Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 13 мая 2024, вопрос №108610 240₴

ВОС в тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного відрізняється від ВОС в витягу Мінекономіки про бронювання військовозобовязаних

не відповідність ВОС в тимчасовому посвідченні військовозобовязаного і витягу з мінекономіки про бронюавння військовозобов'язаного. Ситуація відбулась після віддвідування ТЦК для уточнення даних та проходження ВЛК. в Тимчасовому посвідченні був ВОС 957032А виправлено кульковою ручкою на 956032А (цифра 7 виправлена на 6), в витягу мінекономіки про бронювання військовозобов'язаних вказано 957032 як в попередньому, що був наданий на 6 місяців так і в наступному що вже почав діяти. Як це трактувати і чи чинні обидва документи (тимчасове посвідчення з виправленням та витяг з мінекономіки про бронювання). Чи може ЦТК вважати такі витяги про бронювання не дійсними? Як діяти в подальшому при бронюванні, по закінченню поточного? Витяг з наказу Мінекономіки вище за рішення ЦТК, чи ні?

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрій Климентійович
    50%

    Доброго дня, Анатолію!

    Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76 «Про порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану».

    Підставами для анулювання відстрочки є:

    1. закінчення строку її дії;
    2. завершення підприємством, установою, організацією виконання мобілізаційного завдання (замовлення) або його скасування;
    3. завершення підприємством, установою, організацією виробництва товарів, виконання робіт і надання послуг для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;
    4. позбавлення підприємства, установи і організації статусу критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період органом, який прийняв рішення про визначення таких підприємств, установ і організацій критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період;
    5. ліквідації органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації;
    6. звільнення військовозобов’язаного з органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації (пункт 12 Порядку).

    У випадках, зазначених у підпунктах 2—6 цього пункту 12 Порядку, анулювання відстрочки здійснюється за рішенням Мінекономіки на підставі обґрунтованого подання органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації. Відповідно до зазначеного рішення органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації у п’ятиденний строк з дня його прийняття вилучають у військовозобов’язаного витяг та надсилають його до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, де військовозобов’язаний перебуває на військовому обліку.

    Відповідно до абзацу 7 пункту 11 Порядку бронювання №76, територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, в якому військовозобов’язаний перебуває на військовому обліку (відповідний підрозділ Центрального управління та/або регіональний орган СБУ, відповідний підрозділ Служби зовнішньої розвідки), на підставі рішення про бронювання військовозобов’язаних зараховує у строк не більше ніж п’ять робочих днів з дня його отримання такого військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік.

    Абзац 2 пункту 10 Порядку бронювання №76 визначає, що зазначення в рішенні Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаного неправильної інформації про його прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), рік народження, військово-облікову спеціальність (профіль), найменування (повне та скорочене) та місцезнаходження органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, код згідно з ЄДРПОУ (за наявності) може бути підставою для відмови у зарахуванні такого військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік.

    Теж саме заначено і у самій підставі для відстрочки від мобілізації відповідно до нового законодавства:

    "1) заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і перебувають на спеціальному військовому обліку;".

    Тобто, обов'язковою умовою Вашої відстрочки є перебування Вас на спеціальному обліку у ТЦК, на який останній має право Вас не поставити у зв'язку з розбіжністю ВОС.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Корнійчук Євген Іванович
    50%

    Доброго дня, скоріше за все це машинально помилка, але це не міняє суті. Зазвичай у реаліях нашого, життя працівники ТЦК будуть вам казати протилежне, і пробувати вручити вам мобілізаційне розпорядження.

    У такому випадку вам треба відмовлятись його підписувати, у такому разі буде складено акт відмови в якому ви зазначте причину своєї відмови, у вашому випадку це наявність бронювання. У такому випадку вам не загрожує мобілізація та будь яка відповідальність.

    Це не ваша провина, що хтось помилився. Також раджу, щоб підприємство звернулось до міністерства для виправлення помилки.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024