозку" . По старому наказу 402 14Б це Помірно вираженні стійкі психічні розлади.. якщо брати оновленний розлад хвороб, то помірні розлади перешли під "А".
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеТак, є така зміна, проте потрібно врахувати також Додаток 2 до цієї статті, в якому зазначено:
Стаття 14: передбачає психози та інші психічні розлади, що виникають унаслідок травм, пухлин головного мозку, епілепсії, енцефаліту, менінгіту, сифілісу мозку, а також при сенільних та пресенільних психозах, судинних, дегенеративних та інших соматичних захворюваннях або ураженнях головного мозку.
Наявність вищезгаданих психічних розладів в анамнезі без патології збоку внутрішніх органів та психо-неврологічної сфери на період огляду не дає підстав визначати оглянутим ступінь придатності до військової служби. Сприятливе закінчення цих психічних розладів повинно бути підтверджене в спеціалізованому лікувальному закладі, тому експертна оцінка проводиться після стаціонарного обстеження з урахуванням клінічного психологічного дослідження з визначенням ступеню вираженості за результатами доказових методик (MMSE-шкала, Монреальський когнітивний опитувальник (МоСА).
У документах про результати обстеження та огляду вказується основне захворювання, яке викликало розвиток психічного розладу.
1) до пункту «а» належать різко виражені, затяжні психотичні стани, а також психічні розлади, що проявляються вираженими порушеннями за психоорганічним типом (ейфоричний та апатичний варіант), з вираженим когнітивним зниженням або стійким органічним розладом особистості, а також різко вираженими клінічними проявами або тривалим перебігом.
2) до пункту «б» належать помірно виражені або повторні психотичні чи афективні стани із сприятливим перебігом за психоорганічним типом (астенічний варіант, експлозивний варіант психоорганічного синдрому), або призводять до патологічних змін особистості за органічним типом з проявами вираженого стійкого (до 2 місяців) астенічного стану (церебрастенії), а також неврозоподібним або психопатоподібним синдромом внаслідок органічного захворювання або ураження головного мозку.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Згідно Ваших діагнозів ВЛК винесе постанову про придатність до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони
4 травня набув чинності Закон 3621-IX про повторний медичний огляд обмежено придатних https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3621-20#Text
Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень даного Закону:
2. Установити, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом ДЕВ'ЯТИ МІСЯЦІВ з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби.
Порядок оповіщення військовозобов’язаних (резервістів) та їх прибуття до ТЦК повинен бути розроблений Кабінетом Міністрів. На даний час виклик здійснюється виключно по повістці.
Під час воєнного стану встановлення інвалідності або проведення медико-соціальної експертизи українців, які тимчасово перебувають за кордоном, здійснюються екстериторіально та заочно.
На період дії воєнного стану процедура проведення медико-соціальної експертизи спрощена https://www.kmu.gov.ua/news/moz-nahaduie-na-period...
Спробуйте домовитись та лягти в стаціонар, якщо не вийде, то зверніться із заявою до голови ЛКК про направлення Вас на МСЕК, якщо отримаєте відповідь про неможливість направлення - повинно вважатися, що у Вас автоматично продовжена інвалідність.
Згідно пункту 3 постанови КМУ №225 «Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України»
Повторний огляд, строк якого припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк після припинення або скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців після його припинення або скасування за умови неможливості направлення:
Отже, інвалідність продовжується автоматично, якщо ЛКК немає можливості направити Вас на МСЕК.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Щиро дякую за відповіді.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеПрошу, Олександре! Вдачі Вам!